Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα πράσινα μάτια είναι για.... Άρα φανταζόμαστε πως θα πεθάνει η σερσει.

 

Αλήθεια, τον άλλο δράκο δε μας τον έδειξε.

 

Επίσης οι νεκροί μπορούν να σηκωθούν(εκτός αν εξαπλώθηκαν όλοι) αν γίνει κάποιος ο νέος night king.

 

Δε ξέρω τι να περιμένω σε άλλα 3 επεισόδια.

 

Θεωρώ ότι μας τους τελείωσαν πολύ γρήγορα τους νεκρούς.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ έτσι τι βλέπω. Πίστευα πως τα ζομπια θα παίξουν μεγαλύτερο ρόλο. Τώρα η η Αρυα θα την φάει την Σερσει για να ολοκληρώσει το πεπρωμένο της η κάποιος άλλος. Σίγουρα οποίος και αν είναι ο θάνατος της θα ήθελα να τον δω :p Υποψιάζομαι και τον νέο γκόμενο της που δεν είναι καθόλου άξιος εμπιστοσύνης, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Πάντως λίγο πολύ όλοι οι βασικοί χαρακτήρες ολοκλήρωσαν το πεπρωμένο τους. Και ο Θηον και ο άλλος με το φλεγόμενο σπαθί που είχε αναστηθεί καμία 20αρια φορές και ο Τζορα που πέθανε προστατεύοντας την Καλήσι. Ο νάνος με την Σάνσα θέλω να δω που θα το πάνε. Θα τα φτιάξουνε άραγε :D

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απ' ότι ψιλιαστηκα πάνε για γάμο :p

Σα να τον έβλεπε με άλλο μάτι, αλλά ήξερε ότι πλησιάζει το τέλος.

Τώρα που έζησε, ίσως τον παρατήσει :lol:

 

Τελικά ο χειμώνας ήρθε?

Τόσο λίγο κράτησε?

Επέστρεψε το καλοκαίρι????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προβλεβω στο τελος να μενει ο Τυριον σαν hand of the king για το παιδι των Tζον Σνοου και Καλησι :P
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Άνθρωπος θα βγει ή δρακακι? :p

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ερπετοειδές δρακονιανός :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελείωσε ο χειμώνας μούφα αποδείχθηκε... Στο επόμενο θα είναι η προετοιμασία της μάχης, στο μεθεπόμενο θα γίνει τελικά με ότι κομπάρσους θα μαζέψουν οι βόρειοι αλλά μην αγχώνεστε η Αρυα με ένα ζογκλερικο θα φάει και τη Σερσει και η σεμνή τελετή έλαβε τέλος.. Στο τελευταίο μπλα μπλα αγάπες και λουλούδια, απονομή τροπαίου στον Γιάννη, Σαμ για χέρι και Ντανι που θα την κάνει για άλλες πολιτείες με τους δράκους της...

Για μένα τελείωσε χτες, για τους σκηνοθέτες είχε τελειώσει αρων αρων πολύ πριν για αυτό και τέτοιο ξενέρωμα... Κρίμα και ήταν καλή σειρά

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν απογοήτευσε μερικούς το χθεσινό επεισόδιο, όπως με ξενέρωσε κάπως και μενα η απότομη νίκη των ανθρώπων εναντίων των νεκρων σε ένα επεισόδιο μόνο, η αλήθεια είναι μια.

 

Οι white walkers και ο Night king ήταν απλά μια παράλληλη ιστορία με «τα παιχνίδια του θρόνου», που την έχτιζαν αργά και σταδιακά με μυστήριο ώστε να μην βαριέται ο θεατής και να τον γοητεύει το γεγονός ότι υπάρχει και κάτι άλλο εκεί έξω εκτός από πολιτικές δολοπλοκίες, συνωμοσίες, πισώπλατα μαχαιρώματα, ρουφιανιες κλπ. Αφού λοιπόν έχτισαν αυτό το μυστήριο για 7 κύκλους, έπρεπε να το τελειώσουν κάποια στιγμή στον 8ο κυκλο και να παίξουν πλέον ξύλο για το ποιος θα πάρει τον θρόνο. Το βασικό ζήτημα που διαπραγματεύεται η σειρά δηλαδή.

 

Μάθαμε πιο παλιά ότι ο Knight king δημιουργήθηκε από τα παιδιά του δάσους, που τον δημιούργησαν για να σκοτώνει ανθρώπους, εφόσον ήταν σε πόλεμο με αυτούς και δεν χρειάζεται να μάθουμε κάτι παραπάνω γι αυτόν.

