Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4.0.Α.2.377

εμενα δεν μου δινει αναβαθμιση ακομα και εχω την .335

το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμενα δεν μου δινει αναβαθμιση ακομα και εχω την .335

Aπο που πηρες το κινητο? Ειναι branded?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω τους κατόχους του mini,

1. έχει κάνει κανείς sync το outlook mail του με την εφαρμογή mail και

2. Υπάρχει δωρεάν η εφαρμογή roadsync όπως και στο Χ10μινι (κάνει sync outlook mail/contacts/calendar)

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου δινει αναβαθμιση ακομα και εχω την .335

 

εμενα ειναι 40.A.2.368 και ειναι εισαγωγης...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι 40.A.2.368 και ειναι εισαγωγης...

 

Κ εγω αυτη την εκδοση εχω! Μηπως ο αριθμος στο τελος εκτος απο το ποσο προσφατο ειναι το λογισμικο εχει σχεση και με το αν το κινητο ειναι το απλο mini ή το pro?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχω και τα 2 πάνω. Αλλά τα ανοίγω και τα 2 για να σβηστούν οι ειδοποιησεις και η εφαρμογή απο τη μάνα του δέν σβήνετε ο αριθμός του νέου μυνήματος(υποτίθετε) . Έχεις κάτι να προτείνεις?

 

στειλε απο καπου στο κινητο σου ενα μηνυμα. πηγαινε δες το με την αρχικη εφαρμογη μηνυματων και θα σβηστει. οταν σβηστει το βαζεις να ειναι το handcent το προεπιλογη προγραμμα μηνυματων

 

Aπο που πηρες το κινητο? Ειναι branded?

 

κι εμενα αυτο μου διχνει στο mini pro που πηρα αλλο και ειναι απο πλαισιο ελληνικης αντιπροσωπειας και δεν μου λεει οτι εχει αλλη αναβαθμιση..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

4.0.Α.2.377 το δικο μου, αγορασμενο απο καταστημα cosmote, unbranded μεν (το κουτι δεν ελεγε cosmote, οταν το αναβεις δεν λεει πουθενα cosmote κλπ, δεν εχει τιποτα ταπετσαριες cosmote), αλλα με την εφαρμογη cosmotetopapps προεγκατεστημενη συν εναν ηχο κλησης cosmote.

Α και ρυθμισεις ιντερνετ ειχε cosmote μεσα, αλλα δεν ξερω αν ηταν προεγκατεστημενες ή αν το κινητο αναγνωριζει την καρτα σιμ αυτοματα και ενεργοποιει τις αντιστοιχες ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

4.0.Α.2.377 το δικο μου, αγορασμενο απο καταστημα cosmote, unbranded μεν (το κουτι δεν ελεγε cosmote, οταν το αναβεις δεν λεει πουθενα cosmote κλπ, δεν εχει τιποτα ταπετσαριες cosmote), αλλα με την εφαρμογη cosmotetopapps προεγκατεστημενη συν εναν ηχο κλησης cosmote.

Α και ρυθμισεις ιντερνετ ειχε cosmote μεσα, αλλα δεν ξερω αν ηταν προεγκατεστημενες ή αν το κινητο αναγνωριζει την καρτα σιμ αυτοματα και ενεργοποιει τις αντιστοιχες ρυθμισεις.

 

cosmote ειναι τοτε..

Link to comment
Share on other sites

στειλε απο καπου στο κινητο σου ενα μηνυμα. πηγαινε δες το με την αρχικη εφαρμογη μηνυματων και θα σβηστει. οταν σβηστει το βαζεις να ειναι το handcent το προεπιλογη προγραμμα μηνυματων

 

Δέν γινόταν τίποτα. Μέχρι που σβήστηκε προχθές μόνο του με το που ήρθε κάποιο μήνυμα(μου ήρθαν και άλλες φορές μηνύματα αλλά δέν γινόταν τίποτα).

Έσβησα το handcent και μετά εβαλα το blink για το led και είμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Aπο που πηρες το κινητο? Ειναι branded?

απο πλαισιο περιπου και οχι δν ειναι!!!(που μπορω να τσεκαρω αν το ιμει του ειναι ελληνικο?

