Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια είναι η slidebar? Εννοείς την κάτω μπάρα με τις συντομέυσεις για τηλέφωνο, μηνύματ κλπ?

Ποιον launcher έχεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγηκε καινουρια cm7?

Ειναι το ιδιο σταθερη και λειτουργικη, εχει αλλαξει κατι?

 

Παντως εγω την προηγουμενη την ειχαν 3-4 μερες και να σου πω την αληθεια δεν την θεωρουσα τοσο γρηγορη οπως πχ την oxygen αλλα τωρα που την εχω απο χθες το βραδυ την καινουργια cm7 την θεωρω ανταξια η και ισως λιγο καλυτερη απο την oxygen.....Βασικα εμενα προσωπικα πλεον μου αρεσει η cm7...Και μαλιστα η εκδοση ειναι 2.3.7....

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η slidebar? Εννοείς την κάτω μπάρα με τις συντομέυσεις για τηλέφωνο, μηνύματ κλπ?

Ποιον launcher έχεις?

 

εργοστασιακο!! αν καταλαβα τι ενοεις!!

ενοω τη μπαρα που ειναι κρυφη και την κατεβαζεις με το δαχτυλο!!! εχει πανω συντομευσεις gps-wifi-volume ειναι για να τα ενεργοποιεις με συντομια

 

και κατι ακομα... για root τι κανοθμε με πιο προγραμμα γινετε?

Edited by gcobra
:ninja: SAMSUNG GALAXY SII
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την πάνω μπάρα με τις ειδοποιήσεις λοιπόν. Θα πρέπει να υπάρχει κάποια επιλογή στις ρυθμίσεις του launcher. Επειδή έχω custom rom και χρησιμοποιώ διαφορετικό launcher, δεν μπορώ να σε κατευθύνω. Ψάξε στις ρυθμίσεις του πάντως και κάπου θα το βρεις(ίσως να έχει επιλογή απόκρυψης/εμφάνισης μέσω πατήματος κάποιου πλήκτρου ή με σύρσιμο πάνω ή κάτω).

Σχετικά με το root, το z4root πρέπει να λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι οταν κανω backup μ titanium οταν παω να τα επαναφερω τα apps μου τα δειχνει σαν σβησμενα μεσα στο titanium κ κανει 2 ωρες να τα επαναφερει?

Μιλαω μετα απο περασμα αλλης rom!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...χρειαζομαι την βοηθεια σας...εκανα μια χαζομαρα και δεν μου ανοιγει το κινητο τωρα....εβαλα μια custom rom αλλα επειδη κατι δεν πηγαινε καλα ηθελα να την βγαλω...αλλα εκανα μια χαζομαρα και διαγραψα οτι αρχεια εμφανιζονται οταν με τιν μοβ οθονη ειναι σινδεδεμενο με τον υπολογιστη...κατι image,boot kai tetoia......pernaw τωρα ena clockworld alla mou vgazei mono mple othoni δεν μπορω πλεον να μπω σε recovery mode....επισης ο υπολγιστης δεν αναγνωριζει το κινιτο ωστε πχ να περασω μια αλλη rom τωρα.....helpp plsss.....
Link to comment
Share on other sites

Λογικά το brickαρες. Δεν έπρεπε να διαγράψεις το boot.img και το recovery.img. Προσπάθησε αφού βγάλεις και βάλεις την μπαταρία να μπεις στην μωβ οθόνη (κρατάς πατημένα και τα 2 πλήκτρα έντασης και το πλήκτρο ενεργοποίησης) , δεν εμφανίζει τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Χαλάρωσε για 2 λεπτά να ανεβάσω από το δικό μου κινητό τα απαραίτητα αρχεία. Κάνω edit το Post σε 3 λεπτά οπότε περιμένεις :)
Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καπιοσ να μου ανεβασει τον cust_bakup folder ή καπως ετσι που διεγραψα μπορει να λυθει το προβλημα?

 

thanks :) !!!!!!!!!!!!!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

thanks :) !!!!!!!!!!!!!!

 

Μιας και απάντησες δεν βλέπω το λόγο για edit :p .

