Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παιδια εκανα τα παρακατω και η ενταση στα ακουστικα αλλα και του ακουστικου του κινητου πλεον ειναι πολυ καλα και ακουω μια χαρα.

 

In the phone dialer type in *#*#197328640#*#*

A menu should now be shown. In the menu, press [5] AUDIO

1) …then [1] NB (VOICE CALL)

2) …then [1] HANDSET

3) …then [1] VOLUME

4) …then [1]SRC SPEECH RX Volume

5) …then [5]5_lvl: 88 (note that you might have another value than 88 on your handset. Write down this value in case you want to revert to it later)

 

The window that is now shown should have a line saying “Input?”.

To input a new value press the menu button, then “Key Input”. Write 110 as the new value and press “OK“.

 

You have now adjusted the microphone volume when noise reduction is disabled, and it is time to do the same when noise reduction is turned on.

 

Press the menu button, and then “Back”.

Do this four times in total, until you get back to the menu that the text “NB (Voice Call)” in the first row.

Now, press [7] HANDSET(2MIC) and repeat steps from 3.

 

 

 

Το εκανα κιεγω! Τρελη διαφορα απο πριν και ευκολη διαδικασια... :up:

Επειδη εχω βαλει videoclip ως ηχο κλησης και νοιωθω οτι δεν ακουγεται τοσο δυνατα, μπορω να πειραξω και το μεγαφωνο? Ρωταω γιατι δεν θελω να πειραματιστω και χαλασω καμια ρυθμιση... Πειραξα λιγο καποιες ρυθμισεις speaker αλλα δεν ειδα διαφορα...

Edited by carve21
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει σε εσένα επιλογή EUR στα CSC; Ποιο είχε by default;

by default να σου πω την αληθεια μου δεν προσεξα...παντως εχει XEU

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Πριν εκανα root στο κινητο βαζοντας την custom ROM Lightining 1.5

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει LOGO για την Cosmote?

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Πριν εκανα root στο κινητο βαζοντας την custom ROM Lightining 1.5

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει LOGO για την Cosmote?

Αν εννοείς αυτό που γίνεται στο iphone που βγάζεις το logo πάνω αριστερά φαντάζομαι ότι γίνεται.

Όχι στην αριστερή γωνία της notification bar αλλά στη θέση που είναι ήδη, παρόλα αυτά δεν το έχω ψάξει το ζήτημα.

Καλύτερα να απευθυνθείς στην ενότητα του android, είναι πιο πιθανό να πάρεις απάντηση εκεί.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια με το τελευταιο φιρμ ειδατε διαφορα στο κινητο.....???

εγω δεν καταλαβα κατι...παντως....

θελω να το δω λιγο και στο θεμα μπαταριας..αλλα σε γενικες γραμμες δεν ειδα να συμβαινει κατι συνταραχτικό...

επισης με ξενερωσε που το προβλημα με τον στοκ broswer παραμενει..και μου κανει τρομερη εντυπωση που δεν το εχουν λυσει ακομη......

Link to comment
Share on other sites

επειδη αυτο χρησιμοποιω...εχω κανονικα ελληνικα παντου και στο πληκτρολογιο...γι'αυτο αλλωστε και το εγραψα!

διαφορετικα δεν θα το ανεφερα :)

αυτο περασα για να ειμαι ακριβης GT-I9100-CSC-MULTI-OXAKG1

 

 

μπορείς να μας δώσεις ένα link για την 2.3.4 Rom που να περιέχει αυτό το csc η έστω ένα link για το csc?αυτό το περνάμε με odin μετα τη Rom?

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει σε εσένα επιλογή EUR στα CSC; Ποιο είχε by default;

 

 

 

Επειδή φαντάζομαι ότι θα ρωτάς για λόγους εγγύησης... περνάς την official και έρχονται όλα σε stock κατάσταση.

 

Έχει σε εσένα επιλογή EUR στα CSC; Ποιο είχε by default;

by default να σου πω την αληθεια μου δεν προσεξα...παντως εχει XEU

 

Το ΟΧΑ είναι Αγγλικό CSC, οπότε αποκλείεται να έχει EUR κάπου.

 

Εν μέρει έχει σημασία γιατί αν δεν βάλεις συμβατό CSC δεν θα έχεις υποστήριξη ελληνικών στα πληκτρολόγια.

 

Όχι Γιάννη κάνεις λάθος.

 

μπορείς να μας δώσεις ένα link για την 2.3.4 Rom που να περιέχει αυτό το csc η έστω ένα link για το csc?αυτό το περνάμε με odin μετα τη Rom?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

http://www.multiupload.com/2EMBQMYF4V

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το ΟΧΑ είναι Αγγλικό CSC, οπότε αποκλείεται να έχει EUR κάπου.

 

 

 

Όχι Γιάννη κάνεις λάθος.

