Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως για οποιον θελει εγω εχω αυτο σε samsung galaxy s2 kai deixnei kai to onoma

http://europe.nokia.com/support/product-support/nokia-bh-902

 

Για έλεγξε την διεύθυνση. Εμένα δεν μου βγάζει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα! 32αρα micro sdhc την διαβαζει το s2 χωρις προβληματα? Καμια προταση για αξιοπιστο seller απο ebay υπαρχει? Ευχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

εχουν πεσει αρκετα οι τιμες για τισ 32αρες class 10 και στην ελλαδα δεν νομιζω να σε συμφερει απο εξωτερικο ψαξε λιγο στο σκρουτζ. εγω εχω της samsung την 32αρα και δουλευει μια χαρα
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.πηρα εχτες ενα bluetooth handsfree (son ericson wm600) το οποιο ναι μεν το ταιριασα αλλα δεν μου εμφανιζει το ονομα καλουντος στην οθονη του handfree.το εχει κανεις?εχει το ιδιο θεμα?και αν ναι υπαρχει λυση?γιατι εμενα μου κανει για ασυμβατοτητα ως προς αυτο το κομματι.

 

Είσαι με ιce cream ή με 2.3?

Link to comment
Share on other sites

@achillesgk Απ'οσο γνωριζω ειναι γνωστο το προβλημα κ δεν υπαρχει λυση.

Στο S3 το διορθωσαν.

Ισως βρεις λυση στο xda forum.

Link to comment
Share on other sites

@achillesgk Απ'οσο γνωριζω ειναι γνωστο το προβλημα κ δεν υπαρχει λυση.

Στο S3 το διορθωσαν.

Ισως βρεις λυση στο xda forum.

 

Απλά ρώτησα επειδή στο sony live with the walkman λύθηκε με την αναβάθμιση..κ λέω μήπως γίνει το ίδιο κι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

λειτουργεί στο Galaxy σαν εξωτερική SDcard?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552180&sid=1

 

Όχι, το κινητό παίρνει microsd, αυτή είναι sd.

Link to comment
Share on other sites

Για έλεγξε την διεύθυνση. Εμένα δεν μου βγάζει κάτι.

 

να δες απο δω

http://nds1.nokia.com/phones/files/main_page/Nokia_BH-902_UG_el.pdf

http://www.letsgomobile.org/en/1849/nokia-bh-902/

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω την SGP Ultra Capsule αλλα την βαρέθηκα και σκέφτομαι να πάρω κάποιο Metal Bumper .Ποιο μου προτείνεται μέχρι30-35 ευρώ αλλα να προστατευει το τηλεφωνο
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/160773592402?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

εξαιρετικο dock station,μου ηρθε σε 4 μερες.

Φορτιζει ταυτοχρονα και τη δευτερη ματαρια.[μονο με το ρευμα]

Επισης Synchronize and charge your phone with Laptop

Το dock είναι για την εμφάνιση της οθόνης του κινητού στο laptop σωστά;

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά. Οι εντυπώσεις σου μέχρι τώρα ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.....ξέρω μπορεί να ακουστεί χαζό αυτό που θα σας πω.....αλλά έχω "σκάσει":

 

έβαλα χτες τo screen protector SGP Ultra Oleophobic.

Βγάζω την πλευρά με το χαρτάκι που λέει "Back", τοποθετώ την ζελατινα στην οθόνη προσεκτικά, αφαιρώ τις φυσαλίδες και τέλος αφαιρω την πλευρά με το χαρτάκι που λέει 'Front".

 

Σωστά;;

 

Ωραία..... κοιτάω την οθόνη, εντυπωσιακότατο αποτέλεσμα σκέφτομαι, σαν να μην έχει καθόλου screen protector.

 

Το θέμα είναι ότι..........όντως ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ SCREEN PROTECTOR!

