Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ίδιο site που μου λες άμα ψάξεις στην κατηγορία ακουστικά, πας αλφαβητικά, και πας στο γράμμα H θα δεις όλα τα ακουστικά της HTC. Ανάμεσα τους και τα ασπρα για dhd.

 

Υ.Γ Εκτός από PayPal πως αλλιώς μπορώ να πληρώσω? Κάτι για πιστωτική κάρτα λέει. Τι να πω στους γονείς μου για να το πληρώσουν? :P

 

λοιπόν φίλε για να συνεννοηθούμε...τα συγκεκριμένα ακουστικα κάνουν για όλες τις συσκευές που δέχονται 3.5mm και έχουν κυκλοφορήσει μέσα στην συσκευασία του flyer(εννοώ τα ΑΣΠΡΑ) στις υπολοιπες συσκευές είναι ΜΑΥΡΑ.

Διαλέγεις οποιο χρώμα θέλεις...

Όσο για το δεύτερο ερώτημα:

Α)κανε απεργία πείνας

Β)κρατα την αναπνοή σου μέχρι να πάθεις ασφυξία

Κάποιο απο τα 2 θα πιάσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ίδιο ακριβώς έπαθα κι εγώ... ξαφνικά δεν άνοιγε, δεν φόρτιζε, ούτε καν άναβε το led όταν το έβαζα στην πρίζα. Δοκίμασα διαφορετικό καλώδιο/φορτιστή, διαφορετικές μπαταρίες, διαφορετική πρίζα, τίποτα.

 

Σκέφτομαι μέσα στην εβδομάδα να το πάω στην arvato. Οπότε στα γρήγορα, αν τυχόν κάποιος έχει ακολουθήσει την ίδια διαδικασία:

 

1) Είμαι εντός εγγύησης (άλλωστε βγήκε πρίν από ένα χρόνο και κάτι) αλλά έχω χάσει την απόδειξη. Χωρίς αυτήν μπορεί να αποδειχτεί η εγγύηση, μέσω S/N για παράδειγμα; Έχει απαντηθεί ξανά νομίζω απλά θέλω να είμαι 100% σίγουρος :O

2) Στην περίπτωση που τελικά δούν το ρουτάρισμα ή για οποιοδήποτε λόγο δεν με καλύψει η εγγύηση, θα με ενημερώσουν προκαταβολικά ή μια ωραία πρωϊα θα μου πούν "χα, το είχες ρουτάρει τελικά αλλά εμείς στο φτιάξαμε, σκάσε 250 για αλλαγή πλακέτας τώρα".

3) Η διαδικασία ποιά είναι; Απλά τους το αφήνω και στην καλύτερη με ειδοποιούν να το παραλάβω φτιαγμένο ή να παραλάβω νεα συσκευή;

 

Ευχαριστώ :)

 

1)Δυστυχως η αποδειξη χρειαζεται.Απο που το πηρες???Πηγαινε στο καταστημα μηπως βρουν την αποδειξη αν ειναι στο ονομα σου.

2)Θα σε ειδοποιησουν πριν το φτιαξουν.

3)Το αφηνεις και μετα απο καποιες μερες επικοινωνουν μαζι σου να σου πουν το κοστος κι εσυ αποφασιζεις αν θα το αφησεις η θα το παρεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

1) Eγώ το πήγα χωρίς απόδειξη. Μια χαρά το βρήκαν από μόνοι τους.

2) Συμφωνώ

3) Συμφωνώ

4) Θα σε χρεώσουν περίπου 25 ευρώ όμως γιατί το άνοιξαν να το δουν. Κάτι τέτοια μου είχαν πει, εφόσον δεν προχωρήσω στο service, και εφόσον δεν ήταν σε εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

1)Δυστυχως η αποδειξη χρειαζεται.Απο που το πηρες???Πηγαινε στο καταστημα μηπως βρουν την αποδειξη αν ειναι στο ονομα σου.

2)Θα σε ειδοποιησουν πριν το φτιαξουν.

3)Το αφηνεις και μετα απο καποιες μερες επικοινωνουν μαζι σου να σου πουν το κοστος κι εσυ αποφασιζεις αν θα το αφησεις η θα το παρεις.

Απόδειξη γιατί χρειάζεται?

Υποτίθεται ότι το μόνο που χρειάζεται είναι το ΙΜΕΙ για να τσεκάρουν αν ανήκει στην Ευρώπη.

Από εκεί και πέρα είναι πανευρωπαϊκή η εγγύηση και δεν πρέπει να χρειάζεται η κλασσική απόδειξη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικα που φορανε ολα τα τα htc κανουν μια χαρα να μην σου πω οτι αποδιδουν αψογα σε iphone και μαλιστα πολυ καλυτερα απο τα γνησια ακουστικα της μαμας του....εχουν καλο μπασο...
Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικα που φορανε ολα τα τα htc κανουν μια χαρα να μην σου πω οτι αποδιδουν αψογα σε iphone και μαλιστα πολυ καλυτερα απο τα γνησια ακουστικα της μαμας του....εχουν καλο μπασο...

