Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ξαναγίνουν ζωντανοί ανθρωποι

 

δε νομιζω να θελουν αυτο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Winter is coming. Να κυριαρχήσουν θέλουν. Ο night king δηλαδή. Και από ότι βλέπω δύσκολα θα σταθεί κάποιος εμπόδιο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

κι εγω αυτο πιστευω...να εξαφανισουνε δηλαδη καθε ανθρωπινη υπαρξη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δε νομιζω να θελουν αυτο...

Εννοειται. Πλακα εκανα.

 

Επισης παρατηρειστε λιγο στην σκηνη που ο Jon πριν βγει απο το νερο εχει αφησει το σπαθι του. Κοιταξτε λιγο προσεκτικα τα ματια του λυκου στην λαβη του σπαθιου.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αμα ψαξετε καλα εχει διαρευσει το σεναριο της 8ης σεζον...μεχρι στιγμης εχει το τελος που ηθελα η σειρα

 

μπορείς να μου στείλεις σε Pm ένα ρεζουμέ με το τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου στείλεις σε Pm ένα ρεζουμέ με το τι γίνεται;

 

Το googlαρα για να δω αν είναι αληθινό και άλλοι λένε ναι άλλοι λένε όχι. Εγώ, χωρίς να το έχω διαβάσει, πονταρω στο όχι. Κάποιος θα έκατσε και θα έγραψε τις χαζομάρες του και θα τις ανέβασε.. Δεν νομίζω να υπάρχει σενάριο.

 

 

Να πω κάτι άσχετο που ήθελα να γράψω από παλιότερα αλλά νομίζω δεν το έγραψα ποτέ.. Αυτή η ντενερις μόνο εμένα μου φαίνεται πως είναι ΚΑΚΉ ηθοποιός? Δεν την έχω παρακολουθήσει άλλου αλλά στο game of thrones και μόνο νομίζω πως παίζει άσχημα. Από την πρώτη σεζόν μέχρι τώρα έχει ασταμάτητα το ίδιο ύφος στο πρόσωπο και τον ίδιο ακριβώς τρόπο ομιλίας.. Ο οποίος δεν νομίζω πως είναι και ο καλύτερος δυνατός για τον ρόλο. Ακόμα και η σανσα που αντικειμενικά είναι από τους πιο αδυναμους ηθοποιούς έχει μεγαλύτερη ποικιλία εκφρασεων :p

Τι να πω.. Ίσως ετσι της είπαν να παίζει. Την βρίσκω αρκετά κακή..

Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι άσχετο που ήθελα να γράψω από παλιότερα αλλά νομίζω δεν το έγραψα ποτέ.. Αυτή η ντενερις μόνο εμένα μου φαίνεται πως είναι ΚΑΚΉ ηθοποιός? Δεν την έχω παρακολουθήσει άλλου αλλά στο game of thrones και μόνο νομίζω πως παίζει άσχημα. Από την πρώτη σεζόν μέχρι τώρα έχει ασταμάτητα το ίδιο ύφος στο πρόσωπο και τον ίδιο ακριβώς τρόπο ομιλίας.. Ο οποίος δεν νομίζω πως είναι και ο καλύτερος δυνατός για τον ρόλο. Ακόμα και η σανσα που αντικειμενικά είναι από τους πιο αδυναμους ηθοποιούς έχει μεγαλύτερη ποικιλία εκφρασεων :p

Τι να πω.. Ίσως ετσι της είπαν να παίζει. Την βρίσκω αρκετά κακή..

ναι ειναι κακη. Νομιζω οτι για κωμωδία θα ηταν καλυτερη.

 

alx1, δυστυχως δεν ειμαι ο μονος και το βλεπεις κ μονος σου.

Εχεις μια σειρα που εχει το μεγαλυτερο budget ολων των εποχων και περιμενουμε τα αναλογα αποτελεσματα.

ενα σεναριο με τρυπες, κακογραμμενους διαλογους(για τις δυο τελευταιες σεζον που ειδαμε), και περιττες σκηνες δεν θελουμε.

