Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρ το αυγο και κουρευτο δηλαδη. εσυ αδερφε μου ανεφερες ολες τις δυνατες περιπτωσεις και αν ο τχυδρομος ειναι τιμιος. Αν δεν υπαρχει τροπος λυπαμαι που ειμαστε στο 2011 και αισθανομαστε σαν την αλληλογραφια με τα ταχυδρομικα περιστερια πριν χιλια χρονια. Θα φτασει το πουλακι ή δε θα φτασει; :O

 

μα φίλε μου έτσι είναι τα ΕΛΤΑ!!! Για αυτό δώσε άλλα 10-15 ευρώ και διάλεξε αποστολή μέσω EMS, τουλάχιστον να μην το παρατήσουν στην πόρτα όπως λες..... Να σου πω χαρακτηρηστικά πρόσφατη εμπειρία με μια μπαταρία ΝΟΚΙΑ που παρήγγειλα από Κίνα, με απλό ταχυδρομείο δεν ήρθα ποτέ (και δεν έχω λόγο να υποπτευθώ την πολυκατοικία μου), όταν ο πωλητής μου την ξαναέστειλε με EMS (του πλήρωσα 6 ευρώ επιπλέον), το δεματάκι έφτασε 12/7 στο Π. Φάληρο (το έγραφε η ειδοποίηση), και η ειδοποίηση μου ήρθε 20/8 (ΝΑΙ, ένα μήνα ήταν στο ταχυδρομείο και περίμενε)... και όταν πήγα να το πάρω, ήταν σε ένα μεγάλο πλαστικό κουτί που έλεγε αφίξεις 7, και είχε και κουτί με αφίξεις 6 πιό δίπλα.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Να θυμίσω ότι υπάρχει άλλο θέμα για τέτοιες συζητήσεις: ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα

 

Ας περιορίσουμε τη συζήτηση εδώ σε ότι έχει να κάνει αποκλειστικά με τον τίτλο του παρόντος θέματος και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο tablet που πιανω στα χερια μου ειναι γεγονος, ειναι κινεζικο και δωρο! Ολα μοιαζουν οποτε νομιζω οτι ειναι αυτο http://everbuying.com/product57549.html.

Θα το σκαλισω να δω τι και πως και θα επανελθω και με αποριες. Για αρχη μονο αυτο. Που μπορω να βρω σε ελληνικο μαγαζι screen protector για 7 ιντσες;

Link to comment
Share on other sites

Άν έχεις χρησιμοποιήσει έστω και λίγο ένα μέτριων χαρακτηριστικών κινητό(π.χ. ZTE Blade) τότε δεν υπάρχει περίπτωση να το χρησιμόποιήσεις πάνω από 2 μέρες αυτό το tablet

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

προτεινετε το παραπάνω tablet μόνο για νετ?

μπαταρία; πόσες μέρες περίπου βγάζει με αρκετή χρήση wifi;

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα μια ταμπλετα απο merymobiles και μου εστειλαν tracking number. Σε ποια σελιδα ψαχνω φιλοι μου; Eυχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρηγγειλα μια ταμπλετα απο merymobiles και μου εστειλαν tracking number. Σε ποια σελιδα ψαχνω φιλοι μου; Eυχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια

 

Γιατί δεν ρωτάς τους ίδιους;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι σχεδον ετοιμος για την αγορα του rena3 και θα ηθελα να ρωτισω εαν το εχει παρει καποιος μεσα απο εδω να μας κανει ενα μινι review της συσκευης..?
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι σχεδον ετοιμος για την αγορα του rena3 και θα ηθελα να ρωτισω εαν το εχει παρει καποιος μεσα απο εδω να μας κανει ενα μινι review της συσκευης..?

 

 

Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις ; Για κινέζικό είναιπολύ καλό . Γρήγορη ανταπόκριση η οθόνη , έχει market και κατεβάζεις ότι θέλεις , ακόμα και το GPS του κλειδώνει αμέσως . Το μόνο αρνητικό του είναι η ήχος. Εάν το θέλεις για μουσική ή για multimedia απλά ο ήχος είναι πολύ χαμηλός .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις ; Για κινέζικό είναιπολύ καλό . Γρήγορη ανταπόκριση η οθόνη , έχει market και κατεβάζεις ότι θέλεις , ακόμα και το GPS του κλειδώνει αμέσως . Το μόνο αρνητικό του είναι η ήχος. Εάν το θέλεις για μουσική ή για multimedia απλά ο ήχος είναι πολύ χαμηλός .

