Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόλαβε κανείς να δοκιμάσει αυτό εδώ το ROM; ακούγεται υποσχόμενο και πραγματικά μου αρέσει το μπλεδάκι που έχει βάλει...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1438671

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κανένας να δώσει τις εφαρμογές που μπορούν να αφερεθούν χωρίς να επιρρεαστούν οι βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου ???????
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανένας να δώσει τις εφαρμογές που μπορούν να αφερεθούν χωρίς να επιρρεαστούν οι βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου ???????

Εγώ αυτά που αφαίρεσα με κάθε σιγουριά και 100% δεν επηρέασαν το κινητό, ήταν ΟΛΕΣ οι εφαρμογές που είχαν το εικονίδιο της Vodafone!!! ΜΑ ΟΛΕΣ όμως!!! :lol: :lol:

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει αυτην αλλα μια παρομια http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1434497 το HenseMod εκανα setup και αν κανεις και αυτο το χωρισμα της καρτας μνηνης http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=21120303#post21120303 θα σε δουλευει το Link2SD και ολες οι εφαρμογες θα πανε στην καρτα μνηνης.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια!

βαζω υπενθυμιση στο ημερολογιο αλλα δεν χτυπαει, μονο βγαινει μια ειδοποιηση αριστερα πανω πριν 1 λεπτο πριν την οποια μπορω να δω μονο αν ειναι ξεκλειδωτο το πληκτρολογιο αλλιως τιποτα.

τι παει στραβα?

 

Καλημέρα!

 

Ρε παιδιά την βοήθεια σας για το παραπάνω γιατί θα το πετάξω:angry:

Οι υπενθυμίσεις χτυπάνε μονο οταν η οθόνη είναι ξεκλείδωτη. Αν κλειδώσει και βγει ο δακτύλιος δεν χτυπάνε οι υπενθυμίσεις!

Το ίδιο μου κανει και σε μια δευτερη wildfire s που εχω.

Μίλησα με HTC και δεν βγάζω άκρη! HELP! αλλιως πηγαινουν για service.:cry:

 

Υ.Σ. δοκίμασα να κατεβάσω αλλες εφαρμογες ημερολογιου απο μαρκετ και τα ιδια...

επίσης έκανα επαναφορα ρθυμίσεων, βγαλσιμο καρτας sd και παλι τα ιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΗΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΤΟ HTC WILDFIRE S!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ROOTARW ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕ ΤΠΤ....ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΑΜΗΣΙΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΤΗΣ HTC.COM ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΟΠΩΣ ΚΑΝΕΙ Η VODAFON ΠΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΖΕΙ.ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ TO SUPERUSER ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΛΥΣΗ??? :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου και καλώς ήρθες στο myphone! :D

 

Κατ'αρχάς θα σε παρακαλούσα να μη γράφεις με κεφαλαία γιατί αφενός είναι σα να φωνάζεις κι αφετέρου απαγορεύεται από τους όρους πρόσβασης και χρήσης! Στο θέμα σου τώρα... δοκίμασες να ακολουθήσεις τον οδηγό του dosman (υπάρχει στο πρώτο post);

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κατεβασα το navigon στον υπολογιστη μου πως μπορω να το περασω στο κινητο μου με το usb καλωδιο και θα το διαβαζει μετα ? ή να κανω και κατι αλλο μετα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου και καλώς ήρθες στο forum!

 

Η διαδικασία του να περάσεις μια εφαρμογή, είναι η ίδια για όλες τις εφαρμογές. Ή τις κατεβάζεις από το market ή τις περνάς με καλώδιο usb και τις εγκαθιστάς! Επειδή φαντάζομαι ότι δε μιλάς για αγορασμένη εφαρμογή αλλά για "σπασμένη", απλά να σου αναφέρω ότι οποιαδήποτε δημόσια συζήτηση ή παροχή βοήθειας για σπασμένο λογισμικό απαγορεύεται στο συγκεκριμένο forum :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει αυτην αλλα μια παρομια http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1434497 το HenseMod εκανα setup και αν κανεις και αυτο το χωρισμα της καρτας μνηνης http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=21120303#post21120303 θα σε δουλευει το Link2SD και ολες οι εφαρμογες θα πανε στην καρτα μνηνης.