εχουμε δει πολλες ξενες σειρες, δε βλεπουμε GoT επειδη ειναι το hype της εποχης.

Καποτε ηταν το LOST τo hype(γυρνουσαμε σπιτι κ καναμε υπομονη για να κατεβει γρηγορα με τις τοτε ταχυτητες:lol:). Eξι σεζον με πολλα ανουσια επειδοσια. Τα ιδια κ τοτε: πολλοι ελεγαν "Η σειρα ειναι σουπερ/τέλεια/ουαου", και πολλοι ελεγαν για τα λαθη της σειρας κ το ξενερωμα που εφαγαν οταν τελειωσε.

Σαφως κ θα σχολιασουμε και θα πουμε τα αρνητικα. Μονο τα θετικά θα λέμε;;

Πας σε ενα εστιατοριο πενταστερου ξενοδοχείου κ περιμενεις να εχει το ιδιο μενου με το σουβλατζιδικο της γειτονιας;

Βλεπεις Μπαγερν-Μπαρτσελονα κ περιμενεις να δεις το ιδιο θεαμα με το Πλατανιας-Αστερας Τριπολης;

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι κακη. Νομιζω οτι για κωμωδία θα ηταν καλυτερη.

 

alx1, δυστυχως δεν ειμαι ο μονος και το βλεπεις κ μονος σου.

Εχεις μια σειρα που εχει το μεγαλυτερο budget ολων των εποχων και περιμενουμε τα αναλογα αποτελεσματα.

ενα σεναριο με τρυπες, κακογραμμενους διαλογους(για τις δυο τελευταιες σεζον που ειδαμε), και περιττες σκηνες δεν θελουμε.

εχουμε δει πολλες ξενες σειρες, δε βλεπουμε GoT επειδη ειναι το hype της εποχης.

Καποτε ηταν το LOST τo hype(γυρνουσαμε σπιτι κ καναμε υπομονη για να κατεβει γρηγορα με τις τοτε ταχυτητες:lol:). Eξι σεζον με πολλα ανουσια επειδοσια. Τα ιδια κ τοτε: πολλοι ελεγαν "Η σειρα ειναι σουπερ/τέλεια/ουαου", και πολλοι ελεγαν για τα λαθη της σειρας κ το ξενερωμα που εφαγαν οταν τελειωσε.

Σαφως κ θα σχολιασουμε και θα πουμε τα αρνητικα. Μονο τα θετικά θα λέμε;;

Πας σε ενα εστιατοριο πενταστερου ξενοδοχείου κ περιμενεις να εχει το ιδιο μενου με το σουβλατζιδικο της γειτονιας;

Βλεπεις Μπαγερν-Μπαρτσελονα κ περιμενεις να δεις το ιδιο θεαμα με το Πλατανιας-Αστερας Τριπολης;

 

Εχεις δικιο εν μερει

Οι πρωτες 6 σεζον ...απο τα 10 επεισοδια που εχει η καθεμια...αξιζανε 2-3 καθε φορα.

Τα υπολοιπα 7 ηταν διαλογοι χωρις καμια εξελιξη.

Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά και η γκρίνια έχει τα όρια της.

 

Μα όλοι οι Έλληνες εκτός από σεισμολογοι, μετεωρολογοι, ειδικοί αεροσκαφών κλπ είναι και κριτικοί ταινιών και σειρών :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και το παιδι τους τι θα ειναι, προιον αιμομιξιας:lol:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η σειρά παραμένει η κορυφαία που έχει βγει ποτέ. Απλά γουστάρω απίστευτα, δεν βαριέμαι δευτερόλεπτο.

 

Από ΄κει και πέρα, φέτος ειδικά φαίνεται ότι το τρέχουν πολύ γρήγορα το πράγμα, η ποιότητα στους διαλόγους έχει πέσει εμφανώς και έχει πράγματα που μπορεί σε κάποιους να φαίνονται ανούσια γκρίνια, αλλά βγάζουν μάτι (αυτό με τις τηλεμεταφορές και τις αλυσίδες π.χ. στο τελευταίο επεισόδιο που αναλύθηκε διεξοδικά). Αυτό με την Daenerys στο τελευταίο απλά ΔΕΝ γίνεται, όπως και να το δεις είναι αδύνατον με βάση τον χρόνο που είχανε. Τους το συγχωρούμε μεν γιατί, ξαναλέω, μιλάμε κατ' εμέ για την κορυφαία σειρά που έχει βγει ποτέ, αλλά με τέτοιο budget αυτά δεν θα 'πρεπε να υπήρχαν.

