Jump to content

Custom firmware based on JK1-Samsung Wave


haigoeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εκανα το flash και ολα οκ..Αλλα οταν βαζω την καρτα μημης τα παιχνιδια που ειχα εγκατεστημενα στην καρτα δεν τα εμφανιζει πλεον στο κινητο..

Υπαρχουν μεσα στην καρτα μιας και τα βλεπω μεσω pc αλλα οχι σαν εκτελεσημες εφαρμογες στο κινητο..Ξερει κανεις γιατι?

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά επειδή το κινητό μου δεν έχει ελληνικά μπορώ να περάσω μόνο ελληνικό πληκτρολόγιο? η αυτός είναι ο μόνος τρόπος να περάσω ελληνικά? official firmware με ελληνικά δεν υπάρχει?

 

ευχαριστώ

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα...μόλις ολοκληρώθηκε και σε μένα η αναβάθμιση με jk ΑΛΛΑ ενώ μπαίνει στο αρχικο κεντρικο μενού (έχει περάσει το χαιρετιστήριο μήνυμα bada ) ξεκινάει ξανά και ξανά από την αρχή ..σαν να κάνει reboot , θα ξανακάνω την διαδικασία από την αρχή μήπως και ξεκολήσει ...

κρίμα να το χάλασα ( δική μου ευθύνη το ξέρω :P) αααχ καμιά βοήθεια ?

 

ΤΕΛΙΚΑ , μετά από πολλές προσπάθειες πέρασα την επίσημη που δίνεται εδώ JL2 και όλα τέλεια ...αν και τα θέλει ο κόλος μου να δοκιμάσω ξανα για να βάλω την άλλη έκδοση JK

 

Τι το ήθελα ξαναδοκίμασα για JK και ΚΟΛΗΣΕ! ουφ

Edited by michael150583
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ο οδηγος λέει να εχουμε μέσα το kies 1.5.1.10071_32_1

 

δλδ εγω που εχω το kies 2 πρεπει να βάλω το παλιό?

 

Οχι, αυτην που εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχει προβλημα η καμερα θα το παω για service..

Eχω πανω το costum Firmware θα μου πουνε τιποτα οτι εχω πανω οχι επισημη εκδοση κλπ και οτι φταιει αυτο για την καμερα που χαλασε και ιστοριες για αγριους λετε?

Αν ναι πως να παω πισω σε επισημο firmware?Mιας και μεσω kies τωρα δεν γινετε αναβαθμηση..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχει προβλημα η καμερα θα το παω για service..

Eχω πανω το costum Firmware θα μου πουνε τιποτα οτι εχω πανω οχι επισημη εκδοση κλπ και οτι φταιει αυτο για την καμερα που χαλασε και ιστοριες για αγριους λετε?

Αν ναι πως να παω πισω σε επισημο firmware?Mιας και μεσω kies τωρα δεν γινετε αναβαθμηση..

 

Τι προβλημα εχει η καμερα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εστιαζει..Βασικα εστιαζει αλλα οταν παταω να βγαλει ξανα αρχιζει να Ξαναεστιαζει και ου το καθεξης..ΤΕλικα βγαζει φωτο μονο του μετα απο 10 sec στο πουθενα..

Μπερδεμενη η κατασταση..Σκεφτεσαι κατι?

Αρχικα νομιζα οτι ηταν προβλημα λογισμικο αλλα δοκιμασα πολλα firms αλλα τιποτα..

Εβαλα την JL2 τωρα της πρωτης σελιδας..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εστιαζει..Βασικα εστιαζει αλλα οταν παταω να βγαλει ξανα αρχιζει να Ξαναεστιαζει και ου το καθεξης..ΤΕλικα βγαζει φωτο μονο του μετα απο 10 sec στο πουθενα..

Μπερδεμενη η κατασταση..Σκεφτεσαι κατι?

Αρχικα νομιζα οτι ηταν προβλημα λογισμικο αλλα δοκιμασα πολλα firms αλλα τιποτα..

Εβαλα την JL2 τωρα της πρωτης σελιδας..

 

Πατα *#197328640# μετα 6, μετα 3 και μετα 1. Οι 3 κωδικοι που σου δειχνει στο 1 ειναι ιδιοι; Αν δεν ειναι πατα το 2 να κανει update στην καμερα μηπως και λυθει.

Αν δεν λυθει και το πας service με την Jl2 δεν εχεις προβλημα περι γνησιοτητας κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά!

Το csc που αναγράφετε στην πρώτη σελίδα είναι μόνο για την jk1, ή κάνει και για την jl2; Εάν είναι απαραίτητο ένα άλλο csc, που μπορόυμε να το βρούμε; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Το csc που αναγράφετε στην πρώτη σελίδα είναι μόνο για την jk1, ή κάνει και για την jl2; Εάν είναι απαραίτητο ένα άλλο csc, που μπορόυμε να το βρούμε; Ευχαριστώ!

αυτο θελω να μαθω και εγω...αυτο το csc χρησιμοποιουμε σε οποια rom θελουμε να βαλουμε και να εχουμε Ελληνικα?

