Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει ψωνισει κανεις απο Focalprice.com,για να μου πει εντυπωσεις και χρονο παραδοσης?:rolleyes:

νομίζω στελνουν με swisspost, που είναι τραγικό ταχυδρομείο. αλλά γενικά ειναι καλό πολυκατάστημα, αλλά για ταμπλετ και κινητά ειναι προτιμοτερα τα εξειδικευμένα μαγαζια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νομίζω στελνουν με swisspost, που είναι τραγικό ταχυδρομείο. αλλά γενικά ειναι καλό πολυκατάστημα, αλλά για ταμπλετ και κινητά ειναι προτιμοτερα τα εξειδικευμένα μαγαζια

 

 

Εχω παραγγειλει 2 ταμπλετες,απο εκει για αυτο ρωταω!

Οταν λες τραγικο εννοεις ως προς τους χρονους παραδοσης?

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει 2 ταμπλετες,απο εκει για αυτο ρωταω!

Οταν λες τραγικο εννοεις ως προς τους χρονους παραδοσης?

ναι. σε απάντηση ενός εδώ στο φορουμ, του είπαν ότι θέλουν 15! ημέρες να παει το δέμα από ελβετία ελλάδα, υπολογισε θα σου ρθουν μετά τον μήνα το πιο πιθανο (εγώ ήμουν τυχερός πάντως:Ρ)

Link to comment
Share on other sites

ναι. σε απάντηση ενός εδώ στο φορουμ, του είπαν ότι θέλουν 15! ημέρες να παει το δέμα από ελβετία ελλάδα, υπολογισε θα σου ρθουν μετά τον μήνα το πιο πιθανο (εγώ ήμουν τυχερός πάντως:Ρ)

 

 

Με ηρεμησες κατα καποιο τροπο!

Εκανα την παραγγελια 23/12 και δεν μου εχει ερθει ακομα!

Οποτε ειμαι ακομα εντος οριου τους!

Εσενα σου ηρθε πιο γρηγορα απο μηνα?

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Με ηρεμησες κατα καποιο τροπο!

Εκανα την παραγγελια 23/12 και δεν μου εχει ερθει ακομα!

Οποτε ειμαι ακομα εντος οριου τους!

Εσενα σου ηρθε πιο γρηγορα απο μηνα?

εγώ είμαι ο μόνος εδώ μέσα που μου το στειλε το καταστημα με swiss post στις 12/12. έφυγε 17/12 και 4/1 το λαβα. άλλος που του το στειλαν την ιδια μερα, το λαβε μια βδομάδα μετά από μενα

Είσαι σίγουρος οτι στο στειλαν με swiss post? τι τρακινγκ ναμπερ εχεις;

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι ο μόνος εδώ μέσα που μου το στειλε το καταστημα με swiss post στις 12/12. έφυγε 17/12 και 4/1 το λαβα. άλλος που του το στειλαν την ιδια μερα, το λαβε μια βδομάδα μετά από μενα

Είσαι σίγουρος οτι στο στειλαν με swiss post? τι τρακινγκ ναμπερ εχεις;

 

 

 

RB171424195CN!

Νομιζω οτι μου το στελνουν με China Post εαν δεν κανω λαθος!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το CN είναι China Post

 

 

 

Πραγμα που σημαινει πανω απο μηνα?

Στο site τους γραφουν για παραδοση σε 35-40 calendar days!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Πραγμα που σημαινει πανω απο μηνα?

Στο site τους γραφουν για παραδοση σε 35-40 calendar days!

20-25 μέρες κάνει για ελλάδα απ όταν φύγει από κει

Link to comment
Share on other sites

20-25 μέρες κάνει για ελλάδα απ όταν φύγει από κει

 

 

Οποτε αφου εφυγε απο εκει 24/12 αναμενεται εδω καλως εχοντων των πραγματων μεσα στην επομενη εβδομαδα!

