Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ρε παιδια τι γινετε με αυτο???? Εγω εχω βαλει την φωτεινοτητα περιπου στην μεση, αλλα δεν βλεπω επιλογη για να την βαλω αυτοματη

 

Αφού δεν έχει, εύχομαι να μην έκαναν καμία πατάτα, κι αν έκαναν να την διορθωθούν σύντομα

 

Send from my sexy Se Xperia Arc using tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν βαλεις φωτεινοτητα στο 0 δειχνει καλα το κινητο;αυξομειωνεται ακομα η φωτεινοτητα;

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα xperia(2011) που στο κουτί τους έχουν το greenheart logo έχουν ρυθμιση φωτεινότητας από τον light sensor (δηλαδή σε σκοτεινά περιβάλλοντα πχ. δωμάτιο βράδυ με φως κομοδινου κλπ. κατεβάζει την φωτεινότητα,αυτόματη δεν έχει κανένα,ουτε το ΝΕΟ που είχα), έχει με root δοθεί η δυνατότητα απενεργοποίησης τoυ σε άλλα μοντέλα της νεας σειράς xperia,νομίζω στο play (xda).
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γενική και απλή για τα android γιατί είμαι άσχετος. Δέν χρειάζετε να έχεις κάποιον task manager να κλείνεις τις εφαρμογές που άφησες πίσω σου ? Γενικά μόλις βγείς απο κάπου πατώντας το home τερματίζετε αυτόματα και η εφαρμογή ? ή και παιχνίδι ακόμα ? (όπως παίζεις...χωρίς να μπεις στο μενου να πας για έξοδο πατώντας home πλήκτρο της συσκευής τερματίζετε? )

Αν γίνετε αυτό δηλαδή να έχεις 2-3 πράγματα ανοιχτά δέν γίνετε ?

 

Ευχαριστώ αλλα το πρώτο και προήγουμενο smartphone μου ήταν το Xperia X2 και πάνω σε αυτά μου έσπαγε τα νεύρα(Windows mobile 6.5)

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω το x10 mini pro με 2.2 εχει κανονικα αυτοματη φωτεινοτητα..γιαυτο σκεφτηκα οτι μπορει να υπαρχει στην μαμα 2.3.

Παιδια μια χαρη!σε 0 φωτεινοτητα,δειχνει καλα η οθονη;υπαρχει παλι αυξομοιωση;γιατι εγω το προοριζω για 0

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα xperia(2011) που στο κουτί τους έχουν το greenheart logo έχουν ρυθμιση φωτεινότητας από τον light sensor (δηλαδή σε σκοτεινά περιβάλλοντα πχ. δωμάτιο βράδυ με φως κομοδινου κλπ. κατεβάζει την φωτεινότητα,αυτόματη δεν έχει κανένα,ουτε το ΝΕΟ που είχα), έχει με root δοθεί η δυνατότητα απενεργοποίησης τoυ σε άλλα μοντέλα της νεας σειράς xperia,νομίζω στο play (xda).

 

Μήπως εννοείς την ανεβάζει ?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γενική και απλή για τα android γιατί είμαι άσχετος. Δέν χρειάζετε να έχεις κάποιον task manager να κλείνεις τις εφαρμογές που άφησες πίσω σου ? Γενικά μόλις βγείς απο κάπου πατώντας το home τερματίζετε αυτόματα και η εφαρμογή ? ή και παιχνίδι ακόμα ? (όπως παίζεις...χωρίς να μπεις στο μενου να πας για έξοδο πατώντας home πλήκτρο της συσκευής τερματίζετε? )

Αν γίνετε αυτό δηλαδή να έχεις 2-3 πράγματα ανοιχτά δέν γίνετε ?

 

Ευχαριστώ αλλα το πρώτο και προήγουμενο smartphone μου ήταν το Xperia X2 και πάνω σε αυτά μου έσπαγε τα νεύρα(Windows mobile 6.5)

 

Οι περισσότερες εφαρμογές μένουν ανοιχτές.

