Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρα από την απόδειξη, για το rooting ξέρουμε τι γίνεται; Στην κατάσταση που είναι το τηλεφωνάκι (δεν ανοίγει καν) δεν μπορώ καν να το ξεrootάρω. Λέτε να τους το πάω και να εύχομαι να μην το δούν; :P

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι θα πει προοριζόταν για την ελληνική αγορά?

Και στην Αγγλία να το έχεις πάρει, υποτίθεται ότι υπάρχει πανευρωπαϊκή εγγύηση και μόνο χάρη στο ΙΜΕΙ, υποχρεώνονται να στο φτιάξουν σε οποιαδήποτε χώρα.

Τουλάχιστον αυτό ξέρω ότι ισχύει με την πανευρωπαϊκή εγγύηση στα κινητά, πχ με ΝΟΚΙΑ.

Αν ισχύει κάτι άλλο για την HTC, παρακαλώ ενημερώστε με.

 

Έχεις δίκιο. Απλά έγραψα την τηλεφωνική τους απάντηση όταν ρώτησα αν καλύπτεται από εγγυήση. Βασικά καλύπτουν και από τις άλλες ευρωπαϊκές χώρες, όμως δεν καλύπτουν παραεισαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία έχει αρχίσει και κλείνει συχνά το sense και να ξαναφορτώνει από την αρχή και μου σπάει τα νεύρα...

Τι μπορεί να φταίει;

Έχω την τελευταία επίσημη rom...

Mήπως έχεις φορτώσει πολύ το κινητό και κλείνει το sense για να ελευθερώνει ram; Έκανες κανα restart πρόσφατα;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Mήπως έχεις φορτώσει πολύ το κινητό και κλείνει το sense για να ελευθερώνει ram; Έκανες κανα restart πρόσφατα;

 

οχι, και μενα μου το κανει! καμια φορα κ λιγα λεπτα μετα το restart! bug του sense ειναι μαλλον..

Link to comment
Share on other sites

Mήπως έχεις φορτώσει πολύ το κινητό και κλείνει το sense για να ελευθερώνει ram; Έκανες κανα restart πρόσφατα;

 

Ότι το έχω φορτώσει, το έχω φορτώσει...

Γιατί όμως να κλείνει το sense; Δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση να το κρατάει συνέχεια ανοιχτό και να κλείνει άλλες εφαρμογές για να ελευθερώσει μνήμη; Η διαχείριση μνήμης είναι που μου σπάει τα νεύρα στο android εδώ και ένα χρόνο και κάτι που έχω περάσει από wm σε android. Το λειτουργικό κάνει ότι του καπνίσει δεν αισθάνομαι ότι ελέγχω εγώ τι κάνει η συσκευή, αλλά αυτή κάνει ότι θέλει...

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη αναφερθηκε παραπανω ο φιλος με το Inspire απο Αμερικη, επειδη εχω το ιδιο εδω τον ενημερωνω οτι περασα επισημη ΡΟΜ η οποια ηταν ξενη λαλαμ ε την εφαρμογη locale εχει πληρως εξελληνιστει. Απο εκει και περα οταν περασεις επισημη δεν μπορεις να κανεις root γιατι το κινητο θελει ξεκλειδωμα καθως ροερχεται απο αμερικανο παροχο....Βεβαια στο δικο μου κινητο το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι οταν πατω Απενεργοποιηση δεν κλεινει αλλα μπαινει σε κατασταση αδρανειας και επανερχεται οταν θελησω αμεσα. Μονο οταν αδειαζει η μπαταρια και φορτιζω κανονικα ενεργοποιειται πληρως...γιατι συμβαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

η παρακατω θηκη κανει για το desire hd;

http://www.myincipio.com/HTC-Inspire-Cases-Accessories/Incipio-HTC-Inspire-feather-Ultralight-Hard-Shell-Case.asp

γραφει οτι ειναι για HTC Inspire

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αναφερθηκε παραπανω ο φιλος με το Inspire απο Αμερικη, επειδη εχω το ιδιο εδω τον ενημερωνω οτι περασα επισημη ΡΟΜ η οποια ηταν ξενη λαλαμ ε την εφαρμογη locale εχει πληρως εξελληνιστει. Απο εκει και περα οταν περασεις επισημη δεν μπορεις να κανεις root γιατι το κινητο θελει ξεκλειδωμα καθως ροερχεται απο αμερικανο παροχο....Βεβαια στο δικο μου κινητο το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι οταν πατω Απενεργοποιηση δεν κλεινει αλλα μπαινει σε κατασταση αδρανειας και επανερχεται οταν θελησω αμεσα. Μονο οταν αδειαζει η μπαταρια και φορτιζω κανονικα ενεργοποιειται πληρως...γιατι συμβαινει αυτο?

 

Μήπως είναι ενεργοποιημένη η γρήγορη εκκίνηση ;

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

η παρακατω θηκη κανει για το desire hd;

http://www.myincipio.com/HTC-Inspire-Cases-Accessories/Incipio-HTC-Inspire-feather-Ultralight-Hard-Shell-Case.asp

γραφει οτι ειναι για HTC Inspire

 

Kάνει γιατί το inspire είναι στην ουσία το DHD αλλά στο δίκτυο της AT&T και απλά του άλλαξε την ονομασία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Kάνει γιατί το inspire είναι στην ουσία το DHD αλλά στο δίκτυο της AT&T και απλά του άλλαξε την ονομασία.

