Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθώ να διατηρήσω τους κανόνες του forum φίλε που είσαι και πιο παλιός. Αν δεις παραπάνω θα το βρεις. Δεν νομίζω ότι χρειάζονται διαφήμιση. Τους ξέρει ο κόσμος

 

με τις γωνιες θεασης πως τα παει το rena;πιστευω οτι με το διπυρηνο επεξεργαστη δε θα εχει κολληματα στο scrolling και γενικοτερα.rom υπαρχουν και γενικοτερα εχει υποστηριξη; :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με τις γωνιες θεασης πως τα παει το rena;πιστευω οτι με το διπυρηνο επεξεργαστη δε θα εχει κολληματα στο scrolling και γενικοτερα.rom υπαρχουν και γενικοτερα εχει υποστηριξη; :)

 

μέχρι τώρα δεν αντιμετώπισα κανένα κόλλημα. Οι γωνίες πολυ καλές. Check λιγο εδω για roms. http://www.slatedroid.com/forum/204-rena/. Το εχεις πάρει και εσύ?

Link to comment
Share on other sites

με τις γωνιες θεασης πως τα παει το rena;

 

Η ανάλυση της οθόνης του και οι γωνίες θέασης(βλέπεις το πολύ από τις 70 ως τις 120 μοίρες) είναι τα μεγάλα αρνητικά αυτού του tablet.

Κατά τα άλλα είναι εντυπωσιακό σε όλες τις λειτουργίες του.Την Τετάρτη περιμένω να μου έρθει η LCD γιατί την έχω σπάσει και μόλις το φτιάξω πιστεύω ότι είναι πιθανότερο να κρατήσω αυτό αντί το nook color που χρησιμοποιώ τώρα

Edited by trackera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα δεν αντιμετώπισα κανένα κόλλημα. Οι γωνίες πολυ καλές. Check λιγο εδω για roms. http://www.slatedroid.com/forum/204-rena/. Το εχεις πάρει και εσύ?

 

δεν το εχω και ρωταω γιατι θεωρω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη στις 7' οθονη. ευχαριστω για τις πληροφοριες :)

 

Μολις ειδα ενα tablet με ονομα wopad.ποια η γνωμη σας γι'αυτο;

Edited by kokojojobobo
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει καποιος αυτο το tablet Flytouch Capacitive

http://www.e-tablet.gr/product_info.php?cPath=8_35&products_id=88

για να μας πει την κριτικη του, φαινεται καλο

Xiaomi Redmi Note 8T 64G
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει καποιος αυτο το tablet Flytouch Capacitive

http://www.e-tablet.gr/product_info.php?cPath=8_35&products_id=88

για να μας πει την κριτικη του, φαινεται καλο

 

To έχω ήδη παραγγείλει. Σε καμια 20-25 μέρες θα το έχω και θα γράψω εντυπώσειες. Πήρα και το Quicksilver C7 για τον γιο μου. Κορυφαίο μηχανάκι που τα κάνει και τα παίζει όλα. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316511

Link to comment
Share on other sites

To έχω ήδη παραγγείλει. Σε καμια 20-25 μέρες θα το έχω και θα γράψω εντυπώσειες. Πήρα και το Quicksilver C7 για τον γιο μου. Κορυφαίο μηχανάκι που τα κάνει και τα παίζει όλα. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316511

 

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ E-TABLET TA ΠΗΡΕΣ ;

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Xiaomi Redmi Note 8T 64G
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ E-TABLET TA ΠΗΡΕΣ ;

 