Απο το σαιτ μου εχουν πει το αργοτερο που θα ειναι εδω,μεχρι τις 29/01!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

You are not just a little more expencive than other sites....

Your price for a N101 version 1.... is 192€

and Singapore Post 5€ TOTAL 197 €

or DHL 16.85€ TOTAL 208.85 €

 

and the same model Ν101 version 1

i found it with 158.26 €.......

and Singapore Post registered 25.74€ TOTAL 184 €

or EMS 32.85€ TOTAL 191.11 €

 

Καλό να αναφέρεις και τις πηγές.

Πάντως για 10€ στα 200€, δεν αξίζει να το συζητάμε. ΕΊΝΑΙ απόκλιση του 5%.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος δηλαδή.... αφού λέει το κατάστημα Price match Τι συνεχίζεται και λέτε ότι να ναι?Το βρήκατε κάπου φτηνότερα το λέτε και σας κάνουν Price match. Πόλη δράμα μιλάμε για το τίποτα...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος δηλαδή.... αφού λέει το κατάστημα Price match Τι συνεχίζεται και λέτε ότι να ναι?Το βρήκατε κάπου φτηνότερα το λέτε και σας κάνουν Price match. Πόλη δράμα μιλάμε για το τίποτα...

 

 

Ναι μόνο που είναι παραπλανητική διαφήμιση. Γιατί σήμερα έλαβα απαντητικό mail που μου έγραφαν ότι δεν μπορούν να κάνουν price match για το Onda v972. Παρόλο που ζήτησα να κάνουν με το mcbub ή το merimobiles που το έχουν 259$ και όχι με το banggood που το έχει 251$

Στο site βέβαια διαφημίζει κανονικά ότι κάνει price match στο v972...

Link to comment
Share on other sites

Guest iPadAlternative
εγω παντως βγαζω το καπελο στον κυριο/κυρια που ειχε την τολμη να ερθει και να δηλωσει οτι θελει να γινει μελος εδω!!

πολλοι κατα καιρους παραπονιουνται οτι δεν εχουν καλο after sale service η επικοινωνια τα διαφορα κινεζομαγαζα,ε λοιπον εδω ειναι το ipadalternative οποιος θελει να υποβαλει παραπονα/προβληματα ας το κανει..μακαρι να ερχοντουσαν και αλλοι στην κοινοτητα εδω μεσα και να εκαναν κατι αναλογο,απο το να κρυβωνται πισω απο ενα απροσωπο chat.

 

σας ευχαριστώ

 

Ναι μόνο που είναι παραπλανητική διαφήμιση. Γιατί σήμερα έλαβα απαντητικό mail που μου έγραφαν ότι δεν μπορούν να κάνουν price match για το Onda v972. Παρόλο που ζήτησα να κάνουν με το mcbub ή το merimobiles που το έχουν 259$ και όχι με το banggood που το έχει 251$

Στο site βέβαια διαφημίζει κανονικά ότι κάνει price match στο v972...

 

Merimobiles and Banggood Δεν έχετε το Onda V972, είμαστε μόνο μία από τις λίγες εταιρείες να τα έχουν τώρα, χάρη

 

ωραια κινηση

ας ελπισουμε πλεον οτι θα υπαρξει μια μετα iPadAlternative εποχη οσο αναφορα το επισημο support της εταιριας προς τους πελατες της

βλεπω βεβαια οτι οι τιμες τους δεν ειναι και οτι καλυτερο και θα ηθελα μια εξηγηση,καποιες φορες ειναι και 20% παραπανω, εαν ειναι δυνατον

thanks in advance

 

Εμείς δεν προσπαθήσουμε και να κρατήσει τις τιμές μας δίκαια. Χθες, για παράδειγμα, που έπεσε 3 προϊόντα σε τιμή.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όσον αφορά το θέμα με την swiss δεν μπορείτε να φανταστείτε τι μπινελικια του εχω ρίξει δεν ξερω ομως αν φταινε αυτοί.

