Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sakis92 πήγαινε όπως σου παν άυριο ή δευτέρα. στα ελτα ειναι ένα μπαχαλο, άπειρες φορες έχω κάνει φασαρία για να πάρω δέμα

-1 για το ipadalternatives...πληρωθήκαν μέσω paypal απο τις 08/11 και ακόμη τίποτα ... Μήπως να ακυρώσω και να ζητήσω refund ???

Το μόνο που με κρατάει είναι μην τυχόν και πληρώσω τελωνείο με τις υπόλοιπες που γράφεις πχ pandawill ...

 

η αγορά είναι 180 ευρώ

κατα 99% ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΕΛΩΝΕΙΟ με απλό ταχυδρομίο. Όσα καταστήματα ανέφερα (και βασικά όλα τα καταστήματα) αναφέρουν ψέυτικη περιγραφή και αξία προϊόντος ώστε να μην πληρώσεις τελωνείο. Αν και τα πακέτα απ την κίνα δεν τα ελέγχουν καν

Τι γνώμη έχετε για το συγκεκριμένο μαγαζί ;

Δεν το γνώριζα, απ όσο βλέπω ειναι βρετανικό, κι αξιόπιστο, και με μια πρόχειρη ματιά βλέπω καλές τιμές, αλλά λάθη στις περιγραφές/χαρακτηριστικά κάποιον προϊόντων

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά οι άνθρωποι δεν παίζονται στο ipadalternative.

Μόλις του ζόρισα για το τι γίνεται με την παραγγελία μου (δεν υπάρχει διαθέσιμο στοκ) μου απάντησαν ότι μου επιστρέφουν τα χρήματα.

Ερώτηση , μετά από χρονικό διάστημα εμφανίζεται στο λογαριασμό.;

 

Edit : οκ μόλις ενημερώθηκε ο λογαριασμός

Link to comment
Share on other sites

Thanks SalonikateD. Μια ερωτηση ακομα. Οταν λεει external 3g εννοει οτι πρεπει να παρεις μια συσκευη που να την συνδεσεις μεσω usb στο tablet. Τετοια συσκευη που μπορω να βρω? Εχετε καμια να προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλά οι άνθρωποι δεν παίζονται στο ipadalternative.

Μόλις του ζόρισα για το τι γίνεται με την παραγγελία μου (δεν υπάρχει διαθέσιμο στοκ) μου απάντησαν ότι μου επιστρέφουν τα χρήματα.

Ερώτηση , μετά από χρονικό διάστημα εμφανίζεται στο λογαριασμό.;

 

Edit : οκ μόλις ενημερώθηκε ο λογαριασμός

 

Τουλάχιστον δεν κλαις τα χρήματά σου

 

 

 

 

 

Σου προτείνω να γραφτείς και να έρθεις σε επαφή μαζί τους, μέσω του tabletsdroid.com forum. Είναι το 'επίσημο' support forum τους και - απ'ότι βλέπω - απαντούν κανονικά εκεί.

 

Άνοιξε ένα νέο νήμα εκεί, ανέφερε τον αριθμό παραγγελίας σου και λογικά θα πάρεις απάντηση.

 

Καλά και στο vondroid.com Φόρουμ που εκεί τους έχουν επίσης ως επίσημους Trusted seller, οι τύποι κάνουν τα χειρότερα.

Μιλάνε άσχημα σε πελάτες, σβήνουν αρνητικά σχόλια χρηστών και άλλα.

Απορώ πώς τους ανέχονται.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Thanks SalonikateD. Μια ερωτηση ακομα. Οταν λεει external 3g εννοει οτι πρεπει να παρεις μια συσκευη που να την συνδεσεις μεσω usb στο tablet. Τετοια συσκευη που μπορω να βρω? Εχετε καμια να προτεινετε?
Το HUAWEI E1750 (7.2Mbps) είναι οικονομικό, πολύ καλό και δουλεύει σ όλα τα τάμπλετ.
Link to comment
Share on other sites

και πάω κάτω και βλέπω ότι έχει έρθει το ειδοποιητηριο και φευγω κατευθειαν για ΕΛΤΑ και με λενε να περασω αυριο... η απο Δευτέρα... τι γίνεται? δν έχει ερθει ακομα και πως μου ηρθε ειδοποιητηριο...

 

πάνω δεν γράφει ότι πρέπει να πας την επόμενη μέρα ;

π.χ. αν γράφει 14 εσύ πρέπει να πας την επόμενη μετά τις 10 το πρώι (τουλάχιστον έτσι είναι σε μένα τα ελτα)

Link to comment
Share on other sites

Καλά και στο vondroid.com Φόρουμ που εκεί τους έχουν επίσης ως επίσημους Trusted seller, οι τύποι κάνουν τα χειρότερα.

