Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα κατεληξα και παρηγγειλα απο το merimobiles το Herotab MID816 Android 2.2 Flash 10.1 1.2GHz 8GB HDMI 2 point touch...

μαζι με θηκη και ems βγηκε στα 155 ευρωπουλα...τελικα με ems τι παιζει? θα πληρωσω τελωνειο?

 

Σύμφωνα με τη δική μου εμπειρία το τελωνείο θα πληρωθεί κανονικά! Ελπίζω να μπορέσεις να το γλιτώσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα,θελω να παραγγείλω ένα NOOK COLOR,είναι εύκολο να μου στείλει κάποιος με PM ένα link? γιατι δεν βρίσκω μαγαζί να κάνω την αγορά.

Ευχαριστώ!!!!

 

Δεν πρόκειται να βρεις μαγαζί να το πουλάει.Η Barnes & Nobles δεν στέλνει στο εξωτερικό οπότε θα πρέπει να βρεις κάποιο πωλητή μέσω ebay για να το πάρεις

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να βρεις μαγαζί να το πουλάει.Η Barnes & Nobles δεν στέλνει στο εξωτερικό οπότε θα πρέπει να βρεις κάποιο πωλητή μέσω ebay για να το πάρεις

Ok,σε ευχαριστω !!!!!

Θα τσεκάρω στο ebay ,αν και από Αμερική φοβάμαι την αποστολή με USPS μην σταματήσει στο τελωνείο.:cry:

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τη δική μου εμπειρία το τελωνείο θα πληρωθεί κανονικά! Ελπίζω να μπορέσεις να το γλιτώσεις!

 

 

ειχες εμπειρια με αποστολη απο merimobiles...? βασικα οταν τους ρωτησα αν θα βαλουν gift και οτιδηποτε χρειαστει για να μην πληρωσω τελωνειο μου απαντησαν οτι "no problem..we know how to handle this".....ελπιζω αν κατσει να πληρωσω μην πληρωσω κερατα...155€ κοστιζε ..ελπιζω αν ειμαι γκαντεμης να μου βγει κανα 40αρι το μαλλι

Link to comment
Share on other sites

ειχες εμπειρια με αποστολη απο merimobiles...? βασικα οταν τους ρωτησα αν θα βαλουν gift και οτιδηποτε χρειαστει για να μην πληρωσω τελωνειο μου απαντησαν οτι "no problem..we know how to handle this".....ελπιζω αν κατσει να πληρωσω μην πληρωσω κερατα...155€ κοστιζε ..ελπιζω αν ειμαι γκαντεμης να μου βγει κανα 40αρι το μαλλι

 

Επειδή με ενδιαφέρει και μένα το θέμα, το έψαξα τις τελευταίες ημέρες και αυτό που βρήκα είναι ότι στα τελωνεία γνωρίζουν ότι η πλειοψηφία των αποστολών από Κίνα είναι η υποτιμολογιμένη ή δηλωμένη σαν δώρο γαι να μην πληρωθεί τίποτα. Αν το στέλνει ένα φυσικό πρόσωπο τότε είναι πιο εύκολο να περάσει το δώρο. Αν είναι εταιρεία και φαίνεται στα δελτία αποστολής, δυσκολότερο.

 

Σε κάθε περίπτωση, το θέμα είναι ότι υπάρχουν πολλά διαφυγόντα κέρδη από την μη πληρωμή του φπα αφού πρόκειται για αγορά εκτός ευρωπαικής ένωσης. Τα εκτελωνιστικά απ'ότι κατάλαβα είναι πολυ λίγα και μάλλον έχουν σχέση με το κόστος της παραγγελίας. Αυτό που ανεβάζει την τιμή είναι η πληρωμή του 23%. Βέβαια, επειδή στα τελωνεία και στα ταχυδρομεία γίνεται της μουρλής γενικώς, δεν δίνουν και πολλή σημασία οπότε πολλά περνάνε έτσι. Το θέμα είναι όμως ότι μάλλον το πήρανε χαμπάρι και είναι πλέον πιο σχολαστικοί.

