Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή απο κινητο με skype με wi-fi σε pc έκανες βίντεο κλήση και όλα οκ ε ? :)

Ναι κανονικοτατα χωρις κανενα απολυτος προβλημα, εικονα και ηχος ακουγονταν αψογα

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα χρώματα της οθόνης και γενικά σε απεικόνιση τι λέει σε σχέση με το desire που είχες

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

Να σου πω την αληθεια επειδη το Desire που εχω ειναι με AMOLED δεν περιμενα και πολλα πραγματα, αλλα πραγματικα το BRAVIA Mobile Engine κανει δουλεια. Τα χρωματα ειναι πολυ ζωντανα.. Τωρα σκεφτομαι να δοκιμασω με καμια ταινια η κανενα επεισοδιο σειρας, παντως σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλη η απεικονιση

 

Παρακαλω να διευκρινιζετε για ποιό απο τα δύο μιλάτε γιατί δεν είναι εντελώς ίδια και θα δημιουργηθούν εσφαλμένες εντυπώσεις!

 

Πόσο έντονο είναι το "προβλημα" με την αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας; Διαβάζω ότι με το παραμικρό κατεβάζει από μόνο του τη φωτεινοτητα της οθόνης και ακούω γκρίνιες. Δοκιμαστε επίσης αρκετό σερφάρισμα μεσω wi-fi γιά να δείτε αν κάνει αποσυνδέσεις όπως επίσης ακούγεται.

Και στο κινητο αλλα και στο netbook ειχα εικονα και ηχο χωρις κολλημα και αρκετα καλης ποιοτητας

Οσο για την φωτεινοτητα δεν παρατηρησα τιποτα τετοιο, και για τισ αποσυνδεσεις οπως ειπα και πιο πριν το WiFi το ειχα μονιμα ανοικτο και σερφαρα αρκετα χωρις να εχω την παραμικρη αποσυνδεση

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια επειδη το Desire που εχω ειναι με AMOLED δεν περιμενα και πολλα πραγματα, αλλα πραγματικα το BRAVIA Mobile Engine κανει δουλεια. Τα χρωματα ειναι πολυ ζωντανα.. Τωρα σκεφτομαι να δοκιμασω με καμια ταινια η κανενα επεισοδιο σειρας, παντως σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλη η απεικονιση

 

Οπότε κατώτερης ποιότητας τα χρώματα αλλά τρώγεται

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δούλεψε το και πες μας και για την μπαταρία....

Επίσης το ερώτημα μου με τους 2 επεξεργαστές που έχουν μια διαφορά στο Mini με το Mini Pro δεν ξέρει κανεις να μου απαντήσει?

Μεταξύ Mini και Mini pro υπάρχει μια διαφορά στους επεξργαστές ? Qualcomm MSM8255 Snapdragon , Qualcomm QSD8255 Snapdragon

Τι παίζει με αυτά ? Είναι πολύ καλύτερος κάποιος ?

 

Οπότε κατώτερης ποιότητας τα χρώματα αλλά τρώγεται

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

Εγώ κατάλαβα το αντίθετο :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το εχω στα χερια μου απο το μεσημερι... Το πηρα σε μαυρο απο το Πλαισιο Περιστεριου...Απ'οτι ειδα το εχει και σε λευκο.Παρτε τηλεφωνο και ρωτηστε αν εχουν μεινει κομματια

Πρωτη εντυπωση καταπληκτικη!!! Ειναι απιστευτα γρηγορο ,Πολυ πιο γρηγορο απο το Desire(αυτο ειχα πριν)..Το multitouch κανενα προβλημα, WiFi επισης κανενα προβλημα( το ειχα μονιμα ανοιχτο και δεν ειχα καμια αποσυνδεση) δοκιμασα Skype για την μπροστινη καμερα με το νετμπουκ μου και δουλευει μια χαρα. Το εχω βαλει για φορτηση τωρα, πιο μετα το βραδυ 8α το ψαξω περισσοτερο και θα σας πω. Μονα μειονεκτιματα, ενας ανεπαισθητος θορυβος που ακουγετε στα βιντεο που εχεις τραβηξει(ευτυχως το παρατηρεις μονο στην ΑΠΟΛΥΤΗ ησυχια) και το οτι δειχνει σε χαμηλη αναλυση τις φωτο στην εκθεση οταν κανεις ζουμ, αν και αυτο ηταν μονιμο προβλημα της default gallery του android που χρησιμοποιει και το Mini Pro

Οποιοσ εχει καποια ερωτηση η θελει να μαθει κατι ας στειλει

συγχαρητηρια συνονοματε για την αγορα σου!και εγω το περιμενω στο γερμανο η στην cosmote επειδη εχω επιδοτηση που σε λιγο ληγει!αν ξερει τιποτα κανεις για αυτα τα μαγαζια ποτε θα ρθουν θα με βοηθουσατε πολυ...ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

δούλεψε το και πες μας και για την μπαταρία....

