Jump to content

Custom firmware based on JK1-Samsung Wave


haigoeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περνωντας αυτη την εκδοση με multiloader , αφου ολοκληρωνεται η διαδικασια multiloader, μου βγαζει μηνυμα FOTE ENGINE IS NOT INTALLED. please install fota engine_vers.2.0.

 

κολλαει σε αυτο το σημειο, και τιποτα αλλο. εχω πραγματικα απελπιστει, δε βλεπω με ποιον τρόπο αρχικα να αναστήσω το κινητο και επειτα να το επαναφερω σε μια σταθερή έκδοση 1.2 έστω και 1 ωστε μετα μέσω kies να παιρνει αναβαθμιεις.

 

Φαντάζομαι ότι στο firmware που έβαλες απαιτεί και το FOTA που δεν έχει/δεν έβαλες. Reflash.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαντάζομαι ότι στο firmware που έβαλες απαιτεί και το FOTA που δεν έχει/δεν έβαλες. Reflash.

 

δοκιμαζω με το JL2 που εχει το αρχειο FOTA. Ειτε επιλοεγοντας το ομως ειτε οχι, δεν ολοκληρωνεται η διαδικασια. δε περιμενα να την πατησω ετσι. υποψιαζομαι οτι ισως ειναι αφορτιστη η μπαταρια και καπου κολλαει. αλλα αφου ξεκιναει μερικες φορες καλα, και σχεδον ολοκληρωνεται, κριμα...

 

δοκιμαζω με το JL2 που εχει το αρχειο FOTA. Ειτε επιλοεγοντας το ομως ειτε οχι, δεν ολοκληρωνεται η διαδικασια. δε περιμενα να την πατησω ετσι. υποψιαζομαι οτι ισως ειναι αφορτιστη η μπαταρια και καπου κολλαει. αλλα αφου ξεκιναει μερικες φορες καλα, και σχεδον ολοκληρωνεται, κριμα...

 

Ευχαριστο update. Teλικα μετα απο απειρες προσπαθειες και δοκιμες, καταφερα να του περασω με multiload την εκδοση bada 1.2 JL2. To αφησα ολη νυχτα να φορτισει με το καλωδιο usb. (Επέλεξα όχι και boot change, παρα μονο full download). Το samsung kies δεν το αναγνωριζει ("δεν ειναι δυνατη η αναβαθμιση αητης της εκδοσης λογισμικού"). Αλλά μετά από τετοια ταλαιπωρία, πιστευω το καλυτερο θα ηταν να περιμενω επισημη διάθεση του bada 2.0 από την samsung, και αν δε γινεται αλλιως, να δοκιμασω να το περάσω με Multiload και αυτό.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα

Edited by Tyxerakias

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστο update. Teλικα μετα απο απειρες προσπαθειες και δοκιμες, καταφερα να του περασω με multiload την εκδοση bada 1.2 JL2. To αφησα ολη νυχτα να φορτισει με το καλωδιο usb. (Επέλεξα όχι και boot change, παρα μονο full download). Το samsung kies δεν το αναγνωριζει ("δεν ειναι δυνατη η αναβαθμιση αητης της εκδοσης λογισμικού"). Αλλά μετά από τετοια ταλαιπωρία, πιστευω το καλυτερο θα ηταν να περιμενω επισημη διάθεση του bada 2.0 από την samsung, και αν δε γινεται αλλιως, να δοκιμασω να το περάσω με Multiload και αυτό.

 

Για δοκιμασε να κανεις preconfiguration σε EUR, λογικα θα στο βρει το KIES.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε να κανεις preconfiguration σε EUR, λογικα θα στο βρει το KIES.

 

χεχε , τωρα το είδα. ακριβως αυτο εκανα, με *#272*ώρα# και εβαλα eur (το προτεινω και σε καποιον άλλο στο thread του samsung wave). και ναι, μου το βρηκε το KIES !!! οπότε, δε το ξαναπειραζω πλεον, εν αναμονη της εκδοσης 2.0 . καποια στιγμή, ε θα την ανεβάσουνε.

 

Να'σαι καλα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

χεχε , τωρα το είδα. ακριβως αυτο εκανα, με *#272*ώρα# και εβαλα eur (το προτεινω και σε καποιον άλλο στο thread του samsung wave). και ναι, μου το βρηκε το KIES !!! οπότε, δε το ξαναπειραζω πλεον, εν αναμονη της εκδοσης 2.0 . καποια στιγμή, ε θα την ανεβάσουνε.

 

Να'σαι καλα.

 

Ωραιος! Και εγω θα βγαλω την beta 2.0 που εχω και θα κανω το ιδιο καθως πλησιαζουν οι μερες για την επισημη 2!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Παιδιά το link για JL2 της αρχικής σελίδας δεν ανοίγει πουθενα! Κάποιος να πει τι θα κανουμε...?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...