Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα έλεγα οτι φταίει η αναβάθμιση. Εγώ είμαι ακόμα στην 2.3.3 (και μάλιστα έχω απενεργοποιημένο τον αυτόματο έλεγχο για νέες αναβαθμίσεις) και έχω το ίδιο πρόβλημα με το com.htc.bgp από χθες το βράδυ. Οπότε μάλλον κάτι στην HTC δεν πάει καλά και όχι στην συσκευή μας... :confused:

 

 

Μπορείς να μου πεις πως ενεργοποιείς/απενεργοποιείς τον αυτόματο έλεγχο για τις αναβαθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια...

και εγω οταν το ειδα ανυσηχησα... μου το βγαζει και μενα αυτο οταν παω να πανω ανανεωση τον καιρο.. εβγαλα και ξαναεβαλα τον καιρο αλλα τιποτα... λετε να βγαλει παλι νεα ανβαθμιση η htc εγω παντως εγω βαλει την αναφορα να στελνετε αυτοματα..δεν ξερω απλα αν το κανει... που λεει οτι θα το κανει και μου βγαζει το κουμπι αναγκαστικο κλεισιμο και μετα τιποτα... καμια νεα ιδεα πως να το διορθωσουμε εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία και ανησυχούσα μήπως ήταν από κάποια εφαρμογή που είχα κατεβάσει μιας και είχα πλέον περισσότερο χώρο...

 

Ας σκεφτούμε κάτι μήπως και βρούμε μία λύση...

Την ημέρα πριν μας παρουσιάσει αυτό το πρόβλημα και την ίδια μέρα... ΤΙ εφαρμογές αναβαθμίσαμε; Ίσως να είναι κάποια κοινή εφαρμογή που έχουμε όλοι και την αναβαθμίσαμε οπότε με "υποβάθμιση" να λυθεί...

 

Εγώ θυμάμαι το Google Maps αλλά και που το έβγαλα, πάλι τα ίδια...

Νομίζω ότι μου ζήτησε και το Youtube...

 

Κάτι άλλο κανείς;

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα μάλλον έχει να κάνει με τον καιρό ή/και τους servers που χρησιμοποιούνται απ'ότι καταλαβαίνω κι όχι με κάποια άλλη εφαρμογή...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ο Villis πρεπει να εχει δικιο καθως και ενα HTC HD2 που εχω προσπαθησα να κανω αναβαθμιση και δεν την δεχεται στον καιρο.Συγκεκριμενα οταν παταω ενημερωση καιρου για την τοποθεσια μου βγαζει σφαλμα ενω για αλλη περιοχη της Ελλαδας το δεχεται κανονικα.

Η τελευταια ενημερωση που εκανε στην τοποθεσια μου ηταν χθες το πρωι στις 9 εκτοτε ουτε με wifi ουτε με windows mobile ανανεωνει.

Το πιθανοτερο ειναι να εχουν προβλημα στους server

 

Χθες εκανα reset το wildfire s αλλα δεν πειραξα την καρτα .Μηπως να εκανα μια γενικη εκκαθαριση και σ' αυτην να φυγουν και υπολοιματα απο εφαρμογες που εβγαζα και εβαζα καθε τοσο για δοκιμες?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω το Desire Z και μου κανει ακριβως το ιδιο πραγμα απο χθες. Εκανα soft και hard reset αλλα το προβλημα παραμενει οταν κανω update το widget για τον καιρο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω για τον καιρό... έχω μόνο για Facebook, Twitter και GMail.. αυτά είναι που κάνουν συνεχείς ανανεώσεις...

Στην κεντρική επιφάνεια έχω το μεγάλο ρολόι με τα feeds. Δεν έχω καιρό... Μήπως είναι κάποιο background check που ίσως κάνει το Market;

 

Επίσης 2-3 φορές μου έβγαλε ότι σταμάτησε και το HTC Sence... σε κανέναν άλλον έβγαλε το ίδιο;

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω τετοια προβληματα αλλα μπορει να μου λυσει καποιος μια απορεια? Πως γινεται να περασω ηχο για ringtone στο κινητο απο το pc? Οταν το τρεχω με το sync, δεν το αναγνωριζει, οταν το τρεχω ως σκληρο δισκο δεν περνιεται τιποτα στην μνημη. Να περασω utube downloader στο κινητο και να το παρω ετσι? Τι στο καλο..
Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιστηκε της γυναικας μου σε 2.3.5 αλλα το sense εμεινε στο 2.1 δεν εγινε 3.0!

