Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σποιλεράκι

Πολύ έξυπνο του σκηνοθέτη ότι δε βοηθάει κανείς τον Night King την ώρα που του επιτίθεται ο Θίον, αλλιώς η επόμενη σκηνή θα ήταν επιεικώς ελλιπής

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Τρομερό το επεισόδιο , σε κρατούσε σε αγωνία μέχρι τέλους . Θεωρώ , αν όχι το καλύτερο της σειράς , ένα από τα τρία καλύτερα . Edited by Kanenask
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατό επεισόδιο, μάχη με τα πάντα όλα.

Όλες οι δυνάμεις, σε όλα τα μέτωπα και σε όλα τα επίπεδα.

Είχαμε αρκετούς νεκρούς και πολύ καλό τέλος!

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεικτα συναισθήματα με άφησε το τρίτο.

Περίμενα πολλά περισσότερα να δω στο θέμα μάχης.

Το τέλος πάρα πολύ καλό! Αν και κάπως απότομο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό αλλά με αρκετές τρύπες στο σενάριο. Δε μου άρεσε που όλα τελείωσαν ουσιαστικά σε 1 επεισόδιο

(οι white walkers)

.

Σε γενικές γραμμές όμως μου άρεσε.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα η αλήθεια είναι και τα τρία επεισόδια να έχουν διαρκώς ξύλο με τους απεθαντους και μέσα στην αναμπουμπουλα να έχουμε και την Σερσει με τον δικό της στρατό. Οπότε τελείωσε οριστικά το ένα μέτωπο;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάκιστο επεισόδιο για μένα. Σκηνοθετικά πολύ φτωχό, για αυτό και τα σκοτάδια και οι καπνοί.. Τακτικές μάχης για τα πανηγύρια ειδικά με τους καμικάζι στην αρχή. Οι ήρωες εφτάψυχοι ξεπέρασαν και τους white walkers. Η σκηνή με την άρια εντελώς μούφα.. Δεν γίνονται αυτά έλεος... Οι δράκοι πετούσαν χεσε ψηλά και αγνάντευε..

Και να δεις που στα επόμενα θα έχουν πάλι στρατό οι σύμμαχοι που κανονικά θα έπρεπε να μην κατεβάζουν εντεκάδα.. Άντε να τελειώνει να ησυχάσουμε και ας κάτσει και ο Σαμ στο θρόνο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δίχως να έχω κανένα λόγο, μου έχει μπει μια ιδέα.

Βρε λες να γίνει ο Μπραν βασιλιάς της νύχτας... Μου κόλλησε από χθες που είδα το επεισόδιο.

Ναι δε μου άρεσε, ήταν σαν της ταινίες που προσπαθούν με στρίμωγμα να χωρέσουν σε μια ώρα ολόκληρο βιβλίο.

Σαν υπόθεση καλό σαν υλοποίηση φτωχό.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Κάκιστο επεισόδιο για μένα. Σκηνοθετικά πολύ φτωχό, για αυτό και τα σκοτάδια και οι καπνοί.. Τακτικές μάχης για τα πανηγύρια ειδικά με τους καμικάζι στην αρχή. Οι ήρωες εφτάψυχοι ξεπέρασαν και τους white walkers. Η σκηνή με την άρια εντελώς μούφα.. Δεν γίνονται αυτά έλεος... Οι δράκοι πετούσαν χεσε ψηλά και αγνάντευε..

Και να δεις που στα επόμενα θα έχουν πάλι στρατό οι σύμμαχοι που κανονικά θα έπρεπε να μην κατεβάζουν εντεκάδα.. Άντε να τελειώνει να ησυχάσουμε και ας κάτσει και ο Σαμ στο θρόνο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

το σκοτεινο ψιλοδικαιολογειται λογω βασιλιας νυχτας.. καπνοι, χιονοθυελλες, συννεφα. Ναι ειναι ωραια, αλλά η μαχη δε φαινεται.