Εγω έχω κατεβάσει από το android market τον Advanced Task Killer Free. Είναι απλό προγραμματάκι και κάνει την δουλειά του {τουλάχιστον έτσι δείχνει}:confused:

Edited by marion
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να κλεινεις εφαρμογες

το λειτουργικο ειναι αρκετα εξυπνο ωστε να το κανει αυτο οταν εχει αναγκη

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες εφαρμογές μένουν ανοιχτές.

Εγω έχω κατεβάσει από το android market τον Advanced Task Killer Free. Είναι απλό προγραμματάκι και κάνει την δουλειά του {τουλάχιστον έτσι δείχνει}:confused:

 

Τις κλείνει μόνο του αμα δεν τις χρησιμοποιας δηλαδη ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω το x10 mini pro με 2.2 εχει κανονικα αυτοματη φωτεινοτητα..γιαυτο σκεφτηκα οτι μπορει να υπαρχει στην μαμα 2.3.

Παιδια μια χαρη!σε 0 φωτεινοτητα,δειχνει καλα η οθονη;υπαρχει παλι αυξομοιωση;γιατι εγω το προοριζω για 0

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

 

Έχει απλά ένα πολύ χαμηλό φως και τίποτα περισσότερο

 

Send from my sexy Se Xperia Arc using tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γενική και απλή για τα android γιατί είμαι άσχετος. Δέν χρειάζετε να έχεις κάποιον task manager να κλείνεις τις εφαρμογές που άφησες πίσω σου ? Γενικά μόλις βγείς απο κάπου πατώντας το home τερματίζετε αυτόματα και η εφαρμογή ? ή και παιχνίδι ακόμα ? (όπως παίζεις...χωρίς να μπεις στο μενου να πας για έξοδο πατώντας home πλήκτρο της συσκευής τερματίζετε? )

Αν γίνετε αυτό δηλαδή να έχεις 2-3 πράγματα ανοιχτά δέν γίνετε ?

 

Ευχαριστώ αλλα το πρώτο και προήγουμενο smartphone μου ήταν το Xperia X2 και πάνω σε αυτά μου έσπαγε τα νεύρα(Windows mobile 6.5)

 

Όχι δεν χρειάζεται κάποιος task manager. Άσε το λειτουργικό να κάνει κουμάντο. Οι εφαρμογές δεν κλείνουν οπότε μπορείς να έχεις 2-3 πράγματα ανοιχτά.

 

Τώρα το θέλω το root κυρίως για το titanium

 

Είναι θέμα χρόνου να ρουταριστεί κι αυτό το κινητό.

 

Μήπως εννοείς την ανεβάζει ?

Όχι, καλά το λεει. Όταν ο σένσορας καταλάβει ότι υπάρχει αρκετό εξωτερικό φως ρίχνει την φωτεινότητα της οθόνης.

 

Τις κλείνει μόνο του αμα δεν τις χρησιμοποιας δηλαδη ?

 

Όταν υπάρξει ανάγκη για μνήμη, ναι.

Ταξιδιώτη, το πρόβλημα με την αυτόματη μείωση της φωτεινότητας το ήξερα αλλά δεν ήξερα ότι θα τη χαμηλώνει τοσο πολύ με το παραμικρό!:mad:

Δεν θα το χαρακτήριζα πρόβλημα αλλά ρύθμιση. Το αν είναι βολική, σπαστική κτλ είναι άλλο θέμα. :)

 

Rostropol, μη επιμένεις γιά επισύναψη απόδειξης από το Saturn...ο boymanos τιμάει τα παντελόνια που φοράει και θα μου στείλει τα χρήματα που μου οφείλει! :thanks: boymanos!!!

