Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@saliez

 

alex, ειναι στο τελος του 2ου ποστ το mod που αναφερομαι..

 

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1104051

 

αν βγαλεις ακρη ενημερωσε.. thanks..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

φιλε το συγκεκριμένο το ξεζιπαρεις και το περνας με root explorer....οταν το ζιπ εχει μεσα και αρχειο zimage οτε μονο ειναι flashable με cwm

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε το συγκεκριμένο το ξεζιπαρεις και το περνας με root explorer....οταν το ζιπ εχει μεσα και αρχειο zimage οτε μονο ειναι flashable με cwm

 

Indeed.

 

Root explorer --> delete το camera.apk από το /system/app (ή σώσε το κάπου αν προτιμάς), μετά copy/paste το μονταρισμένο και τέλος το κάνεις install (όχι από το /system/app).

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια χαρά το έβλεπα τις πρώτες βδομάδες με τη leomar 2.4. Μετά έγινε πάλι όπως πριν, αντί να δείχνει την συγκεκριμένη «οθόνη» που βλέπω όταν κλείνει, έδειχνε κάτι περίεργα λευκά/γκρι pixels.

 

Αυτό μα τα pixel μου το έκανε και μένα χθες αφού τράβηξα screenshot με τα home-power button.

Αν μετά βάλεις λευκό φόντο και ξανατραβήξεις screenshot, τα pixel εξαφανίζονται

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την τελευταία Leomar και θέλω να αλλάξω γραμματοσειρά. Αν και επιλέγω κάποιες μέσω Kitchen (με Beta enabled) ωστόσο στο μενού προβολή οθόνης -> στυλ γραμματοσειράς έχει μόνο τις επιλογές "προεπιλεγμένη γραμματοσειρά" και "helvetica s". Αν επιλέξω το προεπιλεγμένη θεωρητικά αλλάζει την γραμματοσειρά αλλά μόνο τα αγγλικά γράμματα. Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά? Υπάρχει γραμματοσειρά που αλλάζει και τα ελληνικά? Μπορώ να επαναφέρω τις original γραμματοσειρές (συγκεκριμένα την δεύτερη που είχε η original rom - με δύο λέξεις αλλά δεν το θυμάμαι ακριβώς)?

 

δοκιμασε να τις φλασαρεις μια μια απο το kitchen app και χωρις να εχεις επιλεξει κατι αλλο....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Saliez ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Κάτι άλλο. Είμαι CF-Rooted. Θέλω να βάλω leomar. Πως σας φαίνεται σαν επιλογή; Απ' οτι βλέπω άλλοι είναι ευχαριστημένοι άλλοι όχι λόγω προβλημάτων. Τι θα προτείνατε ώς καλύτερη ROM;

 

Αν τελικά βάλω Leomar, υπάρχει κάποια συγκεκριμένη έκδοση που πρέπει να κατεβάσω (έκδοση ROM) και στη συνέχεια σε ποιό path την περνάω στην internal SD για να την δεί το CWM;

 

Απ' οτι καταλαβαίνετε ασχολούμαι με Adnroid τις τελευταίες 2 εβδομάδες και με όσα έχω διαβάσει μου έχουν βγεί τα μάτια. Το φόρουμ του myphone με βοήθησε πολύ πάνω σε αυτό :D

Link to comment
Share on other sites

Indeed.

 

Root explorer --> delete το camera.apk από το /system/app (ή σώσε το κάπου αν προτιμάς), μετά copy/paste το μονταρισμένο και τέλος το κάνεις install (όχι από το /system/app).

 

μια μικρη βοηθεια γιατι δεν εχω ασχοληθει ξανα με root explorer..

 

το κανω copy-paste το original.. μετα δεν μ αφηνει να το διαγραψω..

και οταν λες να μην το κανω install το moded απο το system/app τι ακριβως εννοεις?

 

Saliez ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Κάτι άλλο. Είμαι CF-Rooted. Θέλω να βάλω leomar. Πως σας φαίνεται σαν επιλογή; Απ' οτι βλέπω άλλοι είναι ευχαριστημένοι άλλοι όχι λόγω προβλημάτων. Τι θα προτείνατε ώς καλύτερη ROM;

 

Αν τελικά βάλω Leomar, υπάρχει κάποια συγκεκριμένη έκδοση που πρέπει να κατεβάσω (έκδοση ROM) και στη συνέχεια σε ποιό path την περνάω στην internal SD για να την δεί το CWM;

 

Απ' οτι καταλαβαίνετε ασχολούμαι με Adnroid τις τελευταίες 2 εβδομάδες και με όσα έχω διαβάσει μου έχουν βγεί τα μάτια. Το φόρουμ του myphone με βοήθησε πολύ πάνω σε αυτό :D

 

ξεκινα με leomar και λογικα θα μεινεις εκει.. ειναι η επιλογη των περισσοτερων..