Ναι. Θεωρώ τις τιμές τους φυσιολογικές τουλάχιστον τόσο ώστε να μην μπω στην διαδικασία παραγγελίας από έξω με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται μετά. Άσε που ψιλοτρόμαξα διαβάζοντας στις 3-4 τελευταίες σελίδες από άλλα μέλη ότι τα tablets που παρήγγειλαν δούλεψαν για κάποιο χρονικό διάστημα και μετά έβγαλαν πρόβλημα. Όχι ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να συμβεί αν αγοράσει κάποιος από Ελλάδα, αλλά σε μένα προσωπικά φαίνεται πιο εύκολο το όλο σκηνικό σε περίπτωση που παρουσιαστεί πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια φιλος ενδιαφερεται για κινεζικο tablet 7-10'' ....με πολυ καλη οθονη (ποιοτικα-γωνια θεασης κλπ) και αξιοπιστο

με ολες τις βασικες λειτουργιες...μεχρι 170 ευρω ....ποιο προτεινεται?

thanks

 

EDIT:

τι λετε για αυτο? http://www.besttabletpcsreviews.com/wopad-i8-8-inch-capacitive-android-tablet.html

αυτο θελει να παρει... φωτα..please!

 

http://www.wopadusa.com/

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

http://www.merimobiles.com/Aocos_N19_9_7_IPS_Capacitive_1024_728px_HDMI_p/meri0690.htm

 

γνωριζει κανεις για το συγκεκριμενο; :)

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα γι αυτό εδώ;

 

Mου φαίνεται ότι είναι ίδιο με αυτό, αν και τα τεχνικά χαρακτηριστικά διαφέρουν σε κάποια σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Συγνώμη για τη μη παρουσία για λίγο καιρό αλλά οι υποχρεώσεις εδώ στας Κίνας έτρεχαν. Μαζέυω μερικά πράγματα που είδα στο thread και δίνω απαντήσεις-συμβουλές-γνώμη εδώ. Επίσης έχω και κάποιες ερωτήσεις για τους γνώστες.

 

1. Αυθεντικό Flytouch

 

Έχω φάει τον κόσμο να βρώ εργοστάσιο IBEX. Το θέμα με τα flytouch είναι ότι υπάρχει ένας μύθος για το αυθεντικό που εν τέλει κανένα δεν είναι. Έχουν υπάρξει διαφορετικά μοντέλα κατα καιρούς και υπάρχουν τουλάχιστον 5-6 assembly εργοστάσια που το κάνουν εδώ. Τα 2-3 είναι καλά και δεν βγάζουν προβλήματα. Τα υπόλοιπα χάλια.

 

2. 7ρα οθόνη

Renesas είναι το καλύτερο. Έχει και με gps και με 3g και τέλος. Μη πηγαίνετε πουθενά αλλού. Επίσης έχει βγει και νέο design, και σε μαυρο χρώμα, πολύ καλύτερο απο ότι κυκλοφορεί.

 

3. 8ρα Οθόνη

To herotab απο Aishuo ακόμη το καλύτερο (εννοείται με capacitive). Ένα θεματάκι στην οθόνη που όμως λύνεται. Θεωρώ ότι σύντομα θα έχουμε νέα μοντέλα.

 

4. 10ρα

Flytouch 4 έίναι καλό (ουσιαστικά το flytouch με capacitive και 3g ) αλλά εγώ προτείνω M12 (9.7)με rockchip και capacitive 5 σημείων που είναι και πιο οικονομικό.

 

5. Αποστολές-αποφυγή τελωνείου

Ems δεν έχει πρόβλημα. Η νέα μόδα είναι αποστολή μέσω Αγγλίας. Καλή και σίγουρη επιλογή αν και για μεγάλες παραγγελίες (πολλά κομμάτια) ζηταν ΦΠΑ στην Αγγλία.

 

6. Τι μας επιφυλάσει το μέλλον

Ελπίζω και υποθέτω πολλά νέα μοντέλα πριν τις γιορτές και άρα μέσα στον Νοέμβρη.

 

7. Android 3

Ακόμη ασταθείς οι ταμπλέτες με android 3. Δεν τις συνιστώ.

 

Ερώτηση 1:

Σκέφτομαι να ασχοληθώ με κινητά android. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχουν Ελληνικό menu στο android. Έχει γίνει ήδη μια πρώτη έρευνα. Τι λέτε? Αξίζει?