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το csc που έχει στην 1 σελίδα είναι για την JK1. Πολύ πιθανό να κάνει και για την JL2, όπως και για άλλες 1.2, αλλά δεν χρειάζεται γιατί το scs που περιέχεται στο link για την JL2 έχει Ελληνικά.

 

Το csc πρέπει να είναι ανάλογο της έκδοσης. Δλδ δεν μπορείς να βάλεις csc από την 1.0 σε 1.2 ή 2.0.1 και αντίστροφα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δοκίμασα να εγκαταστήσω την JL2 για αρχή χωρίς csc (με προηγούμενη μια αγγλική 1.2) και μετά το απαιτούσε. Ξαναέκανα την διαδικασία με το csc της 1ης σελίδας και δουλεύει μια χαρούλα! (Αν παρατηρήσει κανείς το όνομα του αρχείου csc είναι για την JL1 :lol: )
Link to comment
Share on other sites

Περασα την JL2 , θα περνει κανονικα τις αναβαθμισεις μεσω kies?
Link to comment
Share on other sites

Περασα την JL2 , θα περνει κανονικα τις αναβαθμισεις μεσω kies?

 

Αν το kies σου λέει ότι έχεις την τελευταία έκδοση ναι....

Αν λέει πως η έκδοση αυτή δεν αναβαθμίζεται όχι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα και από μένα...μόλις ολοκληρώθηκε και σε μένα η αναβάθμιση με jk ΑΛΛΑ ενώ μπαίνει στο αρχικο κεντρικο μενού (έχει περάσει το χαιρετιστήριο μήνυμα bada ) ξεκινάει ξανά και ξανά από την αρχή ..σαν να κάνει reboot , θα ξανακάνω την διαδικασία από την αρχή μήπως και ξεκολήσει ...

κρίμα να το χάλασα ( δική μου ευθύνη το ξέρω :P) αααχ καμιά βοήθεια ?

 

ΤΕΛΙΚΑ , μετά από πολλές προσπάθειες πέρασα την επίσημη που δίνεται εδώ JL2 και όλα τέλεια ...αν και τα θέλει ο κόλος μου να δοκιμάσω ξανα για να βάλω την άλλη έκδοση JK

 

Τι το ήθελα ξαναδοκίμασα για JK και ΚΟΛΗΣΕ! ουφ

 

Εμενα μου κανει αυτο με την επανεκινηση ξανα και ξανα με την JL2. Eχω κανει την ολη διαδικασια απ΄το πρωι πεντε φορες:(

Μετα απο πολλες προσπαθειες εγινε, αλλα αντι για την csc JF3 περασα την CL1.

Edited by johnsot-1
Link to comment
Share on other sites

Πατα *#197328640# μετα 6, μετα 3 και μετα 1. Οι 3 κωδικοι που σου δειχνει στο 1 ειναι ιδιοι; Αν δεν ειναι πατα το 2 να κανει update στην καμερα μηπως και λυθει.

Αν δεν λυθει και το πας service με την Jl2 δεν εχεις προβλημα περι γνησιοτητας κλπ.

 

Ωραίος και είχα ένα θεματάκι με την κάμερα τελευταία! Καλύτερα τώρα.

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
για σας παιδιά μετά από καιρό που λοιπό γύρισα και εγώ! έχω το λογισμικό το πρώτο που είναι μονταρισμένο! αλλα θέλω να βάλω official για να κάνω update στην τελευταία έκδοση που υπάρχει στην 1.2 δεν μιλάω για την l2 υπάρχει ακόμα μια αλλα δεν έχει βγει παντού! το άλλο firm σε αφήνει να κανεις update? αν όχι που μπορώ να βρω?
Link to comment
Share on other sites

παδια πηγα να περασω και εγω αυτην την επισημη rom και τωρα το κινητο ειναι νεκρο μοθ εβγαλε καποιο eror και τιποτα.που μπορω να το παω να το δουν?ευχαριστω πολυ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδή σε βλέπω ψαγμένο και γνωστη και με βοήθησες πολύ έχω μια ερώτηση ως ανφορά το gps pou θα βρω χάρτες και τέλος πάντων να μπορέσω να το χρησιμοποιήσω ευχάριστο εκ τον προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!

υπάρχει βέβαια και η L2 με ελληνικά και social hub premium από εδώ:

http://www.megaupload.com/?d=0WEW31AX

 

περνωντας αυτη την εκδοση με multiloader , αφου ολοκληρωνεται η διαδικασια multiloader, μου βγαζει μηνυμα FOTE ENGINE IS NOT INTALLED. please install fota engine_vers.2.0.

 

κολλαει σε αυτο το σημειο, και τιποτα αλλο. εχω πραγματικα απελπιστει, δε βλεπω με ποιον τρόπο αρχικα να αναστήσω το κινητο και επειτα να το επαναφερω σε μια σταθερή έκδοση 1.2 έστω και 1 ωστε μετα μέσω kies να παιρνει αναβαθμιεις.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...