 

Οι ιδέες μου μπήκαν όταν

1.είδα δαχτυλιές (που η συγκεκριμένη ζελατίνα είναι ανθεκτική στις δαχτυλιές) και

2. δεν άκουγα ένα "τρίξιμο" που αναφέρουν ότι έχει αυτή η ζελατίνα όταν μετακινείς το δάχτυλό σου επάνω της.

 

Δοκίμασα με το νύχι στις γωνίες της οθόνης να βγάλω την ζελατίνα αλλά μάλλον ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ!

 

΄Τι μπορεί να συνέβη; Να ξεκόλλησε και το screen protector όταν τράβηξα το "front"; Έχει συμβεί σε άλλον;

Η παίζει να υπάρχει η ζελατίνα (τόσο τέλεια που δεν φαίνεται) και δεν μπορώ να την βγάλω;;;

 

΄Τι μπορεί να συνέβη; Να ξεκόλλησε και το screen protector όταν τράβηξα το "front";;

 

OK, αυτό συνέβη τελικά.

Κοίταξα στο καλάθι αχρήστων του γραφείου μου και βρήκα τις ζελατίνες. Και στην ζελατίνα "front" ήταν κολλημένο ακόμα το screen protector.

 

Ευτυχώς η συσκευασία περιελάμβανε 2 τεμάχια, έβαλα τώρα το 2ο και όλα καλά!

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

OK, αυτό συνέβη τελικά.

Κοίταξα στο καλάθι αχρήστων του γραφείου μου και βρήκα τις ζελατίνες. Και στην ζελατίνα "front" ήταν κολλημένο ακόμα το screen protector.

 

Ευτυχώς η συσκευασία περιελάμβανε 2 τεμάχια, έβαλα τώρα το 2ο και όλα καλά!

 

Ρε φιλε να'σαι καλα, με κουφανες με το προηγουμενο post!

Αξιζει σαν screen protector τελικα?

Link to comment
Share on other sites

OK, αυτό συνέβη τελικά.

Κοίταξα στο καλάθι αχρήστων του γραφείου μου και βρήκα τις ζελατίνες. Και στην ζελατίνα "front" ήταν κολλημένο ακόμα το screen protector.

 

Ευτυχώς η συσκευασία περιελάμβανε 2 τεμάχια, έβαλα τώρα το 2ο και όλα καλά!

 

Έτσι την είχα πατήσει και εγώ μια φορά και έλεγα τόσο γαμάτη τοποθέτηση έκανα ο π@@στ#ς;;;;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε να'σαι καλα, με κουφανες με το προηγουμενο post!

Αξιζει σαν screen protector τελικα?

 

Νομίζεις εγώ δεν είχα κουφαθεί;! :happy:

 

- Σε ότι αφορά την ανθεκτικότητα σε γρατζουνιές, προφανώς δεν μπορώ να απαντήσω ακόμα.

- Σχετικά με την ευκρίνεια, εγώ προσωπικά δεν βλέπω καμμία διαφορά με και χωρίς το protector: χρώματα, φωτεινότητα, ζωντάνια άψογα!

- Με μια γρήγορη δοκιμή φαίνεται πως κάνει πολύ καλή δουλίτσα με τις δαχτυλιές. Ίσως η άλλη της SGP (δεν θυμάμαι τώρα μοντέλο) που είναι full ανθεκτική στις δαχτυλιές να είναι ακόμα καλύτερη, αλλά εκεί είχα διαβάσει ότι η ευκρίνεια της οθόνης επηρρεάζεται. Οπότε η Oleophobic φαίνεται σαν χρυσή τομή

- Σαν αίσθηση: δεν έχει....πως να το πω.....την ολισθηρότητα της σκέτης οθόνης. Δλδ το δάχτυλο δεν γλιστράει τόσο εύκολα όσο χωρίς το protector, αλλά μην φανταστείς ότι πάμε και στο άλλο άκρο. Υπάρχει μια μικρή διαφορά αλλά σε βαθμό τόσο μικρό που εμένα προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου.

 

Γενικά κατευχαριστημένος, την συστήνω ανεπιφύλακτα!