Επίσης το ερώτημα μου με τους 2 επεξεργαστές που έχουν μια διαφορά στο Mini με το Mini Pro δεν ξέρει κανεις να μου απαντήσει?

 

 

 

 

Εγώ κατάλαβα το αντίθετο :p

Οχι παιδια για να μην παρεξηγηθουμε τα χρωματα ειναι σχεδον ιδια...Απλα οπως και να το κανουμε το μαυρο της AMOLED δυσκολα το καταφερνεις σε LCD

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

ακόμα φίλε πες μας για την ένταση του μεγαφώνου και την ποιότητα και την ένταση των κλήσεων και από θέμα σήματος πως πάει?α και τελικά το sar πόσο λέει ότι είναι στο manual ?
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή παρέμβαση από την πλευρά μου για να μην χαλάσουμε τις καρδιές μας στο μέλλον.

 

Επειδή πλέον το κινητό έχει έρθει στα χέρια χρηστών θα παρακαλέσω να σταματήσουν τα post για το ποια καταστήματα το έχουν φέρει, πότε θα έρθει, σε τι χρώμα να το πάρω και συναφή.

Πλέον κάνουμε ουσιώδη συζήτηση σχετικά με το κινητό και προφανώς μη ουσιώση/off topic posts θα αφαιρούνται.

Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eδω είναι και το review από το gsmarena..... http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_mini_pro-review-633.php

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που το ψιλαφισα λιγακι σημερα,οσον αφορα στην κατασκευη,φανηκε πολυ πιο γεματο και στιβαρο απο το γατακι το χ10 προ.και η οθονη απο χρωματα μια χαρα και επισης μια χαρα για σερφαρισμα..οσους δυσκολευε η μικρη του χ10 μινι/προ με το καινουριο δεν θα χουν προβλημα..

@haki,δεν μπορει να λεει για αλλο απο το προ..αφου μονο αυτο εχει μπροστινη καμερα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το εχω στα χερια μου απο το μεσημερι... Το πηρα σε μαυρο απο το Πλαισιο Περιστεριου...Απ'οτι ειδα το εχει και σε λευκο.Παρτε τηλεφωνο και ρωτηστε αν εχουν μεινει κομματια

Πρωτη εντυπωση καταπληκτικη!!! Ειναι απιστευτα γρηγορο ,Πολυ πιο γρηγορο απο το Desire(αυτο ειχα πριν)....

 

πραγματικά είναι πολύ γρήγορο. Το είδα στο ΠΛΑΙΣΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ και εντυπωσιάστηκα από την ανταπόκρισή του και φυσικά δεν συγκρίνεται με το Χ8 που έχω. Η οθόνη πολύ φωτεινή με ζωηρά χρώματα. Όποιος μπορεί να μας πει για την απόδοσή του σε ένταση ακουστικού, ήχου κλήσης και πολυμέσων γενικα.:happy:

Edited by marion
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Μπορείς να το δουλεύεις με ένα χέρι γενικά ? Να γράψεις μηνύματα ασπουμε....;) Με ενδιαφέρει πολύ στο να κάνει πιο εύκολη τη ζωή. Ας μου απαντήσει κάποιος που το έχει πιάσει στα χέρια του.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον αφου ξεπερασα ολα τα προβληματα με την συσκευη που εχει ως κλασσικος γκαντεμης ας γραψω και γω για το mini pro

 

αυτο το κινητο το αγαπω

 

ειναι οτι πρεπει για καποιον που δεν θελει να κυκλοφορει με παντοφλα-κινητο . Xωραει στην τσεπη και μπορεις ανετα να το κουμανταρεις με το ενα χερι . Το slider ειναι σταθερο και δεν τριζει και η αντισταση που δινει ειναι οτι πρεπει για να μην το ανοιγεις καταλαθος . η Bravia engine δινει ρεστα , φανταστικα χρωματα

 

να πω οτι το ηχειο τα σπαει πραγματικα , πεντακαθαρος ηχος και equalizer

δεν laggαρει πουθενα στο μενου και τις σελιδες τις παει αρκετα γρηγορα και τα flash επισης

 

το καπακι ειναι καπως σπαστικο για να βγει

 

προβλεπω να κανει παταγο σαν τον προκατοχο του

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αφου ξεπερασα ολα τα προβληματα με την συσκευη που εχει ως κλασσικος γκαντεμης ας γραψω και γω για το mini pro

 

αυτο το κινητο το αγαπω

 

εγω σε μισω ομως..:mad: :lol:

 

ολα καλα με τα θεματακια που ειχες?