Μιλάνε άσχημα σε πελάτες, σβήνουν αρνητικά σχόλια χρηστών και άλλα.

Απορώ πώς τους ανέχονται.

 

Τι να σου πω, ένα Fire και ένα Aurora II πήρα από εκεί, χωρίς κανένα θέμα (πέραν της καθυστέρησης μίας εβδομάδας στην αποστολή του Fire, γιατί υπήρχε έλλειψη). Και το Fire - όπως γράφω στο νήμα του - παρουσίασε πρόβλημα, το έστειλα πίσω και μου έστειλαν καινούριο.

 

Στο tabletsdroid πάντως έχουν βγάλει μια λίστα με διαθέσιμα αξιόπιστα tablets που έχουν.

 

Edit: όσοι αδυνατούν να επικοινωνήσουν είτε μέσω live chat είτε μέσω e-mail, σύμφωνα με αυτό το μήνυμα, ας στείλουν PM στον shadowrun με τον κωδικό παραγγελίας, για ταχύτερη απάντηση.

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, ένα Fire και ένα Aurora II πήρα από εκεί, χωρίς κανένα θέμα (πέραν της καθυστέρησης μίας εβδομάδας στην αποστολή του Fire, γιατί υπήρχε έλλειψη). Και το Fire - όπως γράφω στο νήμα του - παρουσίασε πρόβλημα, το έστειλα πίσω και μου έστειλαν καινούριο.

 

Στο tabletsdroid πάντως έχουν βγάλει μια λίστα με διαθέσιμα αξιόπιστα tablets που έχουν.

 

Εχει και το hyundai hold x μεσά στα διαθεσιμα!!!!!

Edited by exwtrela
Μαλλον μας ειρωνεύονται..
Link to comment
Share on other sites

Εχει και το hyundai hold x μεσά στα διαθεσιμα!!!!!

 

Δεν έχω εμπειρία με το συγκεκριμένο, αλλά απ'τα specs δείχνει καλό και κρίνοντας από προγενέστερο Hyundai (το a10 HD), φαίνεται καλή επιλογή.

 

Όπως και να έχει PM στον shadowrun ή ανοίξτε νήμα εκεί ΠΡΙΝ παραγγείλετε κάτι. ΜΗ ΣΤΗΡΙΖΕΣΤΕ στη διαθεσιμότητα που αναφέρει στο site.

Έχει γίνει ο κακός χαμός με τα Aurora II που είχαν εξασφαλίσει - τελευταία 100 κομμάτια - και όλα είχαν καμμένα pixels.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Απλά αγοράστε από άλλο κατάστημα κι έχετε το κεφάλι σας ήσυχο
Link to comment
Share on other sites

Πόσες ίντσες? Το Cube U30gt και τα αντίστοιχων χαρακτιριστικών τάμπλετ είναι μια χαρά σε επιδόσεις σε παιχνιδια

 

ψαχνω κατι γυρω στα 100 με 120 ευρω..δεν με νοιαζουν οι inches...με ενδιαφερει κυριως να μπορει να σηκωνει τα παιχνιδια τετοιου τυπου που εγραψα :cry:

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω κατι γυρω στα 100 με 120 ευρω..δεν με νοιαζουν οι inches...με ενδιαφερει κυριως να μπορει να σηκωνει τα παιχνιδια τετοιου τυπου που εγραψα :cry:
στα 100-120€ μιλάμε για 7άρι φυσικά. Το Cube u30gt mini που σου πα έχει 110€ περίπου με μεταφορικά
Link to comment
Share on other sites

Απλά αγοράστε από άλλο κατάστημα κι έχετε το κεφάλι σας ήσυχο

 

Με τίποτα δεν ισχύει αυτό.

 

Εγώ είχα κακή εμπειρία με merimobiles, αλλά δε χάλασα τον κόσμο. Και είναι πολύ πιο ακριβό από iPadAlternative.com (στα tablets) και έκαναν 15 ημέρες να μου επιστρέψουν τα χρήματά μου.

Εννοείται ότι ο καθένας αγοράζει από όπου θέλει, αλλά η αγορά από όλα αυτά τα κινεζομάγαζα είναι από μόνη της ρίσκο κάτι που σίγουρα δεν ισχύει (για το bold). Έχουν γραφτεί άπειρα μηνύματα εδώ και σε άλλα νήματα σχετικά με το τι πρέπει να προσέχουμε κατά την αγορά από τέτοια μαγαζιά και ένα απ'αυτά είναι η διαθεσιμότητα των προϊόντων. Δυστυχώς, οι περισσότεροι νομίζουν ότι τα μαγαζάκια αυτά λειτουργούν όπως μεγάλα e-shops, που έχουν αποθηκάριους, συστήματα ελέγχου stock κ.λπ. Προφανώς αυτό δεν ισχύει, γιατί τότε δεν θα πούλαγαν στις τιμές που πουλάνε και τα μεγαλύτερα e-shops θα έπρεπε να είχαν κλείσει.

