Jump to content

Huawei Vodafone 858


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Huawei Vodafone 858

 

http://cdn.pocketnow.com/html/portal/news/0000016669//vodasmart.JPG

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά

 

Δίκτυο λειτουργίας: 3G/ HSDPA

Οθόνη: tft capacitive 2,8 ιντσών, 240 x 320, 256k colors

Επεξεργαστής/RAM: 528 MHz/256mb

Κάμερα: 2 megapixels, 1600x1200

Μνήμη: 130 MB + θύρα για κάρτες microSD μέχρι 32GB

Λειτουργικό Σύστημα: Android 2.2 Froyo

Άλλα χαρακτηριστικά: Wi-Fi, GPS με A-GPS, Bluetooth, ραδιόφωνο FM

Διαστάσεις:103,80 x 56,80 x 12,60 mm

Βάρος: 104 γραμ.

Xρόνος ομιλίας: GSM: 240 λεπτά / UMTS: 270 λεπτά

Χρόνος αναμονής: GSM: 250 ώρες / UMTS: 380 ώρες

SAR: 1,08

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μόλις σήμερα βγήκε στην Αγγλία

http://shop.vodafone.co.uk/shop/mobile-phone/vodafone-smart-black

Float like a butterfly, sting like a bee
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πρόσφατα πήρα ένα vodafone 858 για δοκιμή.Μου εμφανίστηκε ένα πρόβλημα που το συνάντησα και σε ένα vodafone joy 845.Το πρόβλημα είναι το εξής:Καθώς δημιουργώ λογαριασμό Gmail και συγκεκριμένα στο σημείο που ζητάει την ερώτηση ασφαλείας ,δεν υπάρχει κανένα drop down μενού να επιλέξω ή να γράψω κάποια ερώτηση.Γενικά δεν εμφανίζονται πεδία να επιλέξω είτε ερώτηση είτε απάντηση.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Τι έγινε παιδιά; Κανένα ενδιαφέρον για το κινητάκι αυτό;

Δεν αξίζει καθόλου, δηλαδή;

Έχω τώρα το joy 845 και με καλύπτει απόλυτα για την χρήση που το θέλω, δηλαδή μόνο τσεκάρισμα μέιλ και λίγο σερφάρισμα σε 2-3 φόρα, οπότε δε με ενδιαφέρει κάτι σούπεργουάου, μόνο λίγο καλύτερη οθόνη θα ήθελα, αυτό το 858 δεν έχει καλύτερη οθόνη; Παίρνω κάτι καλύτερο στα 129€; (Δεν θέλω να δώσω πάνω από 130€, μετά αγχώνομαι ότι το κινητό είναι ακριβό και μην μου το κλέψουν κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε παιδιά; Κανένα ενδιαφέρον για το κινητάκι αυτό;

Δεν αξίζει καθόλου, δηλαδή;

Έχω τώρα το joy 845 και με καλύπτει απόλυτα για την χρήση που το θέλω, δηλαδή μόνο τσεκάρισμα μέιλ και λίγο σερφάρισμα σε 2-3 φόρα, οπότε δε με ενδιαφέρει κάτι σούπεργουάου, μόνο λίγο καλύτερη οθόνη θα ήθελα, αυτό το 858 δεν έχει καλύτερη οθόνη; Παίρνω κάτι καλύτερο στα 129€; (Δεν θέλω να δώσω πάνω από 130€, μετά αγχώνομαι ότι το κινητό είναι ακριβό και μην μου το κλέψουν κλπ)

 

Στα 130Ε υπάρχει και το zte blade που είναι σαφώς ανώτερο από αυτό.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το οφ τόπικ, αλλά το blade το βρίσκω 159€ στη wind και 138€ στο σκρουτζ +μεταφορικά. Πού το πουλάνε 130€ να το πάρω κι εγώ άμα είναι; Καινούργιο, βέβαια!