οι dothraki αποστολη-αυτοκτονιας :lol: οι δρακοι γιατι πετουσαν τοσες ωρες ψηλα κ δε μπορουσαν να βοηθησουν;;

και εχεις στο τελος την αρυα οπου: εχει σκοτωσει καμια δεκαρια σε εξωτερικο χωρο κ εν κινηση που γινεται πανικος, μπαινει σε μια βιβλιοθηκη οπου φοβαται 4-5 τυπους, και στο τελος... εχει περασει τους χιλιαααααδες νεκρους, φτανει στο δεντρο κ ανενοχλητη την πεφτει στον NK. Γελανε και τα δεντρα..:lol:

η αδιστακτη killer που στο προηγουμενο επεισοδιο την εβαλαν να λεει "πες μου με ποσες εκανες σεξ; πες μου με ποσες εκανες σεξ;" :lol:

Και εχεις και τον τρισαθλιο ηθοποιο Κιτ που τον εχουν βαλει να παλευει με εναν δρακο οπου η αμυνα του ειναι να ουρλιαζει :wacko: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο ο Μπραν ακολουθεί με τα κοράκια του τον Night; Δεν αντελήφθην.

Επίσης αν ο Τζέιμι είχε και τα δυο του χέρια, λογικά δε θα χρειαζόταν καν η Άρυα :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολλά κενά όντως

Γενικά ξενέρωσα με το επεισόδιο.

Πάντως με την πλαγιομετωπική γέλασα πάρα πολύ :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οι dothraki αποστολη-αυτοκτονιας :lol:

Αν δεν κάνω λάθος ξεκίνησαν την επίθεση χωρίς να έχουν λάβει διαταγή επειδή είναι και καλά ατίθασος λαός. Πήγαν και τον ήπιαν. Για αυτό και ο σερ τζορας έδειχνε σαστισμενος και τον περνούσαν οι άλλοι.

 

οι δρακοι γιατι πετουσαν τοσες ωρες ψηλα κ δε μπορουσαν να βοηθησουν;;

 

Οι δράκοι δέχονται διαταγές από τους καβαλαριδες. Οι οποίοι δεν έβλεπαν τίποτα. Κουφό βέβαια ήταν εκεί που ήταν σε παράταξη οι νεκροί μπροστά στην τάφρο και ενώ η Καλισι έβλεπε γιατί δεν άρχισε να καίει παράλληλα με την τάφρο

 

και εχεις στο τελος την αρυα οπου: εχει σκοτωσει καμια δεκαρια σε εξωτερικο χωρο κ εν κινηση που γινεται πανικος, μπαινει σε μια βιβλιοθηκη οπου φοβαται 4-5 τυπους, και στο τελος... εχει περασει τους χιλιαααααδες νεκρους, φτανει στο δεντρο κ ανενοχλητη την πεφτει στον NK. Γελανε και τα δεντρα..:lol:

Εγώ για την Αρυα κατάλαβα ότι εκεί που νόμιζε ότι είναι ψιλό ανίκητη, έφαγε μια καλή στο κεφάλι και κόντεψε να την φάνε και τα έχασε, πελαγωσε για αυτό και μας την έδειχνε στην βιβλιοθήκη τρομοκρατημένη να προσπαθεί να ξεφύγει. Στο τέλος της ανέβασε το ηθικό η Μάγισσα και ανέκτησε τις δυνάμεις της. Είναι μάστερ του stealth για αυτό και κανείς δεν την πήρε χαμπάρι πέρα από τον night King που ήταν σε άλλο επίπεδο και πέθανε και λίγο πρόωρα για μένα. Αλλά οκ όταν προσπαθείς να κλείσεις μια ιστορία 7 σεζόν σε 1 με 6 επεισόδια κάποια πράγματα θα γίνουν σε fast forward.

 

Και εχεις και τον τρισαθλιο ηθοποιο Κιτ που τον εχουν βαλει να παλευει με εναν δρακο οπου η αμυνα του ειναι να ουρλιαζει :wacko: :confused:

Σε αυτή την σκηνή πίστευα ότι τουλάχιστον τον πληγωμένο δράκο θα κατάφερνε να τον κατεβάσει μόνος του ο John. Για να μας δείξουν κάτι για αυτόν που σε όλο το επεισόδιο ήταν ψιλοχαμενος. Αλλά δεν.