 

θα κατεβασεις την τελευταια rom (2.6) απο το αντιστοιχο thread του xda..

 

κανε χυμα ενα paste στην εσωτερικη μνημη.. δε χρειαζεται να μπει σε καποιο φακελο..

Edited by saliez
Link to comment
Share on other sites

ξεκινα με leomar και λογικα θα μεινεις εκει.. ειναι η επιλογη των περισσοτερων..

 

θα κατεβασεις την τελευταια rom (2.6) απο το αντιστοιχο thread του xda..

 

κανε χυμα ενα paste στην εσωτερικη μνημη.. δε χρειαζεται να μπει σε καποιο φακελο..

 

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια jpsih :D

Link to comment
Share on other sites

μια μικρη βοηθεια γιατι δεν εχω ασχοληθει ξανα με root explorer..

 

το κανω copy-paste το original.. μετα δεν μ αφηνει να το διαγραψω..

και οταν λες να μην το κανω install το moded απο το system/app τι ακριβως εννοεις?

 

Πάνω δεξιά έχει μία επιλογή mount as r/w ή r/o, το πατάς και σε αφήνει να διαγράψεις αυτό που θέλεις.

 

Μετά το install το κάνεις από την εσωτερική κάρτα (/sdcard) ή τέλοσπάντων εκεί που το έχεις βάλει. ΔΕΝ το κάνεις install από το /system/app.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Guys, επειδή ετοιμάζομαι να βάλω Leomar75 V 2.6. default έχει CF_root σαν Kernel. Ποιός άλλος είναι καλός kernel για να βάλω;

 

Ευχαριστώ!

 

περασε την και μετα πολυ ευκολα θα μπορεις να ψαχτεις για κερνελ μεσα απο την kitchen app του λεομαρ..

Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεξιά έχει μία επιλογή mount as r/w ή r/o, το πατάς και σε αφήνει να διαγράψεις αυτό που θέλεις.

 

Μετά το install το κάνεις από την εσωτερική κάρτα (/sdcard) ή τέλοσπάντων εκεί που το έχεις βάλει. ΔΕΝ το κάνεις install από το /system/app.

 

thanks alex.. (κανε αλλο ενα merge γιατι ξαναξεχαστηκα..)

 

by the way με μια προχειρη δοκιμη νομιζω ειδα διαφορα στο βιντεο.. θα το τεσταρω και αυριο με φως..

Link to comment
Share on other sites

περασε την και μετα πολυ ευκολα θα μπορεις να ψαχτεις για κερνελ μεσα απο την kitchen app του λεομαρ..

 

Jpsih την πέρασα. Έκανα και τα πάντα wipe...άντε να δούμε αν θα κρατήσει καθόλου παραπάνω η μπαταρία. Το kitchen app πως το κατεβάζω. Στο market έχει την έκδοση 2.0... Αυτή κατεβάζω ή μπορώ να βρώ κάπου μια πιο καινούργια.

 

Συγνώμη για το ζάλισμα :D

Link to comment
Share on other sites

Jpsih την πέρασα. Έκανα και τα πάντα wipe...άντε να δούμε αν θα κρατήσει καθόλου παραπάνω η μπαταρία. Το kitchen app πως το κατεβάζω. Στο market έχει την έκδοση 2.0... Αυτή κατεβάζω ή μπορώ να βρώ κάπου μια πιο καινούργια.

 

Συγνώμη για το ζάλισμα :D

 

κατεβασε για αρχη αυτη που εχει στο μαρκετ..

μη ξεχασεις (ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ) να κανεις enable beta distribution μεσα απο το μενου της εφαρμογης..

 

και μετα πλεον εισαι ετοιμος να δοκιμασεις ολα οσα εχει μεσα..

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα μου κρατάει τόσο πολυ η μπαταρία...με λεομαρ και νινπο 2.1.3...δεν το εβαλα καθολου σε flight mode και δεν το έκλεισα καθόλου αλλα η αλήθεια ειναι οτι λόγο μηλοφωνου δεν ασχολήθηκα και πολυ μαζι του αλλα και παλι...

