Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δοκιμασα με οσα διαβασα ¨(Ανοίγουμε το Visionary και επιλέγουμε temproot και μετά attempt permroot now.) αλλα στις επιλογες δεν υπηρχε σκετο temproot ,αλλα temproot now οποτε το πατησα αλλα εκανε επανεκινηση και κολησε ,μετα εβγαλα την μπαταρια και πατησα κατευθειαν την δευτερη επιλογη attempt permroot now.μετα επανεκινηση και δοκιμασα να τρεξω Easy Radio tool v2_2.zip αλλα γραφει error connection

προφανως και καπου εγινε λαθος αλλα το θεμα ειναι οτι σκετο temproot δεν υπηρχε

στην εκινηση παντως εχω eng s-off k super CID

Σημερα εβαλα το κινητο σε αλλο pc και οταν τρεχω την τελευταια εφαρμογη για radio off μου βγαζει οτι η rom και το kernel δεν ειναι συμβατα ,ψαχνοντας διαβασα για downgrade to 1.32.405.6 WWE

 

Section 2b [For Gingerbread ROMs, 2.x]

•Connect Desire HD to a computer. Charge only, USB Debugging enabled!

•Open up a cmd and go to Downgrade folder, execute commands:

Code:

adb push misc_version /data/local/tmp

adb push fre3vo /data/local/tmp

adb shell chmod 777 /data/local/tmp/fre3vo

adb shell chmod 777 /data/local/tmp/misc_version

adb shell

./data/local/tmp/fre3vo -debug -start FBB00000 -end FFFFFFFF

Section 3

 

 

 

If you got "#" in the result, you have temporary root! Proceed with commands:

 

Code:

cd /data/local/tmp

./misc_version -s 1.31.405.6

•Close the CMD. Reboot while holding volume down, it will go to the bootloader

•Follow the instructions (start the update)

•Done. You can now click my thanks button! Proceed with old S-OFF methods, and remove the PD98IMG.zip from your SD. I recommend Radio S-OFF for new users

 

οποτε παραγειναν σοβαρα και λεω να αφησω την παλια radio γιατι βλεπω να το καιω το κινητο!!!

Edited by blackbirdxx
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς, θα σου έρθει και εσένα. Τόσο καιρό περιμέναμε άλλωστε... :)

 

Μόλις την έβαλα και εγώ. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Μια παρατήρηση για την μνήμη που ανέφερε ένας φίλος παραπάνω. Ενώ πλέον τα συνολικά τα εμφανίζει 600ΜΒ αντί των 623ΜΒ που είχε, προσωπικά βλέπω πιο aggressive task manager και βλέπω πως μου αφήνει λίγο περισσότερη μνήμη free. Είναι νωρίς ακόμα βέβαια αλλά θα το παρακολουθήσω...

 

σε γενικες γραμμες το sense 3 καταναλωνει 50-60 mb περισσοτερα απο πριν.. εχουν εξαλειφθεί πολλα bugs και λαγκαρει λιγοτερο! :) ..πολυ επιθετικο task manager δεν λες τπτ! επισης πολυ επιθετικη διαχειριση μπαταριας! αν εχεις ανοικτο wifi κ ειναι standby το κιν μετα απο 20-30 λεπτα στο κλεινει! :blink: μου θυμησε windows mobile εποχη που οταν κλειδωνες την συσκευη εκλεινε κ το wifi :p

Link to comment
Share on other sites

σε γενικες γραμμες το sense 3 καταναλωνει 50-60 mb περισσοτερα απο πριν.. εχουν εξαλειφθεί πολλα bugs και λαγκαρει λιγοτερο! :) ..πολυ επιθετικο task manager δεν λες τπτ! επισης πολυ επιθετικη διαχειριση μπαταριας! αν εχεις ανοικτο wifi κ ειναι standby το κιν μετα απο 20-30 λεπτα στο κλεινει! :blink: μου θυμησε windows mobile εποχη που οταν κλειδωνες την συσκευη εκλεινε κ το wifi :p

Συμφωνώ. Παρόλο που είναι πιο βαρύ το sense 3, το κινητό λαγκάρει λιγότερο. Αυτό με το wifi δεν το έχω παρατηρήσει. Στο κάνει όταν είναι συνδεδεμένο το wifi ή όταν το έχεις ανοικτό αλλά disconnected?

 

Γενικώς, πολύ ευχαριστημένος... :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Παρόλο που είναι πιο βαρύ το sense 3, το κινητό λαγκάρει λιγότερο. Αυτό με το wifi δεν το έχω παρατηρήσει. Στο κάνει όταν είναι συνδεδεμένο το wifi ή όταν το έχεις ανοικτό αλλά disconnected?

 

Γενικώς, πολύ ευχαριστημένος... :)

 

και γω πολυ ευχαριστημενος! νμζα πως θα κολλαγε πολυ με το 'βαρυ' sense 3! και το φοβομουν, αλλα αντιθετα.. παντα το κανει! ακμ κ οταν ειναι συνδεμενο! ..η νεα επιλογη στις Ρυθμισεις-τροφοδοσια-ενεργοποιηση ενεργιακης αποδοσης μηπως ξερει κανεις τι κανει??