Έκλεισε με λίγα λόγια αυτό το κεφάλαιο.

Από εκεί και πέρα, δε νομίζω ότι θα υπάρξει κάποιο plot twist και ούτε θα γίνει κάτι τρομερό με τους νεκρούς πλέον που θα μας κάνει να σοκαριστούμε.

 

Απλά ελπίζω τα τρία τελευταία επεισόδια να έχουν ένταση και μπόλικο ξύλο πάλι σαν το χθεσινό, που μας αποζημίωσε θαρρώ για το πολύ μπλα μπλα που είχαν προηγούμενοι κύκλοι και από μάχες ελάχιστα πραγματα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα ευχαριστημένος ο Έλληνας. Πωπωπω

Εντάξει κουβέντα κάνουμε, χαλαρά!

 

 

Με τους νεκρούς ξεκίνησε η σειρά, έτσι έπρεπε να την τελειώσουν. Γνώμη μου.

Υποτίθεται περίμεναν τον χειμώνα.

 

Παρόλο που ο Κινγκ μας την έκανε με ελαφρά, θα ήθελα να τον δω στο θρόνο.

Και έτσι να τελειώσει. Κινγκ στο θρόνο, νεκροί περιπλανώμενοι και μετά από πολλά χρόνια να βρεθούν ζωντανοί που στον αγώνα για επιβίωση να συναντήσουν τον ρικ και την παρέα του, στην 32η σεζόν του walking dead :lol:

Πέρα απ' την πλάκα, θα ήθελα να τελειώσει όπως παραπάνω και απλά τελευταία σκηνή να δείχνει τον Κινγκ και όσο απομακρύνεται το πλάνο να δείχνει χιόνια παντού και σιγά σιγά να πέφτει σκοτάδι!!!!!!!!!!!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια.. Τέλος πάντων όταν έχεις βασίσει μια σειρά στο winter is coming, όταν έχεις δείξει τις ορδές των νεκρών περιμένεις κάτι καλύτερο. Αν ήταν έτσι να το είχαν σαν side story όχι να ασχολείται όλο το Westeros με τον night king. Λογικό να υπήρχαν μεγαλύτερες προσδοκίες...

Δηλαδή τώρα τι ακριβώς περιμένετε; Αφού το αναμενόμενο και αυτό που θα γίνει είναι να πεθάνει η Σερσει. Ε ποιος θα πάρει τον θρόνο, ο Νταβος; Και μην περιμένετε καμία σούπερ μάχη ειδικά το πρωί που το μπατζετ θα είναι μεγάλο..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κουβέντα κάνουμε, χαλαρά!

 

 

Με τους νεκρούς ξεκίνησε η σειρά, έτσι έπρεπε να την τελειώσουν. Γνώμη μου.

Υποτίθεται περίμεναν τον χειμώνα.

 

Παρόλο που ο Κινγκ μας την έκανε με ελαφρά, θα ήθελα να τον δω στο θρόνο.

Και έτσι να τελειώσει. Κινγκ στο θρόνο, νεκροί περιπλανώμενοι και μετά από πολλά χρόνια να βρεθούν ζωντανοί που στον αγώνα για επιβίωση να συναντήσουν τον ρικ και την παρέα του, στην 32η σεζόν του walking dead :lol:

Πέρα απ' την πλάκα, θα ήθελα να τελειώσει όπως παραπάνω και απλά τελευταία σκηνή να δείχνει τον Κινγκ και όσο απομακρύνεται το πλάνο να δείχνει χιόνια παντού και σιγά σιγά να πέφτει σκοτάδι!!!!!!!!!!!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως η σειρά μέχρι στιγμής έχει πολλά σημεία που είναι ξεκάθαρη αντιγραφή του άρχοντα των δαχτυλιδιών.

 

Όπως στην μάχη των μπασταρδων που ήρθε ο μικροδαχτυλος με τους ιππότες από ψηλά και έσωσε τους πολιορκημένους, όπως ο Γκάνταλφ με τους Ροχιριμ στο φαράγγι του Χελμ.