το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω βγάλει το κινητό από την φόρτιση πριν 13 ώρες και 35 λεπτά (έχει ακριβής ένδειξη στις ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο, χρήση μπαταρίας) και έχει 77% ακόμα. Δεν έχω κάνει και πολλά σήμερα. 2-3 κλήσεις 10λεπτες, 40 μηνύματα, ασύρματη σύνδεση κανά μισάωρο στο μάρκετ κατεβάζοντας 2-3 εφαρμογές, άνοιγμα skype χωρίς συνομιλία. Αυτά θυμάμαι :p

 

Καλά δεν είναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω βγάλει το κινητό από την φόρτιση πριν 13 ώρες και 35 λεπτά (έχει ακριβής ένδειξη στις ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο, χρήση μπαταρίας) και έχει 77% ακόμα. Δεν έχω κάνει και πολλά σήμερα. 2-3 κλήσεις 10λεπτες, 40 μηνύματα, ασύρματη σύνδεση κανά μισάωρο στο μάρκετ κατεβάζοντας 2-3 εφαρμογές, άνοιγμα skype χωρίς συνομιλία. Αυτά θυμάμαι :p

 

Καλά δεν είναι?

 

μια χαρα ειναι φιλε!μην μιλας καθολου!και μενα με εχει εκπληξει ευχαριστα η μπααρια του μικρου.βεβαια την προσεχω οσο μπορω..

 

4.0.Α.2.377 το δικο μου, αγορασμενο απο καταστημα cosmote, unbranded μεν (το κουτι δεν ελεγε cosmote, οταν το αναβεις δεν λεει πουθενα cosmote κλπ, δεν εχει τιποτα ταπετσαριες cosmote), αλλα με την εφαρμογη cosmotetopapps προεγκατεστημενη συν εναν ηχο κλησης cosmote.

Α και ρυθμισεις ιντερνετ ειχε cosmote μεσα, αλλα δεν ξερω αν ηταν προεγκατεστημενες ή αν το κινητο αναγνωριζει την καρτα σιμ αυτοματα και ενεργοποιει τις αντιστοιχες ρυθμισεις.

 

αυοματα μπαινουν..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα με την φωτεινότητα εδώ είναι η δικές μου φώτο με 0% και με 100% φωτεινότητα σε σκοτεινό δωμάτιο χωρίς φως....

 

Πολυ καλο το βλεπω ... μαλλον θα το παρω

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι ακομή?με λειτουργικο εκδοσης 4.0.Α.2.368 το κινητο ειναι παραεισαγωγης?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι ακομή?με λειτουργικο εκδοσης 4.0.Α.2.368 το κινητο ειναι παραεισαγωγης?

 

Οχι απαραιτητα, μπορει απλα να ειναι αγορασμενο πριν περαστει η τελευταια αναβαθμιση

Στο συγκεκριμενο μοντελο ειναι ευκολο να καταλαβεις αν ειναι παραεισαγωγης.

Πρωτον τα παραεισαγωγης αν δεν κανω λαθος ερχονται με ενα μονο καπακι, ενω της ελληνικης αντιπροσωπειας με 2.

Επισης της ελληνικης αντιπροσωπειας εχουν και τα αντιστοιχα ελληνικα manual μεσα στα ελληνικα και συγκεκριμενα αυτο που λεει "Σημαντικες πληροφοριες" και το "Οδηγος εκκινησης", οπως και η καρτα xperia club με τη μπροσουρα στα ελληνικα

 

cosmote ειναι τοτε..

Δεν ειναι branded σιγουρα. Τα branded ειναι πολυ διαφορετικα. Υποψιαζομαι οτι απλα αναλογα με το καναλι πωλησης της καθε παρτιδας, απλα η sony ericsson εβαλε εξτρα μια εφαρμογη κι εναν ηχο κλησης.

Στα branded οταν ανοιγεις το κινητο υπαρχει το λογοτυπο της εταιρειας κινητης, οπως και στο κουτι της συσκευης. Συχνα υπαρχει και πανω στην ιδια τη συσκευη. Επισης στα branded το μενου ειναι αρκετα πειραγμενο.

Πιστευω το δικο μου θα παρει την οποια μελλοντικη αναβαθμιση κανονικα, χωρις καθυστερηση ωστε να διαμορφωθει ειδικα για cosmote.

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το xperia club τι ειναι;;δεν εχω ασχοληθει καθολου..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@Oregon το κινητο σου ειναι branded.

Εγω περσι που ειχα αγορασει το χ10 mini ειχε μοναχα ενα ηχο της κοσμοτε αλλα ηταν branded.