 

Σε γενικές γραμμές επεισοδιαρα, προσωπικά δεν έχω δει κάτι καλύτερο. Επί μιαμιση ώρα ήμουν στην άκρη του καναπέ από την ένταση. Ευτυχώς που έριχνε ρυθμούς σε κάποιες σκηνές και ηρεμουσαμε. Θα μπορούσε να είναι και καλύτερο σίγουρα αλλά οκ όλο και κάτι θα βρίσκαμε να γκρινιαξουμε καθώς ο καθένας το είχε στο μυαλό του κάπως διαφορετικά.

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το καλύτερο επεισόδιο ήταν ο κόκκινος γάμος που ξεκληρίστηκε ολόκληρο σόι!!!

 

 

Βρε ικανοποιημένοι είμαστε, αλλά θα μπορούσαν να είχαν καλύτερη σκηνοθεσία και σενάριο.

Υποτίθεται ότι είναι σειρά απειρου μπάτζετ....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά για μένα η σειρά είναι, Μάχη Βουνού-Όμπεριν>Κόκκινος Γάμος>Μπασταρδομάχη>Χθεσινό επεισόδιο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάχη βουνού δε θυμάμαι.....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Μονομαχία μάλλον

02d0f64eb71563c599d589987fb42d67.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί νομίζετε πως τελείωσαν οι λευκοί;;;

Δεν νομίζω να έχουν τελειώσει..λείπουν κάποια μωρά..

Επίσης θεωρώ πως παραπάνω από 200 νοματεους δεν θα μπορέσουν να κατεβάσουν σε πεδίο μάχης.. Έχουν αφανίστει σχεδόν όλοι... Αλλά θα δούμε τι θα γίνει..

Πολύ καλό επεισόδιο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί νομίζετε πως τελείωσαν οι λευκοί;;;

Δεν νομίζω να έχουν τελειώσει..λείπουν κάποια μωρά..

Επίσης θεωρώ πως παραπάνω από 200 νοματεους δεν θα μπορέσουν να κατεβάσουν σε πεδίο μάχης.. Έχουν αφανίστει σχεδόν όλοι... Αλλά θα δούμε τι θα γίνει..

Πολύ καλό επεισόδιο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ε λογικά με τον θάνατο του King, ισοπεδώθηκαν όλοι.

 

Όσο για το αριθμητικό πλεονέκτημα σίγουρα η Σερσει το έχει. Αλλά εκείνη ούτε δράκο έχει, ο δεύτερος δεν ξέρω τι απέγινε (έζησε, πέθανε;) και συν αυτού, πιστεύω θα γυρίσει και η λεσβία αδερφή του Θηον με επιπλέον στρατό. Όπως και να έχει πάντως, η Σερσει θεωρώ ότι είναι καμμένο χαρτί πλέον. Δεν ξέρω πως θα σκοτωθεί, ποιος θα την σκοτώσει, αν θα γίνει με προδοσία η κάτι άλλο, πάντως δεν την γλιτωνει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα πράσινα μάτια είναι για.... Άρα φανταζόμαστε πως θα πεθάνει η σερσει.

 

Αλήθεια, τον άλλο δράκο δε μας τον έδειξε.

 

Επίσης οι νεκροί μπορούν να σηκωθούν(εκτός αν εξαπλώθηκαν όλοι) αν γίνει κάποιος ο νέος night king.

 

Δε ξέρω τι να περιμένω σε άλλα 3 επεισόδια.

 

Θεωρώ ότι μας τους τελείωσαν πολύ γρήγορα τους νεκρούς.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα πράσινα μάτια είναι για.... Άρα φανταζόμαστε πως θα πεθάνει η σερσει.

 

Αλήθεια, τον άλλο δράκο δε μας τον έδειξε.

 

Επίσης οι νεκροί μπορούν να σηκωθούν(εκτός αν εξαπλώθηκαν όλοι) αν γίνει κάποιος ο νέος night king.

 

Δε ξέρω τι να περιμένω σε άλλα 3 επεισόδια.

 

Θεωρώ ότι μας τους τελείωσαν πολύ γρήγορα τους νεκρούς.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

+1

O Rhaegal είναι ζωντανός. Φαίνεται να πετάει πάνω από ένα πλοίο στο teaser του 4ου επεισοδίου, όπως επίσης αχνοφαίνονται 2 δράκοι σε μια άλλη σκήνη. Δεν θυμάμαι που το διάβασα, και γω αναρωτιόμουν τι απέγινε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...