 

Αυτό ήταν γνωστό. Το hardware δεν σηκώνει 3.0.

Link to comment
Share on other sites

Παντως υστερα απο την αναβαθμηση του κινητου και ενω δεν κολουσε πριν τωρα αρχισε να κολαει.... Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βραδυ μου το κάνει κι εμένα αυτό στην εφαρμογή του καιρού. Και εγώ δεν το εχω αναβαθμίσει ακόμα. Έχω την έκδοση 2.3.3. Μάλλον πρόβλημα σέρβερ θα ειναι....
Link to comment
Share on other sites

εάν βγάλετε το ρολόι της sense εξακολουθέι να κάνει το ίδιο; μήπως το widget φταίει

Ναι εξακολουθει να κάνει το ίδιο. το δοκίμασα και αυτό χθές.

Link to comment
Share on other sites

App 2 SD σαν αυτο εχει και το wildfire s ρύθμιση να στέλνει της εφαρμογές στην κάρτα sd .γιατί να κατεβάσεις έξτρα εφαρμογή App 2 SD?το είχα κατεβαση και το έσβησα κάνει το ίδιο ακριβώς wildfire s ρύθμιση=κάρτα sd και αποθηκ . χώρος τηλεφ .=δημιουργία περισσότερου χώρου .

 

Γιατι ομως δεν μπορει να μετφερει ολες τις εφαρμογες σρην sd?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ομως δεν μπορει να μετφερει ολες τις εφαρμογες σρην sd?

 

και το app2sd δεν μεταφέρη όλες της εφαρμογές στην sd . εινε θέμα εφαρμογής app

:!:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατι ομως δεν μπορει να μετφερει ολες τις εφαρμογες σρην sd?

 

Γιατί κάποιες (οι περισσότερες) εφαρμογές δεν υποστηρίζουν αυτή τη δυνατότητα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τον καιρό διορθώθηκε (τουλάχιστον σε μένα). Από μόνο του. Άρα πρόβλημα πρέπει να είχε ο server.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τον καιρό διορθώθηκε (τουλάχιστον σε μένα). Από μόνο του. Άρα πρόβλημα πρέπει να είχε ο server.

 

PRITS

Διορθωθηκε προς στιγμη και ξαναχαλασε ,τουλαχιστον σ'εμενα ετσι εγινε

Μεταξυ 15:00-16:30 δουλευε χωρις να βγαζει το μηνυμα και μετα αρχισε παλι τα τρελλα του

Ειναι βεβαιο οτι καποιος σερβερ εχει προβλημα καθως και το HTC hd2 που εχω αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα

Το περιεργο ειναι οτι μονο στην ανανεωση της τοποθεσιας μου βγαζει προβλημα και οχι στις αλλες πολεις

Τις αλλες πολεις οπως και τις μετοχες τα ανανεωνει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

PRITS

Διορθωθηκε προς στιγμη και ξαναχαλασε ,τουλαχιστον σ'εμενα ετσι εγινε

Μεταξυ 15:00-16:30 δουλευε χωρις να βγαζει το μηνυμα και μετα αρχισε παλι τα τρελλα του

Ειναι βεβαιο οτι καποιος σερβερ εχει προβλημα καθως και το HTC hd2 που εχω αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα

Το περιεργο ειναι οτι μονο στην ανανεωση της τοποθεσιας μου βγαζει προβλημα και οχι στις αλλες πολεις

Τις αλλες πολεις οπως και τις μετοχες τα ανανεωνει κανονικα

Ναι, έχεις δίκιο. Πάλι χάλασε!!!

Link to comment
Share on other sites

πριν κανα 2ωρο αναβαθμιστηκα και το ψαξα αρκετα. Πρωτον δεν μου ξαναβγαλε error στον καιρο και οπως αναφερθηκε και εδω, μαλλον ειναι προβλημα στους σερβερ! Τωρα γενικα για την νεα εκδοση:

 

- 30mb επιπλεον μνημη. Επιτελους, το καλυτερο σημειο.

- αν και λιγο αργο το μαρκετ, αισθητικα ειναι καλυτερο

- παρατηρησα οτι ειναι ελαχιστα πιο smooth η διαδραση με την συσκευη

- ομορφο κλειδωμα.

 

Τωρα πρεπει να τεσταρω την αποδοση της μπαταριας. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πάω να κατευάσω ένα παιχνίδι απο το μάρκετ και λέει οτι δεν έχω ελέφθερο χώρο....ενω έχω..τι να κάνω??:S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...