 

Ερώτηση 2:

Υπάρχει κάποια ταμπλέτα που να θεωρέιτε καλή και να μην έχω αναφέρει?

 

Ερώτηση 3:

Τι έχετε ακούσει για ταμπλέτες Huawei?

 

Ερώτηση 4:

Υπάρχει κα΄νενα καλό site για κινέζικα laptop?

 

Αυτά τα ολίγα και υπόσχομαι να μην ξαναεξαφανιστώ και να βοηθάω όσο μπορώ απο εδώ.

Ευχαριστώ

Βαγγέλης ο Κινέζος (χαχα)

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Συγνώμη για τη μη παρουσία για λίγο καιρό αλλά οι υποχρεώσεις εδώ στας Κίνας έτρεχαν. Μαζέυω μερικά πράγματα που είδα στο thread και δίνω απαντήσεις-συμβουλές-γνώμη εδώ. Επίσης έχω και κάποιες ερωτήσεις για τους γνώστες.

 

1. Αυθεντικό Flytouch

 

Έχω φάει τον κόσμο να βρώ εργοστάσιο IBEX. Το θέμα με τα flytouch είναι ότι υπάρχει ένας μύθος για το αυθεντικό που εν τέλει κανένα δεν είναι. Έχουν υπάρξει διαφορετικά μοντέλα κατα καιρούς και υπάρχουν τουλάχιστον 5-6 assembly εργοστάσια που το κάνουν εδώ. Τα 2-3 είναι καλά και δεν βγάζουν προβλήματα. Τα υπόλοιπα χάλια.

 

2. 7ρα οθόνη

Renesas είναι το καλύτερο. Έχει και με gps και με 3g και τέλος. Μη πηγαίνετε πουθενά αλλού. Επίσης έχει βγει και νέο design, και σε μαυρο χρώμα, πολύ καλύτερο απο ότι κυκλοφορεί.

 

3. 8ρα Οθόνη

To herotab απο Aishuo ακόμη το καλύτερο (εννοείται με capacitive). Ένα θεματάκι στην οθόνη που όμως λύνεται. Θεωρώ ότι σύντομα θα έχουμε νέα μοντέλα.

 

4. 10ρα

Flytouch 4 έίναι καλό (ουσιαστικά το flytouch με capacitive και 3g ) αλλά εγώ προτείνω M12 (9.7)με rockchip και capacitive 5 σημείων που είναι και πιο οικονομικό.

 

5. Αποστολές-αποφυγή τελωνείου

Ems δεν έχει πρόβλημα. Η νέα μόδα είναι αποστολή μέσω Αγγλίας. Καλή και σίγουρη επιλογή αν και για μεγάλες παραγγελίες (πολλά κομμάτια) ζηταν ΦΠΑ στην Αγγλία.

 

6. Τι μας επιφυλάσει το μέλλον

Ελπίζω και υποθέτω πολλά νέα μοντέλα πριν τις γιορτές και άρα μέσα στον Νοέμβρη.

 

7. Android 3

Ακόμη ασταθείς οι ταμπλέτες με android 3. Δεν τις συνιστώ.

 

Ερώτηση 1:

Σκέφτομαι να ασχοληθώ με κινητά android. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχουν Ελληνικό menu στο android. Έχει γίνει ήδη μια πρώτη έρευνα. Τι λέτε? Αξίζει?

 

Ερώτηση 2:

Υπάρχει κάποια ταμπλέτα που να θεωρέιτε καλή και να μην έχω αναφέρει?

 

Ερώτηση 3:

Τι έχετε ακούσει για ταμπλέτες Huawei?

 

Ερώτηση 4:

Υπάρχει κα΄νενα καλό site για κινέζικα laptop?

 

Αυτά τα ολίγα και υπόσχομαι να μην ξαναεξαφανιστώ και να βοηθάω όσο μπορώ απο εδώ.

