Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hello i made 2 ordes 1) 3115081 2) 3115202 from 14/12/2013 do you have any idea why singpost havent send it whet ?? i ask my post office and they tell me that the sing post just announced that they will be shpiped with the next flight (Despatched to overseas) from 21/12 until know is not on a plane.Thank you for listen me.

 

Hi,

 

As I can see, your first orders were shipped out on Dec. 17. And the tracking status of them are normal. I think they are on the way, and you will get them soon.

 

Thanks

Buy One Get One Free TV BOX!! -->>Click

 

Leagoo Christmas Sale -- Smart Phone low to $59.99

 

Elephone Ivory -->> $12.12 To Grab One

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά κι από εμένα.

Διαβάζοντας το νήμα και, αφού ήθελα να πάρω ένα καλό κινέζικο με ρετίνα, το βρήκα στο fastcardtech και σε πολύ καλή τιμή USD:192,9.

Το παρείγγειλα προχθές (το απλό, χωρίς 3g) και από εχθές έχω ήδη tracking number με SP.

Σήμερα βλέπω ότι ανέβασαν την τιμή στα USD:239.99.Έχουν επίσης το λευκό στα USD:269.00 και το 3G (μαύρο) στα USD:263.99.

Το ερώτημα είναι, να είχαν,απλώς, χαμηλότερη τιμή, λόγω εορτών ή ξεσκαρτάρισαν κάποιο ελαττωματικό;

Υπάρχει κάποια εμπειρία από αυτό το e-shop;

Παρ'ότι δεν το γνώριζα, αναφέρει στο απαντητικό e-mail ότι είναι κατάστημα 9 ετών.

"OUR FASTCARDTECH Already 9 years old!"

Πάντως, από εξυπηρέτηση, ήταν πολύ γρήγοροι και η απάντηση, μάλλον, θα δοθεί με την παραλαβή του.

Υπάρχουν κάποια πράγματα που πρέπει να προσέξω, στα γρήγορα, όταν έρθει, για να διαπιστώσω, αν είναι ελαττωματικό;

Έχει νόημα να τους ρωτήσω με e-mail, προς τι αυτή η απότομη πτώση και άνοδος της τιμής;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η απάντηση ήρθε μόνη της από τους ίδιους, με support mail.

 

Dear customer:

Thank you order from FASTCARDTECH.COM

This is our honor for support you.

We have one bad news. You order items PIPO M6 Tablet PC Black recently much buyer report it has tech problem, and also can not easy fixed by software.

So we had urgent called back package from shipment Company back to us.

We will pay this ship fee; we just hope our buyer will feel happy get better goods and services.

Due to these items known issues, right now we have to beg you exchange to another items , And we will send you 4GB memory card as compensation .

Once you decided we will urgent deal with it and ship to you ASAP.

We apologize for this inconvenience again. We hope for your understanding, And your early reply will be highly appreciated.

Best regards!

 

Μάλλον, κατά λάθος, έβαλαν χαμηλη τιμή ή δεν το έχουν και κοροϊδεύουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειναι πολλες 300σελιδες για διαβασμα, βοηθηστε λιγο... θελω να παραγγειλω ενα ταμπλετακι απο που να προτιμησω? pandawill,merimobiles,geekbying??? δεν εχω εμπειρια με κανενα. ποιο ειναι πιο αξιοπιστο??? εννοειται χωρις να πληρωσω τελωνεια :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω παραγγελνω απο geekbuying.com, focalprice.com, minitake.com[/url]

μολις προχθες πηρα το tablet απο geekbuying

Edited by manassis

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραγγελνω απο geekbuying.com, focalprice.com, minitake.com[/url]

μολις προχθες πηρα το tablet απο geekbuying

 

και γω απ οτι εχω ριξει μια ματια σ αυτο καταληγω το geekbuying... Δεν εχω διαβασει τιποτα αρνητικο ακομη σε σχεση με τ αλλα δυο.. αλλη πληροφορια εχεις? Κινα βρισκεται το καταστημα? ποσες μερες περασαν για να το παραλαβεις? μεταφορικα δωρεαν?

