Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεχρι 100€ θα βρω κανα 10ιντσο ταμπλετ; θελω καπασιτιβ οθονη, επεκτασιμη μνημη, android 2. 2-2. 3. 3g ΔΕ με ενδιαφερει, gps καλοδεδουμενο...

 

Ακουω προτασεις, ακομη και απο ebay

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεχρι 100€ θα βρω κανα 10ιντσο ταμπλετ; θελω καπασιτιβ οθονη, επεκτασιμη μνημη, android 2. 2-2. 3. 3g ΔΕ με ενδιαφερει, gps καλοδεδουμενο...

 

Ακουω προτασεις, ακομη και απο ebay

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

 

Σε 6 με 8 μήνες σίγουρα. Για τώρα, μόνο αν έχεις κάποιο συγγενή ή φίλο με θέση ισχύος σε κάποιο από τα εργαστάσια κατασκευής tablets στην Κίνα :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. αγορασα αυτο το tablet pc ( http://www.ebay.com/itm/NEW-7-Google-Android-2-2-GSM-AT-T-T-Mobile-Cell-Phone-WIFI-3G-Tablet-MID-4GB-/160659622010?pt=US_Tablets&hash=item25680f487a#ht_8909wt_1185 ) εχει επεξργαστη VIA8650. μηπως γνωριζετε να μου προτεινετε καποιο wifi usb adapter που να κανει γι'αυτο το tablet pc? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το σκαλισα αρκετες μερες ,εχει εντυπωσιακη οθονη αφης για κινεζικο και αρκετα καλη μπαταρια το rena3 για πρωτο tablet συνισταται ανεπιφυλακτα ωστοσο κατι που με ξενισε ειναι οτι το λειτουργικο δεν ειναι optimized για χρηση και των 2 πυρηνων και καποτε σκαλωνει σε εφαρμογες ,προσπαθησα να του βαλω games του tegra και δεν δουλευε το chainfire οπως επρεπε

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 100€ θα βρω κανα 10ιντσο ταμπλετ; θελω καπασιτιβ οθονη, επεκτασιμη μνημη, android 2. 2-2. 3. 3g ΔΕ με ενδιαφερει, gps καλοδεδουμενο...

 

Ακουω προτασεις, ακομη και απο ebay

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

 

Αν και φαντάζομαι θα το έχεις ήδη ψάξει , στο ebay από πωλητές με έδρα Αγγλία (= όχι έξτρα χρεώσεις στο τελωνείο) τα 10ιντσα ξεκινάνε από 130€, φαντάζομαι αμφιβόλου ποιότητας και λειτουργικότητας.

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για 10ιντσο (δεν με ενδιαφέρουν 3g-gps), γι' αυτό παρακολουθώ το παρόν νήμα. Όμως μετά που διάβασα όλες τις σελίδες διαμόρφωσα την γνώμη οτι καλύτερα να πάρω ένα 7ιντσο σχετικά καλύτερης ποιότητας (από αυτά που έχουν αναφερθεί πολλές φορές π.χ. rena 3) παρά ενα 10ιντσο για τα μπάζα.

Πάντως εγώ για 10ιντσο δίνω εως 150-180€. Πάνω από αυτό το ποσό θεωρώ προτιμότερο να πάω σε Netbbok 10ιντσο με 50€ επιπλέον.

Καμιά πρόταση για 10άρι στο συγκεκριμένο budget?

Link to comment
Share on other sites

Ποια η άποψη σας για το EASYPIX EASYPAD JUNIOR INTERNET TABLET 7'' 4GB που το πουλάει γνωστό ελληνικό ιντερνετικό κατάστημα? Ασφαλώς το νήμα αναφέρεται σε αγορές tablet από κινέζικα μαγαζιά, νομίζω όμως οτι η κατηγορία του συγκεκριμένου tablet είναι ανάλογη με αυτά που συζητάμε εδώ και αξίζει να συζητηθεί. Πιστεύω 115€ για 7άρι tablet δεν είναι κακή τιμή, το κακό όμως είναι οτι στο γερμανικό αμαζον βρήκα πολύ κακά σχόλια για την κεραία του wi-fi, οτι έχει πάρα πολύ αδύναμη λήψη.