Το θελω για αντικατασταση εφημεριδας και περιοδικου στο κρεβατι η καπου εξω... Εχει gps?? Εδω λεει οτι δεν εχει!

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Το θελω για αντικατασταση εφημεριδας και περιοδικου στο κρεβατι η καπου εξω... Εχει gps?? Εδω λεει οτι δεν εχει!

 

Υπάρχει και version με GPS .Για να διαβάσεις δεν ξέρω εαν σε βολέψει γιατί έχει 7" οθόνη

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και version με GPS .Για να διαβάσεις δεν ξέρω εαν σε βολέψει γιατί έχει 7" οθόνη

 

εγώ θα πρότεινα 10''. είναι πολύ μικρή η οθόνη των 7''.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα το usb modem που δίνει η cosmote Ε122. Λειτούργησε αμέσως στο rena 3 οπότε το προτείνω για όσους θέλουν.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παρηγγειλα σημερα(rena3) δεν με πειραζει νομιζω η 7οθονη γιατι το kindle που ειναι για αυτην την δουλεια εχει 7αρα...
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παρηγγειλα σημερα(rena3) δεν με πειραζει νομιζω η 7οθονη γιατι το kindle που ειναι για αυτην την δουλεια εχει 7αρα...

 

Με το GPS;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Με το GPS;

Oχι χωρις το gps πηρα... (εκτος αμα γινει καμια κινεζια και το εχει μεσα αλλα δεν το αναφερουν στα τεχνικα χαρακτηριστικα)

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Για το Wopad ξέρει κανείς;

 

To chinagrabber πάντως διαφημίζει IBEX Flytouch 4 με capacitive οθόνη. Τι γίνεται; δεν είναι αυθεντικό;

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω και εγώ εδώ και πολυ καιρό σε όλα τα γνωστά κινέζικα και μη sites μήπως και καταλήξω από που θα ψωνίσω. Θα το είχα κάνει ήδη όμως κολλάω ελαφρώς στα γνωστά θέματα(εκτελωνισμός, φπα, αν θα μου έρθει αυτό που παράγγειλα, αν θα δουλεύει κλπ). Έτσι στράφηκα στην λύση του επώνυμου αν και πολύ ακριβότερη, γλυκοκοιτάζωντας το Xoom. Τη στιγμή που είπα ότι θα περιμένω μέχρι να έχω όλο το ποσό, έπεσα πάνω στο http://www.e-tablet.gr, και ο πονοκέφαλος ξανάρχισε γιατί και μεγάλη ποικιλία παίζει και το Χoom είναι σε σουπερ τιμη.

 

Όπως και να'χει πάντως μάλλον με βλέπω να παίρνω το tablet, όταν το πάρω με το καλό, από αυτούς, για τους ίδιους λόγους που ανέφερα πιο πάνω. Τουλάχιστον αν στραβώσει τίποτα να μπορώ να εκφραστώ στα ελληνικά :D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ψάχνω και εγώ εδώ και πολυ καιρό σε όλα τα γνωστά κινέζικα και μη sites μήπως και καταλήξω από που θα ψωνίσω. Θα το είχα κάνει ήδη όμως κολλάω ελαφρώς στα γνωστά θέματα(εκτελωνισμός, φπα, αν θα μου έρθει αυτό που παράγγειλα, αν θα δουλεύει κλπ). Έτσι στράφηκα στην λύση του επώνυμου αν και πολύ ακριβότερη, γλυκοκοιτάζωντας το Xoom. Τη στιγμή που είπα ότι θα περιμένω μέχρι να έχω όλο το ποσό, έπεσα πάνω στο http://www.e-tablet.gr, και ο πονοκέφαλος ξανάρχισε γιατί και μεγάλη ποικιλία παίζει και το Χoom είναι σε σουπερ τιμη.