 

Καλή τύχη anyway :)

Link to comment
Share on other sites

ενω ολα ηταν μια χαρα ξαφνικα το HEROTAB MID 816 δεν ανοιγει. Μπουταρει κανονικα και δειχνει οτι φορτωνει για 3-4 δευτερα και μετα κλεινει μονο του.

καμια ιδεα-λυση για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

ενω ολα ηταν μια χαρα ξαφνικα το HEROTAB MID 816 δεν ανοιγει. Μπουταρει κανονικα και δειχνει οτι φορτωνει για 3-4 δευτερα και μετα κλεινει μονο του.

καμια ιδεα-λυση για αυτο?

 

Το δοκίμασες έχοντας το στην πρίζα?

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες έχοντας το στην πρίζα?

 

ναι και στην πριζα το δοκιμασα. και στο fastboot μπηκα και ξαναπερασα την ROM που ανεφερα.

ολα πηγαν καλα μεχρι την στιγμη που χρειαστηκε να κανει το πρωτο restart

μια φορα το ανοιγα επι ενα τεταρτο συνεχεια. τιποτα στα 3-4 δευτερα εκλεινε

το εχω δοκιμασει και με φουλ μπαταρια και με αδεια να φορτιζει και με φουλ στην πριζα

δεν μπορω να καταλαβω τι μπορει να εχει παθει......?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας οπως αρκετοι ετσι και εγω εκανα αγορα σε ενα τετοιο μηχανακι το wondermedia wm8650 ολα καλα μεχρι εδω τωρα τι γινετε πως το προγραμματιζω?? θελει καποια πραγματακια να κατεβασω πως?? και απο που? μπορει καποιος να δωσει ενα χερι βοηθειας??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας οπως αρκετοι ετσι και εγω εκανα αγορα σε ενα τετοιο μηχανακι το wondermedia wm8650 ολα καλα μεχρι εδω τωρα τι γινετε πως το προγραμματιζω?? θελει καποια πραγματακια να κατεβασω πως?? και απο που? μπορει καποιος να δωσει ενα χερι βοηθειας??

http://androidforums.com/wondermedia-wm8650/

http://www.androidtablets.net/forum/wondermedia-based/8224-new-wondermedia-wm8650-android-tablet-pc.html

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας το εκτιμο ιδιαιτερα

 

σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας το εκτιμο ιδιαιτερα

 

μηπως μπορει καποις να δωσει λυσεις εχει καποιος το ιδιο κινεζικο προ'ιον??ευχαριστω πολυ και παλι

Υπαρχει φυσικα λυση να το χτυπησω στον τοιχο και να τελειωνουν ολα εδω!!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

τελικα και μετα απο 5 εργασιμες μερες το herotab mid816 ηρθε απο την απω ανατολη....τιμη και δοξα στη yanwen express η οποια εστειλε το δεμα στην Αγγλια και απο εκει ηρθε Ελλαδα...αρα κανενα τελωνειο...

Στην ταμπακιερα τωρα...ολα καλα με το ταμπλετ εκτος απο το market το οποιο δεν ειναι full...ετσι αναγκαστηκα να περασω τα *.apk και να τα τρεξω για να εγκαταστησω τις εφαρμογες που ηθελα...διαβασα καπου για καποιες λυσεις...δεν εγινε κατι ο,τι και να προσπαθησα..

το μονο που δε δοκιμασα ειναι τη λυση που το ιδιο το merimobiles μου εστειλε με email και ηταν μια λυση που υπηρχε σε γνωστο φορουμ που υποστηριζει και αυτου του ειδους την ταμλετα...ο λογος ειναι οτι πρεπει να ανοιξω τη συσκευη να βγαλω την internal sd , και να περασω 2.3 android αφου την κανω partition πρωτα και την καρφωσω με usb card reader στο pc και τρεξω καποια προγραμματα και και και και λεω δε παει στο καλο..ας μην κανω τον μπομπ το μαστορα ακομα δε την πηρα....αυτα λοιπον τα νεα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

τελικα και μετα απο 5 εργασιμες μερες το herotab mid816 ηρθε απο την απω ανατολη....τιμη και δοξα στη yanwen express η οποια εστειλε το δεμα στην Αγγλια και απο εκει ηρθε Ελλαδα...αρα κανενα τελωνειο...