 

Ωραια και χρησιμη πληροφορια...;)

Κι εγω προσωπικα βρισκω μια χαρα για τη χρηση που κανω τα ακουστικα της ''μαμας''.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ωραια και χρησιμη πληροφορια...;)

Κι εγω προσωπικα βρισκω μια χαρα για τη χρηση που κανω τα ακουστικα της ''μαμας''.

 

Ωραία είναι δεν αντιλέγω απλά πάνω απο 2 μήνες μάξιμουμ δεν κρατάνε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την market 2.3.4. Μπορω να την αναβαθμισω στη τελευταια εκδοση απο μονος μου; Δε μου εχει ερθει αυτοματα καμια αναβαθμιση εδω kαι μηνες!! Ειμαι unrooted, rom official 2.50.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την market 2.3.4. Μπορω να την αναβαθμισω στη τελευταια εκδοση απο μονος μου; Δε μου εχει ερθει αυτοματα καμια αναβαθμιση εδω kαι μηνες!! Ειμαι unrooted, rom official 2.50.

 

Μονος σου δε μπορεις φιλε μου...Αλλα να σου πω την αληθεια δε χανεις και τπτ!Ειναι πιο αργo κι απο το θανατο το νεο market!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω και εγώ θα το πάρουμε το νεο μάρκετ γιατι και σε εμενα δεν εχει ερθει αλλα η κοπελα μου με samsung galaxy s το εχει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω και εγώ θα το πάρουμε το νεο μάρκετ γιατι και σε εμενα δεν εχει ερθει αλλα η κοπελα μου με samsung galaxy s το εχει κανονικα

 

Θα το παρουμε κι εμεις φιλε μου με την επομενη επισημη αναβαθμιση.Αλλα ακομα αυτη δεν εχει εμφανιστει πουθενα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα το παρουμε κι εμεις φιλε μου με την επομενη επισημη αναβαθμιση.Αλλα ακομα αυτη δεν εχει εμφανιστει πουθενα.

 

Στο Flyer έχει γίνει αναβάθμιση και στο sensation xl υπήρχε από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Στο Flyer έχει γίνει αναβάθμιση και στο sensation xl υπήρχε από την αρχή

 

Καταρχην με 'γεια το καινουριο σου κινητο..:D

Σαν πιο νεες συσκευες της HTC φυσικα και προηγουνται...Για εμας,τουλαχιστον official,η ενημερωση ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ειναι για μεσα στον Νοεμβριο...Αλλα η HTC εχει μπλεξει τοσο πολυ με ολες αυτες τις συσκευες που εχει λανσαρει τελευταια που χαθηκε η μπαλα...:X

Υπομονη...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην με 'γεια το καινουριο σου κινητο..:D

Σαν πιο νεες συσκευες της HTC φυσικα και προηγουνται...Για εμας,τουλαχιστον official,η ενημερωση ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ειναι για μεσα στον Νοεμβριο...Αλλα η HTC εχει μπλεξει τοσο πολυ με ολες αυτες τις συσκευες που εχει λανσαρει τελευταια που χαθηκε η μπαλα...:X

Υπομονη...

Οκ καταλαβαίνω για το sensation xl αλλα με το Flyer δεν υπάρχει λογική...το μόνο που έχουν αναβαθμίσει το τελευταίο διάστημα είναι το market...

Anyway...παράπονο δεν μπορώ να πω οτι έχω με ικανοποιεί παρά πολύ το tablet και sorry που ξέφυγα και καταλήξαμε οφ τοπικ

;-)

Edited by greekscouser
ευχαριστω για το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Μονος σου δε μπορεις φιλε μου...Αλλα να σου πω την αληθεια δε χανεις και τπτ!Ειναι πιο αργo κι απο το θανατο το νεο market!

 

Οκ φιλε elthis. Οντως δε μπορω να πω οτι μου λειπει το upgrade του market αλλα ετσι για ψυχολογικους λογους ας πουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω ενα προβλημα με τα ακουστικα handsfree μου. Ενω ακουω ηχο κανονικα στα ακουστικα δεν λειτουργει το μικροφωνο στις κλησεις! Πηγα και πηρα και καινουργια και εξακολουθει να συμβαινει το ιδιο πραγμα! Δοκιμασα και με αλλη ρομ (εχω τη miui) αλλα παλι τιποτα!

Καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω ενα προβλημα με τα ακουστικα handsfree μου. Ενω ακουω ηχο κανονικα στα ακουστικα δεν λειτουργει το μικροφωνο στις κλησεις! Πηγα και πηρα και καινουργια και εξακολουθει να συμβαινει το ιδιο πραγμα! Δοκιμασα και με αλλη ρομ (εχω τη miui) αλλα παλι τιποτα!

Καμια ιδεα κανεις?

αν εχεις καποια θηκη στην συσκευη την ωρα που δοκιμαζεις τα ακουστικα,δοκιμασε τα χωρις την θηκη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το dhd αρκετό καιρό και θα ήθελα να το κάνω ρουτ και να περάσω κάποια custom rom.