 

Όπως και να'χει πάντως μάλλον με βλέπω να παίρνω το tablet, όταν το πάρω με το καλό, από αυτούς, για τους ίδιους λόγους που ανέφερα πιο πάνω. Τουλάχιστον αν στραβώσει τίποτα να μπορώ να εκφραστώ στα ελληνικά :D

 

To xoom έχει δικό του θέμα στο οποίο μπορείς να απευθυνθείς... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=292052

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω και εγώ εδώ και πολυ καιρό σε όλα τα γνωστά κινέζικα και μη sites μήπως και καταλήξω από που θα ψωνίσω. Θα το είχα κάνει ήδη όμως κολλάω ελαφρώς στα γνωστά θέματα(εκτελωνισμός, φπα, αν θα μου έρθει αυτό που παράγγειλα, αν θα δουλεύει κλπ). Έτσι στράφηκα στην λύση του επώνυμου αν και πολύ ακριβότερη, γλυκοκοιτάζωντας το Xoom. Τη στιγμή που είπα ότι θα περιμένω μέχρι να έχω όλο το ποσό, έπεσα πάνω στο http://www.e-tablet.gr, και ο πονοκέφαλος ξανάρχισε γιατί και μεγάλη ποικιλία παίζει και το Χoom είναι σε σουπερ τιμη.

 

Όπως και να'χει πάντως μάλλον με βλέπω να παίρνω το tablet, όταν το πάρω με το καλό, από αυτούς, για τους ίδιους λόγους που ανέφερα πιο πάνω. Τουλάχιστον αν στραβώσει τίποτα να μπορώ να εκφραστώ στα ελληνικά :D

 

 

Το FLYTOUCH 4 που έχει το site αυτο http://www.e-tablet.gr, ειναι το γνησιο ;

Xiaomi Redmi Note 8T 64G
Link to comment
Share on other sites

gilm, το μόνο που ξέρω σε σχέση με τα Flytouch είναι ότι έχει χαθεί η μπάλλα εδώ και πολύ καιρό αναφορικά με το ποιο είναι το γνήσιο και ποιο όχι. Για παράδειγμα, θεωρητικά το γνήσιο Flytouch το βγάζει η IBEX. Ποια είναι η IBEX δεν έχω ιδέα. Παράλληλα έχω διαβάσει σε διάφορα sites του εξωτερικού ότι ακόμα και τα IBEX Flytouch δεν μπορείς να τα πεις 100% γνήσια γιατί, σύμφωνα με τα λεγόμενα τους, ένα μεγάλο κινέζικο site, το chinagrabber αν δεν κάνω λάθος, απλά παρήγγειλε χιλιάδες κομμάτια από κάποιον κατασκευαστή του συγκεκριμένου μοντέλου, βάφτισε την εταιρεία IBEX και το μοντέλο Flytouch και άρχισε να πουλάει σαν τρελλό. Τι πραγματικά γίνεται και ποια είναι η αλήθεια μόνο αυτοί ξέρουν. Αν παρατηρήσεις τα Flytouch από την στιγμή που εμφανίστηκαν, έχουν βγει με τόσες πολλές και σημαντικές ή όχι αναβαθμίσεις(κυρίως στην μνήμη) αναβάζοντας το αριθμό του μοντέλου κάθε φορά σχεδόν, με αποτέλεσμα να είναι πολυ δύσκολο να καταλάβουμε αν κάποιο είναι το Flytouch 3/Superpad II ή οποισδήποτε άλλος συνδυασμός. Το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι υπάρχουν πολλοί και διάφοροι κατασκευαστές του συγκεκριμένου σχεδιαστικά μοντέλου εκεί στην Άπω ανατολή, και εφόσον είναι όμοια μεταξύ τους τα ονομάζουν όλοι Flytouch και άντε να βγάλουμε εμείς άκρη μετά.

 

Και εξαιτίας αυτού του χαμού που συμβαίνει, για μένα προσωπικά σημασία έχει πρώτον, αν το μηχάνημα δουλεύει και έχει τα χαρακτηριστικά που διαφημίζεται ότι έχει και δεύτερον η εγγύηση και υποστήριξη από αυτόν που αγοράζω. Αν υπάρχουν αυτά τα δύο είμαι οκ.

 

Το συγκεκριμένο Flytouch 4 από το e-tablet φαίνεται να είναι από την Odys και με βάση τα τεχνικά του χαρακτηριστικά φαίνεται ανώτερο ποιοτικά με capacitive οθόνη και 2 εισόδους microSD.

Link to comment
Share on other sites

εκατσα και διαβασα 1-2 μερες ...εψαξα παντου και τα παντα αλλα ακρη δεν εβγαλα...δεν κατεληξα καπου...βοηθεια λοιπον..

κατ αρχην διαθετω μαζι με τα εξοδα αποστολης γυρω στα 160€

ενδιαφερομαι για οθονη 8-10 ιντσες

για σερφαρισμα,word-excell, αντε και καμια ταινια

θα ηθελα να μου προτεινει καποιος που εχει δοκιμασει και εχει καποια πειρα τι να προτιμησω....ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...