 

Sent from my BEAST S2

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,παιδιά ξέρει κανείς τίποτε για την stock KH4 που κυκλοφόρησε χθες ,που μπορούμε να την βρούμε....?? ευχαριστώ ....

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα μου κρατάει τόσο πολυ η μπαταρία...με λεομαρ και νινπο 2.1.3...δεν το εβαλα καθολου σε flight mode και δεν το έκλεισα καθόλου αλλα η αλήθεια ειναι οτι λόγο μηλοφωνου δεν ασχολήθηκα και πολυ μαζι του αλλα και παλι...

 

Sent from my BEAST S2

 

7η???!!!!!! :blink:

Εμένα το ρεκόρ μου μέχρι στιγμης είναι 28 ώρες :happy:

Wifi και ενημερώσεις γενικά τα έχεις ανοιχτά?Εγώ δεν κλείνω τίποτα εκτός απο τις τελευταίες μέρες που το βάζω σε flight mode στον ύπνο

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα μου κρατάει τόσο πολυ η μπαταρία...με λεομαρ και νινπο 2.1.3...δεν το εβαλα καθολου σε flight mode και δεν το έκλεισα καθόλου αλλα η αλήθεια ειναι οτι λόγο μηλοφωνου δεν ασχολήθηκα και πολυ μαζι του αλλα και παλι...

 

Sent from my BEAST S2

 

Εγινε θαυμα εγινε θαυμα!!!!!!!!

Σε εμενα κραταει το πολυ 2 μερες.

Ειχες κατεβασει συχνοτητα στο επεξεργαστη, το ειχες βαλει σε powersave, ειχες μειωσει τη φωτηνοτητα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγινε θαυμα εγινε θαυμα!!!!!!!!

Σε εμενα κραταει το πολυ 2 μερες.

Ειχες κατεβασει συχνοτητα στο επεξεργαστη, το ειχες βαλει σε powersave, ειχες μειωσει τη φωτηνοτητα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

φωτεινότητα στο 35-40%... ο επεξεργαστής τρέχει στα 1.2 interactive,κ εχω ενα προφιλ screen off 500-200 interactive

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

φωτεινότητα στο 35-40%... ο επεξεργαστής τρέχει στα 1.2 interactive,κ εχω ενα προφιλ screen off 500-200 interactive

 

Οπως και να εχει η αυτονομια του ειναι πολυ καλη...

 

Sent from my GT-I9100

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ψαχνω αυτην την περιφιμη leomar λογικα δεν θα επρεπε να ειναι εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1131993?

η εχω χασει τοσο την μπαλα? :blink:

τρεχω αυτη τη στιγμη kh3-rooted και θα ηθελα να την δοκιμασω αλλα δεν μπορω να την βρω :confused:

(πιο πολυ γιατι εχω ακουσει οτι απο μπαταρια ειναι η καλυτερη).Μετα θα πρεπει να περνει και custom filmwares ετσι?

 

α και αυτο ισως να χρειαστει σε μερικους http://samsunggalaxysforums.com/showthread.php/4811-Safe-to-remove-applications-list

 

Υ,Γ. το forum τα σπαει keep tha good work!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα ,παιδιά ξέρει κανείς τίποτε για την stock KH4 που κυκλοφόρησε χθες ,που μπορούμε να την βρούμε....?? ευχαριστώ ....

 

Δεν είναι pure stock... http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=16781168&postcount=3

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Α οκ , γιατί καποιος μου επέμενε ,ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση .....:)

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Ξαναφλάσαρα σήμερα Leomar 2.6 και κατέβασα από την κουζίνα το JKay theme settings. Δεν δουλεύει όμως. Οτι ρύθμιση και να κάνω είναι σαν να μην υπάρχει. Το έσβησα και πέρασα από cwm την 9.2 αλλά και πάλι τα ίδια. Any ideas?

 

 

edit: φοράω ninmphetamine 2.05, υποστηρίζει boot animation?

 

Eχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ακομα δεν το κατεχω.. Υπαρχει περιπτωση καποιο kernel να προκαλεσε μερικη αλλαγη γλωσσας στο συστημα? Γιατι ξαφνικα δεν εχω την επιλογη ελληνικα στο μενου κ στο status bar ολα ειναι πλεον αγγλικα..

Υπαρχει κανενα link που να μπορεις να περασεις μονο ελληνικη γλωσσα?

Ευχαριστω..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...