 

Προσπάθησα να βάλω το HenseMod αλλά δεν ξεκινάει το τηλέφωνο. Έκανε 2-3 φορές επανεκίνηση και μετά κολλάει η οθόνη στο htc με το άσπρο φόντο. Πέρασαν 25 λεπτά και τίποτα!!! Πως θα μπορέσω να το επαναφέρω στο αρχικό λειτουργικό? Την πάτησα τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βάλω το HenseMod αλλά δεν ξεκινάει το τηλέφωνο. Έκανε 2-3 φορές επανεκίνηση και μετά κολλάει η οθόνη στο htc με το άσπρο φόντο. Πέρασαν 25 λεπτά και τίποτα!!! Πως θα μπορέσω να το επαναφέρω στο αρχικό λειτουργικό? Την πάτησα τώρα?

 

Δεν ξερω γιατι σε παρουσιασε αυτο το προβλημα εγω με το που το εβαλα επεξε περιμενα καπου στο πενταλεπτο πρωτη φορα που το ανοιξα.Τωρα για να το επαναφερεις στην αρχιακει κατασταση δεν ξερω αν γινετε προσπαθησε να κανεις setup το αχρειο αυτο που ετρεξες πρωτο οταν ξεκλειδωσες το bootloader να γινει ι αλλιως περνα αυτην την rom http://www.multiupload.com/JCGTCIW33K βρισκετε στο youtube video http://www.youtube.com/watch?v=qJ-hNrcA9qU

ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βάλω το HenseMod αλλά δεν ξεκινάει το τηλέφωνο. Έκανε 2-3 φορές επανεκίνηση και μετά κολλάει η οθόνη στο htc με το άσπρο φόντο. Πέρασαν 25 λεπτά και τίποτα!!! Πως θα μπορέσω να το επαναφέρω στο αρχικό λειτουργικό? Την πάτησα τώρα?

Αν είχες κάνει Nandroid Backup όταν έγινες root, τότε μπορείς να επαναφέρεις τα πάντα μπαίνοντας στο recovery (κρατημένο το volume down και μετά πατάς power) και κάνεις επαναφορά (restore) από εκεί.

 

Μόλις το επαναφέρεις δοκίμασε να περάσεις ξανά τη rom. Μπορεί κάτι να μην είχε περαστεί καλά.

Λογικά θα μπορείς ακόμα και τώρα μέσω recovery να την περάσεις ξανά. Αν σου κάνει επανεκκίνηση συνέχεια και μετά κολλάει, δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία για 1-2 λεπτά, βάλτην και άνοιξέ το. Μπορεί να ξεκολλήσει.

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Θελω την Βοηθεια σας. Παω HTC dev για unlock bootloader. (Εχω κανει update απο πριν και ειμαι στο 2.3.5. ) Η ROM στο HTCdev γιατι πραγμα χρειαζεται? Για να ανανεωσω το ΗΒΟΟΤ? ..Υποθετω πως ετσι ειναι και κανω τα βηματα και τρώω Error 190 οτι δηλαδη πρεπει να κανω αναβαθμιση ΟΤΑ π.χ σε 2.3.5 η κατι τετοιο

εχει τυχει σε καποιον εδω μεσα αυτο?Πρεπει να κανω αναβαθμιση ΗΒΟΟΤ? Πρεπει να γινει?

Παρεπιμπτοντως ακολουθησα τις οδηγιες εδω

TUTORIAL Error 190 Fix http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1445867 αλλα δεν εγινε τιποτα ...π.χ. ADB Denied και κατι τετοια μου εβγαιναν

Edited by sk8citizen
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω βρισκω εμποδια στο βημα 12 της μεθοδου HTC για να ξεκλειδωσω τον bootloader. Μαλλον θελει αναβάθμιση το hboot. Η ΤΜΟ gr ειναι η σωστη RUU για εγκατασταση? Δεν πιστευω να ειναι branded με τιποτα περιεργα logos. Ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και απο εμένα καινούριος στην παρέα οπότε για τυχόν λάθη στο θέμα της χρήσης του forum συγχωρήστε με...είμαι κάτοχος ενός Htc wildfire s (το πρώτο μου android phone) εδω και δύο μήνες.ολα καλά όλα ανθιρά.αυτο που έχει απογοητεύσει πλήρως ειναι το θέμα της εσωτερικής μνήμης.βαρέθηκα να σβήνω εφαρμογές.εφαρμογές που ηταν στην sd και όταν τις έσβηνα αυτόματα μεγάλωνε και η μνήμη του τηλεφώνου.πως γίνεται αυτο ρε παιδιά;εχω μέινει πλέον με τρείς εφαρμογές μονίμως μου ζητάει να μεγαλώσω τον χώρο με το που βγάλω δυό τρείς φωτογραφίες.κάνω κάτι λάθος;αυτο ομως που με παραξενεύει και είμαι πολύ περίεργος να μαθω τι γίνεται είναι αυτο που ανέφερα παραπάνω.σβήνω εφαρμογές απο την sd και μεγαλώνει η μνήμη του τηλεφώνου.:(

 

προς αποφυγή παρεξηγήσεων να τονίσω είμαι άσχετος.πρώτη φορά είμαι κάτοχος smartphone.

Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και απο εμένα καινούριος στην παρέα οπότε για τυχόν λάθη στο θέμα της χρήσης του forum συγχωρήστε με...είμαι κάτοχος ενός Htc wildfire s (το πρώτο μου android phone) εδω και δύο μήνες.ολα καλά όλα ανθιρά.αυτο που έχει απογοητεύσει πλήρως ειναι το θέμα της εσωτερικής μνήμης.βαρέθηκα να σβήνω εφαρμογές.εφαρμογές που ηταν στην sd και όταν τις έσβηνα αυτόματα μεγάλωνε και η μνήμη του τηλεφώνου.πως γίνεται αυτο ρε παιδιά;εχω μέινει πλέον με τρείς εφαρμογές μονίμως μου ζητάει να μεγαλώσω τον χώρο με το που βγάλω δυό τρείς φωτογραφίες.κάνω κάτι λάθος;αυτο ομως που με παραξενεύει και είμαι πολύ περίεργος να μαθω τι γίνεται είναι αυτο που ανέφερα παραπάνω.σβήνω εφαρμογές απο την sd και μεγαλώνει η μνήμη του τηλεφώνου.:(

 

προς αποφυγή παρεξηγήσεων να τονίσω είμαι άσχετος.πρώτη φορά είμαι κάτοχος smartphone.

Δες λίγο την εφαρμογή App2sd από το market που μεταφέρει το μεγαλύτερο μέρος της εφαρμογής στην κάρτα μνήμης.

https://market.android.com/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hMHNvZnQuZ3Bob25lLmFwcDJzZCJd

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς οτι μεταφέρει το μεγαλύτερο μέρος;βασικά την ειχα εγκαταστήσει αλλα δεν είδα κάποια διαφορά.προσωρινές μνήμες να τονίσω ανα δύο μερες τις σβήνω.
Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς οτι μεταφέρει το μεγαλύτερο μέρος;βασικά την ειχα εγκαταστήσει αλλα δεν είδα κάποια διαφορά.προσωρινές μνήμες να τονίσω ανα δύο μερες τις σβήνω.

Δεν μεταφέρει όλες τις εφαρμογές. Από αυτές που μεταφέρει κάποια bytes μένουν στην κύρια.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφέρει όλες τις εφαρμογές. Από αυτές που μεταφέρει κάποια bytes μένουν στην κύρια.

 

δεν ξερω φίλε μου σ'ευχαριστω πάντως για την απάντηση.έχω βρεί τον μπελά μου

Not everyone understands house music..it's a spiritual thing..a body thing..a soul thing..
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς δοκιμάσει το κινητό με το mw600 (bluetooth) ? Δεν μου εμφανίζει το όνομα στην οθόνη του Bluetooth ?? Το έχει δει κανείς να δουλεύει με άλλη Rom?:(
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Θελω την Βοηθεια σας. Παω HTC dev για unlock bootloader. (Εχω κανει update απο πριν και ειμαι στο 2.3.5. ) Η ROM στο HTCdev γιατι πραγμα χρειαζεται? Για να ανανεωσω το ΗΒΟΟΤ? ..Υποθετω πως ετσι ειναι και κανω τα βηματα και τρώω Error 190 οτι δηλαδη πρεπει να κανω αναβαθμιση ΟΤΑ π.χ σε 2.3.5 η κατι τετοιο

εχει τυχει σε καποιον εδω μεσα αυτο?Πρεπει να κανω αναβαθμιση ΗΒΟΟΤ? Πρεπει να γινει?

Παρεπιμπτοντως ακολουθησα τις οδηγιες εδω

TUTORIAL Error 190 Fix http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1445867 αλλα δεν εγινε τιποτα ...π.χ. ADB Denied και κατι τετοια μου εβγαιναν

 

Καλησπέρα.

 

Όταν θα πας στο htcdev και επιλέξεις unlock bootloader, θα σου εμφανίσει μια λίστα από κινητά τηλέφωνα. Αυτά που έχουν (*) -ανάμεσα σε αυτά είναι και το HTC Wildfire S- χρειάζονται την αναβάθμιση του HBOOT για να προχωρήσεις στην διαδιακασία του ξεκλειδώματος του bootloader. Φυσικά, για να προχωρήσεις στην αναβάθμιση του HBOOT, θα πρέπει αρχικά να έχεις ολοκληρώσει την διαδικασία αναβάθμισης της έκδοσης του λογισμικού από v2.3.3 σε v2.3.5, ώστε να αναβαθμιστεί αυτόματα και η έκδοση της ROM.