 

Εγώ πάντως είχα καλή εμπειρία από το iPadAlternative και στα δύο tablets που αγόρασα από εκεί, that's all.

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσει κανείς τα σχόλια χρηστών τους τελευταίους 1-2 μήνες θα καταλήξει στο συμπέρασμα ότι το ipadalternative ειναι αναξιόπιστο και πάντως όχι πιο αξιόπιστο από τα περισσότερα κινέζικα μαγαζιά. Και μέσα βάζω και κάτι απίθανα μαγαζιά στο aliexpress. Ίδιο είναι, και από αυτά που διαβάζω τελευταία, ίσως είναι και χειρότερο.

Το μόνο που σώζει το ipadalternative (και κάνει κάποιους να συνεχίζουν να το διαφημίζουν) είναι ότι χρησιμοποιεί στις αποστολές του την Singapore Post που έχει πολύ χαμηλή τιμή και πολύ σύντομο χρόνο παράδοσης. Καμμία σύγκριση με την ακριβή EMS ή την πολύ αργή China Post που χρησιμοποιούν οι άλλοι. Κι έτσι συνεχίζει να μένει στον αφρό.

Δες εδώ τη δικιά μου εμπειρία από το ipadalternative . Διάβασε όλη τη συζήτηση για να καταλάβεις που έμπλεξες.

Μήπως η λύση είναι να τους ενημερώσεις κι εσύ ότι θα κοινοποιήσεις το πρόβλήμά σου μαζί τους; Να πάρεις τα λεφτά σου πίσω μια ώρα αρχήτερα τουλάχιστον.

 

Διαφωνω ριζικά και καθέτως. Παρηγγειλα το fire τις μερες που εγινε το θεμα με την έλλειψη ips, μιλησα μαζί τους στο chat με το Richard και αφου δεν υπηρχε διαθεσιμο το refund εγινε άμεσα προτου καν κλείσω το chat. Οταν τελικα παρήγγειλα το aurora 2 εστάλει την ιδια μερα και παρέλαβα προχτες μετα απο 10 μερες δηλαδη με σκ και διήμερη απεργια των δικών μας ΕΛΤΑ. Μη λοιπον λεμε οτι θέλουμε για το ipadalternative. Ενα μειον εχει μονον. Το θρασυτατο lewis στο chat που τον βλεπω γρηγορα να παίρνει πόδι απο εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήμουν υπερβολικός :p απλά έχοντας κάνει πάνω από 10 αγορές από τα καταστήματα που ανέφερα παραπάνω δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, τουλάχιστον στο θέμα της κοροιδίας που βλέπω να κάνει το ipadalternatives. Όταν δεν υπήρξε στοκ πχ σ ένα χρώμα κινητού που θελα απ το fastcardtech, ενημερώθηκα την επόμενη μέρα της παραγγελείας, κι άλλαξα τη συσκευή μ άλλη,και μου στειλαν στο paypal και τη διαφορά κόστους.
Link to comment
Share on other sites

στα 100-120€ μιλάμε για 7άρι φυσικά. Το Cube u30gt mini που σου πα έχει 110€ περίπου με μεταφορικά

 

θα μου προτινεις και ενα site φιλε μου ? για την αγορα του?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θέλουν στο iPadAlternative να διώξουν τα μηχανήματα με τα καμενα pixel.

Μέχρι χθες μου έλεγαν ότι δεν υπάρχει πιθανότητα για αποστολή μιας και όλα είχαν πρόβλημα και η πολιτική τους δεν το επιτρέπει.