Στην ταμπακιερα τωρα...ολα καλα με το ταμπλετ εκτος απο το market το οποιο δεν ειναι full...ετσι αναγκαστηκα να περασω τα *.apk και να τα τρεξω για να εγκαταστησω τις εφαρμογες που ηθελα...διαβασα καπου για καποιες λυσεις...δεν εγινε κατι ο,τι και να προσπαθησα..

το μονο που δε δοκιμασα ειναι τη λυση που το ιδιο το merimobiles μου εστειλε με email και ηταν μια λυση που υπηρχε σε γνωστο φορουμ που υποστηριζει και αυτου του ειδους την ταμλετα...ο λογος ειναι οτι πρεπει να ανοιξω τη συσκευη να βγαλω την internal sd , και να περασω 2.3 android αφου την κανω partition πρωτα και την καρφωσω με usb card reader στο pc και τρεξω καποια προγραμματα και και και και λεω δε παει στο καλο..ας μην κανω τον μπομπ το μαστορα ακομα δε την πηρα....αυτα λοιπον τα νεα :rolleyes:

slatedroid.com ψάξε για mod firmare με ενσωματωμένο το market. πάντως χρειάζεσαι σίγουρα καρτούλα 4gb για να κάνεις την αναβάθμιση.

ρίξε και μια ματιά εδώ.

http://www.slatedroid.com/topic/14998-herotab-mid816-enable-full-market-access/

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

τελικα και μετα απο 5 εργασιμες μερες το herotab mid816 ηρθε απο την απω ανατολη....τιμη και δοξα στη yanwen express η οποια εστειλε το δεμα στην Αγγλια και απο εκει ηρθε Ελλαδα...αρα κανενα τελωνειο...

Στην ταμπακιερα τωρα...ολα καλα με το ταμπλετ εκτος απο το market το οποιο δεν ειναι full...ετσι αναγκαστηκα να περασω τα *.apk και να τα τρεξω για να εγκαταστησω τις εφαρμογες που ηθελα...διαβασα καπου για καποιες λυσεις...δεν εγινε κατι ο,τι και να προσπαθησα..

το μονο που δε δοκιμασα ειναι τη λυση που το ιδιο το merimobiles μου εστειλε με email και ηταν μια λυση που υπηρχε σε γνωστο φορουμ που υποστηριζει και αυτου του ειδους την ταμλετα...ο λογος ειναι οτι πρεπει να ανοιξω τη συσκευη να βγαλω την internal sd , και να περασω 2.3 android αφου την κανω partition πρωτα και την καρφωσω με usb card reader στο pc και τρεξω καποια προγραμματα και και και και λεω δε παει στο καλο..ας μην κανω τον μπομπ το μαστορα ακομα δε την πηρα....αυτα λοιπον τα νεα :rolleyes:

 

Δηλαδή ούτε τελωνείο ούτε τίποτα? Αυτό φαίνεται δελεαστικό? Το τιμολόγιο σου ήταν κανονικό? Εγώ πάντως το έχω στα χέρια μου το Rena από e-tablet και ετοιμάζω το post για όλη τη διαδικασία, τιμές, υποστήριξη !!! Φαντάζομαι αύριο που χαλαρώνω από δουλειά να το γράψω... Πάντως οι τιμές τους πήραν την κατηφόρα και έτσι το παρείγγειλα και εγώ... Και η υποστήριξη πολύ άμεση και προσωπική... Άντε να κάνω και καμιά δουλίτσα τώρα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα MID 8650. (rootαρισμένο)

 

--Όταν μπαίνω στο νετ στις ελληνικές σελίδες μου τρώει τα γράμματα. Το ω, το ε ...