Εμφάνιση στην Ζυρίχη 29/12/2013 και φυσικά έκανα τα αναμενωμενα dispute,e-mail στην Κινακαι ολα.

Και λεω δεν παω και εδω να δω τι γινετε;; Ακουστε λοιπον τι γινετε και επαθα πλακα.

Λογω φθηνου τιμολογιου τα δεματα μας (το δικο μου τουλαχιστον) θεωρειτε Β-επιλογης που σημαίνει οτι οι σακοι θα ανοιξουν μετα την διαλογη των Α-επιλογης δεματων αφου τελειωσουν αυτα τα Α αν εχει αλλα Α απο αλλη αποστολη συνεχίζουν με τα Α της καινουριας αποστολης και φυσικα τα Β παραμενουν κλειστα στον σακο. Σε ερωτηση αν αυτο ειναι φυσιολογικο μου ειπαν ναι ειναι γιατι ειναι μηδεν αξιας και αρα παντα εξυπηρετουν παντα τα Α-επιλογης οσα και αν ειναι αυτα.

Να μην τα πολυλογω αφου εκανα καποια φασαρια (οχι πολυ) πηγα και βρηκα μετα απο 2 ωρες ψαξιμο τον σακο μονος μου(με ειδικη αδεια και ταμπελακι) και μετα βρηκα και το δεματακι μου και να φανταστειτε, οτι πριν ψαξω και αφου ειδαμε οτι ο σακος ειχε ερθει ΕΛΛΑΔΑ ηδη και ξεραμε οτι ηταν εκει, μου ειχαν πει οτι θα τα ανοιγανε αυτα απο εβδομαδα για ελεγχο και αποστολες, οποτε καταλαβαινετε ποτε θα σταλουν. Επισης να πω οτι υπηρχαν πολλοι σακοι εκει με το ιδιο χρωμα με τον δικο μου που ειναι απο την swiis post. Καθε εταιρια εχει το δικο της χρωμα. Επίσης τα Α-επιλογης ηταν πολλα λογω και εορτων.

Τα συμπερασματα δικα σας στο θεμα αυτο.

Εγώ αποκλείεται να τρέχω να ψάχνω σε αποθήκες. Όταν φτάσει η ώρα θα κάνω escalate το dispute και θα ζητάω τα λεφτά μου πίσω. Και δεν θα παραλάβω φυσικά αν δεν το έχω στα χέρια μου για να το ελέγξω μέσα στις προθεσμίες του escalate. Θα το σκεφτώ επίσης πολύ σοβαρά, ακόμη κι αν το δέμα μου έρθει μέσα στις προθεσμίες του escalate, αν θα διεκδικήσω επιστροφή μέρους των χρημάτων μου εξαιτίας της καθυστερημένης παράδοσης.

 

Επειδή όμως κάποιοι άλλοι μπορεί να θέλουν να τρέξουν, δώσε μας κάποιες πληροφορίες:

Που πήγες και αναζήτησες το δέμα σου; Που είναι αυτή η αποθήκη των ΕΛΤΑ;

Έχεις τηλέφωνο και όνομα υπεύθυνου;

Πως ήσουν βέβαιος ότι το δέμα σου έφτασε στην Ελλάδα;

Πως είδες ότι το δέμα σου βρίσκεται μέσα σε κάποιο σάκο; Και πως ήξερες ποιός είναι αυτός ο σάκκος; Έχουν τα ΕΛΤΑ κάποια λίστα που να αναφέρει ότι το δέμα σου με το συγκεκριμένο tracking number βρίσκεται στην Ελλάδα και μάλιστα στον συγκεκριμένο σάκο; Γιατί σε δική μου επαφή με τα ΕΛΤΑ μου απάντησαν ότι παρότι το δέμα μου εμφανίζεται να φεύγει από Ζυρίχη, δεν έφτασε ποτέ στην Ελλάδα.

