Jump to content

[GPS] Τι να αγοράσω?


type
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα συμφωνήσω με τον Nagata. Καλύτερα να κάνεις λίγο υπομονή και να πάρεις ένα mls.

Το πιο φτηνώ που βρήκα από skroutz είναι κοντά στα 84 ευρώ http://www.skroutz.gr/s/76352/MLS-Destinator-3855.html

Edited by pgpap
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κινέζικες συσκευές καλύτερα μην προτιμήσεις γιατί έχω δεν έχω και τις καλυτερες εμπειρίες με δαυτα. (φυσικα μπορει να ετυχε σε μένα.)

όπως λένε και τα παιδιά, κάνε λίγη υπομονη και χτύπα ένα mls live traffic. θα έχεις σωστη τεχνικη υποστηριξη και θα εχεις τις live υπηρεσίες που είναι πολύ χρήσιμες(κινηση, φαρμακεια κ.α.)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

smartphone δεν έχω, από την έρευνα που έκανα διεπίστωσα ότι πληρώσεις παίρνεις.Αν κάποιος πρόσφατα έχει αγοράσει από το ebay και έχει μείνει ευχαριστημένος ας αναφέρει πιοό είναι αυτό (nif) ? Από ότι διεπίστωσα όλα πάσχουν από τη μκρή αυτονομία στην μπαταρία.

Ευχαριστώ.

 

μπορείς να βρεις κάτι στο ebay αλλά αν χρειαστείς κάτι από την εταιρία...έχε γεια. για λίγο σίγουρα θα κάνεις την δουλειά σου αλλα καλυτερα να πας σε κάτι επώνυμο τουλάχιστον να ξερεις πως θα εχεις τη συσκευη πάνω απο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να βρεις κάτι στο ebay αλλά αν χρειαστείς κάτι από την εταιρία...έχε γεια.

σε αυτό έχεις δίκιο γιατί είχα και εγώ κάποια στιγμή ένα προβληματακι σχετικά με το mls και όταν επικοινώνησα με τη τεχνική υποστήριξη της mls, με βοήθησαν άμεσα και αποτελεσματικα. αν δεν ειχα κάποιον να πάρω τηλέφωνο, τώρα το gps θα μου ήταν άχρηστο

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στη σημερινή προσφορά του GETITNOW.GR

 

http://www.getitnow.gr/prod/gps/gia-to-aytokinito/mls-destinator-4810-bt-/prod462237/

 

Όχι 70 ευρώπουλα αλλά κοντά είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στη σημερινή προσφορά του GETITNOW.GR

 

http://www.getitnow.gr/prod/gps/gia-to-aytokinito/mls-destinator-4810-bt-/prod462237/

 

Όχι 70 ευρώπουλα αλλά κοντά είσαι.

 

καλό και το mls 4810. βολεύει πολύ το bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

εχει προσφορα και το carrefour το vector tmc rn2 (4.3",igo) στα 67 νομιζω. Για τα λεφτά του καλό νομιζωαν δεν θέλεις να παραγγείλεις απέξω.
Link to comment
Share on other sites

εχω destinator + navigon. Ικανοποιημενος απο το πρωτο, απογοητευμενος απο το δευτερο. Το επομενο μου θα ειναι σιγουρα turbo-x, για τους εξης λογους: Δωρεαν αναβαθμισεις για 3 χρονια και σερβις/υποστηριξη απο το πλαισιο. Προσωπικα πιστευω οτι τα παιδια του πλαισιου στο σερβις/υποστηριξη ειναι φοβερα.
Link to comment
Share on other sites

βγάλανε και σε προσφορά το mls destinator talk&drive στο appstore (39ε).

με έχετε ψήσει και εμένα για αγορά!:)

καλή ευκαιρία για gps. δυστυχώς εγώ όταν το είχα πάρει δεν βρισκόταν σε προσφορά:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα! Ψαχνω για GPS εως 100-130€, για χρηση μεσα στην Αθηνα. Εχετε να μου προτεινετε καποιο?

Δεν με ενδιαφερει το ξεκλειδωμα γιατι προοριζεται για την μητερα μου. Θελω απλα να ειναι γρηγορο στον επαναυπολογισμο διαδρομης και να εχει καλους χαρτες.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ψαχνω για GPS εως 100-130€, για χρηση μεσα στην Αθηνα. Εχετε να μου προτεινετε καποιο?

Δεν με ενδιαφερει το ξεκλειδωμα γιατι προοριζεται για την μητερα μου. Θελω απλα να ειναι γρηγορο στον επαναυπολογισμο διαδρομης και να εχει καλους χαρτες.

 

σιγουρα ΜΗΝ παρεις navigon. Το ειχα εγω και στην Αθηνα ειναι το χειροτερο με διαφορα (ειχε και αναβαθμισμενο χαρτη..). Με το destinator (που ηταν παλαιοτερο σε χαρτη) πηγαινε τελεια

Link to comment
Share on other sites

κοίτα για MLS συσκευές. φοράνε τον καλύτερο χάρτη για Αθήνα.