 

Η η σκηνή στο χθεσινό επεισόδιο, που οι νεκροί ανεβαίνουν τα τείχη σαν το "World war Z", πάλι στο φαράγγι του Χελμ στον άρχοντα των δαχτυλιδιών, μεταξύ ξωτικών/ανθρώπων και Ορκς. Και πολλά άλλα σημεία που θυμίζουν πολύ τις ταινίες με το GoT.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια από τα ίδια.. Τέλος πάντων όταν έχεις βασίσει μια σειρά στο winter is coming, όταν έχεις δείξει τις ορδές των νεκρών περιμένεις κάτι καλύτερο. Αν ήταν έτσι να το είχαν σαν side story όχι να ασχολείται όλο το Westeros με τον night king. Λογικό να υπήρχαν μεγαλύτερες προσδοκίες...

Δηλαδή τώρα τι ακριβώς περιμένετε; Αφού το αναμενόμενο και αυτό που θα γίνει είναι να πεθάνει η Σερσει. Ε ποιος θα πάρει τον θρόνο, ο Νταβος; Και μην περιμένετε καμία σούπερ μάχη ειδικά το πρωί που το μπατζετ θα είναι μεγάλο..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μην ξεχνάμε όμως και κάτι άλλο. Λογικό να υπάρχουν κενά και βιασύνες μιας και τα βιβλία που βασίζεται το GoT δεν έχουν τελειώσει σκομα απ' όσο γνωρίζω. Δηλαδή εδώ και δύο κύκλους τουλάχιστον, η σειρά έχει ουσιαστικά δικο της σενάριο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η σειρα ειναι το Game of thrones δε θα γίνει κατι προφανές ετσι να λενε οτι εχει ανατροπες. Γνωμη μου ειναι οτι ολοι οι παλιοι γνωστοι, Γιάννης, Καλησι, Τζεημη, Σερσεη, κτλ θα βρουν εναν ωραιο θανατο και στο τελος καποιο νεο πρόσωπο μαζι με Τυριον θα είναι στο θρόνο.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

τα βιβλια εχουν μπολικο υλικο. Οι σεναριογραφοι επιλεγουν οτι γουσταρουν.

Μεχρι ενα σημειο ηταν εξαιρετικο το σεναριο, μετα ειχαμε επεισοδια με κενα κ αραδιασμενες ιστοριες.

πχ. Θυμηθηκαν να μας δειξουν Ghost μετα απο πολλές σεζον.

Εχει πολλους χαρακτήρες που μας τους εδειξαν με τις ιστοριες τους, κ τους εξαφανισαν.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει πάντως, η Σερσει θεωρώ ότι είναι καμμένο χαρτί πλέον. Δεν ξέρω πως θα σκοτωθεί, ποιος θα την σκοτώσει, αν θα γίνει με προδοσία η κάτι άλλο, πάντως δεν την γλιτωνει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν ήμουν σεναριογράφος θα επέλεγα τον αδερφό της τον Tyrion να την σκοτώσει. Έχει άλλωστε παρελθόν στο να σκοτώνει μέλη της "οικογένειας" του. Έτσι θα πάρει εκδίκηση για το άπειρο μίσος που του έχει εκείνη, και για τις προσβολές και τις απειλές που δέχτηκε στο παρελθόν.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Στην προφητεία της μάγισσας υποτίθεται ότι θα σκοτωθεί από μια νεότερη και ομορφότερη βασίλισσα... Άρα ούτε νάνος, ούτε άρυα.

 

Εδώ που τα λέμε ούτε αζόρ αχάι υπήρξε....:wacko:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

"Green eyes" της είπε η μάγισσα άρα παίζει να τη σκοτώσει η Άρυα

Επίσης για μένα παίζει και ο Τζειμι, έχει ιστορία στο να σκοτώνει παραφρονες βασιλιάδες, τώρα και mad queen, ασε που δεν θα χει και τόσο άσχημο τέλος από τα χέρια του όσο θα είχε από κάποιον άλλο

 

Λιγο έμεινε, όπως και να χει είναι αριστούργημα η σειρά

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ψιλιαστηκα πάνε για γάμο :p

Σα να τον έβλεπε με άλλο μάτι, αλλά ήξερε ότι πλησιάζει το τέλος.

Τώρα που έζησε, ίσως τον παρατήσει :lol:

 

Προβλεβω στο τελος να μενει ο Τυριον σαν hand of the king για το παιδι των Tζον Σνοου και Καλησι :P

 

Στην προφητεία της μάγισσας υποτίθεται ότι θα σκοτωθεί από μια νεότερη και ομορφότερη βασίλισσα... Άρα ούτε νάνος, ούτε άρυα.