Επειδή δεν έχω καθόλου εμπειρία με το θέμα θα ήθελα την βοήθεια σας. Αυτή την στιγμή έχω την 2.50.405.2.

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ακριβείς οδηγίες για το πώς να το κάνω; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το dhd αρκετό καιρό και θα ήθελα να το κάνω ρουτ και να περάσω κάποια custom rom. <br />

Επειδή δεν έχω καθόλου εμπειρία με το θέμα θα ήθελα την βοήθεια σας. Αυτή την στιγμή έχω την 2.50.405.2. <br />

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ακριβείς οδηγίες για το πώς να το κάνω; Ευχαριστώ

Κάποιες σελίδες πιο πίσω θα βρεις ένα link (μιας και τελευταία έχουν ρωτήσει πολλά παιδιά) που σε παραπέμπει στο ανάλογο thread των xda με ένα εργαλείο που θα κάνει τα πάντα για σένα.Υπάρχουν φυσικά και οδηγίες.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν φίλε για να συνεννοηθούμε...τα συγκεκριμένα ακουστικα κάνουν για όλες τις συσκευές που δέχονται 3.5mm και έχουν κυκλοφορήσει μέσα στην συσκευασία του flyer(εννοώ τα ΑΣΠΡΑ) στις υπολοιπες συσκευές είναι ΜΑΥΡΑ.

Διαλέγεις οποιο χρώμα θέλεις...

Όσο για το δεύτερο ερώτημα:

Α)κανε απεργία πείνας

Β)κρατα την αναπνοή σου μέχρι να πάθεις ασφυξία

Κάποιο απο τα 2 θα πιάσει...

 

Axxx κάτσε γιατί δεν με καταλαβαίνεις καθόλου.

ΣΤΟ SITE ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΣΠΡΑ ΓΙΑ DHD. Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχεις κολλήσει με του flyer.

Check και link -> http://www.expansys.com.gr/htc-desire-hd-stereo-headset-with-music-controls-rc-e160-3-5mm-white-204025/

 

Επίσης χαχα, αυτό με τους γονείς δεν εννούσα αυτό. Άλλα άστο πάω να φτιάξω paypal.

Link to comment
Share on other sites

Axxx κάτσε γιατί δεν με καταλαβαίνεις καθόλου.

ΣΤΟ SITE ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΣΠΡΑ ΓΙΑ DHD. Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχεις κολλήσει με του flyer.

Check και link -> http://www.expansys.com.gr/htc-desire-hd-stereo-headset-with-music-controls-rc-e160-3-5mm-white-204025/

 

Επίσης χαχα, αυτό με τους γονείς δεν εννούσα αυτό. Άλλα άστο πάω να φτιάξω paypal.

 

του flyer ειναι inear! ;) και πιο ωραια :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το dhd αρκετό καιρό και θα ήθελα να το κάνω ρουτ και να περάσω κάποια custom rom.

Επειδή δεν έχω καθόλου εμπειρία με το θέμα θα ήθελα την βοήθεια σας. Αυτή την στιγμή έχω την 2.50.405.2.

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ακριβείς οδηγίες για το πώς να το κάνω; Ευχαριστώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1180639

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά από ότι είδα λέει οτι δεν μπορείς να κάνεις downgrade από την 2.5ο, ισχύει ακόμα αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά από ότι είδα λέει οτι δεν μπορείς να κάνεις downgrade από την 2.5ο, ισχύει ακόμα αυτο;

 

Φιλε μου δουλευει κανονικα και κανει τα παντα.Προφανως διαβασες ενα post που βλεπω που ειναι απο 23 ιουλιου...:p

Απο τοτε εχουν αλλαξει πολλα πραγματα...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Axxx κάτσε γιατί δεν με καταλαβαίνεις καθόλου.

ΣΤΟ SITE ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΣΠΡΑ ΓΙΑ DHD. Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχεις κολλήσει με του flyer.

Check και link -> http://www.expansys.com.gr/htc-desire-hd-stereo-headset-with-music-controls-rc-e160-3-5mm-white-204025/

 

Επίσης χαχα, αυτό με τους γονείς δεν εννούσα αυτό. Άλλα άστο πάω να φτιάξω paypal.

 

Αυτά εννοώ και σου εξηγω ότι έχουν κυκλοφορήσει με το Flyer,το οτι το expansys τα αναφέρει για Desire HD είναι για μπορεί να πουλήσει σε κατόχους του Desire HD όπως εσύ αφού είναι έτσι και αλλιώς συμβατά.

Τελικά δεν καταλαβαίνεις με τίποτα...θα πάρω τηλέφωνο τους γονείς σου μου φενεται...ααααα

 

του flyer ειναι inear! ;) και πιο ωραια :p

 

Προσπαθώ να εξηγήσω μέρες τώρα στον άλλο...αστο αδερφέ...αυτά είναι του Flyer την έχω την συσκευή

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...