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/GPS/PNA-Car-Navigation.htm?Manufacturer=MLS

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την πάτησε γνωστός μου, αν πας σε κάνα πλαίσιο για να δεις λογικά θα σε πιάσουνε στο μπίρι μπίρι να πάρεις κάνα turbo x που είναι και αρκετά φτηνό. Πεταμένα λεφτά μου λέει ο άλλος ότι είναι. Το χρησιμοποίησε λίγο και μετά το παράτησε σε ένα συρτάρι, οπότε εγώ τουλάχιστον δε θα πήγαινα σε κάτι τέτοιο.
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ΜΗΝ παρεις navigon. Το ειχα εγω και στην Αθηνα ειναι το χειροτερο με διαφορα (ειχε και αναβαθμισμενο χαρτη..). Με το destinator (που ηταν παλαιοτερο σε χαρτη) πηγαινε τελεια

 

κοίτα για MLS συσκευές. φοράνε τον καλύτερο χάρτη για Αθήνα.

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/GPS/PNA-Car-Navigation.htm?Manufacturer=MLS

 

Για το Destinator που λέτε και εκθειάζετε τους χάρτες του, ναι πριν μερικά χρόνια ήταν η καλύτερη επιλογή.

Πλέον η MLS ΔΕΝ παίρνει χάρτες από την GI, αφού η GI κυκλοφορεί το Don't Panic.

Από την Terra παίρνει χάρτες. Οπότε αν θέλετε να προτείνετε κάτι με χάρτες GI, προτείνετε κάποια συσκευή με Don't Panic. ;)

 

Βέβαια στην Αθήνα ειδικά η Navteq έχει κάνει άλματα στο θέμα χαρτών, δεν είχα ποτέ πρόβλημα με οποιοδήποτε από τα Navigon συστήματα πλοήγησης που έχω, είτε σε Αθήνα, είτε σε Θεσσαλονίκη, είτε στην Πάτρα.

Υπάρχουν και τα Garmin με τον χάρτη Autodrive που επίσης είναι πολύ καλός.

 

Συνονόματε, αν θέλεις ρίξε και μια ματιά στο http://www.naviusers.net

Προσωπικά θα πρότεινα κάποιο Garmin που παίρνει χάρτες Navteq + Autodrive, ή αν θέλεις να δώσεις κάτι παραπάνω, το Navigon 42 Plus, στις 4.3".

5" καλή συσκευή με 110 ευρώ δεν μπορείς να πάρεις.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Τα mls ειναι καλα ρε παιδια; Εχουν νομιζω δωρεαν αναβαθμισεις για παντα. Ενδιαφερομαι για πλοηγηση μονο για ελλαδα ποιο προτεινετε;;;
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Υποτιθετε δεν εχουνε..αυτοι λεγανε πως ειναι η gi ελεγε αλλα και δρομο σε αλλη παραλια..καλουτσικα μηχανακια,ακριβα και το dest ειναι βαρυ και παλιο.πολυ παλιο

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως δεν με ενδιαφέρει από που προέρχεται ο χάρτης. το μόνο που με νοιάζει είναι να με πάει το gps εκεί που θέλω, όσο πιο σύντομα γίνεται και σε αυτό μεχρι στιγμής ένα MLS destinator που μου είχε δώσει ένας φίλος με εχει ικανοποιήσει πλήρως.
Link to comment
Share on other sites

και εμενα αυτο με νοιαζει αλλα απο οτι εχω ακουσει εχει δωρεαν αναβαθμισεις για παντα η MLS στους χαρτες της
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν προκειτε για μενα πιστευω το mls ειναι οτι πρεπει. Απλα να βαζει την οδο και να την πηγαινει.

Για turbox ουτε που το σκεφτηκα. Δεν εμπιστευομαι κανενα απο τα προιοντα τους.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

πολλοι υπηρχαν που υποστηριζαν τα turbo-x αλλα κ εμενα δεν μου γεμισαν ποτε το ματι.
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

MLS 4800 δαγκωτό. τα specs της συσκευής ειναι πολύ καλά και η ταχύτητα του υπολογισμού της διαδρομής ειναι πολύ γρήγορος πράγμα πολύ χρήσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Τα mio έχουν χάσει πλέον την αξιοπιστία που είχαν παλιά. Λίγο παρατημένοι οι χάρτες του (δεν νομίζω να φοράνε τους τελέυταίους της GI ) και από ποιότητα συσκευής δεν είναι και η καλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

MLS 4800 δαγκωτό. τα specs της συσκευής ειναι πολύ καλά και η ταχύτητα του υπολογισμού της διαδρομής ειναι πολύ γρήγορος πράγμα πολύ χρήσιμο.

 

αυτο εννοεις? http://www.plaisio.gr/controls/searchengine/guidedsearch.aspx?field.ManuTitleCombo=MLS%20Destinator%204800C%20(4.3%22%2C%20%CE%A7%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B7%CF%82%20%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1%CF%82%20%26%20%CE%95%CF%85%CF%81%CF%8E%CF%80%CE%B7%CF%82)%20(%CE%A0%CE%BB%CE%BF%CE%AE%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7%20-%20GPS)&actual=

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...