 

Θα πάω σήμερα να το δω το 858, πάντως. Μου φαίνεται οκ για μένα και δεν με ενδιαφέρουν ούτε οι ρομ, ούτε modifications, ούτε παιχνίδια ή προχώ εφαρμογές. Όπως θα το πάρω, θα το δουλέψω...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για το Blade υπάρχει ξεχωριστός χώρος στον οποίο μπορείτε να απευθυνθείτε για τις όποιες απορίες σας... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=150

 

Εδώ να θυμίσω ότι συζητάμε αποκλειστικά για το 858.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα Vodafone και το είδα. Ομορφούλι είναι, μικρούλι είναι, η οθόνη είναι όντως λίγο καλύτερη σε ανάλυση από του 845 και έχει και κάτι χαριτωμένα καλύμματα με σχεδιάκια για το πίσω μέρος στο πακέτο. Δεν μου άρεσε που δεν έχει καθόλου φυσικά πλήκτρα (δεν τα πηγαίνω και εντελώς άριστα με το touch screen γενικώς) και δυσκολεύτηκα στο πάτημα του "back", και δεν έχει ούτε αυτό το πράγμα σαν trackball που έχει το 845 που μου είναι χρήσιμο όταν γράφω κείμενα.

Για 129€ δύσκολο το βλέπω...

Άλλωστε και το 845 το είχα πάρει μεταχειρισμένο 80€ -δεν θα έδινα 110€.

Τώρα, δεν το βλέπω πολύ πιθανό να το βρω μεταχειρισμένο το 858, ε;

 

edit:

Και έχει 99€ ως καρτοκινητό με το όνομα vodafone smart στην Ιταλία;

Είναι ξεκλείδωτο;

Πάει μια φίλη μου Bologna την άλλη εβδομάδα, αν της δώσω τα 100€ μπορεί να μπει σε ένα κατάστημα Vodafone και το αγοράσει επιτόπου ή θα έχει γραφειοκρατεία με ταυτοποίηση του καρτοκινητού κλπ;

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα! Μόλις σήμερα αγόρασα το σμαρτφοουν 858 της βονταφον! Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω για μήνυμα ήχο που ειναι τραγουδι και όχι του κινητού! Ευχαριστώ:D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα! Μόλις σήμερα αγόρασα το σμαρτφοουν 858 της βονταφον! Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω για μήνυμα ήχο που ειναι τραγουδι και όχι του κινητού! Ευχαριστώ:D

 

Εδώ υπάρχει η απάντησή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχει απεγκαταστησει κανεις τις εφαρμογες της vod να μου πει αν εχει προβλημα;

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα Vodafone και το είδα. Ομορφούλι είναι, μικρούλι είναι, η οθόνη είναι όντως λίγο καλύτερη σε ανάλυση από του 845 και έχει και κάτι χαριτωμένα καλύμματα με σχεδιάκια για το πίσω μέρος στο πακέτο. Δεν μου άρεσε που δεν έχει καθόλου φυσικά πλήκτρα (δεν τα πηγαίνω και εντελώς άριστα με το touch screen γενικώς) και δυσκολεύτηκα στο πάτημα του "back", και δεν έχει ούτε αυτό το πράγμα σαν trackball που έχει το 845 που μου είναι χρήσιμο όταν γράφω κείμενα.

Για 129€ δύσκολο το βλέπω...

Άλλωστε και το 845 το είχα πάρει μεταχειρισμένο 80€ -δεν θα έδινα 110€.

Τώρα, δεν το βλέπω πολύ πιθανό να το βρω μεταχειρισμένο το 858, ε;

 

edit:

Και έχει 99€ ως καρτοκινητό με το όνομα vodafone smart στην Ιταλία;

Είναι ξεκλείδωτο;

Πάει μια φίλη μου Bologna την άλλη εβδομάδα, αν της δώσω τα 100€ μπορεί να μπει σε ένα κατάστημα Vodafone και το αγοράσει επιτόπου ή θα έχει γραφειοκρατεία με ταυτοποίηση του καρτοκινητού κλπ;

 

Είναι όμορφο εξωτερικά γιατί στις φωτογραφίες δεν μου αρέσει:wacko:

Πιο είναι πιο όμορφο εξωτερικά το Joy ή αυτό;

Ποιες είναι οι κυριότερες διαφορές με το Joy;

Ευχαριστώ! :)

Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι όμορφο εξωτερικά γιατί στις φωτογραφίες δεν μου αρέσει:wacko:

Πιο είναι πιο όμορφο εξωτερικά το Joy ή αυτό;