 

 

 

Έτσι την είχα πατήσει και εγώ μια φορά και έλεγα τόσο γαμάτη τοποθέτηση έκανα ο π@@στ#ς;;;;:lol:

 

Χαχαχα!!! Ναι-ναι, κι εγώ είχα ενθουσιαστεί με την πάρτη μου!

Και όσο σκέφτομαι ότι ήθελα να βρω έναν φίλο μου να του δείξω πόσο τρομερό protector έβαλα που είναι σαν να μην υπάρχει, γελάω μόνος μου!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.....ξέρω μπορεί να ακουστεί χαζό αυτό που θα σας πω.....αλλά έχω "σκάσει":

 

έβαλα χτες τo screen protector SGP Ultra Oleophobic.

Βγάζω την πλευρά με το χαρτάκι που λέει "Back", τοποθετώ την ζελατινα στην οθόνη προσεκτικά, αφαιρώ τις φυσαλίδες και τέλος αφαιρω την πλευρά με το χαρτάκι που λέει 'Front".

 

Σωστά;;

 

Ωραία..... κοιτάω την οθόνη, εντυπωσιακότατο αποτέλεσμα σκέφτομαι, σαν να μην έχει καθόλου screen protector.

 

Το θέμα είναι ότι..........όντως ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ SCREEN PROTECTOR!

 

Οι ιδέες μου μπήκαν όταν

1.είδα δαχτυλιές (που η συγκεκριμένη ζελατίνα είναι ανθεκτική στις δαχτυλιές) και

2. δεν άκουγα ένα "τρίξιμο" που αναφέρουν ότι έχει αυτή η ζελατίνα όταν μετακινείς το δάχτυλό σου επάνω της.

 

Δοκίμασα με το νύχι στις γωνίες της οθόνης να βγάλω την ζελατίνα αλλά μάλλον ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ!

 

΄Τι μπορεί να συνέβη; Να ξεκόλλησε και το screen protector όταν τράβηξα το "front"; Έχει συμβεί σε άλλον;

Η παίζει να υπάρχει η ζελατίνα (τόσο τέλεια που δεν φαίνεται) και δεν μπορώ να την βγάλω;;;

 

 

 

OK, αυτό συνέβη τελικά.

Κοίταξα στο καλάθι αχρήστων του γραφείου μου και βρήκα τις ζελατίνες. Και στην ζελατίνα "front" ήταν κολλημένο ακόμα το screen protector.

 

Ευτυχώς η συσκευασία περιελάμβανε 2 τεμάχια, έβαλα τώρα το 2ο και όλα καλά!

 

Κι εγώ στην πρώτη sgp την πάτησα και την πέρασα ανάποδα. Έχει σαν 1 το front ενώ στην ουσιά πρώτα αφαιρείς το back 2. Ενώ σε άλλες μάρκες έχει step 1 remove και μετά step 2. H δύναμη της συνήθειας...

Link to comment
Share on other sites

Εχτες αγορασα το παρακατω προϊόν http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=827

μονο καλα λογια εχω να πω για το συγκεκριμενο, απιστευτη βεντουζα, στιβαρη κατασκευη και αρκετα δυνατο ηχειο. επισης μ αρεσε πολυ που ο φορτιστης της μπαταριας εχει 4 ποδαρακια που μπαινουν στον αναπτηρα και δεν κανει αυτο το σπαστικο που δεν πατανε ορισμενες φορες και κοβεται η φορτιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πήρα κι εγώ πρόσφατα ένα S2 και διαπίστωσα (πρωτάρης στα smartphones) το θέμα με την μπαταρία που θυμίζει περισσότερο συμπεριφορά laptop παρά κινητού :lol:

 

Η πρώτη μου σκέψη λοιπόν ήταν να δω για καμιά backup μπαταρία, ίσως και κάποια μεγαλύτερης χωρητικότητας, πιθανόν σε συνδυασμό με κάποιο wall charger.