 

Άμα δεν γνωρίζεις πως να προχωρήσεις στην αναβάθμιση του HBOOT και, εν συνεχεία, στο ξεκλείδωμα του bootloader κοίτα εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1432199

 

Εάν και πάλι έχεις πρόβλημα γιατί δεν μπορείς να καταλάβεις ορισμένα πράγματα, να μας το πεις... χωρίς φόβο και χωρίς πάθος... :)

 

Παιδες εγω βρισκω εμποδια στο βημα 12 της μεθοδου HTC για να ξεκλειδωσω τον bootloader. Μαλλον θελει αναβάθμιση το hboot. Η ΤΜΟ gr ειναι η σωστη RUU για εγκατασταση? Δεν πιστευω να ειναι branded με τιποτα περιεργα logos. Ξερει κανεις?

 

Ποιος είναι ο πάροχος κινητής τηλεφωνίας σου;

 

Εάν έκανες την αναβάθμιση της έκδοσης του λογισμικού σε v2.3.5, πήγαινε ρυθμίσεις-> σχετικά με το τηλέφωνο-> έκδοση λογισμικού (αυτό πρέπει να είναι το μονοπάτι από όσο θυμάμαι γτ δεν έχω μπροστά μου την συσκευή) και έλεγξε εκεί που λέει "Αριθμός Λογαριασμού".

 

Επιβεβαίωσε τον πάροχο μαζί με τον αριθμό λογαριασμού από την λίστα που σου εμφανίζει η htc, κατέβασε το συγκεκριμένο αρχείο και προχώρησε την διαδικασία.

 

Εάν δεν έγινα κατανοητός, ευχαριστώ να σε βοηθήσω ακόμα περισσότερο. :)

 

Γεια χαρά και απο εμένα καινούριος στην παρέα οπότε για τυχόν λάθη στο θέμα της χρήσης του forum συγχωρήστε με...είμαι κάτοχος ενός Htc wildfire s (το πρώτο μου android phone) εδω και δύο μήνες.ολα καλά όλα ανθιρά.αυτο που έχει απογοητεύσει πλήρως ειναι το θέμα της εσωτερικής μνήμης.βαρέθηκα να σβήνω εφαρμογές.εφαρμογές που ηταν στην sd και όταν τις έσβηνα αυτόματα μεγάλωνε και η μνήμη του τηλεφώνου.πως γίνεται αυτο ρε παιδιά;εχω μέινει πλέον με τρείς εφαρμογές μονίμως μου ζητάει να μεγαλώσω τον χώρο με το που βγάλω δυό τρείς φωτογραφίες.κάνω κάτι λάθος;αυτο ομως που με παραξενεύει και είμαι πολύ περίεργος να μαθω τι γίνεται είναι αυτο που ανέφερα παραπάνω.σβήνω εφαρμογές απο την sd και μεγαλώνει η μνήμη του τηλεφώνου.:(

 

προς αποφυγή παρεξηγήσεων να τονίσω είμαι άσχετος.πρώτη φορά είμαι κάτοχος smartphone.

 

Καλησπέρα.

 

Όταν πρωταγοράζεις το HTC Wildfire S, σου παρέχει γύρα 120-130MB διαθέσιμο χώρο μνήμης. Αυτό οφείλεται στο ότι τα υπόλοιπα ΜΒ τα καταλαμβάνουν τόσο το λειτουργικό όσο και κάποιες περιττές εφαρμογές της HTC ή του παρόχου σου.

 

Κάθε φορά που διαγράφεις κάποια εφαρμογή πιθανότατα να παραμένουν και κάποια αρχεία από τα ήδη απεγκατεστημένα. Πάντως, δεν είμαι και τόσο σίγουρος εάν συμβαίνει το τελευταίο που προανέφερα γιατί το android βασίζεται σε κώδικα UNIX και, από όσο γνωρίζω, δεν έχουν τέτοιο θέμα. Πάραυτα, ας με διορθώσει κάποιος άλλος συνάδελφος.