 

 

 

http://www.multiupload.com/2EMBQMYF4V

παντως με το XEU που εχω επιλεξει εγω..εχω κανονικα ελληνικα στο πληκτρολογιο...παρ'ολα αυτα δεν περιεχει το ελληνικο swype,το οποιο ομως και δεν χρησιμοποιω για να ειμαι ειλικρινης!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

παντως με το XEU που εχω επιλεξει εγω..εχω κανονικα ελληνικα στο πληκτρολογιο...παρ'ολα αυτα δεν περιεχει το ελληνικο swype,το οποιο ομως και δεν χρησιμοποιω για να ειμαι ειλικρινης!

 

εγω παλι χωρις swype πλεον δεν μπορω.....:)

γραφω κειμενα σε δευτερόλεπτα με το swype και μου ειναι απαραιτητο....

τεσπα για οσους βαζουν ρομ που δεν υποστηρίζει στα ελληνικα το swype η λυση ειναι μερικα posts πιο πανω....:)

εχεις ελληνικα σε λιγα δευτερολεπτα μονο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι έτοιμος να το σπάσω το τηλέφωνο! Έκανα μετάβαση στην 2.3.4 και έχω πάλι πρόβλημα με το δίκτυο . Wind και Cosmοτέ που έχω sim δεν έχουν καθόλου σχεδόν σήμα. Ξαναγύρισα στην ΚΕ2 με CSC ΕUR αλλα τίποτα. Παιδιά λίγη βοήθεια :(

 

Πριν την ΚE2 υπάρχει Ελληνική official ROM ? Αν ναι πια είναι? Σκέφτηκα να βάλω μαμά ROM και μετά με το kies να κάνω update

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια με το τελευταιο φιρμ ειδατε διαφορα στο κινητο.....???

εγω δεν καταλαβα κατι...παντως....

θελω να το δω λιγο και στο θεμα μπαταριας..αλλα σε γενικες γραμμες δεν ειδα να συμβαινει κατι συνταραχτικό...

επισης με ξενερωσε που το προβλημα με τον στοκ broswer παραμενει..και μου κανει τρομερη εντυπωση που δεν το εχουν λυσει ακομη......

 

Στο XDA οι περισσότεροι λένε ότι εξαφανίστηκε το lockscreen lag .Αληθεύει;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA οι περισσότεροι λένε ότι εξαφανίστηκε το lockscreen lag .Αληθεύει;

 

τι ακριβως ηταν αυτο.......?:O

γιατι δεν ειχα καταλαβει κατι.....

 

Παιδιά είμαι έτοιμος να το σπάσω το τηλέφωνο! Έκανα μετάβαση στην 2.3.4 και έχω πάλι πρόβλημα με το δίκτυο . Wind και Cosmοτέ που έχω sim δεν έχουν καθόλου σχεδόν σήμα. Ξαναγύρισα στην ΚΕ2 με CSC ΕUR αλλα τίποτα. Παιδιά λίγη βοήθεια :(

 

Πριν την ΚE2 υπάρχει Ελληνική official ROM ? Αν ναι πια είναι? Σκέφτηκα να βάλω μαμά ROM και μετά με το kies να κάνω update

 

βρε φιλε εγω εχω wind επισης και το σημα ειναι καμπανα......

μηπως πρεπει να το πας απο εκει που το πηρες.....να το δουν λιγο....?

επισης η καρτα σιμ σου ειναι καινουργια.....?

ποτε την αλλαξες τελευταια φορα...?

Edited by saliez
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως ηταν αυτο.......?:O

γιατι δεν ειχα καταλαβει κατι.....

 

Μια ελαφρά καθυστέρηση στο άνοιγμα της οθόνης όταν πατάς το home ενώ είναι σβηστή.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

βρε φιλε εγω εχω wind επισης και το σημα ειναι καμπανα......

μηπως πρεπει να το πας απο εκει που το πηρες.....να το δουν λιγο....?

επισης η καρτα σιμ σου ειναι καινουργια.....?

ποτε την αλλαξες τελευταια φορα...?

 

Η κάρτα είναι microSim που είχα στο iphone. Αλλα και με Cosmοτέ έχω πρόβλημα. Και οι 2 sim σε άλλο κινητό είναι ok. Έως χθες που είχα την KF3 δεν είχα θέμα με το σήμα

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο XDA οι περισσότεροι λένε ότι εξαφανίστηκε το lockscreen lag .Αληθεύει;

 

Δεν εξαφανίστηκε πλήρως, απλά άλλαξε. Αντί να σου δείχνει την home screen (και μετά τη lock screen) σου δείχνει black screen και μετά τη lock screen.

 

Πριν την ΚE2 υπάρχει Ελληνική official ROM ? Αν ναι πια είναι? Σκέφτηκα να βάλω μαμά ROM και μετά με το kies να κάνω update

 

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να το κάνεις αυτό. Για ότι θέλεις να κάνεις... ξεκινάς από την επίσημη KE2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν εξαφανίστηκε πλήρως, απλά άλλαξε. Αντί να σου δείχνει την home screen (και μετά τη lock screen) σου δείχνει black screen και μετά τη lock screen.

