Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε επαναφορά με τα προγράμματα της Sony...(companion και SEUS)

 

 

 

Το επιχείρησα να το κάνω αλλά δεν το διαβάζει καν,το τοποθετώ στο usb κ είναι νεκρό.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά! Μετά απο καιρό σας ξαναβρίσκω! Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάπου αλλά πως μπορω να κάνω screenshot στο κινητό μου; Με την παλιότερη έκδοση είχα αυτη την δυνατότητα,μετα την αναβάθμιση πλεον όχι. Υπαρχει κάποιο app ή καποιος άλλος τρόπος; (ή υπάρχει τρόπος να γυρίσω στην παλιότερη έκδοση; :P )

p.s Μπορει να εκανα χαζομάρα αλλα πριν κάνω το update ειχα κρατήσει σε εναν φάκελο όλα τα αρχεία του κινητου ΚΑΙ αυτα του συστηματος..

Link to comment
Share on other sites

Το επιχείρησα να το κάνω αλλά δεν το διαβάζει καν,το τοποθετώ στο usb κ είναι νεκρό.......

 

φαντάζομαι κρατάς πατημένο το πληκτρο μείωσης της έντασης την ώρα που το συνδέεις.... σιγουρα θα υπαρχει λυση δυσκολα κολλανε τα mini....

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι κρατάς πατημένο το πληκτρο μείωσης της έντασης την ώρα που το συνδέεις.... σιγουρα θα υπαρχει λυση δυσκολα κολλανε τα mini....

 

μπορεί να το έκαψα αλλά είπαμε δεν είμαι τόσο άσχετος:p:p..άσε φίλε μου κ στεναχωρήθηκα,γιατί είπα να πειραματιστώ στο να φλασάρω zip files μέσω recovery αφού έμαθα να ρουτάρω μέσω flashtool κ γενικότερα διάφορα πραγματάκια που δεν ήξερα κ την πάτησα:) κ για μικρό είναι γαμάτο....που λες,το συνδέω αλλά τίποτα ακόμα,ούτε με το seus δεν γίνεται δουλειά....όπως ενημέρωσα κ πριν,δεν ανάβει καν η ενδεικτική λυχνία του κινητού όταν συνδέεται με usb!!κ με το πλήκτρο πατημένο το έχω δοκιμάσει,σαν να κάνω ανανέωση σε λογισμικό αλλά κ πάλι.....:!:

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να το έκαψα αλλά είπαμε δεν είμαι τόσο άσχετος:p:p..άσε φίλε μου κ στεναχωρήθηκα,γιατί είπα να πειραματιστώ στο να φλασάρω zip files μέσω recovery αφού έμαθα να ρουτάρω μέσω flashtool κ γενικότερα διάφορα πραγματάκια που δεν ήξερα κ την πάτησα:) κ για μικρό είναι γαμάτο....που λες,το συνδέω αλλά τίποτα ακόμα,ούτε με το seus δεν γίνεται δουλειά....όπως ενημέρωσα κ πριν,δεν ανάβει καν η ενδεικτική λυχνία του κινητού όταν συνδέεται με usb!!κ με το πλήκτρο πατημένο το έχω δοκιμάσει,σαν να κάνω ανανέωση σε λογισμικό αλλά κ πάλι.....:!:

 

κοιτα για να λες οτι ανοιγει κ κολλαει στο λογοτυπο σιγουρα δουλευει απλα μηπως δεν σου αναγνωριζει την υποδοχη usb αλλα κ παλι με επιφυλαξη το λεω, σαν σκεψη.... σκαλωμα τωρα ε?? εγω στο δικο μου παντως που το δοκιμασα τωρα, ανοιγω το flashtool, κλεινω το κινητο, βγαζω κ βαζω την μπαταρια κ συνδεω το usb απλα χωρις να κρατησω το κουμπι κ μου συνδεεται σε flash mode.... (περιεργο γτ μονο με το κουμπι πατημενο ηξερα) αν δεν το εχεις κανει κ αυτο κανε μια προσπαθεια.......μακαρι να γινει δουλεια....