ευχαριστω για την απαντηση:)

Link to comment
Share on other sites

Μην παραγγέλνεις από banggood. Εγώ προτιμώ merimobile & geekbuying. Όσο για το τελωνείο να προτιμάς standard post ή airmail. Απέφυγε hdl και ems. Μπορεί να αργεί λίγο αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αγόρασα το Μ6 απο εδώ με αποστολή μέσω DHL.

 

Μου έκαναν ερώτηση για το τι ποσό θέλω να γράψω στο τιμολόγιο!

Τους είπα πως δεν με απασχολεί, αλλά το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να μην μου το σταματήσουν στο τελωνείο, οπότε της πρότεινα να γράψει στο πακέτο πως είναι "gift".

 

Η απάντηση που πήρα ήταν πως δεν υπάρχει περίπτωση να μην πληρώσω στο τελωνείο και πως οι πελάτες τους τους έχουν πει πως κάποιοι πληρώνουν λίγα και κάποιοι πολλά!

 

Μπορεί κάποιος να μου πεις την άποψή του για αυτό?

Ότι έχω πάρει απο ebay δεν έχει σταματήσει ποτέ στο τελωνείο! Απο AliExpress γιατί!?

 

Υ.Γ.

Για μεταφορικά είχα 3 επιλογές...

1) Sweden Post | US $3.68 | 15-60 days

2) DHL | US $15.26 | 3-8 days

3) EMS | US $25.36 | 5-17 days

Επέλεξα την DHL επειδή το θέλω πιο γρήγορα!

Μήπως να τους πως να το στείλουν με EMS?

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/item/Pipo-M9Pro-3G-RK3188-1-6GHz-10-1-inch-Tablet-PC-Android-4-2-Quad-Core-IPS-Capcaitive-Screen-1920-1200-2GB-32GB-319478.html

δωρεαν ταχυδρομικα με συστημενο αεροπορικο μεχρι ΕΛΛΑΔΑ και χωρις δοξα το θεο τελωνειο 25 ημερες

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αγόρασα το Μ6 απο εδώ με αποστολή μέσω DHL.

 

Μου έκαναν ερώτηση για το τι ποσό θέλω να γράψω στο τιμολόγιο!

Τους είπα πως δεν με απασχολεί, αλλά το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να μην μου το σταματήσουν στο τελωνείο, οπότε της πρότεινα να γράψει στο πακέτο πως είναι "gift".

 

Η απάντηση που πήρα ήταν πως δεν υπάρχει περίπτωση να μην πληρώσω στο τελωνείο και πως οι πελάτες τους τους έχουν πει πως κάποιοι πληρώνουν λίγα και κάποιοι πολλά!

 

Μπορεί κάποιος να μου πεις την άποψή του για αυτό?

Ότι έχω πάρει απο ebay δεν έχει σταματήσει ποτέ στο τελωνείο! Απο AliExpress γιατί!?

 

Υ.Γ.

Για μεταφορικά είχα 3 επιλογές...

1) Sweden Post | US $3.68 | 15-60 days

2) DHL | US $15.26 | 3-8 days

3) EMS | US $25.36 | 5-17 days

Επέλεξα την DHL επειδή το θέλω πιο γρήγορα!

Μήπως να τους πως να το στείλουν με EMS?

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Δεν έχω εμπειρία με DHL αλλά έχω βαρεθεί να διαβάζω εδώ ( στο forum ) μην επιλέγετε DHL , περνάει τελωνείο . Οπότε σού είπαν την αλήθεια .

Link to comment
Share on other sites

Hello Geekbuying

I want to buy from you the tablet cube u30gt2 and your price in U.S. Dollars is 219.99.

When I do the conversion to euros it gives me 161.48 euros, while the conversion via your website gives me 169,70 euros.

Why is there such a difference in price depending on the conversion;

Can |I buy it at that price? (162.00 euros)

Thank you

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Hello Geekbuying

I want to buy from you the tablet cube u30gt2 and your price in U.S. Dollars is 219.99.

When I do the conversion to euros it gives me 161.48 euros, while the conversion via your website gives me 169,70 euros.

Why is there such a difference in price depending on the conversion;

Can |I buy it at that price? (162.00 euros)

Thank you

 

Yes if you pay with dollars and let your bank convert the currency.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Yes if you pay with dollars and let your bank convert the currency.