Σήμερα έχουν λίγα κομμάτια διαθέσιμα. (aurora 2)

Edited by th1519
Link to comment
Share on other sites

Ampe A10 Quad-core i.MX6Q 10.1 inch IPS 1280*800 with Android 4.0.4 Dual Camera Bluetooth HDMI

Θελω τις γνωμες σας για αυτο.

http://www.merimobiles.com/ampe-a10-quad-core-i-mx6q-10-1-inch-ips-1280-800-with-android-4-0-4-dual-camera-bluetooth-hdmi_p/meri5769.htm

και αυτο

http://www.merimobiles.com/CHUWI_V90_Qual_Core_9_7inch_IPS_1024_768_ICS_4_0_p/meri4876.htm

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ampe A10 Quad-core i.MX6Q 10.1 inch IPS 1280*800 with Android 4.0.4 Dual Camera Bluetooth HDMI

Θελω τις γνωμες σας για αυτο.

http://www.merimobiles.com/ampe-a10-quad-core-i-mx6q-10-1-inch-ips-1280-800-with-android-4-0-4-dual-camera-bluetooth-hdmi_p/meri5769.htm

και αυτο

http://www.merimobiles.com/CHUWI_V90_Qual_Core_9_7inch_IPS_1024_768_ICS_4_0_p/meri4876.htm

Απ το Ampe θα έλεγα μακρυά. Το Chuwi οκ.

Πολύ καλό για τα λεφτά του. Πάρτο από δω όμως καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ πάντως είμαι απογοητευμένος μέχρι στιγμής από το συγκεκριμένο κατάστημα (ipadalt..) γιατί νομίζω πως με κοροϊδεύουν. Μέχρι και mail έστειλα 14/11/2012 να τους ενημερώσω πως δεν μπορώ να δω το δέμα πουθενά και ακόμα περιμένω απάντηση.:mad:

Αν δεν πάρω απάντηση και σήμερα από Δευτέρα θα ζητήσω τα χρήματα πίσω και θα το σκεφτώ αν θα παραγγείλω ξανά από το συγκεκριμένο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ πάντως είμαι απογοητευμένος μέχρι στιγμής από το συγκεκριμένο κατάστημα (ipadalt..) γιατί νομίζω πως με κοροϊδεύουν. Μέχρι και mail έστειλα 14/11/2012 να τους ενημερώσω πως δεν μπορώ να δω το δέμα πουθενά και ακόμα περιμένω απάντηση.:mad:

Αν δεν πάρω απάντηση και σήμερα από Δευτέρα θα ζητήσω τα χρήματα πίσω και θα το σκεφτώ αν θα παραγγείλω ξανά από το συγκεκριμένο κατάστημα.

 

Γιατί δεν τους ρωτάς στο tabledroid.com, απαντούν.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να θυμάστε ότι η φράση κλειδί είναι "όλοι ίδιοι είναι". Αυτό πρέπει να θυμάστε όταν αγοράζετε από Κίνα.

Εγώ για παράδειγμα μετά τη περιπέτεια που είχα με το ipadalternative απευθύνθηκα στο merimobiles που είναι φθηνότερο αλλά πολύ πιο αργό στις παραδόσεις.

Εν γνώσει μου ότι είχαν εξαπατήσει 2 πελάτες τους που ενώ παρήγγειλαν το Ν101 ΙΙ τους έστειλαν το παλιό μοντέλο και μετά τους πρότειναν ή να το επιστρέψουν στη Κίνα ή να τους δώσουν πίσω 20 $. Προφανώς για να ξεστοκάρουν!!!

Εγώ παρήγγειλα από το Merimobiles to Pipo M3 και δέχθηκαν κανονικά τη παραγγελία μου και τα λεφτά, χωρίς φυσικά να μου πουν ότι έχει σταματήσει η παραγωγή του Μ3 εξαιτίας των επιστροφών λόγω firmwaqre και wifi. Όταν μετά από 10 μέρες κατάλαβα τα προβλήματα που έχει το Μ3 και ψάχτηκα να το αλλάξω, τότε μου το ξεφούρνισαν ότι δεν θα μου το έστελναν ποτέ. Και φυσικά όταν άλλαξα την παραγγελία σε Pipo Μ1 ήταν αστραπιαίοι. Με πνίξανε στα ενημερωτικά email. Για το ίδιο πράγμα έπαιρνα μέσα σε μια ώρα το πολύ, μήνυμα από 3-4 διαφορετικούς υπαλλήλους τους. Μου έστειλαν σε μια μέρα καμμιά δεκαριά+ μηνύματα. Ενώ μέχρι τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Η αποστολή έγινε την επομένη της αλλαγής της παραγγελίας μου και φυσικά ενημερώθηκα γι' αυτό άμεσα και πανηγυρικά.

Αυτά για να μην έχετε αυταπάτες περί καλών κινέζικων μαγαζιών. Όλοι ίδιοι είναι.

Ίσως μια μίνιμουμ προστασία είναι αυτό που προτείνουν πολλοί, να ρωτάτε για τη διαθεσιμότητα πριν παραγγείλετε. Αλλά κι έτσι ακόμη, εγώ με αυτά που έχω δει και ακούσει θα αμφέβαλα αν θα πάρετε απάντηση ή αν η απάντηση θα είναι αληθινή.

Edited by PANKAN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...