 

κοιτα για να λες οτι ανοιγει κ κολλαει στο λογοτυπο σιγουρα δουλευει απλα μηπως δεν σου αναγνωριζει την υποδοχη usb αλλα κ παλι με επιφυλαξη το λεω, σαν σκεψη.... σκαλωμα τωρα ε?? εγω στο δικο μου παντως που το δοκιμασα τωρα, ανοιγω το flashtool, κλεινω το κινητο, βγαζω κ βαζω την μπαταρια κ συνδεω το usb απλα χωρις να κρατησω το κουμπι κ μου συνδεεται σε flash mode.... (περιεργο γτ μονο με το κουμπι πατημενο ηξερα) αν δεν το εχεις κανει κ αυτο κανε μια προσπαθεια.......μακαρι να γινει δουλεια....

 

βασικα την προσπαθεια την εκανα ακριβος ετσι: βγαζω την μπαταρια, κραταω το κουμπι πατημενο κ συνδεω το καλωδιο, μετα βαζω την παταρια κ μου συνδεεται μονο του! για δες το κ πες μου μπας κ βγαλουμε ακρη!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

βασικα την προσπαθεια την εκανα ακριβος ετσι: βγαζω την μπαταρια, κραταω το κουμπι πατημενο κ συνδεω το καλωδιο, μετα βαζω την παταρια κ μου συνδεεται μονο του! για δες το κ πες μου μπας κ βγαλουμε ακρη!

Καλησπέρα, αν κατάλαβα καλά πρώτα το συνέδεσες και μετά έβαλες την μπαταρία; αν το έκανες αυτό μάλλον το έκαψες. Εύχομαι βέβαια να κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

 

Ξερετε αν μπορουμε να βρουμε tv out καλωδιο για το xperia mini pro?

 

Πιο συγκεκριμενα ψαχνω κατι σχετικο με αυτο που ειχα σε ενα παλιοτερο κινητο (satio) που συνδεονταν στην συσκευη και το καλωδιο ειχε αλλα τρια βισματακια (κοκκινο, ασπρο, κιτρινο) τα οποια συνδεονταν με την σειρα τους στις αντιστοιχες υποδοχες της τηλεορασης.

 

Αν υπαρχει κατι ξερουμε σε ποιο καταστημα θα βρω κατι και αν υπαρχει καποιο λινκ?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

παίδες όποιος θέλει να αλλάξει ROM στα πρότυπα του XPERIA Z ΕΔΩ:

((( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2155803 )))

 

την έχω δοκιμάσει και δουλευει τέλεια και δεν κολαει καθόλου.... και με κλειδωμένο και με ξεκλείδωτο bootloader σας την προτείνω ΠΆΝΤΑ ΜΕ ΔΙΚΙΆ ΣΑΣ ΕΥΘΕΙΝΗ :p:D

Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν κατάλαβα καλά πρώτα το συνέδεσες και μετά έβαλες την μπαταρία; αν το έκανες αυτό μάλλον το έκαψες. Εύχομαι βέβαια να κάνω λάθος.

 

ναι ετσι το εκανα κ μου δουλεψε κανονικα, συνδεθηκε σε flashmode.... βασικα εγω δεν ειμαι το παιδι που εχει το προβλημα, απλα του ειπα μια γνωμη.... σε εμενα δεν κανει κανενα προβλημα αυτο που περιεγραψα παντως, ολα δουλευουν μια χαρα....

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι το εκανα κ μου δουλεψε κανονικα, συνδεθηκε σε flashmode.... βασικα εγω δεν ειμαι το παιδι που εχει το προβλημα, απλα του ειπα μια γνωμη.... σε εμενα δεν κανει κανενα προβλημα αυτο που περιεγραψα παντως, ολα δουλευουν μια χαρα....