 

Είναι με αυτή την επιλογή μέσα από το paypal? που δηλώνεις να γίνεται η πληρωμή στο νόμισμα του πωλητή?

Νομίζω πως το έχω τσεκάρει αυτό στο λογαριασμό μου.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Είναι με αυτή την επιλογή μέσα από το paypal? που δηλώνεις να γίνεται η πληρωμή στο νόμισμα του πωλητή?

Νομίζω πως το έχω τσεκάρει αυτό στο λογαριασμό μου.

 

Παναγιώτης

 

Όχι, λέει να επιλέξεις ως νόμισμα στο κατάστημα το δολάριο, ώστε όταν πάς στο καλάθι σου να ολοκληρώσεις τη παραγγελία, να σου δείχνει τη τιμή σε δολάρια...αν έχεις και το paypal να αφήνει τη τράπεζα να ορίζει τη συναλλαγματική ισοτιμία, θα πληρώσεις σε τρέχουσες τιμές, αποφεύγοντας το καπέλο και του geekbuying και του paypal.

 

@Geekbuying

 

Do you offer any discount to myphone members for the tablet Onda V975M

 

thank you

Link to comment
Share on other sites

Hello Geekbuying. You send me this order 3120413

 

hi dear.

firstly, thanks for your order form geekbuying.

the item you have purchased"Onda V972 9.7 inch Tablet PC Allwinner A31 Quad Core 2G RAM 16G Android 4.1 Retina IPS 2048*1536"is out of stock

now, in order not to make you waiting for a long time, we advise you choose the*Onda V972 9.7 inch Tablet PC Allwinner A31 Quad Core 2G RAM 16G Android 4.1 Retina IPS 2048*1536 White"so do you want to change for it?looking forward to your early reply.

judy.

 

And i answer. ok change for white* Onda V972 9.7 inch Tablet PC Allwinner A31 Quad Core 2G RAM 16G Android 4.1 Retina IPS 2048*1536 White

 

And i dont have reicive answer yet. !!!!!!!

Please send me email.

Link to comment
Share on other sites

το merimobiles μας εχει λιγο στο γραψιμο τελευταια...12 μερες μετα την αγορα,ουτε τρακινγκ ουτε τιποτα..αυριο θα το στειλουμε,μεθαυριο θα το στειλουμε,θα,θα...
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

το merimobiles μας εχει λιγο στο γραψιμο τελευταια...12 μερες μετα την αγορα,ουτε τρακινγκ ουτε τιποτα..αυριο θα το στειλουμε,μεθαυριο θα το στειλουμε,θα,θα...

Συνηθισμένο με το merimobiles.

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη ταμπλέτα ONDA 711S από το Focalprice που μου ήρθε με 512ΜΒ RAM, αντί του 1GB που διαφημίζουνε στην σελίδα τους. Η πρώτη υποτίθεται ότι είχε "πρόβλημα" με το τσιπάκι και τα ζώα μου ζητήσανε μάλιστα να την πάω κάπου τοπικά για reballing. Αντ' αυτού προτίμησα να πάρω ένα κουπόνι για μελλοντική αγοά, μια και η ταμπλέτα δούλευε κανονικά, έστω και με 512MB. Και ζήτησα μιά δεύτερη να δώσω στον ξάδερφο στην θέση αυτής με τα 512 και ήρθε πάλι ίδια...:mad: Η πλάκα είναι ότι δεν υπάρχει πουθενά αλλού Onda 711S με 512ΜΒ για να πάει το μυαλό μου εκεί. Τελικά έψαξα στον Αλή μπαμπά και εκεί βρήκα ότι έχουν τέτοιο μοντέλο, πιθανόν για τοπική αγορά...

 

Δεν ξέρω αν είναι απλοί απατεώνες, ή είναι τόσο ζώα που ούτε αυτοί κατάλαβαν ότι πουλάνε την 512 αντί για την 1GB.