Μπορώ να κάνω κάτι για να τις βλέπω κανονικά??

 

---Επίσης έσβησα το you tube και τώρα δεν το βλέπω στο μάρκετ για να το ξανακατεβάσω!

 

Βοήθεια παρακαλώ!! Τι μπορώ να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα MID 8650. (rootαρισμένο)

 

--Όταν μπαίνω στο νετ στις ελληνικές σελίδες μου τρώει τα γράμματα. Το ω, το ε ...

Μπορώ να κάνω κάτι για να τις βλέπω κανονικά??

 

---Επίσης έσβησα το you tube και τώρα δεν το βλέπω στο μάρκετ για να το ξανακατεβάσω!

 

Βοήθεια παρακαλώ!! Τι μπορώ να κάνω???

 

Ψαξε στο google για το youtube apk.

 

Εναλλακτικα, θα μπορουσες να βαλεις την Singularity rom που φαινεται να ειναι καλη, αν ο επεξεργαστης σου ειναι ο VIA VM8650.

 

http://www.slatedroid.com/topic/18521-slatedroid-singularity-m009s-final/

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ούτε τελωνείο ούτε τίποτα? Αυτό φαίνεται δελεαστικό? Το τιμολόγιο σου ήταν κανονικό?

 

το merimobiles τα <<στέλνει>> από Αγγλία-ΕΕ και ποτέ δεν παιρνάν τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Barca ευχαριστώ για την πληροφορία.Παντως όταν είχα παραγγείλει το Rena και είχα το πρόβλημα με την επιστροφή και όλα μου το είχε στείλει με EMS και ταχυμεταφορές Ελτα τελικά.... Τελοςπάντων αυτό με το τελωνείο τελικά δεν ξέρω τι γίνεται...

 

Εγώ το έχω πάντως το Rena από e-tablet όπως είχα πει. Τελική τιμή 219 + μεταφορικά. Το μηχανάκι είναι πολύ καλό! Φανταστική οθόνη σε αφή και απόκριση, full Μαρκετ, ένα θεματάκι με το HDMI αλλά μου το είχανε πει. To βάζεις δηλαδή και θέλει restart για να συνδεθεί. Το plug in GPS άψογο και παίζει τα πάντα από αρχεία χωρίς κανένα κόλλημα. Ίσως είναι λόγω επεξεργαστή δεν ξέρω...

 

Όσο για τον Ελληνάρα που ήμουν επιφυλακτικός είναι κανονικότατη εταιρία που τα εισάγει κανονικά. Μάλιστα τους είπα για τα τελωνεία και αν μπορούμε να κάνουμε κάτι και ήταν κατηγορηματικοί δεν κάνουν τέτοια, τα εισάγουν και πληρώνουν φόρους κανονικά.Μου είπαν ότι ξέρουν τι γίνεται με Meri και τα κόλπα που κάνει αλλά δεν μπαίνουν σε τέτοιες διαδικασίες.Τα παιδιά άψογη εξυπηρέτηση , ευγενικότατοι μου κάναν και δωράκι μία θήκη.... Άρα value for money πολύ καλό, εγγύηση και εξυπηρέτηση. Αυτά ήθελα αυτά πήρα και χωρίς ταλαιπωρία... Ίσως έκρινα λίγο υπερβολικά αλλά με διευψευσαν....

 

Anyway μίλησα με φίλο και μου έιπε ότι παίζει PES 2011 για Android 2.2. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει πως να τη βρω γιατί στο market δεν παίζει? Επίσης καμία πρόταση για κανένα καλό organiser εφαρμογή για να κρατάω επαφές και ημερολόγιο με δουλειές?

Link to comment
Share on other sites

Δες τον Ελληνάρα e-tablet... Εγώ πήρα το Rena και είμαι οκ.....

