Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ακατονόμαστο ... το... ανεκδιηγήτο, ηλίθιο, καθυστερημένο και μανιακό φλωράκι.. ε, ποιον άλλον, τον Τζόφρυ φυσικά.. μεγάλη ανωμαλάρα... ελπίζω να ευχαριστηθώ το θάνατό του..

 

Συμφωνώ απόλυτα. Το @ρχίδι του κερατά... Θέλω να τον ευνουχίσουν, να του δώσουν να φάει τα κομμένα τέτοια του, να του βάλουν το παλούκι που έδερνε την κοπέλα ξέρετε που και να τον περιφέρουν σε όλο το βασίλειο όπου θα μπορεί ελεύθερα ο καθένας να τον φτύνει και να τον δέρνει και στο τέλος να τον θάψουν ζωντανό μέχρι το λαιμό μόνο με το κεφάλι έξω και να χ3σουν όλοι πάνω στη μάπα του μέχρι να πεθάνει από ασφυξία.

Επίσης, αυτή που έφαγε το ξύλο δεν είναι αυτή του Θέον στο καράβι...

Edited by chrispetsas
:blink:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ απόλυτα. Το @ρχίδι του κερατά... Θέλω να τον ευνουχίσουν, να του δώσουν να φάει τα κομμένα τέτοια του, να του βάλουν το παλούκι που έδερνε την κοπέλα ξέρετε που και να τον περιφέρουν σε όλο το βασίλειο όπου θα μπορεί ελεύθερα ο καθένας να τον φτύνει και να τον δέρνει και στο τέλος να τον θάψουν ζωντανό μέχρι το λαιμό μόνο με το κεφάλι έξω και να χ3σουν όλοι πάνω στη μάπα του μέχρι να πεθάνει από ασφυξία.

Επίσης, αυτή που έφαγε το ξύλο δεν είναι αυτή του Θέον στο καράβι...

 

αραχτε ρε παιδια,επιτηδες τον δειχνει ετσι για να μην ενοχληθουμε με οτι ενδεχομενως παθει μετα..

υποθετω ετσι τουλαχιστον,αφου συνηθως κατι παθαινει οποιος παραειναι ανωμαλος:)

 

εχω τελειωσει τα βιβλια,αλλα δεν spoilerαρω,τι καλος που ειμαι:rolleyes::lol:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

άμα το λες επειδή "κάτι ξέρεις, κάτι ξέρεις.." να το δεχθώ..αλλιώς μη μας δίνεις φρούδες ελπίδες και τον ξεκάνουν με τη μία...

 

πραγματικά θέλω να φάει πολύ ξύλο...ΠΟΛΥ ξύλο.. κι αναφέρομαι στο ξύλο γιατί η σφαλιάρα που του χε δώσει ο Τύριο ήταν όλα τα λεφτά!!

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

άμα το λες επειδή "κάτι ξέρεις, κάτι ξέρεις.." να το δεχθώ..αλλιώς μη μας δίνεις φρούδες ελπίδες και τον ξεκάνουν με τη μία...

 

πραγματικά θέλω να φάει πολύ ξύλο...ΠΟΛΥ ξύλο.. κι αναφέρομαι στο ξύλο γιατί η σφαλιάρα που του χε δώσει ο Τύριο ήταν όλα τα λεφτά!!

όποιος το δει ... μην πει μεην πει γιατί κάποιο θα περιμένουν την Τρίτη!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Λόγω 3ημέρου που έλειπα ήδη 4ο και 5ο μαζί προχτες.

Ένα έχω να πω: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΡΑΣΗ!!!

Πολύ μπλα μπλα μέχρι τώρα και έχει αρχίσει και ζωηρεύει το πράγμα.

Για τον Τσόφρυ με κάλυψαν οι προηγούμενοι. :mad:

Αποκτάει ενδιαφέρον ξανά το θέμα Καλίσι με τα δρακάκια, όπως και το τι θα γίνει στην πατρίδα των Σταρκ που έχουν αφήσει τον ΑΜΕΑ μπόμπιρα να κυβερνάει και έδιωξε όλον τον στρατό σε συμμαχική περιοχή και προβλέπω να τους την πέφτουν οι εχθροί στην πρωτεύουσα και να έχουν τρελό ζόρι χωρίς άμυνα.

Και για το τέλος, ο νάνος είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!! :) :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λόγω 3ημέρου που έλειπα ήδη 4ο και 5ο μαζί προχτες.

Ένα έχω να πω: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΡΑΣΗ!!!

Πολύ μπλα μπλα μέχρι τώρα και έχει αρχίσει και ζωηρεύει το πράγμα.