Ρίχτε γνώμες

Link to comment
Share on other sites

το tablet το θέλει φίλος, όχι εγώ. αυτές είναι οι απαιτήσεις του και δίνει μέχρι 100 λέει... :p

 

το είδα αυτό που λες από eshop, αλλά δε πιστεύω να αξίζει η αγορά του... δε μου κάθησε καλά στο μάτι :lol:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το σκαλισα αρκετες μερες ,εχει εντυπωσιακη οθονη αφης για κινεζικο και αρκετα καλη μπαταρια το rena3 για πρωτο tablet συνισταται ανεπιφυλακτα ωστοσο κατι που με ξενισε ειναι οτι το λειτουργικο δεν ειναι optimized για χρηση και των 2 πυρηνων και καποτε σκαλωνει σε εφαρμογες ,προσπαθησα να του βαλω games του tegra και δεν δουλευε το chainfire οπως επρεπε

 

Πέρνα του την rom του daskalos και μετά κάνε το root.Θα δεις ότι δεν κολλάει πουθενά και είναι η απόλυτη σφαίρα.Και με το chainfire κανένα πρόβλημα.Η οθόνη του έχει πολύ καλή απόκριση αλλά είναι τελείως της πλάκας σε ανάλυση.

 

Sent from my NookColor using Tapatalk

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

που το βρίσκεις στην καλύτερη τιμή το rena3 ??? εγώ παιδιά σκεφτόμουν και το Zenithink ZT280 σε 10'' με Α9 πάλι (λέω αυτό με τα 4 κουμπιά) Αλλα ζητάνε πολλά για κινέζικο!!
Link to comment
Share on other sites

που το βρίσκεις στην καλύτερη τιμή το rena3 ??? εγώ παιδιά σκεφτόμουν και το Zenithink ZT280 σε 10'' με Α9 πάλι (λέω αυτό με τα 4 κουμπιά) Αλλα ζητάνε πολλά για κινέζικο!!

Από ebay.co.uk από άγγλο πωλητή ξεκινάει στα 123gbp (140€), καλά είναι μωρέ για 10άρι. Εγώ πάντως τόσα ευχαρίστως τα δίνω αν ξέρω οτι είναι έστω και μέτριας προς καλής αξιοπίστίας/λειτουργικότητας.

Edit:

άκυρο βλέπω οτι η τιμή αφορά το 7άρι, το 10άρι πάιζει από 183gbp (210€)--> ξέφυγε η τιμούλα

Edited by gianniskriti
Link to comment
Share on other sites

Από ebay.co.uk από άγγλο πωλητή ξεκινάει στα 123gbp (140€), καλά είναι μωρέ για 10άρι. Εγώ πάντως τόσα ευχαρίστως τα δίνω αν ξέρω οτι είναι έστω και μέτριας προς καλής αξιοπίστίας/λειτουργικότητας.

Edit:

άκυρο βλέπω οτι η τιμή αφορά το 7άρι, το 10άρι πάιζει από 183gbp (210€)--> ξέφυγε η τιμούλα

 

το 7'' το βρίσκεις με 180$ οχι ευρω.. :) απο κινέζο κατευθείαν απο το σπίτι του χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Αν και φαντάζομαι θα το έχεις ήδη ψάξει , στο ebay από πωλητές με έδρα Αγγλία (= όχι έξτρα χρεώσεις στο τελωνείο) τα 10ιντσα ξεκινάνε από 130€, φαντάζομαι αμφιβόλου ποιότητας και λειτουργικότητας.

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για 10ιντσο (δεν με ενδιαφέρουν 3g-gps), γι' αυτό παρακολουθώ το παρόν νήμα. Όμως μετά που διάβασα όλες τις σελίδες διαμόρφωσα την γνώμη οτι καλύτερα να πάρω ένα 7ιντσο σχετικά καλύτερης ποιότητας (από αυτά που έχουν αναφερθεί πολλές φορές π.χ. rena 3) παρά ενα 10ιντσο για τα μπάζα.