Link to comment
Share on other sites

και γω πολυ ευχαριστημενος! νμζα πως θα κολλαγε πολυ με το 'βαρυ' sense 3! και το φοβομουν, αλλα αντιθετα.. παντα το κανει! ακμ κ οταν ειναι συνδεμενο! ..η νεα επιλογη στις Ρυθμισεις-τροφοδοσια-ενεργοποιηση ενεργιακης αποδοσης μηπως ξερει κανεις τι κανει??

Μήπως την έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή αυτή και στο κάνει αυτό με το wifi? Εμένα πάντως δεν το κάνει, τουλάχιστον όσο είναι συνδεδεμένο.

Η επιλογή αυτή σου κλείνει το auto sync και το network και πρέπει να κάνεις τα update manual.

Link to comment
Share on other sites

Με τη νέα έκδοση, μήπως ξέρει κανείς πως βάζω το τηλέφωνο σε silent mode, όταν με καλεί κάποιος και δεν θέλω να απαντήσω?

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με τη νέα έκδοση, μήπως ξέρει κανείς πως βάζω το τηλέφωνο σε silent mode, όταν με καλεί κάποιος και δεν θέλω να απαντήσω?

 

Δεν δουλεύει η δυνατότητα του face down;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι, έχει αλλάξει η όλη μάσκα αναμονής. Παλιά όταν κάποιος καλούσε, πάταγα menu και υπήρχε η επιλογή ''σιγανό". Τώρα δεν δουλεύει έτσι. Edited by vassman1974

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιλάω για τη λειτουργία κατά την οποία αναποδογυρίζεις τη συσκευή με την πρόσοψη προς τα κάτω και σταματάει να ακούγεται το ringtone.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτό δουλεύει.

Τελικά με το volume down κάνει mute.

Edited by vassman1974

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μια χαρά δουλεύει το αναποδογύρισμα ..... και υπάρχει και η επιλογή σίγασης στο μενού......
Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι...αρκεί να μην είναι απενεργοποιημένη η οθόνη.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έλπίζω και στο δικό μας inspirat που ειναι η αμερικανικη εκδοση του DHD να έρθει αναβαθμιση με την ρομ που εχω βλαει και ειναι επισημη γιατι εχω βαλε μεσα καρτα Q και δουλευει μονο το GPRS....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά παρατήρησε κάποιος ότι το πρόγραμμα πλοήγησης του desire hd έπαψε να λειτουργεί με την αναβάθμιση?κ έχουμε πληρωμένους κ τους χάρτες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω κάποιο πρόβλημα με την σύνδεση στο internet ενώ στο HD2 η sim κάρτα που έχω δουλεύει κανονικά κάνοντας αμέσως σύνδεση στο Desire HD δεν μπορώ να κάνω σύνδεση πρέπει να κάνω κάτι στις ρύθμισις.Kαι κάτι ακόμα το desire ξεκινώντας βγάζει το logo της Telekom αλλάζοντας κάποια rom μπορώ να το σβήσω.:(
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σταμάτησε να δουλεύει το HTC Sync. Κάνει μόνο το calendar συγχρονισμό και όταν πάει να συγχρονίσει το gallery βγάζει μύνημα failed to mount/unmount storage card. Δοκίμασα με το htcsync version 3.0.5579 και με το 3.0.5606. Εχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποτε βγηκε αναβαθμιση;

κανενα λινκ με τις αλλαγες;

http://www.filefactory.com/file/cf9a...512_signed.exe

Αυτη ειναι η νεα rom. Εχει αρκετες αλλαγιτσες.

Link to comment
Share on other sites

http://www.filefactory.com/file/cf9a...512_signed.exe

Αυτη ειναι η νεα rom. Εχει αρκετες αλλαγιτσες.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Με την πρώτη ευκαιρία θα αναβαθμισω, αν και διαβαζω για αρκετά μικρό προβλήματα.

 

Sent from my HTC Flyer P512 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το inspirat με επισημη ρομ αλλα ξενη με πληρη ελληνικα, να βαλω αυτη τη ρομ ειναι η επισημη Ευρωπαικη ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://www.filefactory.com/file/cf9a...512_signed.exe

Αυτη ειναι η νεα rom. Εχει αρκετες αλλαγιτσες.

 

Διόρθωσε το link, δεν δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.filefactory.com/file/cf9a3c9/n/RUU_Ace_Sense30_S_HTC_WWE_3.12.405.1_Radio_12.65.60.29_26.14.04.28_M_release_225512_signed.exe

 

:!::!::!:Συγνωμη παιδια! Διορθωσα το Link για την επισημη RUU 2.3.5. Αυτο ισχυει και οχι εκεινο στο προηγουμενο post μου.:!::!::!:

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την αναβάθμιση πριν απο λίγο.

Εχω την αίσθηση ότι έγινε πιο αργό και λιγότερο ομαλό.

Ασφαλέστερα συμπερασματα σε λίγες μέρες.

 

Sent from my HTC Flyer P512 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ...σας είχα στείλει μήνυμα πριν δύο βδομάδες περίπου για ένα πρόβλημα που είχα στην αναβάθμιση του dhd και μοθ είχατε πει να μάθω να περνάω custom Rom επειδή ακομα ψάχνω και δεν εχω καταλαβει....πρέπει να περάσω άλλη custom στο κινητό ή να το γυρίσω σε official;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...