 

ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ Παρότι η συγκεκριμένη συζήτηση αφορά πρωτίστως πελάτες και πιθανούς πελάτες του cube-tablet.com, θα ήταν καλό αν γινόταν να αντιγραφεί (όχι να μεταφερθεί) και στο "αξιόπιστα sites ..." γιατί αν δεν κάνω λάθος η ίδια εταιρεία έχει και το ainol-novo.com και ίσως και άλλα, και όλα τα στέλνει με τον ίδιο τρόπο (Swiss Post). Να υπάρχει προειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος παιδιά.

Ας αναλάβει κάποιος να χτενίζει λίγο τα Ελληνικά ή ας επιτρέψουν οι διαχειριστές παράλληλα με το μεταφρασμένο να υπάρχει το ίδιο κείμενο και στα Αγγλικά. Ας το κάνουν οι ίδιοι οι διαχειριστές. Θα πάθουμε υστερία με τον translator. Και να μου το θυμηθείτε ότι θα υπάρξουν και παρεξηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος παιδιά.

Ας αναλάβει κάποιος να χτενίζει λίγο τα Ελληνικά ή ας επιτρέψουν οι διαχειριστές παράλληλα με το μεταφρασμένο να υπάρχει το ίδιο κείμενο και στα Αγγλικά. Ας το κάνουν οι ίδιοι οι διαχειριστές. Θα πάθουμε υστερία με τον translator. Και να μου το θυμηθείτε ότι θα υπάρξουν και παρεξηγήσεις.

 

Θα βγαίνει μαζί με το Ελληνικό και το πρωτότυπο αγγλικό κείμενο.

Εάν πάντως παραπονευόσαστε με την Ελληνική μετάφραση, φανταστείτε και τη δική της μεριά τι μπορεί να καταλαβαίνει με τα όσα γλαφυρά (και γραφικά) γράφουν μερικοί.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ας μιλάει η κοπέλα αγγλικά υπάρχει άνθρωπος που δεν γνωρίζει αγγλικά σήμερα? Ούτε εκείνη να δυσκολεύεται ούτε και εμείς.Απο εκεί και πέρα αν η διαχειριστείς θέλουν ας το μεταφράζουν σωστά μόνοι τους,για το 0,1% που δεν γνωρίζει...

 

Συμφωνώ Frontier

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Merimobiles and Banggood Δεν έχετε το Onda V972, είμαστε μόνο μία από τις λίγες εταιρείες να τα έχουν τώρα, χάρη

Εμείς πάντως δεν μπορούμε να επιβεβαιώσουμε αν ισχύει αυτό που μας λέτε. Ότι δηλαδή εσείς το έχετε και αυτοί δεν το έχουν. Εμείς βλέπουμε μόνο το site σας και τα site τους και κάνουμε τις συγκρίσεις.

 

Να αναφέρω πάντως ότι όταν με αφορμή το price match έγινε η δική μου παρεξήγηση με το ipadalternative, στράφηκα στο merimobiles απ' όπου αγόρασα τελικά το Pipo M1 στη χαμηλότερη τιμή και με χρόνο παράδοσης (δωρεάν αποστολή) 20 μέρες από την παραγγελία.

 

Σας προτείνω λοιπόν είτε να είστε έτοιμοι να δεχθείτε τους τιμοκαταλόγους των (μεγάλων έστω) ανταγωνιστών σας ή να είστε έτοιμοι για σοβαρή κριτική. Εμείς δεν θα αρχίσουμε να ψάχνουμε αποθήκες για να δούμε ποιός λέει αλήθεια.

Αλλιώς, καταργείστε την παραπλανητική διαφήμιση (τέτοια είναι) του price match και πολύ απλά κατεβάστε τις τιμές σας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος δηλαδή.... αφού λέει το κατάστημα Price match Τι συνεχίζεται και λέτε ότι να ναι?Το βρήκατε κάπου φτηνότερα το λέτε και σας κάνουν Price match. Πόλη δράμα μιλάμε για το τίποτα...