Πάντως εγώ για 10ιντσο δίνω εως 150-180€. Πάνω από αυτό το ποσό θεωρώ προτιμότερο να πάω σε Netbbok 10ιντσο με 50€ επιπλέον.

Καμιά πρόταση για 10άρι στο συγκεκριμένο budget?

 

To M12 στις 9.7 ίντσες.

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Το M12 υποστηρίζει market; Φαίνεται πολύ καλή αγορά αλλά από όσο έψαξα δεν εχει καθόλου υποστήριξή όπως πχ το Rena.

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το M12 υποστηρίζει market; Φαίνεται πολύ καλή αγορά αλλά από όσο έψαξα δεν εχει καθόλου υποστήριξή όπως πχ το Rena.

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

To M12 υποστηρίζει Market. Η έλλειψη υποστήριξης οφείλεται στο γεγονός ότι παρουσιάστηκε σχετκά πρόσφατα στην αγορά.

www.e-tablet.gr

All About Tablets

Link to comment
Share on other sites

Το M12 υποστηρίζει market; Φαίνεται πολύ καλή αγορά αλλά από όσο έψαξα δεν εχει καθόλου υποστήριξή όπως πχ το Rena.

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

υποστηρίζει market. Υποστήριξη δεν υπάρχει ακόμη επειδή είναι νέο μοντέλο αλλά το καλό είναι ότι παράγεται σε καλό εργοστάσιο που είναι πολλά χρόνια στα laptop (τα πιο πολλά που κάνουν tablets σήμερα συνήθιζαν να κάνουν laptop).

 

Απο όσο ξέρω στην αρχή είχε ένα πρόβλημα και έπαιζε τα video ανάποδα αλλά λύθηκε πολύ σύντομα.

 

Η εμπειρία μου λέει ότι θα γίνει πολύ δημοφιλές μοντέλο και δεν θα υπάρχει πρόβλημα σε υποστήριξη.

 

Είναι the next big thing επειδή συνδιάζει android 2.3, capacitive και καλό επεξεργαστη. Αν πέσει και λίγο η τιμή τότε δεν θα υπάρχει ανταγωνισμός σε αυτές τις ίντσες.

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

το 7'' το βρίσκεις με 180$ οχι ευρω.. :) απο κινέζο κατευθείαν απο το σπίτι του χαχαχα

 

Τα 180$ που αναφέρεις απο κινέζο είναι 130€ (με πιθανότητα να πληρώσει τελωνείο), εγώ είπα 140€ από Άγγλο πωλητή με απόλυτη σιγουριά ότι δεν θα πληρώσει τελωνείο.

 

υποστηρίζει market. Υποστήριξη δεν υπάρχει ακόμη επειδή είναι νέο μοντέλο αλλά το καλό είναι ότι παράγεται σε καλό εργοστάσιο που είναι πολλά χρόνια στα laptop (τα πιο πολλά που κάνουν tablets σήμερα συνήθιζαν να κάνουν laptop).

 

Απο όσο ξέρω στην αρχή είχε ένα πρόβλημα και έπαιζε τα video ανάποδα αλλά λύθηκε πολύ σύντομα.

 

Η εμπειρία μου λέει ότι θα γίνει πολύ δημοφιλές μοντέλο και δεν θα υπάρχει πρόβλημα σε υποστήριξη.

 

Είναι the next big thing επειδή συνδιάζει android 2.3, capacitive και καλό επεξεργαστη. Αν πέσει και λίγο η τιμή τότε δεν θα υπάρχει ανταγωνισμός σε αυτές τις ίντσες.

 

To Μ12 είναι το ίδιο με το MID M12 ? (που πουλάει γνωστό ελληνικό κατάστημα για ταμπλέτες) ?

Γιατί αυτό δεν είναι στο budget που ανέφερα , ξεφεύγει και μάλιστα πάρα πολύ !

