Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η χάλια ένταση του ραδιοφώνου, μπορεί να βελτιωθεί με κάτι?πχ. άλλο radio, ril κτλ?

Ξέρω ότι από ηχεία έχει θέμα γενικά το HD, απλά αναρωτιόμουν αν μπορεί να γίνει κάτι.

Αν πάλι φταίει η μαμά εφαρμογή του κινητού και παίζουν άλλες καλύτερες στην αγορά, πείτε μου να πάω να ρωτήσω εκεί.

 

Αν με custom rom/kernel δεν είσαι ευχαριστημένος με την ένταση του ηχείου, δυστυχώς δε μπορεί να βοηθήσει κάτι άλλο.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nα ρωτήσω κάτι ;. Το street view δουλεύει για την Ελλάδα ;.

 

Όχι και δεν ξέρω πότε και αν υπάρχει κάποια προοπτική σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την σκληρή θήκη της otterbox, αλλά τη βαρέθηκα. Έχει κάποιος δοκιμάσει καποια μαλακή θήκη ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την σκληρή θήκη της otterbox, αλλά τη βαρέθηκα. Έχει κάποιος δοκιμάσει καποια μαλακή θήκη ?

 

Εγω εχω μαλακη και την βαρεθηκα και σκεφτομουν να παρω την δικη σου :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την σκληρή θήκη της otterbox, αλλά τη βαρέθηκα. Έχει κάποιος δοκιμάσει καποια μαλακή θήκη ?

Εγώ του φοράω αυτήν και με βολεύει.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω τη desense v4.4 και γενικοτερα δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα. Εχτες ομως πηγα να τραβηξω βιντεο στην υψηλοτερη αναλυση 720P και διαπιστωσα οτι το βιντεο αρχισε να κολλαει στα πρωτα δευτερολεπτα του και κατα τη διαρκεια της εγγραφης, με το παγωμα της εικονας.. Να περασω σε νεοτερη εκδοση desense ή λετε να παιζει ρολο ο kernel;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω τη desense v4.4 και γενικοτερα δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα. Εχτες ομως πηγα να τραβηξω βιντεο στην υψηλοτερη αναλυση 720P και διαπιστωσα οτι το βιντεο αρχισε να κολλαει στα πρωτα δευτερολεπτα του και κατα τη διαρκεια της εγγραφης, με το παγωμα της εικονας.. Να περασω σε νεοτερη εκδοση desense ή λετε να παιζει ρολο ο kernel;

 

Δοκίμασε πρώτα το νεότερο κερνελ του Lord αλλιώς βάλτε την 4.6.1 που είναι πολύ καλύτερη γενικά...;)

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να πάρω ακουστικά?

 

1. Τα κουμπια να είναι συμβατά με το dhd μου.

2.Να είναι καλά σε ήχο

3. Καθόλου αναγκαίο αυτό αλλά θα τα προτιμούσα σε άσπρο χρώμα

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να πάρω ακουστικά?

 

1. Τα κουμπια να είναι συμβατά με το dhd μου.

2.Να είναι καλά σε ήχο

3. Καθόλου αναγκαίο αυτό αλλά θα τα προτιμούσα σε άσπρο χρώμα

 

HTCFlyer3.5mmWired HeadsetwithFlatCable http://www.expansys.com.gr/htc-sensation-xl-3-5mm-wired-headset-with-flat-cable-white-rc-e190-223887/

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχουμε μάθει τίποτα νεότερο για την επίσημη αναβάθμιση σε 2.3.5 & sense 3.0?

 

εχει διαρευεσει μια rom 3.06 και η επισημη OTA μεσα στον Νοεμβριο.. τπτ νεο ακμ..

Link to comment
Share on other sites

εχει διαρευεσει μια rom 3.06 και η επισημη OTA μεσα στον Νοεμβριο.. τπτ νεο ακμ..

 

Εμένα με καίει πιο πολύ το αν θα δούμε καμιά καλά μαγειρεμένη ice cream sandwich έστω και pure android.

Θα ασχοληθεί κανάς cyanogen λέτε?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με καίει πιο πολύ το αν θα δούμε καμιά καλά μαγειρεμένη ice cream sandwich έστω και pure android.

Θα ασχοληθεί κανάς cyanogen λέτε?

 

Ηδη ασχολουνται...;)

Μολις βγει και ο κωδικος ειναι σιγουρο οτι θα ετοιμαστει κατι καλο για ολους εμας.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

εχει διαρευεσει μια rom 3.06 και η επισημη OTA μεσα στον Νοεμβριο.. τπτ νεο ακμ..

 

θα υπάρξε σίγουρα επίσημη OTA ενημέρωση? γιατί νομίζω πως στην ανακοίνωση της η HTC είπε για sensation , evo κλπ αλλά για desire HD δεν ανέφερε τίποτα , άρα είναι πιθανό να μην την πάρει..

Σε περίπτωση που έρθει όμως , έχει κανείς ιδέα τι android version και τι HTCSense θα έχουν οι ενημερώσεις?