 

Τέρμα το FOCALPRICE για μένα, ούτε μπρελόκ από δω και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Hello justin i would like to inform you for a problem i have with an Aocos px103 tablet. I had bought an Aocos px103 tablet with order no: #3108992. The item arrived to me at 31 December 2013. The problem is that whenever i fully charge it ( until battery is showing 100%), when i switched on the device, battery capacity reduced at 2%.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη ταμπλέτα ONDA 711S από το Focalprice που μου ήρθε με 512ΜΒ RAM, αντί του 1GB που διαφημίζουνε στην σελίδα τους. Η πρώτη υποτίθεται ότι είχε "πρόβλημα" με το τσιπάκι και τα ζώα μου ζητήσανε μάλιστα να την πάω κάπου τοπικά για reballing. Αντ' αυτού προτίμησα να πάρω ένα κουπόνι για μελλοντική αγοά, μια και η ταμπλέτα δούλευε κανονικά, έστω και με 512MB. Και ζήτησα μιά δεύτερη να δώσω στον ξάδερφο στην θέση αυτής με τα 512 και ήρθε πάλι ίδια...:mad: Η πλάκα είναι ότι δεν υπάρχει πουθενά αλλού Onda 711S με 512ΜΒ για να πάει το μυαλό μου εκεί. Τελικά έψαξα στον Αλή μπαμπά και εκεί βρήκα ότι έχουν τέτοιο μοντέλο, πιθανόν για τοπική αγορά...

 

Δεν ξέρω αν είναι απλοί απατεώνες, ή είναι τόσο ζώα που ούτε αυτοί κατάλαβαν ότι πουλάνε την 512 αντί για την 1GB.

 

Τέρμα το FOCALPRICE για μένα, ούτε μπρελόκ από δω και πέρα.

 

Αν και για την πρώτη μου αγορά μου πρότειναν το focalprice, είχα κακή εμπειρία.

Πήρα full refund στη μία παραγγελία και περιμένω τη δεύτερη.

Σε μια βδομάδα το πολύ θα κάνω dispute, γιατί ήδη πέρασε ένας μήνας και ακόμα φαίνεται στην Κίνα.

Δεν ξαναπλησιάζω, γιατί είναι εντελώς ερασιτέχνες και ανεπαρκείς.

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη ταμπλέτα ONDA 711S από το Focalprice που μου ήρθε με 512ΜΒ RAM, αντί του 1GB που διαφημίζουνε στην σελίδα τους. Η πρώτη υποτίθεται ότι είχε "πρόβλημα" με το τσιπάκι και τα ζώα μου ζητήσανε μάλιστα να την πάω κάπου τοπικά για reballing. Αντ' αυτού προτίμησα να πάρω ένα κουπόνι για μελλοντική αγοά, μια και η ταμπλέτα δούλευε κανονικά, έστω και με 512MB. Και ζήτησα μιά δεύτερη να δώσω στον ξάδερφο στην θέση αυτής με τα 512 και ήρθε πάλι ίδια...:mad: Η πλάκα είναι ότι δεν υπάρχει πουθενά αλλού Onda 711S με 512ΜΒ για να πάει το μυαλό μου εκεί. Τελικά έψαξα στον Αλή μπαμπά και εκεί βρήκα ότι έχουν τέτοιο μοντέλο, πιθανόν για τοπική αγορά...

 

Δεν ξέρω αν είναι απλοί απατεώνες, ή είναι τόσο ζώα που ούτε αυτοί κατάλαβαν ότι πουλάνε την 512 αντί για την 1GB.

 

Τέρμα το FOCALPRICE για μένα, ούτε μπρελόκ από δω και πέρα.

 

Ακομα και στο επισημο σαιτ της οντα ειναι συγκεχυμενο για το ποσο ειναι η RAM ,εχω την εντυπωση οτι αυτα με τα 16GB Flash εχουν 1GB Ram και τα 8αρια εχουν 512MB.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά μία σύντομη ερώτηση ...ετοιμάζομαι να κάνω μία παρεγγελία από merimobiles που θα έχει κινητό και ταβλετ μέσα...και πλησιάζει τη διακοσάρα. Παίζει να περάσει απο τελωνείο?! Με απλό china post σκέφτομαι να το πάρω. Μήπως πρέπει να σπάσω την παραγγελία και να τα παραγγειλω ένα ένα ευχαριστω

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...