 

Φίλε μου να σαι πάντα καλά,ναι πέτυχε:D...του πέρασα την 2.3 μέσω flashtool κ άνοιξε:)....τώρα που έμαθα θα ξαναπειραματιστώ:p χεχε......θα το κάνω root πάλι αλλά θέλω να ρωτήσω σχετικά με τις custom rom,ποια είναι οι γνώμη σας????

 

Φίλε μου να σαι πάντα καλά,ναι πέτυχε:D...του πέρασα την 2.3 μέσω flashtool κ άνοιξε:)....τώρα που έμαθα θα ξαναπειραματιστώ:p χεχε,......θα το κάνω root πάλι αλλά θέλω να ρωτήσω σχετικά με τις custom rom,ποια είναι οι γνώμη σας????

 

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια:)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να σαι πάντα καλά,ναι πέτυχε:D:D...του πέρασα την 2.3 μέσω flashtool κ άνοιξε:)....τώρα που έμαθα θα ξαναπειραματιστώ:p:p χεχε......θα το κάνω root πάλι αλλά θέλω να ρωτήσω σχετικά με τις custom rom,ποια είναι οι γνώμη σας????

 

να σαι καλα φιλε μου, αφου βγαλαμε ακρη παλι καλα!! καλο πειραγμα τωρα!!

Link to comment
Share on other sites

παίδες όποιος θέλει να αλλάξει ROM στα πρότυπα του XPERIA Z ΕΔΩ:

((( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2155803 )))

 

την έχω δοκιμάσει και δουλευει τέλεια και δεν κολαει καθόλου.... και με κλειδωμένο και με ξεκλείδωτο bootloader σας την προτείνω ΠΆΝΤΑ ΜΕ ΔΙΚΙΆ ΣΑΣ ΕΥΘΕΙΝΗ :p:D

 

Από που την κατεβαζουμε;; πηγα στο link που δινεις αλλα δεν καταλαβαινω :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από που την κατεβαζουμε;; πηγα στο link που δινεις αλλα δεν καταλαβαινω :O

 

 

 

απο εδω :)

http://d-h.st/pDV

πάτησε το κουμπί λήψεις

Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

απο εδω :)

http://d-h.st/pDV

πάτησε το κουμπί λήψεις

 

Να σου κάνω μια ερώτηση,έχω κάνει root σε 431 και πέρασα από pc companion την 587,το root όμως δεν χάθηκε,μπορώ να περάσω την rom η όχι???:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω ενα σοβαρο προβλημα με το mini pro, του εχω κανει root και ετσι μπορω να κανω απεγκατασταση καποιες εφαρμογες που πριν δεν μπρουσα ετσι και εγω εκανα απεγκατασταση μια εφαρμογη που ονομαζεται αρχικη οθονη xreria και απο τοτε το κινητο οταν παω να του κανω ενεργοποιηση δεν ανοιγει δειχνει μονο το λογοτυπο xreria μαλλον εσβησα το launcher της μαμας του.Νομιζα οτι δεν θα μου δημιουρηγσει προβλημα αυτο αν δεν υπαρχει. Ειχα δυο launcher αυτο της μαμας του και το Tsf αλλα μαλλον για να μπει σε λειτουργεια θελει και το αλλο. Τι μπορω να κανω τωρα??? Μπορω να κανω κατι απο μονη μου(εκανα αρκετα το κατεστρεψα) ή να το παω εκει που το αγορασα??? εχει εγγυηση, αλλα θα καταλαβουν οτι εκανα root?? και οτι ευθυνομαι εγω??? :cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν δεν δουλέψει κάνε μια επαναφορά με το SEUS
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω ενα σοβαρο προβλημα με το mini pro, του εχω κανει root και ετσι μπορω να κανω απεγκατασταση καποιες εφαρμογες που πριν δεν μπρουσα ετσι και εγω εκανα απεγκατασταση μια εφαρμογη που ονομαζεται αρχικη οθονη xreria και απο τοτε το κινητο οταν παω να του κανω ενεργοποιηση δεν ανοιγει δειχνει μονο το λογοτυπο xreria μαλλον εσβησα το launcher της μαμας του.Νομιζα οτι δεν θα μου δημιουρηγσει προβλημα αυτο αν δεν υπαρχει. Ειχα δυο launcher αυτο της μαμας του και το Tsf αλλα μαλλον για να μπει σε λειτουργεια θελει και το αλλο. Τι μπορω να κανω τωρα??? Μπορω να κανω κατι απο μονη μου(εκανα αρκετα το κατεστρεψα) ή να το παω εκει που το αγορασα??? εχει εγγυηση, αλλα θα καταλαβουν οτι εκανα root?? και οτι ευθυνομαι εγω??? :cry::cry:

 

 

Τελικα συνδεσα το κινητο με τον υπολογιστη και εκανα ενημερωση λογισμικου σε 4.1.Β.0.587 γιατι ειχα την προηγουμενη και ολα καλα αλλα εχασα το root.

 

Οπως ειπα και πιο πανω ειχα κανει root στο κινητο αλλα τωρα με την ενημερωση το εχασα, αν και υπαρχει το εικονιδιο superuser υπαρχουν καποιες εφαρμογες που ειχα που δουλευαν μονο ως root τωρα αυτες δεν δουλευουν αρα λογκα δεν ειμαι πλεον root ασχετα με το εικονιδιο(superuser). Τι μπορω να κανω; πρεπει να γυρισω ξανα στην προηγουμενη εκδοση και να κανω root; εχει βγει για αυτη την εκδοση;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219781

Κατεβασε αυτο.Δε χρειαζεται να αλλαξεις εκδοση.

 

Καλησπερα, κατεβασα απο το Dropbox το ERoot-1.0.16.exe στην αρχη το ερτεξα και μου εβγαλε ενα προγραμμα στα κινεζικα που το μονο που ξεχωριζε ηταν η λεξη root το πατησα αλλα το κινητο δεν εκανε κατι το ξαναπατησα αλλα τιποτα δεν καταλαβαινω και τι γραφει γιατι ειναι στα κινεζικα. Το απεγκατεστησα και το εγκατεστησα ξανα για να το ξανακανω αλλα τωρα μου εμφανιζει στον υπολογιστη αυτο το μηνυμα -> init()failed

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219781

Κατεβασε αυτο.Δε χρειαζεται να αλλαξεις εκδοση.

 

Πολύ καλό:)....το δοκίμασα να δω αν δουλεύει κ πιάνει..το έκανε root με ένα click

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό:)....το δοκίμασα να δω αν δουλεύει κ πιάνει..το έκανε root με ένα click

 

Το εκανα τελικα αλλα το σημα του superuser ειναι ενα εικονιδιο μπλε με διεση δεν ειναι ο πρασινος πειρατης.

Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

παίδες όποιος θέλει να αλλάξει ROM στα πρότυπα του XPERIA Z ΕΔΩ:

((( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2155803 )))

 

την έχω δοκιμάσει και δουλευει τέλεια και δεν κολαει καθόλου.... και με κλειδωμένο και με ξεκλείδωτο bootloader σας την προτείνω ΠΆΝΤΑ ΜΕ ΔΙΚΙΆ ΣΑΣ ΕΥΘΕΙΝΗ :p:D

 

παιδια επειδη ειμαι ασχετος απο αυτα μηπως μπορει καποιος να μου πει πως θα περασω αυτη την εκδοση.

 

ααα παλιοτερα ενας φιλος μου ειχε κανει και rebrand με wotan server για να απαλλαγω απο τα vodafone..

δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα τελικα αλλα το σημα του superuser ειναι ενα εικονιδιο μπλε με διεση δεν ειναι ο πρασινος πειρατης.

 

Δεν εχει σημασια.Απλα τωρα αντι του superuser πολλοι επιλεγουν το Supersu που κανει την ιδια δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...