Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To θέμα είναι όμως το πρόγραμμα πλοήγησης να κλειδώνει δορυφόρους γρήγορα χωρίς την υποστήριξη δικτύου. Για αυτό σου περιέγραψα το τι μπορείς να κάνεις.

Ναι αλλά δεν μου είπες τι εννοείς ως υποστήριξη δικτύου.

Το Wireless networks ή το mobile network?

 

Επίσης ξέρεις αν μπορώ να πειράξω κάτι μέσα στις ρυθμίσεις του SYGIC για πιο γρήγορο κλείδωμα?

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υποστήριξη δικτύου μπορεί να είναι είτε wifi είτε 3G. Για να σου κλειδώνουν ποιο γρήγορα τα προγράμματα πλοήγησης πρέπει να πειράξεις ένα αρχείο μέσα στο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία μου αδειάζει σαν πορτοφόλι σε σουπερμαρκετ

 

Έβαλα και το Desense 4.6 εχω κάνει τις UV-25 ρυθμίσεις... αλλά εις μάτην

 

Πως μπορώ να δω ποια εφαρμογή κάνει την ζημιά???

 

πριν 1 εβδομάδα ήμουν οκ (αλλά εννοείται ότι βάζω-βγάζω πολλές εφαρμογές....)

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία μου αδειάζει σαν πορτοφόλι σε σουπερμαρκετ

 

Έβαλα και το Desense 4.6 εχω κάνει τις UV-25 ρυθμίσεις... αλλά εις μάτην

 

Πως μπορώ να δω ποια εφαρμογή κάνει την ζημιά???

 

πριν 1 εβδομάδα ήμουν οκ (αλλά εννοείται ότι βάζω-βγάζω πολλές εφαρμογές....)

Στις Ρυθμίσεις-Σχετικά με το τηλέφωνο-Μπαταρία-Χρήση μπαταρίας σου δείχνει ποιες εφαρμογές είναι οι πιο ενεργοβόρες. Στο πρώτο ποστ επίσης έχει κάποια χρήσιμα tips για τη βελτίωση της αυτονομίας. Τέλος από προσωπική εμπειρία, προγράμματα όπως juice defender και task killers μειώνουν την διάρκεια της μπαταρίας σου σημαντικά.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο εχοω LeeDroid με 2.3.3 αλλα 1ον στο μενου τερματισμος κανει επανεκκινηση οταν ττο επιλεγω και 2ον το κινητο πιανει μονο gprs ενω εχουμε πολυ καλο 3G στη περιοχη μου, τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο εχοω LeeDroid με 2.3.3 αλλα 1ον στο μενου τερματισμος κανει επανεκκινηση οταν ττο επιλεγω και 2ον το κινητο πιανει μονο gprs ενω εχουμε πολυ καλο 3G στη περιοχη μου, τι να κανω;

 

Φιλε μου καλο ειναι να βαλεις καποια αλλη ρομ.Ο lee την εχει αφησει πολυ πισω και δε θα βρεις κανενα fix...

 

Οσοι εχετε DeSense, καvτε ενα backup τη ρομ, καλου κακου, και δοκιμαστε το rosies ultra smouth μετα απο wipe cache/dalvik cache, οποια εκδοση κι αν εχουν!Πραγματικα δεν εχετε ξαναδει πιο smooth sense 3!!!:D

Thanks to Spyr0s and Fabrizio...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

όντως το ultra smooth είναι παααρα πολύ καλό! κυλάει σαν την βροχή στον τσίγκο!

Μονο η μπαταρία συνεχίζει να μου την σπάει.... αδειάζει Superfast! (δεν έχει σχέση με το ultrasmooth και πριν έτσι ήταν :-( )

Σε πόση ώρα "γεμίζει" ένα DHD με Desense 4.6 από χαμηλά (5-8% σε 100%) ???

 

Γενικά όμως το Desense 4.6 είναι το καλύτερο! Ένα μπράβο στα παιδιά που πραγματικά "ζωγραφίζουν".

Edited by iasonx
Link to comment
Share on other sites

όντως το ultra smooth είναι παααρα πολύ καλό! κυλάει σαν την βροχή στον τσίγκο!