 

Φταίει πολύ και ο συγγραφέας όμως. Το παράκανε. Οι παραγωγοί βγάλανε μια τρελή παραγωγή με βάση το υλικό των βιβλίων που είχαν, αλλά οι άνθρωποι δεν είχαν υπογράψει να τελειώσουν ουσιαστικά τα βιβλία μόνοι τους ή να κάθονται να γράφουν και διαλόγους. Το επόμενο βιβλίο το περιμένουμε 7 χρόνια, ναι μεν δίνει κάποιες οδηγίες ο Martin, αλλά άλλο να έχεις το βιβλίο μπροστά σου και άλλο να σου λέει θα γίνει αυτό και αυτό μέσες άκρες και να πρέπει να βγάλεις όλο το σενάριο μόνος σου. Το ότι έπεσε πολύ η ποιότητα των διαλόγων στις τελευταίες 2 σαιζόν κάνει μπαμ.

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα στους διαλόγους δεν έχει πέσει απλά, έχει γκρεμοτσακιστεί.

Από τα dick/cock στα Dany, ούτε καν ο Tyrion δεν έχει έξυπνες ατάκες που εδώ και 7 σεζόν ήταν ο μοναδικός που είχε.

Ευτυχώς που για 6 σεζόν είχαν τα βιβλία του Martin για να παίρνουν τις ιστορίες γιατί θα είχε καταντήσει σαν το Walking Dead.

 

Έχει βέβαια περισσότερη δράση φέτος, κάτι είναι και αυτό.

Η λογική όμως έπαθε ότι και ο Ned Stark: Έφυγε νωρίς.

 

Το τελευταίο, δε, σχέδιο τους με τους Walker και τη συνάντηση είναι ό,τι πιο ηλίθιο έχει συμβεί 7 χρόνια τώρα. Τουλάχιστον τα προηγούμενα χρόνια όσο "ανόητες" και αν ήταν κάποιες κινήσεις κάποιων χαρακτήρων είχαν μία λογική στην οποία στηρίζονταν. Αυτό φέτος απλά είναι "εύκολο" κόλπο για να δούμε δράκους.

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανουν ενα τσακ λεω γω, να διαρευσουν και τον τελευταιο κυκλο (που δε θα εχουν γινει τα γυρισματα) να μην περιμενουμε μεχρι το 18?

Ουτως η αλλως εκ των εσω γινεται η δουλεια. Ουτε χακερς, ουτε καλικαντζαροι, ουτε μπουρμπουληθρες. Απλα επειδη μυριζονται χρημα και ξερουν οτι ολοι παρακολουθουν την σειρα, ανακαλυψαν τους Hackers και τις συναφη παπατζες.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να γκρινιάζετε είστε κολλημένοι στην οθόνη να δείτε κάθε επεισόδιο. Η σειρά απλά δεν υπάρχει. Όποιος θεωρεί ότι δεν είναι καλή (δεν είναι κακό) ας δει κάτι άλλο και ας αφήσει εμάς τους αδαούς να βλέπουμε got.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι πιστευετε? θα ενωθει η Σερσει μαζι με τους αλλους για να νικησουν τους νεκρους?
Λογικά ναι,στο επόμενο επεισόδιο φαίνεται στριμωγμένη στο trailer αλλα και ειρωνική ταυτόχρονα

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να γκρινιάζετε είστε κολλημένοι στην οθόνη να δείτε κάθε επεισόδιο. Η σειρά απλά δεν υπάρχει. Όποιος θεωρεί ότι δεν είναι καλή (δεν είναι κακό) ας δει κάτι άλλο και ας αφήσει εμάς τους αδαούς να βλέπουμε got.