 

Ναι κάνουν price match αλλά ΜΟΝΟ στο BillMeLater....

 

Η διαφορά δεν είναι 10€ στα 200€.

Οταν το ταβλετ κανει 192 και αλλού κάνει 158......χώρια τα μεταφορικά.....

Edited by mourgolykos
διόρθωση

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνουν price match αλλά ΜΟΝΟ στο BillMeLater....

 

Η διαφορά δεν είναι 10 στα 200€.

Οταν το ταβλετ κλανει 192 και αλλού κάνει 158......χώρια τα μεταφορικά.....

 

Να ελέγχετε τις τιμές στο βασικό τους νόμισμα, που είναι το Δολάριο, όχι το Ευρώ, το έχουμε γράψει πολλές φορές στο σχετικό νήμα.

Οι ισοτιμίες σε Ευρώ είναι παραπλανητικές, διότι εμπεριέχουν προμήθειες τρίτων που διαφέρουν από εταιρία σε εταιρία (όχι το κατάστημα, μιλάω για την εταιρία που διεκπεραιώνει τις συναλλαγές τους ή και το Paypal).

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τοθεμα εχει ως εξης:

Μιλαμαι καταρχην για τα ΕΛΤΑ αεροδρομιου.

Παιρνω στις πληροφοριεςκαι μου λενε οτικυριε δεν εμφανιζετε αν να εχει φυγει τοπακε το σας απο Ζυριχη κ αφου ετσι μου ειπανε το δεχτηκα. νοιγω λοιπον dispute στο paypall για παν ενδεχομενο και μου απανταναι με αντιγραφη των πληροφοριων που βγαζει το tracking της swisspost και μου λενε ψαξε στα τοπικα σας ταχυδρομια απο εδω εχει φυγει το δεμα.

Οποτε εχωντας και δουλεια στο αεροδρομιο παω και στα ΕΛΤΑ ταχυδρομιου,αφου σου κολησουν ταμπελακι γιατι εχει ασφαλεια και δεν περνας ετσι,τους εξηγω και με στελνουν στα συστημενα(ολα αυτα πισω στην διαλογη).Λοιπον στα συστημενα βλεπουν με το trackin number οτι το δεμα εχει ερθει και απλα δεν εχει επεξεργαστει.

Απο οτι καταλαβα μαζι με τον σακο ερχεται λιστα που λεει ο σακος ταδε νουμεροπεριεχει τα δεματα με τους αριθμους ταδε 10-15 δεματα

και ετσι προφανως παραλαμβανουν οι δικοι μας εδω.

Αρα απο τον υπολογιστη τους ειδαν οτι εχει ερθει ο σακος που περιεχει το συγκεκριμενο δεμα αλλ δεν εχει επεξεργαστει ακομα και εκει μου ειπαν τα υπολοιπα που γραφω πιο πανω. Δεν εδωσα η δεν εχω αλλες πληροφοριες γιατι απλα δεν ηταν ο επισημος τροπος αν θες να δωσουν δεμα απλα μαλλον επεσα στην καλη τους διαθεση να πω στο οτι θα εκαναν κατι δοαφορετικο απο αυτο που κανουν καθε μερα να πω δεν ξερω,αυτο που λεω ειναι οτι υπαρχει περιπτωση αν δεν θελουν να σεδιωξουν χωροις πολλες διακιολογιες οποτε εκει βγαινουν τα μαχαιρια και γινετε αγριος καβγας, ο καθενας αποφασιζει πως θα αντδρασει.

Το θεμα ειναι οτι απο εξω ηταν οπως μου ειχαν πει ψαξε στα τοπικα σας ταχυδρομια απο εδω εχει φυγει το δεμα.

 

Καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά δεν είναι free? Έτσι έχω δει στο σιτε...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...