Για τον Τσόφρυ με κάλυψαν οι προηγούμενοι. :mad:

Αποκτάει ενδιαφέρον ξανά το θέμα Καλίσι με τα δρακάκια, όπως και το τι θα γίνει στην πατρίδα των Σταρκ που έχουν αφήσει τον ΑΜΕΑ μπόμπιρα να κυβερνάει και έδιωξε όλον τον στρατό σε συμμαχική περιοχή και προβλέπω να τους την πέφτουν οι εχθροί στην πρωτεύουσα και να έχουν τρελό ζόρι χωρίς άμυνα.

Και για το τέλος, ο νάνος είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!! :) :)

 

Δε θα μπορούσε να συνεχίσει και αλλιώς, για να πούμε την αλήθεια.

Τα βιβλία είναι τεράστια και το κοινό του βιβλίου δεν είναι ίδιο με το τηλεοπτικό κοινό. Αν όλη η σειρά ήταν μόνο συζήτηση και ωραία κουστούμια, δε θα τραβούσε πολύ.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το 6ο επεισόδιο μου φάνηκε εξαιρετικό!

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Ρε φουστη μάντης είμαι;; :-P

Την πάτησε ο μπόμπιρας με την στρατηγική του.

Θέλω να βλέπω Καλισι να φορτώνει!!! :-)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, η σειρα ισως εχει μερικες εκπληξεις και για εμας που διαβαζουμε τα βιβλια.Σχεδον τιποτα απο αυτα που ειδαμε δεν εγινε ετσι στο A Clash of Kings, θελω να δω που το πανε.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, η σειρα ισως εχει μερικες εκπληξεις και για εμας που διαβαζουμε τα βιβλια.Σχεδον τιποτα απο αυτα που ειδαμε δεν εγινε ετσι στο A Clash of Kings, θελω να δω που το πανε.

 

Ειδικά όσον αφορά τον Rob, έπρεπε να το περιμέναμε.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλο το 7ο.Μου αρεσε η εκδοχη της ιστοριας που ειδαμε, ειδικα οσον αφορα τον Bran ισως ειναι και πιο "δυνατη".

 

 

Εχω τις ενστασεις μου ακομα για τον Robb, αλλα ειναι νωρις ακομα.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ αυτό πιστεύω, χωρίς να το ξέρω, υπόθεση κάνω, τα 2 ορφανά πρέπει να ταν.. αυτός ο Θήον όσο πάει ασχημαίνει.. πού τον βρήκανε.. τελικά οι πιο ενδιαφέρουσες ιστορίες για μενα είναι αυτή της Άρια, της Ντενέρις και του Τύριον.. κάνω φοβερό χάζι που ο γερο Λάνιστερ τη βρίσκει με την Άρια, που ο Τζόρας (έτσι δεν τον λένε;) αγαπάει τη Ντενέρις και που η Σέρσει επιτέλους έχει καταλάβει τι μ******μενο είναι αυτό που έφερε στον κόσμο και λύσσαξε ν ατο κάνει βασιλιά.. έλεος!!
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Μολις το ειδα και εγω το επισοδειο..ωραια εξελιχθηκε..η σερσεϊ το γυρισε και εκανε την καλη;;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ αυτό πιστεύω, χωρίς να το ξέρω, υπόθεση κάνω, τα 2 ορφανά πρέπει να ταν.. αυτός ο Θήον όσο πάει ασχημαίνει.. πού τον βρήκανε.. τελικά οι πιο ενδιαφέρουσες ιστορίες για μενα είναι αυτή της Άρια, της Ντενέρις και του Τύριον.. κάνω φοβερό χάζι που ο γερο Λάνιστερ τη βρίσκει με την Άρια, που ο Τζόρας (έτσι δεν τον λένε;) αγαπάει τη Ντενέρις και που η Σέρσει επιτέλους έχει καταλάβει τι μ******μενο είναι αυτό που έφερε στον κόσμο και λύσσαξε ν ατο κάνει βασιλιά.. έλεος!!

 

Κάθε φορά που βλέπω το Theon θυμάμαι τη λέξη "χλιμίτζουρας". :lol:

Καλό επεισόδιο όντως. Και είχε και πολύ ωραίες ατάκες όπως της Cersei

 

"The more people you love the weaker you are. You'll do things for them that you know you shouldn't do. You'll act the fool to make them happy, to keep them safe. Love no one but your children. On that front, a mother has no choice."

 

Έγραψε η Cersei :D

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πιστεύω ότι είναι τα 2 παιδάκια που ξέρουμε.

Δεν μπορεί από τόσο μαλακοπιτουρας που ήταν και δεν μπορούσε να κόψει το κεφάλι του γέρου, να έφτασε στο άλλο άκρο και να καίει παιδια.