 

 

 

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να το κάνεις αυτό. Για ότι θέλεις να κάνεις... ξεκινάς από την επίσημη KE2.

 

Την πέρασα και σήμα δεν έχω. Τι να κάνω τώρα?

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και σήμα δεν έχω. Τι να κάνω τώρα?

 

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για αρχή, υπόψη κάνε μερικά backups πριν το κάνεις.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο που με προβληματιζει ειναι το οτι οταν παω να συνδεσω τη σσυσκευη με τον υπολογιστη και παω να ανοιξω το Kies μου βγαζει σφαλμα: ¨επανασυνδεστε τη συσκευη σε λειτουργια samsung kies (pc studio). η τρεχουσα λειτουργια συνδεσης δεν υποστηριζεται απ το Kies''. δηλαδη ενω συνδεω κανονικα το κινητο με το pc αυτο δεν μπαινει σε λειτουργια Keis...τι μπορει να φταει γι αυτο.

με συγχωρειτε αν οι αποριες μου ειναι αφελεις αλλα ειμαι πρωταρης στον κοσμο των smartphones και android....

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με το kies δεν ξέρω τι στο καλό είναι αυτό το pc studio και πως το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Με την 2.3.4 μετα την πρωτη φορτιση->αδεισμα->calibrarisma είμαι στις 19 ωρες και 70% battery level.Tο τρελο battery drain οταν σερφαρα ή επαιζα παιχνίδια αποτελεί παρελθόν.Το android os έχει πέσει στο 9%.Φαίνεται οτι λυθηκε αυτο το πρόβλημα καθως και της υπερθέρμανσης αφου πλέον ζεσταίνεται σχεδόν το μισο σε σχέση με πριν....δεν εχω βαλει καποιο widget για να σας πω θερμοκρασιες αλλα πλεον μπορεις να το κρατησεις & δεν τσουρουφλάει οπως πριν :p....η ροζίλα κ αυτη εξαφανιστηκε αλλα σε ποιοτητα προτιμώ την hacked camera.Είναι ενα κλικ καλύτερη.Παίζει να έχει βελτιωθεί ελάχιστα κ η ενταση του ηχου κατα την διαρκεια των κλησεων.Στο xda αναφέρουν κ για καλύτερο σημα στο wifi ενώ κ ο stock browser μου φαίνεται πιο smooth στο ρολάρισμα κ οτι φορτωνει πιο γρηγορα...τελος προσθεσαν και ποσοστιαία ένδειξη φορτίσματος στην Lock screen. Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποτε θα ερθει μεσω OTA η 2.3.4?εγω αν κρινω απο την κατασταση της leaked εκδοση πιστευω οτι μεχρι τελος αυγουστου θα ερθει ελλαδα και θα παρουμε κατευθειαν αυτην και οχι την KE7
Link to comment
Share on other sites

Με την 2.3.4 μετα την πρωτη φορτιση->αδεισμα->calibrarisma είμαι στις 19 ωρες και 70% battery level.Tο τρελο battery drain οταν σερφαρα ή επαιζα παιχνίδια αποτελεί παρελθόν.

 

ευχαριστουμε για τις πληριφοριες γιατι στο xda ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του.(δεν ξερουμε ποσο εμπειρος ειναι ο καθε χρηστης και τι βαρυτητα εχουν τα λεγομενα του)

η ερωτηση μου ειναι η εξης:

το gps βελτιωσε καθολου την ταχυτητα κλειδωματος χωρις την βοηθεια gprs;

 

 

sent from the king galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

Με την 2.3.4 μετα την πρωτη φορτιση->αδεισμα->calibrarisma είμαι στις 19 ωρες και 70% battery level.Tο τρελο battery drain οταν σερφαρα ή επαιζα παιχνίδια αποτελεί παρελθόν.Το android os έχει πέσει στο 9%.Φαίνεται οτι λυθηκε αυτο το πρόβλημα καθως και της υπερθέρμανσης αφου πλέον ζεσταίνεται σχεδόν το μισο σε σχέση με πριν....δεν εχω βαλει καποιο widget για να σας πω θερμοκρασιες αλλα πλεον μπορεις να το κρατησεις & δεν τσουρουφλάει οπως πριν :p....η ροζίλα κ αυτη εξαφανιστηκε αλλα σε ποιοτητα προτιμώ την hacked camera.Είναι ενα κλικ καλύτερη.Παίζει να έχει βελτιωθεί ελάχιστα κ η ενταση του ηχου κατα την διαρκεια των κλησεων.Στο xda αναφέρουν κ για καλύτερο σημα στο wifi ενώ κ ο stock browser μου φαίνεται πιο smooth στο ρολάρισμα κ οτι φορτωνει πιο γρηγορα...τελος προσθεσαν και ποσοστιαία ένδειξη φορτίσματος στην Lock screen.

 

φιλε μπορεις να με βοηθεισεις για το πως κανουμε calibrarisma την μπαταρια γιατι ψαχνω να το βρω και δεν μπορω

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...