 

Σκέφτομαι την αγορά του Herotab M10V2 υπάρχει κάποιο καλύτερο με Capacitive οθόνη στις 10" κοντα στα 200€;
Link to comment
Share on other sites

τελικα και μετα απο 5 εργασιμες μερες το herotab mid816 ηρθε απο την απω ανατολη....τιμη και δοξα στη yanwen express η οποια εστειλε το δεμα στην Αγγλια και απο εκει ηρθε Ελλαδα...αρα κανενα τελωνειο...

Στην ταμπακιερα τωρα...ολα καλα με το ταμπλετ εκτος απο το market το οποιο δεν ειναι full...ετσι αναγκαστηκα να περασω τα *.apk και να τα τρεξω για να εγκαταστησω τις εφαρμογες που ηθελα...διαβασα καπου για καποιες λυσεις...δεν εγινε κατι ο,τι και να προσπαθησα..

το μονο που δε δοκιμασα ειναι τη λυση που το ιδιο το merimobiles μου εστειλε με email και ηταν μια λυση που υπηρχε σε γνωστο φορουμ που υποστηριζει και αυτου του ειδους την ταμλετα...ο λογος ειναι οτι πρεπει να ανοιξω τη συσκευη να βγαλω την internal sd , και να περασω 2.3 android αφου την κανω partition πρωτα και την καρφωσω με usb card reader στο pc και τρεξω καποια προγραμματα και και και και λεω δε παει στο καλο..ας μην κανω τον μπομπ το μαστορα ακομα δε την πηρα....αυτα λοιπον τα νεα :rolleyes:

 

Aπό πιο κινέζικο eshop το αγόρασες? Από το merimobiles?

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στο google για το youtube apk.

 

Εναλλακτικα, θα μπορουσες να βαλεις την Singularity rom που φαινεται να ειναι καλη, αν ο επεξεργαστης σου ειναι ο VIA VM8650.

 

http://www.slatedroid.com/topic/18521-slatedroid-singularity-m009s-final/

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!

 

Ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω για αυτό το πρόβλημα???

Όταν μπαίνω στο νετ στις ελληνικές σελίδες μου τρώει τα γράμματα απο τις λέξεις. Το ω, το ε ...

Μπορώ να κάνω κάτι για να τις βλέπω κανονικά?? Ακόμα και με άλλο Browser δεν γίνεται τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Δες τον Ελληνάρα e-tablet... Εγώ πήρα το Rena και είμαι οκ.....

 

Έτσι λέγεται το σάιτ; Ελληνάρας. ή πώς λέγεται τέλοσπάντων να μπούμε και να ψωνίσουμε ταμπλετάκι;

Link to comment
Share on other sites

Aπό πιο κινέζικο eshop το αγόρασες? Από το merimobiles?

 

ναι απο το merimobiles....

μετα απο 3 μερες λειτουργιας, εκατσε η στραβη...το ςεκλεισα κανονικα και μολις εσβησε η οθονη τα 3 λαμπακια απο τα κουμπια παρεμειναν αναμμενα...προσπαθησα να ξαναbootαρω να δω τι γινεται και πλεον δεν ανοιγει...με κανενα τροπο....η πλακα ειναι οτι απο πισω εχει την θερμοτητα (σε κανονικα ποσοστα) λες και ειναι αναμμενο και σε λειτουργια....πφφφφφφ..δε βλεπω φως...

υ.γ. δεν εβαλα αλλη rom...οπως ηταν κανονικα απο τη μανα του

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέγεται το σάιτ; Ελληνάρας. ή πώς λέγεται τέλοσπάντων να μπούμε και να ψωνίσουμε ταμπλετάκι;

 

προσπαθώ να διατηρήσω τους κανόνες του forum φίλε που είσαι και πιο παλιός. Αν δεις παραπάνω θα το βρεις. Δεν νομίζω ότι χρειάζονται διαφήμιση. Τους ξέρει ο κόσμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...