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τα 180$ που αναφέρεις απο κινέζο είναι 130€ (με πιθανότητα να πληρώσει τελωνείο), εγώ είπα 140€ από Άγγλο πωλητή με απόλυτη σιγουριά ότι δεν θα πληρώσει τελωνείο.

 

Φίλε Γιάννη,

 

Οι Άγγλοι πωλητές είναι στη πλειοψηφία τους Κινέζοι οι οποίοι χρησιμοποιούν υπηρεσίες warehousing στην Αγγλία. Δεν υπάρχουν τέτοιες τιμές απο οποιονδήποτε αγοράζει δεύτερο χέρι. Αυτό βέβαια εσένα δεν σε ενοχλεί ως αγοραστή αλλά βρηκα ευκαιρία να σας ενημερώσω.

 

Επίσης έχετε υπόψιν σας ότι υπάρχει υπηρεσία που φέρνει σε μια βδομάδα απο Κίνα στην Ευρώπη μέσω Αγγλίας, οπότε αρκετά είναι απο τον Κινέζο σπίτι του όπως είπε ο φίλος.

 

Επίσης να ξέρετε ότι στη Δεύτερη περίπτωση υπάρχει και πάλι η περίπτωση τελωνείου, στην Αγγλία, που είναι πιο σπάνια βέβαια.

 

Επειδή διατηρώ Αγγλικό E-bay account μπορώ να είμαι 99% σίγουρος για αυτά που σας λέω.

 

Ευχαριστώ,

Βαγγέλης

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο ειναι το MID12 που μιλατε?

http://www.merimobiles.com/MID_M12_9_7inch_Multitouch_Android_2_3_dual_camera_p/meri0704.htm

φαινεται πολυ καλο και τιμη οριακα στα 200....

ειναι οντως αξιολογο και απο υποστηριξη? εχει? θα εχει? γιατι δεν εχω βρει κατι....ο κατασκευαστης ειναι αξιοπιστος?

τελικα αξιζει σαν αγορα? (με τους Merimobiles δεν παιζει και τελωνειο!)

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Που βρισκουμε την rom του daskalos για rena3;

http://www.slatedroid.com/topic/22345-daskalos-hybrid-rena-3g-rom/

 

καποιος να απαντησει παιδια στην ερωτηση μου?

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο ειναι το MID12 που μιλατε?

http://www.merimobiles.com/MID_M12_9_7inch_Multitouch_Android_2_3_dual_camera_p/meri0704.htm

φαινεται πολυ καλο και τιμη οριακα στα 200....

ειναι οντως αξιολογο και απο υποστηριξη? εχει? θα εχει? γιατι δεν εχω βρει κατι....ο κατασκευαστης ειναι αξιοπιστος?

τελικα αξιζει σαν αγορα? (με τους Merimobiles δεν παιζει και τελωνειο!)

thanks

 

Είναι αξιόλογο. Υποστήριξη μπορούμε μόνο να κάνουμε υποθέσεις αλλά με δεδομένο ότι είναι ότι πιο value for money στη κατηγορία του και όπως φαίνεται κάνει πωλήσεις θα υπάρξει υποστήριξη απο τη κοινότητα.

 

Ο κατασκευαστής όπως έχω αναφέρει είναι σοβαρό εργοστάσιο που κάνει ακρετά χρόνια laptop. Η αίσθηση που σου δίνει όταν το πιάνεις στα χέρια σου είναι πολύ στιβαρού μηχανήματος.

 

Είναι ότι καλύτερο σε αυτές τις ίντσες. Κατα τη γνώμη μου, the next big think (ελπίζω να μη διαψευστώ)

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση?

 

Σε οποιοδήποτε tablet με USB Host με Android 2.2 - 2.3 ή π.χ. στο Herotab Μ10V2, μπορώ φωτογραφίες & video που έχω περάσει μέσα συνδέοντας ένα usb stick να τα αντιγράψω στο stick και αντίστροφα από το stick στο tablet χωρίς να χρειάζομαι κάποιο PC?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...