 

Το πως θα παραλάβεις τα χρήματα από τον boymanos είναι κάτι που μπορείτε να συννενοηθείτε με τον boymanos μέσω πμ. Ας μην επεκταθούμε περισσότερο στο forum παρακαλώ. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

λόγω του ότι παίρνει την πρωτοβουλία να σκοτεινιάσει από μόνο του, χωρίς να του καίγεται καρφί αν γουστάρει αυτός που το πλήρωσε!!! :mad::mad::mad:

 

Εγω αυτο που λες δεν το εχω παρατηρησει να σου πω την αληθεια... Αν και παιζει η να το κανει τοσο εντονα μονο το Mini, η απλα να μην το εχω παρατηρησει εγω:p:p

Επισημαινω οτι εχω το Mini Pro....

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

 

Όχι, καλά το λεει. Όταν ο σένσορας καταλάβει ότι υπάρχει αρκετό εξωτερικό φως ρίχνει την φωτεινότητα της οθόνης.

Μα είπε σε σκοτεινό δωμάτιο με φώς γραφίου την κατεβάζει. Αμα το κάνει αυτό και την κατεβάζει την μέρα τι κανει ? Αμα είναι εντελώς σκοτάδι χωρίς φώς τι κάνει?

Ξεχωρίζει το φυσικό φως απο το τεχνητό ?

Link to comment
Share on other sites

Ποιός υγιής νούς θα κατέτασσε μιά οθόνη "μισοσκόταδο" στην κατηγορία "βολική";;; :blink:

 

Δεν την κατέταξα σε καμία κατηγορία. "Το αν είναι βολική, σπαστική κτλ είναι άλλο θέμα" έγραψα... Γούστα και προτιμήσεις είναι αυτά κι όπως βλέπεις ο manosf23 με επιβεβαιώνει!!!! :lol::p:D

 

Μα είπε σε σκοτεινό δωμάτιο με φώς γραφίου την κατεβάζει. Αμα το κάνει αυτό και την κατεβάζει την μέρα τι κανει ? Αμα είναι εντελώς σκοτάδι χωρίς φώς τι κάνει?

Ξεχωρίζει το φυσικό φως απο το τεχνητό ?

 

Είτε το φως προέρχεται από τους προβολείς του ΟΑΚΑ είτε από ένα κερί τοποθετημένο ακριβώς πάνω από τον αισθητήρα, για τον αισθητήρα είναι το ίδιο! Φωτόνια το ένα, φωτόνια και το άλλο!

Όταν είναι εντελώς σκοτάδι τότε η φωτεινότητα είναι στο μέγιστο.

Tην απαραίτητη ενέργεια από τα φωτόνια χρειάζεται ο αισθητήρας για να δουλέψει οπότε όχι δεν ξεχωρίζει τεχνητό και φυσικό φώς.

Για περισσότερα ψάξε για [ame=http://en.wikipedia.org/wiki/Photoresistor]photoresistor[/ame]

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ok με κάλυψες φίλε, απλά δέν θεώρησα ότι το θεωρεί ίδια ενταση φωτεινότητας.

 

Τα xperia mini αφαιρέθηκαν απο το site του Πλαισίου.(αν και μέσω σκρουτζ στο βγάζει). Δηλαδή μόνο τα μίνι είχαν πρόβλημα ?

Edited by kyprianou
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου ετσι εχει αναφερθει..βλακεια αυτο..ελπιζω οσοι ειχαν σκοπο να αγορασουν το μινι μην το γυρισουν σε μινι προ γιατι τοτε δεν θα μεινει τιποτα για μας..

Οσο για την αναβαθμιση,ελπιζω φιλοι μου η ερικσον να το σεβαστει το 300αρι μας και να το υποστηριξει καλυτερα απο,τι τα χ10 μινι/προ

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και είδα και τα 2 σε media markt στην Θεσσαλονίκη. Πολύ γρήγορα. Ζωντανά χρώματα. Το κατάστημα δέν είχε wi-fi έτσι ώστε να δω κατα πόσο συνδέετε οκ. Μια χαρά μου φάνηκαν και το ότι το ΜΙΝΙ ΠΡΟ είναι ελάχιστα πιο μακρύ μου κάνει πιο σωστό σαν μέγεθος κινητού(προσωπική άποψη και γούστο).