 

 

Ρε παίδες ή θυμάστε τι γίνεται από τις περασμένες σεζόν ή όχι. Πετάτε πολλά άσχετα που ήδη έχουν παρουσιαστεί στις προηγούμενες.

 

 

1. Ο Τύριον είναι ήδη και ακόμα παντρεμένος με τη Σάνσα Σταρκ. Αυτός κανείς δεν το θυμάται;;;;;;;;;

2. Η προφητεία πως η Σέρσεϊ θα σκοτωθεί από μια νεότερη βασίλισσα ισχύει και στη σειρά. Είναι ένα από τα στοιχεία που με οδηγούν στη σκέψη ότι το Σιδερένιο Θρόνο θα τον καταλάβει τελικά η Σάνσα. Πιστεύω ότι είναι το καλύτερο τέλος για τη σειρά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι βρε, οκ το θυμόμαστε. Αν δε κάνω λάθος το ανέφεραν ξανά στην σκηνή που κρυβόταν.

ΑΛΛΑ δεν είναι γάμος επειδή το ήθελαν. Τώρα σα να είδα μια έλξη μεταξύ τους :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο περνάνε οι σεζόν γίνονται όλο και πιο τσαπα******κες σκηνοθεσίες και το σενάριο. Πέραν των εύλογων υπερβολών που ως ένα βαθμό τις περιμένεις, το όλο σενάριο της μάχης είναι για γέλια. Που ακούστηκε να περιμένεις επίθεση στο οχυρό σου από υπέρτερο εχθρό κιόλας και να επιτίθεσαι εσύ πρώτος;

 

Στάλθηκε από το Pixel μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο περνάνε οι σεζόν γίνονται όλο και πιο τσαπα******κες σκηνοθεσίες και το σενάριο. Πέραν των εύλογων υπερβολών που ως ένα βαθμό τις περιμένεις, το όλο σενάριο της μάχης είναι για γέλια. Που ακούστηκε να περιμένεις επίθεση στο οχυρό σου από υπέρτερο εχθρό κιόλας και να επιτίθεσαι εσύ πρώτος;

 

Στάλθηκε από το Pixel μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υποτίθεται ότι οι Ντοθρακι δεν είχαν κάποια στρατιωτική πειθαρχία να υπακούουν σε διαταγές στρατών. Είναι ελεύθεροι και άγριοι κατά μία έννοια και πολεμούν με δικό τους τρόπο. Απλά είχαν και την υποστήριξη όσων έμειναν πίσω ρίχνοντας με τους καταπέλτες βράχους. Γι αυτό φυσικά εξαφανίστηκαν στα πρώτα 2 λεπτά.

 

Όπως είπαμε και παραπάνω, αυτά είναι σεναρια των ανθρώπων του Game of thrones και όχι των βιβλίων που δεν έχουν καν ολοκληρωθεί ακόμη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία μάχη στην ιστορία των πολέμων δεν ξεκινάει επίθεση το ιππικό πρώτα πηγαίνοντας στο άγνωστο με «το χαμόγελο στα χείλη...» Ήθελαν απλά να δείξουν αποτυχημένα το εφέ με φλεγόμενα σπαθιά αλλά έκανε μπαμ από χιλιόμετρα ότι θα πήγαιναν ακλαυτοι όλοι τους.. Εκεί που γέλασα ήταν που επέστρεφαν οι εναπομείναντες κατευθείαν στα αποδυτήρια χωρίς να ακουστεί κιχ από κανέναν..

Δεν το έχουν στις μαχες τα παλικάρια πολύ φοβάμαι ότι θα δούμε πατάτες και στη συνέχεια..

Καλά αυτό που κυκλοφορεί με τη Σανσα στο θρόνο θα είναι το αποκορύφωμα της γελοιότητας. Καλύτερα να καθίσει ο Νταβος η ο Σαμ να μας τρολαρουν τουλάχιστον

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνουμε λίγο up :p

 

Μια/μιαμιση μέρα έμεινε!

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εγω εχω γερασει ή το GoT πεσει πλέον σε ποιότητα Netflix Original.
Έχει κάτι Netflix Original που μένεις με το στόμα ανοιχτό πάντως!

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε εντυπώσεις.

Περιμένω πως και πως να το δω. Δεν έχω τεράστιες ελπίδες ότι θα με αρέσει, αλλά θέλω να δω επιτέλους τι γίνεται και πως θα τελειώσει η σειρά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...