Μόλις ανέβηκε αυτό που χρειάζεσε http://www.megaupload.com/?d=V0OQ3N41 , έχει το Stock recovery μέσα αλλά μπορείς να βάλεις πάλι το clockworkmod και να το αντικαταστήσεις . Περιμένω αποτελέσματα :)

Link to comment
Share on other sites

Βαλε τα αρχεια που υπάρχουν εδω για να επαναφέρεις τη συσκευή:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18197433&postcount=3

Γενικότερα δεν παίζουμε με αυτές τις λειτουργίες. Ειδικά αν δεν έχουμε προηγούμενη εμπειρια απο roms και τα σχετικά, τουλάχιστον διαβάζουμε προσεκτικά και ψάχνουμε να βρούμε όσες περισσότερες πληροφορίες μπορούμε πριν επιχειρήσουμε κάτι. Δεν είναι δύσκολο να γίνει ανεπανόρθωτο λάθος(πχ έχουν αναφέρει αρκετοί ότι έχει σβηστεί το IMEI τους, πράγμα που οδηγεί στο να μη λειτουργεί η συσκευή ως τηλέφωνο και δεν έχει, τουλάχιστον ακόμη βρέθει τρόπος επαναφοράς του.)

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι κατάλαβα είναι δύσκολο να brickάρει τελείως η συσκευή! Και μόνο που υπάρχει πρόσβαση στην μωβ οθόνη δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!

Edit: Γι'αυτό κρατάμε πάντα Back up τα Stock αρχεία της μωβ οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

παλι μπλε οθονη μου βγαζει......τι να φταιει......

 

Κάνε αυτό που γράφει ο dancer_69 !

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι κατάλαβα είναι δύσκολο να brickάρει τελείως η συσκευή! Και μόνο που υπάρχει πρόσβαση στην μωβ οθόνη δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!

Edit: Γι'αυτό κρατάμε πάντα Back up τα Stock αρχεία της μωβ οθόνης.

 

Μην το λες αυτό. Ειδικά για τη συσκευή μας η huawei έχει φροντίσει. Υπάρχει εδώ και αρκετό καιρο μια ρομ της(αγγλική από όσο γνωριζω) η οποία είναι ανεβασμένη στο site της, και αρκετοί έχουν αναφέρει ότι μετά το φλασάρισμά της η συσκευή νεκρώνει, ούτε μωβ οθόνη ούτε τίποτα, μονο μια μικρής διάρκειας δόνηση και τίποτα άλλο.

Έχω διαβάσει ήδη 5 τέτοιες περιπτώσεις στο XDA.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ!!!!! τωρα το κινητο ανοιξε και μπηκα με την oxygen rom που ειχα..αλλα θελω να την βγαλω γιατι δεν μπορω να μπω στο android market...κατι με process eroor vending λεει..ομως δεν μπορω να περασω αλλη rom τωρα στο κινητο γιατι οταν το σινδεω με το pc δεν μου ανοιγει να κανω εξερευνηση στα αρχεια του
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα όπως to remote desktop που κάνει σύνδεση μέσω wifi και σου δίνει τη δυνατότητα να μεταφέρεις αρχεία από τον υπολογιστή στην sd.
Link to comment
Share on other sites

Στην κάρτα έχεις δικαιώματα εγγραφής όμως. Εκεί θα αντιγράψεις τη νέα ρομ και μετά απο recovery mode θα φλασάρεις το αρχείο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο sιte της cm7 δεν αναφερεται η συσκευη μας ως συμβατη.

http://www.cyanogenmod.com/devices

εσεις πως καταφερατε να την βαλετε?

Edited by SYZo
Link to comment
Share on other sites

Official υποστήριξη δεν υπάρχει, ακόμη τουλάχιστον. Στο σύνδεσμο που παρέθεσες δεν αναφέρεται το Χ5 άλλωστε.

Unofficial rom υπάρχει βέβαια και μπορείς να τη βρείς εδώ:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1123

Link to comment
Share on other sites

Και τι σημαίνει αυτό? Η τελευταία αναβάθμισή της έγινε προχθές.

Νομίζω ότι η oxygen είναι λίγο καλύτερη, όμως η τελευταία αναβάθμιση της cm7 λέγεται ότι έχει αρκετές βελτιώσεις, που τη φέρνουν στην ίδια θέση με την oxygen.

Γι' αυτό το λόγο λέω να την ξαναδοκιμάσω και εγώ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...