Ευχαριστώ

Βαγγέλης ο Κινέζος (χαχα)

 

βαγγελη καλησπερα to Huawei tablet το εχει το πλαισιο εδωhttp://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Tablets-iPAD/Vodafone-Huawei-S7-IDeos-3G-1121311610801.htm το rena 3 με gps που εχεις στο μαγαζι σου στα 130 ευρο με το ρενα 3G η διαφορα ειναι μονο το to 3G?? poy exei 160?? ειναι νεα βλεπω και χωρις το απαισιο ασπρο χρωμα που ειχανε τα παλια .....:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

βαγγελη καλησπερα to Huawei tablet το εχει το πλαισιο εδωhttp://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Tablets-iPAD/Vodafone-Huawei-S7-IDeos-3G-1121311610801.htm το rena 3 με gps που εχεις στο ricardo στα 130 ευρο με το ρενα 3G η διαφορα ειναι μονο το to 3G?? poy exei 160?? ειναι νεα βλεπω και χωρις το απαισιο ασπρο χρωμα που ειχανε τα παλια .....:)

 

Καλησπέρα,

 

Ναι η διαφορά είναι μόνο το 3G. Όσο για το χρώμα ναι, είναι όντως καλύτερο. Βρήκα και πηγή για τα huawei, το θέμα είναι τώρα να έχουν καλές τιμές (καλύτερες απο πλαίσιο)

 

Ευχαριστώ

Βαγγέλης

info.ricardo.gr/MicroChina

Tablets and more...

Greektabletscn.wordpress.com

 

Reviews Κινέζικων tablet και νέα απο την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ναι η διαφορά είναι μόνο το 3G. Όσο για το χρώμα ναι, είναι όντως καλύτερο. Βρήκα και πηγή για τα huawei, το θέμα είναι τώρα να έχουν καλές τιμές (καλύτερες απο πλαίσιο)

 

Ευχαριστώ

Βαγγέλης

 

εαν εχουν καλες τιμες θα πουλησουνε κιολας τα Huawei γιατι ειναι καλα οσο για το ρενα 3 κλεινω προς το gps μονο και το ωραιο κοκινο χρωμα θα τα πουμε παλι και να σε βλεπουμε συχνα στο φορουμ ...:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα Βαγγελη και σε ολους τους φιλους! http://www.digitallife.gr/dokimazoume-prwtoi-sthn-ellada-to-huawei-s7-slim/

:offtopic: Εχω Huawei Ideos x5 (το τηλεφωνο) και ειμαι υπερ-ευχαριστημενος, περιμενουμε και καποιες σουπερ νεες συσκευες απο την εταιρεια!

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια φιλος ενδιαφερεται για κινεζικο tablet 7-10'' ....με πολυ καλη οθονη (ποιοτικα-γωνια θεασης κλπ) και αξιοπιστο

με ολες τις βασικες λειτουργιες...μεχρι 170 ευρω ....ποιο προτεινεται?

thanks

 

EDIT:

τι λετε για αυτο? http://www.besttabletpcsreviews.com/wopad-i8-8-inch-capacitive-android-tablet.html

αυτο θελει να παρει... φωτα..please!

 

http://www.wopadusa.com/

 

Αυτό το wopad πρέπει να είναι σαν το MOMO... κάνω λάθος;

 

Βαγγέλη

Τι λέει το MeiYing M11 HD. Είναι σαν το MID M12 που προτείνεις αλλά με λίγο μικρότερη οθόνη. Ποια οθόνη είναι η χρυσή τομή ανάμεσα στην ποιότητα θέασης και στην πρακτικότητα και φορητότητα; Στις 8 ίντσες δεν είναι καλό το ΜΟΜΟ (=wopad?)?

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη του myphone,

 

Κατ'αρχήν θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τόσο τον administrator όσο και τα μέλη για τις αναφορές και το ενδιαφέρον τους προς το e-tablet.