 

Επειδή θέλω να πάρω κάτι οικονομικό, είδα σε eBay (com, μιλάμε δηλαδή για Κίνα). Έχει όντως κάποια φθηνά πράγματα, πρόσεξα όμως κάτι που δεν ξέρω αν έχει σημασία, για να είμαι σίγουρος όμως είπα καλύτερα να ρωτήσω πριν προβώ σε αγορά.

 

Βλέπω δίπλα σε κάποιες μπαταρίες να λέει πχ

2100mAh Li-ion Battery For Samsung T-Mobile Galaxy S II Hercules T989

2x 1980mah Battery + Wall Charger for Samsung Galaxy S II HD LTE SHV-E120S E120L

 

Νόμιζα πως είναι κάτι τυπικό, μέχρι που έπεσα σε έναν wall charger

http://www.ebay.com/itm/AC-Dock-Battery-Charger-for-Samsung-Galaxy-S-2-II-Skyrocket-SGH-I727-I727-AT-T-/170859682967?pt=PDA_Accessories&hash=item27c807dc97

που λέει κάτω κάτω στο description:

Compatibility:

Samsung Galaxy S 2 II Skyrocket SGH-I727 AT&T

Samsung Infuse 4G I997

Not for Samsung Galaxy S II SGH-i777 (AT&T)

Not for Samsung Galaxy S II Epic 4G Touch D710 (Sprint)

Not for Samsung Galaxy S II i9100 (International)

 

Άρα μήπως πρέπει να κοιτάω για κάτι πιο συγκεκριμένο;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καινουριος κατοχος του s2. θελω να παρω μια θηκη που να ειναι οσο πιο λεπτη και διακριτικη γινεται. σιλικονης να παρω? εχετε να προτινετε καποια απο εσωτερικο ή εξωτερικο που να μην αργει να ερθει ομως (δηλαδη απο ευρωπη μαλον ε?)
Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

καλημερα καινουριος κατοχος του s2. θελω να παρω μια θηκη που να ειναι οσο πιο λεπτη και διακριτικη γινεται. σιλικονης να παρω? εχετε να προτινετε καποια απο εσωτερικο ή εξωτερικο που να μην αργει να ερθει ομως (δηλαδη απο ευρωπη μαλον ε?)

Η πιο διακριτική είναι αυτή:

http://www.amazon.co.uk/Made-Samsung-SAMGS2CCBL-metal-look/dp/B0050N42QU

Αλλά αν θέλεις καλύτερη προτασία:

http://www.amazon.co.uk/Incipio-NGP-Case-Samsung-Galaxy/dp/B0057I7IWI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1340218583&sr=8-1

Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει και τις 2 φιλε? η δευτερη του προσθετει extra παχος?

και για προστασια οθονης τι προτινετε?

Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει και τις 2 φιλε? η δευτερη του προσθετει extra παχος?

και για προστασια οθονης τι προτινετε?

 

Κάποια της sgp

Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει και τις 2 φιλε? η δευτερη του προσθετει extra παχος?

και για προστασια οθονης τι προτινετε?

Προσθέτει λίγο πάχος και λίγο βάρος αλλά προστατεύει καλύτερα. Για screen protector sgp ultra clear και δεν θα ασχοληθείς πάλι, ούτε γρατσουνιέται.

Link to comment
Share on other sites

Κατα πασα πιθανοτητα αυριο θα ερθει στα χερια μου..το ασπρο.

 

Σκεφτομαι να χτυπησω κατευθειαν αυτα εδω μιας και ακουσα καλα λογια σε αυτο το τοπικ

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=51036

 

http://www.public.gr/prod/mobile-mp3-gps/mobile-telephony/accessories/loipa/puro-antifinger-f-galaxy-s2-1tem-prostateytiko-othonis-kiniton/prod1480200pp/

 

εκτος και αν μπορω να βρω καπου την θηκη χωρις το screen protector που ειναι μαζι..

 

τι λετε?

 

Ρε σεις να ρωτησω λιγο μπορω να βρω πουθενα αυτην την θηκη χωρις το screen protector?

 

Απο Ελλαδα κυριως

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=51036

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...