Μονο η μπαταρία συνεχίζει να μου την σπάει.... αδειάζει Superfast! (δεν έχει σχέση με το ultrasmooth και πριν έτσι ήταν :-( )

Σε πόση ώρα "γεμίζει" ένα DHD με Desense 4.6 από χαμηλά (5-8% σε 100%) ???

 

Γενικά όμως το Desense 4.6 είναι το καλύτερο! Ένα μπράβο στα παιδιά που πραγματικά "ζωγραφίζουν".

 

Calibraρισες τη μπαταρια σου???η μπαταρια σε ολα τα παιδια ειναι πολυ καλη!!!

Κανε ενα calibration και μετα ψαξε ποια εφαρμογη σου τρωει τη μπαταρια.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

1. υπάρχει οδηγός για το calibrate???

2. πως θα δώ ποια εφαρμογή είναι η ποιο αδηφάγα? από το κλασικο battery info δεν βοηθάει και πολύ ..

 

Η κατανάλωση τις μπαταρίας "εκτοξεύεται" όταν η δουλευει η οθόνη ... σε mode standy δεν υπάρχει πρόβλημα

Edited by iasonx
Link to comment
Share on other sites

1. υπάρχει οδηγός για το calibrate???

2. πως θα δώ ποια εφαρμογή είναι η ποιο αδηφάγα? από το κλασικο battery info δεν βοηθάει και πολύ ..

 

Η κατανάλωση τις μπαταρίας "εκτοξεύεται" όταν η δουλευει η οθόνη ... σε mode standy δεν υπάρχει πρόβλημα

 

Λοιπον...

 

κατεβασε απο το μαρκετ το battery calibration και επισης το current widget οπου θα βαλεις και το widget στην οθονη.

Βαλε το κινητο σου να φορτισει μεχρι το current widget να δειξει 0mAh (ειναι περιπου καμια ωρα επιπλεον απο οταν θα εχει φορτισει 100%).

Στη συνεχεια μπες στο battery calibration app και πατησε την επιλογη ''battery calibration''.

Ασε το κινητο σου αφορτιστο μεχρι να κλεισει απο μπαταρια,ξανα φορτισε το εως 0mAh και....that's all...;)

Τι ρυθμισεις εχεις στο ocbeater?Επισης εχεις επιλεξει απο το ocbeater -25 uv ???Αν οχι κανε το...

Για πηγαινε μενου-εφαρμογες-εκτελουνται και πες μας ποιες εφαρμογες βλεπεις οτι ειναι ανοιχτες αυτη τη στιγμη μου μιλαμε.... (Απο οσες εχεις εγκαταστησει)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και -50 να βάλει μια χαρά δουλεύει.

Εγώ όλα στο -100 με -75 τα έχω

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση

 

ναι έχω βάλει το -25 sto UV1 και perm activate και save

Σου στελνω τις εφαρμογές που ειναι active...

https://www.dropbox.com/gallery/42971310/1/HTC_pics?h=52d076

Link to comment
Share on other sites

Και -50 να βάλει μια χαρά δουλεύει.

Εγώ όλα στο -100 με -75 τα έχω

 

Aπλα προτινω το ασφαλεστερο.Το περισσοτερο undervolting μπορει α)να εχει freezing το κινητο αφου δε ''σηκωνουν'' ολα τις ιδιες ρυθμισεις, β) εχει αναφερθει πως το πολυ uv μπορει να φερει αντιστροφα αποτελεσματα στη μπαταρια,δηλαδη να τη ''τρωει'' πιο γρηγορα.Εγω πχ εχω κανει ενα mix,αλλου -25/-50/-75.Δοκιμαστε και καταληξτε...;)

 

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση

 

ναι έχω βάλει το -25 sto UV1 και perm activate και save

Σου στελνω τις εφαρμογές που ειναι active...

https://www.dropbox.com/gallery/42971310/1/HTC_pics?h=52d076

 

 

χμ...δε μου φαινεται κατι υποπτο...

Κανε το καλιμπραρισμα και το βραδυ επελεξε μεσα απο την εφαρομογη current widget να log file.Θα σου δημιουργησει ενα αρχειο στη καρτα σου που το πρωι θα δεις ποσα mah καταναλωνε κατα τη διαρκεια της νυχτας.