Θυμαμαι ειχαν περασει 2 αναβαθμισεις στο μανισιο λογισμικο και αναγκαστικα να το κανω unbranded για να τις κανω γιατι δεν ερχοντουσαν ουτε με αιτηση.

 

@Konstantinoslp η καρτα xperia συνεργαζεται με διαφορα καταστηματα ενδυσης,εστιατορια κ.τ.λ και αν την εχεις μαζι σου σε αυτα θα εχεις εκπτωση.;)

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σκεφτομαι να το παρω τo mini.

Μπορει καποιος να μου πει πως εχει η κατασταση σχετικα με το γνωστο θεμα του θορυβου στα βιντεο και στο ακουστικο;

 

Εχει εξαλειφθει στις νεοτερες παρτιδες;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σκεφτομαι να το παρω τo mini.

Μπορει καποιος να μου πει πως εχει η κατασταση σχετικα με το γνωστο θεμα του θορυβου στα βιντεο και στο ακουστικο;

 

Εχει εξαλειφθει στις νεοτερες παρτιδες;

 

Ευχαριστω

Καλημερα. Το mini δεν εχει προβλημα με το ακουστικο. Μονο το pro.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το mini δεν εχει προβλημα με το ακουστικο. Μονο το pro.

Σε ευχαριστω. Αυτο σημαινει οτι δεν υφισταται ουτε στο βιντεο το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το mini δεν εχει προβλημα με το ακουστικο. Μονο το pro.

 

ακόμα συνεχίζει το πρόβλημα; έχω χάσει επεισόδια, είχα μείνει στο πρόβλημα το βιντεο. τι είναι αυτό με το ακουστικό? δηλ. μιλάς και ακούς και θόρυβο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακόμα συνεχίζει το πρόβλημα; έχω χάσει επεισόδια, είχα μείνει στο πρόβλημα το βιντεο. τι είναι αυτό με το ακουστικό? δηλ. μιλάς και ακούς και θόρυβο;

 

To προβλημα με τον ηχο στο pro εχει ανακοινωσει η se οτι θα βγαλει update που θα το φτιαχνει μεσα οκτωβρη.. νομιζω ναι στις πιο καινουργιες παρτιδες (11w33+) νομιζω δεν το κανει... Aυτο με το ακουστικο δεν το ξερω...

 

Στο παραεισαγωγης οντως εχει μονο ενα καπακι και 2 μεμβρανες(στην αρχη νόμιζα οτι εχει μονό μια) για την οθονη,φορτιστη και ακουστικα χωρις ελληνικο βιβλιαρακι οδηγιων...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω την αναβαθμιση σε 377 και μου λεει μετα απο καποια βηματα-οταν συγκεκριμενα αενεργοποιειται το κινητο-οτι υπαρχει προβλημα με το ιντερνετ...το δοκιμασα σε 2 διαφορετικους υπολογιστες και 2 διαφορετικες συνδεσεις ιντερνετ....τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

@Oregon το κινητο σου ειναι branded.

Εγω περσι που ειχα αγορασει το χ10 mini ειχε μοναχα ενα ηχο της κοσμοτε αλλα ηταν branded.

Θυμαμαι ειχαν περασει 2 αναβαθμισεις στο μανισιο λογισμικο και αναγκαστικα να το κανω unbranded για να τις κανω γιατι δεν ερχοντουσαν ουτε με αιτηση.

Πηρα τωρα τη SE. Μου ειπαν οτι οντως αναλογα με το που διανεμεται η συσκευη υπαρχουν καποιες ψιλοδιαφορες (οπως ο ηχος κλησης), αλλα τις αναβαθμισεις τις παιρνουν ολες κανονικα στην ωρα τους (κι αν υπαρξει αποκλειση, ειναι λιγων ημερων).

Με διαβεβαιωσαν με λιγα λογια οτι δεν θα τεθει θεμα με την αναβαθμιση.

Γενικα εχει και λογικη αυτο, διοτι αν μιλαμε για μια εφαρμογη (cosmoteTopApps) κι εναν προσθετο ηχο κλησης μονο, δεν ειναι τιποτα το φοβερο ωστε να μην ειναι ετοιμη αμεσως η αναβαθμιση

 

Το Χ10 mini που ειχες παρει ειχε κανονικο κουτι ericsson η εγραφε πανω cosmote ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...