οι φωτο καλες??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω σε μισω ομως..:mad: :lol:

 

ολα καλα με τα θεματακια που ειχες?

οι φωτο καλες??

 

ολα καλα η συσκευη δεν την παλευε , μου την αλλαξαν

 

κοψοχολιασα κοσμο :(

:rolleyes:

 

δεν μπορω να πω για τις φωτογραφιες γιατι το προϊγουμενο κινητο που ειχα ειχε μαπα καμερα οποτε δεν μπορω να συγκρινω αλλα μια χαρα φαινονται οπως επισης και το βιντεο

 

το φλας ειναι πολυ καλο παντως φωτιζει οσο πρεπει

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα η συσκευη δεν την παλευε , μου την αλλαξαν

 

κοψοχολιασα κοσμο :(

:rolleyes:

 

δεν μπορω να πω για τις φωτογραφιες γιατι το προϊγουμενο κινητο που ειχα ειχε μαπα καμερα οποτε δεν μπορω να συγκρινω αλλα μια χαρα φαινονται οπως επισης και το βιντεο

 

το φλας ειναι πολυ καλο παντως φωτιζει οσο πρεπει

 

αρα ηταν θεμα συσκευης ολο αυτο??μακαρι να μην πεσει αλλος σε ελλατωματικο κομματι..

σκεφτεσαι να ρουταρεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου πες μας για την ένταση του μεγαφώνου και την ποιότητα και την ένταση των κλήσεων και από θέμα σήματος πως πάει?α και τελικά το sar πόσο λέει ότι είναι στο manual ?και κάτι ακόμα τι περιέχει μέσα η συσκευασία?το Gps του δουλεύει με την βοήθεια του δικτύου κινητής τηλεφωνίας ή όχι, αυτόνομα δηλαδή?

 

καλά πάει..... 190 ευρο στο skourtz

Edited by NIK_TAX
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα δελεαστική τιμή! Είναι πειρασμός σε σχέση με το Neo ή το Ray.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

καλά πάει..... 190 ευρο στο skourtz

 

ναι καλά, αυτό είνια για το xperia x10 mini, άσχετα τι λέει ο τίτλος - κράχτης...

http://e-maxstores.skroutzstore.gr/p.Sony-Ericsson-Xperia-Mini-black.466558.html

 

το skroutz έπαψε να είναι αξιόπιστο από τότε που θέλει πληρωμή για ν αμπει το κατάστημά σου, και από την παντελή έλειψη ελέγχου για τους ανύπαρκτους κράχτες.....

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κ εγω κατι με τη σειρα μου .. ενδιαφερεται η φιλη μου να παρει το xpreia Mini Οχι ομως το Pro .. απο Skype πως τα παει ?? εχει δοκιμασει κανεις ?

ευχαριστω !!

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κ εγω κατι με τη σειρα μου .. ενδιαφερεται η φιλη μου να παρει το Οχι ομως το Pro .. απο Skype πως τα παει ?? εχει δοκιμασει κανεις ?

ευχαριστω !!

 

δοκίμασε κάποιος με το PRO το skype και είναι ολα οκ. Έκανε κλήση το κινητό με το pc και είναι ολα οκ. Αλλά το xpreia Mini δεν έχει μπροστινή κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πολυ γρηγορο και καλο το νεο μινι αλλα με την εμβελεια του wi-fi υαπρχει θεμα. μαζι με το φιλο μου που εχει το lg to 3d αυτος συνδεθηκε κανονικα αλλα εγω οχι...υπαρχει τιποτα να κανουμε γιαυτο το θεμα?παντως γενικα το τηλεφωνο μαμαει!
Link to comment
Share on other sites

παιδια πολυ γρηγορο και καλο το νεο μινι αλλα με την εμβελεια του wi-fi υαπρχει θεμα. μαζι με το φιλο μου που εχει το lg to 3d αυτος συνδεθηκε κανονικα αλλα εγω οχι...υπαρχει τιποτα να κανουμε γιαυτο το θεμα?παντως γενικα το τηλεφωνο μαμαει!

 

νομιζω μια ή δυο σελιδες πριν αναφερθηκε το wifi fixer ή καπως ετσι απο το μαρκετ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομιζω μια ή δυο σελιδες πριν αναφερθηκε το wifi fixer ή καπως ετσι απο το μαρκετ..

θα το δοκιμασω,,,,δεν εχω προβλημα με αποσυνδεση,,,,απλα δεν εχει μεγαλη εμβελεια....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...