Μάλλον τίποτα άλλα βρήκε που ίσως ήταν ήδη νεκρά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που βλέπω το Theon θυμάμαι τη λέξη "χλιμίτζουρας". :lol:

Καλό επεισόδιο όντως. Και είχε και πολύ ωραίες ατάκες όπως της Cersei

 

θα συμφωνήσε και στα δύο..

:lol: χλιμίντζουρας, πού το βρήκες.. ακριβώς αυτό!!

 

Σε λίγο θα αρχίσω να τη συμπονώ..τη Σερσεϊ.. (το μαλλί -αγαπώ!! λέτε να ναι όλο εξτένσιον;) και θα ρίξει την καημένη τη Σάνσα στα χέρια του Τζόφρυ;; το καημένο το κοριτσάκι.. πάντως ήταν πολύ ωραία σκηνή, ο καημένος ο Τύριον δεν μπορούσ εκαι να την αγκαλιάσει.. γιατί δε βασιλεύουν μαζί; μια χαρά συμπληρώνουν ο ένας τον άλλον..

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να μην ειναι τα παιδακια , θα ξενερωσω ασχημα ... δεν τον εχω ικανο να τα πιασει τα παιδακια, ασε που τα χρειαζεται κ ως ομηρους αν "σφιξουν τα γάλατα"...
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να μην ειναι τα παιδακια , θα ξενερωσω ασχημα ... δεν τον εχω ικανο να τα πιασει τα παιδακια, ασε που τα χρειαζεται κ ως ομηρους αν "σφιξουν τα γάλατα"...

 

Πάντως ομολογουμένως το HBO έκανε κάτι που σπάνια κάνει η τηλεόραση στην Αμερική - αλλά και παγκοσμίως: σκότωσε παιδιά.

Συνήθως οι σειρές βρίσκουν κάποια τρικ για να σωθούν τα παιδιά όταν κινδυνεύουν ως δια μαγείας, ή αν το σενάριο απαιτεί να πεθάνουν απλά τα εξαφανίζουν και απλά μας λένε ότι σκοτώθηκαν. Το Game of Thrones όχι μόνο σκότωσε παιδιά, αλλά τα έδειξε κιόλας. Ασυνήθιστο.

 

Όσο για το ποιά είναι τα παιδάκια, δε νομίζω πως υπάρχει περίπτωση να είναι αυτά που φοβόμαστε :p

Εντάξει μπορεί να είμαστε στη σειρά που σκότωσε το βασικό πρωταγωνιστή της στην πρώτη της σεζόν, αλλά δε νομίζω πως τα παιδιά κολλάει να πεθάνουν έτσι απλά ενώ χτίζεται τόσο καιρό ο χαρακτήρας κυρίως του ενός εκ των δύο και προσπαθούν να τον κάνουν πιο ώριμο από την ηλικία του, γεννημένο αρχηγό κτλ.

 

Σημειωτέον, δεν έχω διαβάσει τα βιβλία οπότε μπορεί να λέω και βλακείες, αλλά πολύ δύσκολο το κόβω να είναι τα συγκεκριμένα παιδιά.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

κ γω αυτο με το ενταρντ σταρκ ακομη δεν το χω χωνεψει!!ο τυπος ειναι γεννημενος για να παιζει σε τετοιου ειδους εργα κ ο ρολος του πηγαινε απιστευτα!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το είδα ακόμη το τελευταίο και μάλλον από αύριο.. Πάντως τελευταία έχω την εντύπωση ότι προχωρά αργά η πλοκή δεδομένου ότι θα συνεχιστεί για κάμποσους κύκλους ακόμα.. Όπως και να έχει φανταστική σειρά σε όλα τα επίπεδα και αγαπώ "the hand" είναι θεός ο τύπος δεν παίζεται, όσο μπόι του λείπει τόσο έχει σε μυαλό, ατάκες και "μηχανουργια ".. Lisa αυτό για τα extensions δεν θα το σκεφτόμουν όσους κύκλους και να έβλεπα :p:p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αυτό που έφαγαν έτσι άδοξα τον Νεντ πάντως δε θα το χωνέψω ποτέ!!

 

Όταν είδα το τελευταίο επισόδειο του πρώτου κύκλου δεν πίστευα οτι πέθανε. Δεν μπορώ να το χωνέψω ακόμα. Κρίμα γιατί η φιγούρα του ήταν πολύ must για τέτοια επική σειρά.

 

Ακολουθούν το σενάριο β΄'εβαια, ανεξάρτητα του τι θέλουμε εμείς. Για την ώρα στο 2ο κύκλο κανένας δε με καλύπτει σαν ηθοποιός, εκτός βέβαια από το imp! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...