 

Ναι κοίτα... κάποια στιγμή αυτή η ανοησία πρέπει να σταματήσει.

Τo thread λέγεται "Game of Thrones", όχι η "Εκκλησία του Game of Thrones".

Μπορούμε να λέμε ό,τι θέλουμε, να κατακρίνουμε ό,τι στραβό θεωρούμε ότι έχει και να σχολιάζουμε θετικά ό,τι καλό έχει να προσφέρει. Και αντί να προτείνεις να δούμε κάτι άλλο, μπορείς απλά να μη διαβάζεις οτιδήποτε ασκεί κριτική (που είναι κακό, αλλά είναι δικαίωμά σου).

 

Σειρές όπως το GoT, το Walking Dead κτλ δεν είναι επιθεώρηση του Σεφερλή, όπου οι απαιτήσεις είναι ένα στάδιο πάνω από το βόθρο. Είναι εύλογο να έχουμε απαιτήσεις από αυτές.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ούτε καν ο Tyrion δεν έχει έξυπνες ατάκες που εδώ και 7 σεζόν ήταν ο μοναδικός που είχε.

 

Αυτό ήθελα να το πω και εγώ... Ο τυριον δυστυχώς φέτος, από πρωταγωνιστής που ήταν κάποτε, έγινε σχεδόν κομπάρσος. Εκεί που έδινε ρεσιταλ στην δίκη του στο king's landing, τώρα δίνει (κακές) συμβουλές στην ντενερις σε διαλόγους από τους οποίους δεν έχουμε τίποτα να θυμόμαστε

Ελπίζω να επανέλθει λιγάκι.. Και αυτός και η αρυα.

Αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς δεν νομίζω.. Η σειρά έχει εστιάσει πολύ σε τζον και ντενερις και όλοι οι άλλοι είναι λίγο στην ξεπέτα. Που δεν ξέρω αν συνολικά είναι κακό αλλά σίγουρα έχει αυτά τα αρνητικά για ορισμένους χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι κακη. Νομιζω οτι για κωμωδία θα ηταν καλυτερη.

 

alx1, δυστυχως δεν ειμαι ο μονος και το βλεπεις κ μονος σου.

Εχεις μια σειρα που εχει το μεγαλυτερο budget ολων των εποχων και περιμενουμε τα αναλογα αποτελεσματα.

ενα σεναριο με τρυπες, κακογραμμενους διαλογους(για τις δυο τελευταιες σεζον που ειδαμε), και περιττες σκηνες δεν θελουμε.

εχουμε δει πολλες ξενες σειρες, δε βλεπουμε GoT επειδη ειναι το hype της εποχης.

Καποτε ηταν το LOST τo hype(γυρνουσαμε σπιτι κ καναμε υπομονη για να κατεβει γρηγορα με τις τοτε ταχυτητες:lol:). Eξι σεζον με πολλα ανουσια επειδοσια. Τα ιδια κ τοτε: πολλοι ελεγαν "Η σειρα ειναι σουπερ/τέλεια/ουαου", και πολλοι ελεγαν για τα λαθη της σειρας κ το ξενερωμα που εφαγαν οταν τελειωσε.

Σαφως κ θα σχολιασουμε και θα πουμε τα αρνητικα. Μονο τα θετικά θα λέμε;;

Πας σε ενα εστιατοριο πενταστερου ξενοδοχείου κ περιμενεις να εχει το ιδιο μενου με το σουβλατζιδικο της γειτονιας;

Βλεπεις Μπαγερν-Μπαρτσελονα κ περιμενεις να δεις το ιδιο θεαμα με το Πλατανιας-Αστερας Τριπολης;

 

Αν βρεις αρνητικά να τα πεις! Αυτά που έχεις πει όμως δεν είναι αρνητικά, αλλά μπούρδες καμαρωτές. Σου απάντησα στο ίδιο ακριβώς μοτίβο για ένα από αυτά -που το θεωρούσες και μέγα ατόπημα μάλιστα- κι η απάντησή σου ήταν... γαργάρα ατελείωτη. Αντε γεια λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...