Ποιες είναι οι κυριότερες διαφορές με το Joy;

Ευχαριστώ! :)

 

Για τέτοιες συζητήσεις απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος να το κάνω ροοτ;

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δώσεις λινκ;

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς να μου δώσεις λινκ;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

 

Ορίστε και τα διαπιστευτήρια... http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18746999&postcount=5243

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον,ειδα ενα βιντεακι στο youtube που ετρεχε ICS!Λετε να το σηκωσει αν και ειναι νωρις;Μηπως εχετε δοκιμασει καμμια καλη custom rom?Οταν μπαινω στο XDA Developers ου βγαζει Along with Reddit and many other sites, we have decided to go dark (beginning at 8AM ET) for a period of time today in protest of pending Internet-related legislation in the US. Our goal is not to raise awareness of this legislation. We assume most of you know all about it. Our goal is encourage users like you to get involved.

 

Once 50,000 US visitors have signed our pledge below, XDA will return. The current pledge count is: 49165

 

This pledge is only for US visitors of the site, though you can help the cause by getting your family or friends in the US to contact their local Senator or Representative. We are tremendously sorry for the inconvenience and hope to return online soon.

 

To find the contact info for your local member of Congress, visit the Electronic Frontier Foundation and enter your zip code.

 

Today is a monumental day in the short history of the Web. Wikipedia and many others have joined the protest. We hope you will do you part to maintain the free Internet (and bring XDA back online)!

 

Note: If you see the pledge count decline, it is because we are actively removing duplicate IP addresses from the pledge list. This is the best way to get a real pledge count and ensure no abuse.

Τι έγινε;

Vodafone 858 Smart(Huawei U8160):Android 2.2

Crypto Passepartout 70 R84:Android 2.3

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδω μπορείς να βρείς, ανεπίσημη βέβαια, 2.3 ρομ για το κινητό....την πέρασα απο την πρώτη μέρα που το πήρα χωρίς κανένα πρόβλημα....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1259739

ο ίδιος ασχολείται και με την ICS αλλά ακόμα είναι σε αρχικά στάδια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εδω μπορείς να βρείς, ανεπίσημη βέβαια, 2.3 ρομ για το κινητό....την πέρασα απο την πρώτη μέρα που το πήρα χωρίς κανένα πρόβλημα....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1259739

ο ίδιος ασχολείται και με την ICS αλλά ακόμα είναι σε αρχικά στάδια.

Υπαρχει πουθενα και η μαμα ραμ σεπεριπτωση που χρειαστει service?

Vodafone 858 Smart(Huawei U8160):Android 2.2

Crypto Passepartout 70 R84:Android 2.3

:)

Link to comment
Share on other sites

Αν κυκλοφορει στο νετ δεν το εψαξα.........αφου την κρατησα εγω για καλο και για κακο........καντο και εσυ το μπακ απ πριν ξεκινησεις τις αλλαγες.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Χαιρετώ την παρέα,

το πήρα χτές, του έκανα ρουτ (με superoneclick) και έβαλα και CWM με Rom Manager και όλα ωραία μέχρι που άρχισε τα παγώματα στην οθόνη.... θέλω να το πάω πίσω αλλά το μόνο image που έχω είναι μετά το ρουτ (προφανώς, αφού χωρίς ρουτ δεν έμπαινε το Rom Manager), οπότε ψάχνω αν έχει κανένας τη μαμά ρομ unrooted για να την φλασάρω.... στο γούγλη που ψάχνω δεν βρίσκω κάτι.

Σκεφτόμουν να δοκιμάσω και unroot με το superoneclick αλλά φοβάμαι μη τα κάνει χειρότερα... έχει δοκιμάσει κανένας?

 

Λοιπόν για όποιον ενδιαφερθεί να εγκαταστήσει ClockWorkMod recovery χωρίς απαραίτητα να κατεβάσει το Rom Manager από το market, βρήκα το παρακάτω λινκ με πληροφορίες και συνδέσμους σε CWM images για το U8160:

http://android.modaco.com/topic/341329-recovery-clockworkmod-recovery-for-vodafone-smarthuawei-u8160/

για το unroot τελικά δεν δοκίμασα γιατί δεν χρειάζεται να το επιστρέψω.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Vodafone 858

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...