 

ευχαριστω πολυ

ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τα προιοντα της incipio

τελεια εφαρμογη και υλικο που δεν χαλαρωνει

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα ακουστικό bluetooth που να είναι σίγουρα συμβατό με το τηλέφωνο; Ήδη έδωσα ένα sony mw-600 που είχα από προηγούμενο τηλέφωνο και με το htc δε δούλευε σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα ακουστικό bluetooth που να είναι σίγουρα συμβατό με το τηλέφωνο; Ήδη έδωσα ένα sony mw-600 που είχα από προηγούμενο τηλέφωνο και με το htc δε δούλευε σωστά.

Και εγώ αυτό έχω αλλά σε μένα δουλέυει άψογα...τι πρόβλημα άκριβως έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Χθες βραδυ εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων(hard reset) και ενα φορματ στην καρτα sd.Μετα απ'αυτα τα δυο,ξαναμπηκα στο μενου της συσκευης κανονικα εβαλα το gmail μου και συγχρονισε με το μαρκετ.Παρατηρησα ομως οτι το μαρκετ αρχιζε να κατεβαζει αυτοματα οχι μονο ενημερωσεις αλλα και ολα τα applications και παιχνιδια που ειχα και πριν.Εχετε καποια ιδεα για το τι πρεπει να κανω ωστε να μπορω να πραγματοποιησω μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων χωρις ομως να κατεβαζει παλι ολα αυτα που ειχα και πριν;
Link to comment
Share on other sites

Χθες βραδυ εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων(hard reset) και ενα φορματ στην καρτα sd.Μετα απ'αυτα τα δυο,ξαναμπηκα στο μενου της συσκευης κανονικα εβαλα το gmail μου και συγχρονισε με το μαρκετ.Παρατηρησα ομως οτι το μαρκετ αρχιζε να κατεβαζει αυτοματα οχι μονο ενημερωσεις αλλα και ολα τα applications και παιχνιδια που ειχα και πριν.Εχετε καποια ιδεα για το τι πρεπει να κανω ωστε να μπορω να πραγματοποιησω μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων χωρις ομως να κατεβαζει παλι ολα αυτα που ειχα και πριν;

 

-Πρίν- στήσεις το gmail account σου, πηγαίνεις ρυθμίσεις -> απόρρητο και απενεργοποιείς την αυτόματη επαναφορά κάτω κάτω. :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Η νεα επισημη rom που θα εχει το DHD (αν και οταν...) θα ειναι η 2.3.4 και θα λεγεται κοινως icecream με sense 3.0;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έχω αλλά σε μένα δουλέυει άψογα...τι πρόβλημα άκριβως έχεις?

Πολλές φορές, όταν απαντούσα σε κλήσεις πατώντας το κουμπί του, η οθόνη του έμενε κολλημένη σαν να συνέχιζε να καλεί και από το ακουστικό του δεν άκουγα τίποτα. Ομοίως και όταν έκανα και εγώ κλήση. Παντως το ακουστικό δεν έχει πρόβλημα, γιατί με άλλες συσκευές δουλεύει άψογα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

τελικά αξίζει κάποιος να περάσει άλλη rom απο την official την στιγμή που το κινητό

καλύπτεται απο εγγύηση;

 

Τί γνώμη έχετε;

 

ευχαριστω

΄Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

αυτη την προσφορα την εχετε δει;

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=6A443F7AF7A27341B8E7BB607915C151&pa=444FF47F1722F64196506F538776B680

τι λεει το καταστημα;

Link to comment
Share on other sites

Απαντηση στο φιλο apitsakis: Φιλε την εχω ενεργοποιημενη αυτη την επιλογη, ομως ακομα και οταν απενεργοποιηθει το κινητο δεν απανεργοποιειται τελειως και μαλιστα καποιες φορες επανεκκινησε χωρις να δινω εντολη. Επειδη ειναι το Inspire θα ηθελα να μαθω αν αυτο οφειλεται στο λειτουργικο- εχω βαλει επισημη ΡΟΜ- ή σε θεμα υλικου. Επισης εχω βαλει μια Q αλλα συνδεεται στο Ιντερνετ μονο με GPRS ΚΑΙ δεν παει με 3g που εχει πολυ καλο σημα στη περιοχη μου...
Link to comment
Share on other sites

αυτη την προσφορα την εχετε δει;

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=6A443F7AF7A27341B8E7BB607915C151&pa=444FF47F1722F64196506F538776B680

τι λεει το καταστημα;

 

Edit

Η προσφορα ήταν τόσο crazy που εξαντλήθηκε...

Μάλλον διαφημιστικό κόλπο.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

1) στο επίσημο service της htc απευθύνεσαι κατευθείαν.

2) όπως είπε ο φίλος akpe περνάς την official ruu που θα βρεις στο ανάλογο thread στους xda, και στη συνέχεια με το εργαλείο που έκανες s off, θα το γυρίσεις σε s on, μιας και παραμένει.

3) επειδή στοιχίζει αρκετά δε βλέπω τον λόγο να μη το επαναφέρεις στην εγγύηση.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk[/quote

 

Μπορεις να μου στειλεις ενα λινκ με την official ρομ γιατι δεν μπορω να βρω κατι και εχω χαθει στο χδα με τις ρομ? :/ ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει ροοτ τη συσκευή μας με τον τρόπο που υπάρχει στα πρωτα πόστ στην αρχική του myphone; Ή επειδή ο δικός μας bootloader είναι κλειδωμενος δεν γίνεται ;

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...