 

Ρώτησα για αυτο που λέγατε για το ότι τα θέλουν πίσω για αναβάθμιση και ο πωλητής δέν είχε ιδέα, δέν ειδοποιήθηκε ποτέ ότι θα γίνει κάτι τέτοιο.

 

φιλε στο media markt τις πυλαιας πηγες??????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το ειχα ολη την νυκτα στον φορτιστει με το κινητο κλειστο

και φορτισε μεχρι 97%!!

Link to comment
Share on other sites

Εβλεπα χτες ενα βιντεο στο youtube, τραβηγμενο απο xperia mini pro, οπου ακουγοταν απο πισω ενας ηχος ελαφρως ενοχλητικος.

Στα σχολια ηταν πολλοι χρηστες που ελεγαν οτι αυτος ο ηχος ακουγεται και στα βιντεο που εχουν τραβηξει απο τις δικες τους συσκευες.

Υπηρξε comment απο τον official λογαριασμο της sonyericsson οτι ερευνουν το ζητημα, χωρις καμμια περεταιρω διευκρινηση (αν ειναι software ή hardware προβλημα κλπ).

Δυστυχως το βιντεο στο youtube δεν μπορω να το βρω τωρα.

Εχουμε εδω τιποτα τετοια φαινομενα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπον το ειχα ολη την νυκτα στον φορτιστει με το κινητο κλειστο

και φορτισε μεχρι 97%!!

 

Όταν φορτίσει πλήρως σταματάει να παίρνει ρεύμα (για ένα χρονικό διάστημα) για προστασία της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eχω στα χέρια μου ένα, απο το Saturn, για την Ελληνικότητα του οποίου επισυναπτω αποδεικτικά στοιχεία. Το έχουν 259 ευρω. Φαίνεται καλοφτιαγμένο αλλά είναι νωρίς να αποφανθώ για το αν έχει προβλήματα λογισμικού! Πάντως εκείνο το σπαστικό, να κατεβάζει μόνο του την φωτεινότητα της οθόνης όποτε κρίνει αυτό σωστό, το έχει!!! Περαιτέρω λεπτομέρειες από αύριο!

 

 

 

Θα σας ενημερώσω μόλις ο boymanos, τιμώντας τον αντρίκιο του λόγο, μου στείλει τα 259 ευρώ, ώστε να του πούμε όλοι μπράβο! ;)

 

αυτο που αναγραφει το κουτι σημαινει οτι εχει ελληνικα φιλε μου.στειλε μου το imei της συσκευης να παρω τηλεφωνο την sony hellas και αν ειναι οντως εισαγωγη δικη της, θα στα δωσω και δεν θα παρω εγω κινητο.και εμενα ετσι ειναι στο κουτι του χ8 που εχω,αλλα ειναι ειαγωγη απο αλλον προμηθευτη.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να παω να το παρω σε κανα μισαωρο αλλα με εχετε βαλει σε σκεψεις.

Αυτο με τη φωτεινοτητα με χαλαει πολυ.

Κοιτα που ενα ασημαντο πραγμα σου χαλαει την αγορα.

Λετε να διορθωθει με καμια νεα ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να παω να το παρω σε κανα μισαωρο αλλα με εχετε βαλει σε σκεψεις.

Αυτο με τη φωτεινοτητα με χαλαει πολυ.

Κοιτα που ενα ασημαντο πραγμα σου χαλαει την αγορα.

Λετε να διορθωθει με καμια νεα ρομ;

Θα διορθωθει μονο σε καποια custom rom πιστευω

Μη το σκεφτεσαι

φοβερο κινητο

σχεδον 24 ωρες στα χερια μου

κανενα προβλημα κανενα κολλημα

ΤΙΠΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...