Link to comment
Share on other sites

θα υπάρξε σίγουρα επίσημη OTA ενημέρωση? γιατί νομίζω πως στην ανακοίνωση της η HTC είπε για sensation , evo κλπ αλλά για desire HD δεν ανέφερε τίποτα , άρα είναι πιθανό να μην την πάρει..

Σε περίπτωση που έρθει όμως , έχει κανείς ιδέα τι android version και τι HTCSense θα έχουν οι ενημερώσεις?

 

οχι την ICS αλλα την 2.3.5 με sense 3.0... ICS δεν νμζω να την παρει επισημα..

Link to comment
Share on other sites

οχι την ICS αλλα την 2.3.5 με sense 3.0... ICS δεν νμζω να την παρει επισημα..

 

Συμφωνώ και εγώ δεν το βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

οχι την ICS αλλα την 2.3.5 με sense 3.0... ICS δεν νμζω να την παρει επισημα..

 

Ops , ναι λάθος μου, νόμιζα ότι μιλάμε για ICS (2.4.x) . Δηλαδή 2.3.5 με sense 3.0 θα πάρουμε σίγουρα? (official μιλάμε πάντα) γιατί δεν έτυχε να διαβάσω κάτι σχετικό..

Link to comment
Share on other sites

Ops , ναι λάθος μου, νόμιζα ότι μιλάμε για ICS (2.4.x) . Δηλαδή 2.3.5 με sense 3.0 θα πάρουμε σίγουρα? (official μιλάμε πάντα) γιατί δεν έτυχε να διαβάσω κάτι σχετικό..

 

Ναι και αναμένεται μέσα στό Νοέμβριο

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε ο κώδικας της ICS στους xda!...:D

 

Ελπίζω ότι πολύ σύντομα θα έχουμε παγωτακι στο DHD μας!

Και για να απαντήσω πριν ρωτήσετε,οχι, χωρίς sense ακόμα.Αυτό θα αργήσει λίγο.

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε ο κώδικας της ICS στους xda!...:D

 

Ελπίζω ότι πολύ σύντομα θα έχουμε παγωτακι στο DHD μας!

Και για να απαντήσω πριν ρωτήσετε,οχι, χωρίς sense ακόμα.Αυτό θα αργήσει λίγο.

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Τέλεια νέα!!!

Βασικά πιστεύω πως η ics είναι η πρώτη έκδοση του android που δεν χρειάζεται sense ή κάποιο άλλο UI. Είναι αρκετά ολοκληρωμένη από μόνη της, οπότε θα τη χρησιμοποιούσα ευχαρίστως όπως είναι.

 

Επίσης πιστεύω (διορθώστε με αν κάνω λάθος) πως αφού δεν θα υπάρχει επίσημη rom ics με sense για το κινητό μας, αναγκαστικά θα γίνει port από rom άλλου κινητού, οπότε τα αποτελέσματα δεν θα είναι και τόσο καλά... Με σκέτη ics έχουμε καλύτερες ελπίδες.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει πιο πριν που μπορώ να αγοράσω ακουστικά για το dhd μου.

Υπάρχει καποιος τρόπος ώστε να μην μπλέξω με PayPal, να τα πληρώσω Μετρητά στα χανιά?

 

Υ.Γ Κάτι βλέπω ότι το sensation έχει πολύ καλά ακουστικά. Δουλεύουν και στο dhd? Αν ναι, ακόμα και τα music control κουμπιά?

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια νέα!!!

Βασικά πιστεύω πως η ics είναι η πρώτη έκδοση του android που δεν χρειάζεται sense ή κάποιο άλλο UI. Είναι αρκετά ολοκληρωμένη από μόνη της, οπότε θα τη χρησιμοποιούσα ευχαρίστως όπως είναι.

 

Επίσης πιστεύω (διορθώστε με αν κάνω λάθος) πως αφού δεν θα υπάρχει επίσημη rom ics με sense για το κινητό μας, αναγκαστικά θα γίνει port από rom άλλου κινητού, οπότε τα αποτελέσματα δεν θα είναι και τόσο καλά... Με σκέτη ics έχουμε καλύτερες ελπίδες.

 

Πραγματικά δεν μπορώ να παρακολουθήσω την σκέψη σου...:confused:

Αν δεν βγεί όπως φαίνεται επίσημη rom με sense θα είναι καλύτερα να βάλουμε rom που θα γίνει port χωρίς sense;

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να παρακολουθήσω την σκέψη σου...:confused:

Αν δεν βγεί όπως φαίνεται επίσημη rom με sense θα είναι καλύτερα να βάλουμε rom που θα γίνει port χωρίς sense;

 

Δε θες να δεις/δοκιμάσεις πως είναι το "παγωτακι"??????? προσωπικά έχω μεγάλη αγωνία! Άλλωστε ποιος μένει με την ίδια rom για καιρό??: p

 

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...