Το φυσιολογικο ειναι να εχεις διαφορες τιμες απο 3mAh εως 10mAh, εκτος απο τη στιγμη που συγχρονιζει,αν εχεις επιλεξει να συγχρονιζεται κατι αυτοματα στο κινητο σου...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αμα ομως περασω καποια επισημη ΡΟΜ θα κλειδωθει καθως ειναι απο Αμερικη και δεν μπορω μετα να περασω custom rom οποτε τι να κανω σε αυτη την περιπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αμα ομως περασω καποια επισημη ΡΟΜ θα κλειδωθει καθως ειναι απο Αμερικη και δεν μπορω μετα να περασω custom rom οποτε τι να κανω σε αυτη την περιπτωση?

 

Γιατι να περασεις επισημη ρομ???Πηγαινε στους xda,διαλεξε μια custom που να ταιριαζει στα γουστα σου και περασε τη οπως εκανες με τη Leedroid.

 

Edit:ενα μικρο update ειναι στη 1η σελιδα της DeSense 4.6.1.Περναει το ultra smooth rosie και φτιαχνει το fc στη gallery.

Wipe cache/dalvik και install.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ειδα ότι κυκλοφορεί το fix desense 4.6.1, εγώ που έβαλα manually το fix για Rosie ultra smooth και gallery fc Πρέπει να το περάσω???
Link to comment
Share on other sites

Προσέξα ότι όποτε συνδέω το κινητό στον υπολογιστή ενώ έχω τικαρισμενο τον εντοπισμό σφαλμάτων δεν μου το βγάζει!Το ξετίκαρα εκανα ρεσταρτ το τίκαρα αλλά πάλι τίποτα!Τι γίνεται? Edited by chaosdoctor
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ειδα ότι κυκλοφορεί το fix desense 4.6.1, εγώ που έβαλα manually το fix για Rosie ultra smooth και gallery fc Πρέπει να το περάσω???

 

Φιλε μου αν τα widgets σου ειναι flat,οπως εχω παραθεσει στα τελευταια posts στους xda,εισαι οκ...Αν οχι και δεν εχεις περασει το σωστα το ultra smooth rosie,κανε ενα wipe cahe/dalvik και περασε το fix.

 

σμρ το desireS πηρε 2.3.5 με sense 3.0 επισημα.. παιζει να δουμε κατι τετοιο και στο DHD??

 

Φυσικα θα το δουμε...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οποτε λεω να περασω την επισημη ρομ μηωπς δουμε συντομα αναβαθμιση για το κινητουλι μας....μακαρι να ερθει συντομα....
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα θα το δουμε...;)

Χρονικα που το υπολογίζεις να το βλέπουμε;:help:

 

Παιδια αγνωστο αν και οι φημες λενε Νοεμβριο.Ομως σε αυτες τις περιπτωσεις δε κανει να παιζεις το χαλασμενο τηλεφωνο...:p

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα περασα την επισημη εκδοση αλλά δεν εχει ΕΛΛΗΝΙΚΑ αλλα μονο Αγγλικα σιγκαπουρης και λοιπα, με αποτελεσμα να μην μπορω να δουλεψω και μονο το πληκτρολογιο προσπαθω να φτιαξω τουλαχιστον να εχω ελληνικα. Τι να κανω? Θυμιζω το κινητο ηταν απο Αμερικη οποτε μονο για την γλωωσσα περιμενω εναλλακτικες λυσεις...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν τα widgets σου ειναι flat,οπως εχω παραθεσει στα τελευταια posts στους xda,εισαι οκ...Αν οχι και δεν εχεις περασει το σωστα το ultra smooth rosie,κανε ενα wipe cahe/dalvik και περασε το fix.

 

 

 

Φυσικα θα το δουμε...;)

Αυτα να ακουω (οτι ερχεται επισημη αναβαθμιση) και ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ:up:

 

Επισης αν και ειναι off topic με τρωει να το πω επειδη σε αυτο το thread ολοι εχουμε το μοναδικο αυτο smartphone!!!! Λοιπον εχει βγει μια εφαρμογη απο το χρυσο οδηγο που λεγεται greek yellow pages. Την "downloadισα" χθες. Η εφαρμογη ειναι free και ειναι απλα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ! Ευχρηστη, πολυ καλο interface και ακρως χρησιμη!!! Δειτε τη...;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...