 

Παρακολουθώντας το forum αρκετό καιρό, διαπιστώσαμε ότι το τελευταίο χρονικό διάστημα πλήθυναν οι αναφορές σχετικά με το e-tablet και θεωρήσαμε σωστό να αποκτήσουμε επίσημη παρουσία έτσι ώστε να συμμετάσχουμε πιο ενεργά και άμεσα στην καλύτερη πληροφόρηση και υποστήριξη των μελών του forum.

 

Τα ενδιαφέρον για τα Android Tablets ως επί το πλείστον, αυξάνεται ολοένα και περισσότερο και ταυτόχρονα και η ανάγκη για πληρέστερη γνώση και ενημέρωση τόσο των δυνατοτήτων όσο και των ιδιαιτεροτήτων τους. Σκοπός της παρουσίας μας στο myphone είναι η κάλυψη αυτής της ανάγκης στο μέτρο του δυνατού πάντοτε.

 

Είστε ευπροσδεκτοι να μας ρωτήσετε οτιδήποτε θέλετε σχετικά με κάποιο Android Tablet και να σας δώσουμε μία ακριβή απάντηση, εφόσον την γνωρίζουμε και την έχουμε επαληθεύσει προσωπικά, τηρώντας εξ ολοκλήρου από την πλευρά μας τους κανόνες του forum αλλά και τις αρχές της καλής πίστης και των συνναλακτικών ηθών.

 

Δεν πρόκειται να προωθήσουμε κανένα προιόν του e-tablet άμεσα ή έμμεσα μέσα από τις απαντήσεις μας, καθώς αυτό απαγορεύεται από το myphone και αντιβαίνει και στον σκοπό για τον οποίο αποφασίσαμε να αποκτήσουμε επίσημη παρουσία στο forum.

www.e-tablet.gr

All About Tablets

Link to comment
Share on other sites

παιδια αποκτησα ως δωρο γενεθλιων ενα rena 3 και θα θελα να μαθω αν υπαρχει καμια μονταρισμενη εκδοση android για το συγκεκριμενο με κανα tweak καθοτι σε ενα σχετικο ψαξιμο δεν βρηκα κατι.Ειναι η απλη εκδοση χωρις 3g και gps

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αποκτησα ως δωρο γενεθλιων ενα rena 3 και θα θελα να μαθω αν υπαρχει καμια μονταρισμενη εκδοση android για το συγκεκριμενο με κανα tweak καθοτι σε ενα σχετικο ψαξιμο δεν βρηκα κατι.Ειναι η απλη εκδοση χωρις 3g και gps

Μπραβο ωραια δωρα σου κανουν εσενα!!! Πως σου φαινεται γενικα το μηχανακι out of the box?? εγω το περιμενω μεσα στην εβδομαδα να μου ερθει... Για mod δες εδω αλλα μην περιμενεις ακομα πολλα πραγματα για 2.3 η 3.0

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Είδες καθολου στα φόρουμ "Android tablets" και Slatedroid? Είναι από τα πιο ενημερωμένα. Υπάρχει και ένα που λέγεται Apad.tv (forum) αν δεν κάνω λάθος... Επίσης υπάρχει και ένα site που πουλάει ΡΕΝΑ3 και προσφέρει καινούρια ΡΟΜ ως support. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το αναφέρω.

Θα σου κάνω pm, αλλά θύμησέ μου το.

Sent from my GT540 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια αποκτησα ως δωρο γενεθλιων ενα rena 3 και θα θελα να μαθω αν υπαρχει καμια μονταρισμενη εκδοση android για το συγκεκριμενο με κανα tweak καθοτι σε ενα σχετικο ψαξιμο δεν βρηκα κατι.Ειναι η απλη εκδοση χωρις 3g και gps

 

Δοκίμασε την rom του daskalos,πάει σφαίρα και χωρίς διάφορα bugs.Κάνει κανονικά και για την δική σου έκδοση που δεν έχει 3g και gps.Το συγκεκριμένο μηχανάκι από άποψη ταχύτητας είναι εντυπωσιακό

 

Sent from my NookColor using Tapatalk

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...