 

Γενικότερα, για να απελευθερώσεις χώρο στην εσωτική μνήμη, θα πρέπει να προχωρήσεις στην διαδικασία αλλαγής της stock rom με κάποια άλλη custom rom, όπου παύουν να υφίσταται πλέον οι περιττές εφαρμογές και αποδίδει ακόμα καλύτερα το κινητό σε απόδοση. Αυτό έχει ως επακόλουθο να χάσεις την όποια εγγύηση. Φαντάζομαι το γνωρίζεις αυτό. Και, για να προχωρήσεις στην διαδικασία αλλαγής της stock rom, θα πρέπει να έχεις κάνει unlock bootloader, να έχεις προχωρήσεις στην διαδικασία του root και του custom recovery, κ.ο.κ. -όπως χαρακτηριστικά έχουν προαναφέρει άλλα παιδιά-. :)

 

Δες λίγο την εφαρμογή App2sd από το market που μεταφέρει το μεγαλύτερο μέρος της εφαρμογής στην κάρτα μνήμης.

https://market.android.com/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hMHNvZnQuZ3Bob25lLmFwcDJzZCJd

 

Εξίσου αξιόλογο πρόγραμμα είναι το Link2SD https://market.android.com/details?id=com.buak.Link2SD&hl=el, αλλά και πάλι παραμένουν κάποια Kbytes στην εσωτερική μνήμη, όπως χαρακτηριστικά αναφέρει και ο gaazas. :)

 

Εχει κανείς δοκιμάσει το κινητό με το mw600 (bluetooth) ? Δεν μου εμφανίζει το όνομα στην οθόνη του Bluetooth ?? Το έχει δει κανείς να δουλεύει με άλλη Rom?:(

 

Άμα έχεις ενεργοποιήσει το bluetooth, θα πρέπει να στο εμφανίζει κανονικά. Προσωπικά, δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά με άλλα bluetooth άλλων εταιρειών δεν υφίσταται κάποιο πρόβλημα.

 

Τι εννοείς λέγοντας χαρακτηριστικά εάν το έχει δοκιμάσει κάποιος με άλλη ROM. Έχεις αλλάξει την stock rom;

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε το κουμπί τροποποίηση ή την πολλαπλή παράθεση εναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

Άμα έχεις ενεργοποιήσει το bluetooth, θα πρέπει να στο εμφανίζει κανονικά. Προσωπικά, δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά με άλλα bluetooth άλλων εταιρειών δεν υφίσταται κάποιο πρόβλημα.

 

Τι εννοείς λέγοντας χαρακτηριστικά εάν το έχει δοκιμάσει κάποιος με άλλη ROM. Έχεις αλλάξει την stock rom;

Το συγκεκριμενο Bluetooth έχει δικιά του οθόνη που κανονικά θα πρέπει να σου εμφανίζει το όνομα αλλά με την επίσημη Rom μου φέρνει μόνο τον αριθμό...

Link to comment
Share on other sites

Μια υπενθύμιση γιατί κόλλησα με το ένα wildfire s που τυγχάνει να έχω στα χέρια μου αυτές τις μέρες. Η συσκευή είναι ενός φίλου και δεν ξέρω πως τα κατάφερε αλλά δεν μπαίνει στο ίντερνετ, ενώ έχει mb από cosmote. Τι ρυθμίζουμε ακριβώς;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο Bluetooth έχει δικιά του οθόνη που κανονικά θα πρέπει να σου εμφανίζει το όνομα αλλά με την επίσημη Rom μου φέρνει μόνο τον αριθμό...

 

Δεν πιστεύω ότι είναι θέμα ROM. Κάτι άλλο συμβαίνει.

 

Προσωπικά, δεν γνωρίζω να σου απαντήσω. Λυπάμαι.

 

Ελπίζω να υπάρχει κάποιο άλλο παιδί που να μπορεί να σε συμβουλέψει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μια υπενθύμιση γιατί κόλλησα με το ένα wildfire s που τυγχάνει να έχω στα χέρια μου αυτές τις μέρες. Η συσκευή είναι ενός φίλου και δεν ξέρω πως τα κατάφερε αλλά δεν μπαίνει στο ίντερνετ, ενώ έχει mb από cosmote. Τι ρυθμίζουμε ακριβώς;

 

Ρυθμίσεις-> Ασύρματα Δίκτυα-> Δίκτυο Κινητής Τηλεφωνίας (ενεργοποιείς την επιλογή)

 

Η παραπάνω επιλογή είναι για την ενεργοποίηση του 3G σε περίπτωση που δεν χρησιμοποιείς το wifi.

 

Εάν και πάλι συνεχίζει να μην μπαίνει στο internet, δοκίμασε να μπεις μέσω wifi.

 

Εάν συνεχίζει να μην μπαίνει και μέσω wifi, κάπου αλλού είναι το πρόβλημα.

 

Υ.Γ. Κάνε κι έναν καθαρισμό των cookies, passwords, forms και όλα τα συναφή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...