Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τουμπανακι! Απομενει να διαλεξω χρωμα και τα δυο μου αρεσουν τρελα και να περιμενω να πεσει λιγουλακι η τιμη του pro. Δε νομιζω οτι αξιζει το μινι σκετο για 50 ευρω διαφορα!
Link to comment
Share on other sites

Μπαινω καθε μερα στο επισημο θρεντ του x10 mini και δεν εχω δει κανεναν να λεει για χαλασμενα κινητα..δεν ξερω για τα αλλα ερικσον αλλα και απο προσωπικη πειρα,το συγκεκριμενο μ χει βγει σκυλι..

Και μιλαμε εχει φαει οσες σουπες εχουν φαει ολα τα παλια μ κινητα μαζι..

Περνα μια βολτα απο το θρεντ και θα δεις οτι δεν εχουν ακουστει κρουσματα χαλασμενου μινι.κατα τα αλλα δεν λεω οτι μπορει να μην ισχυει αυτο που λες.

Οπως κ ναχει δεν μιλησα για την ποιοτητα κατασκευης αλλα για τα specs του καθε τηλεφωνου..

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

 

Φίλτατε Κωνσταντίνε, δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση αλλά το δικό μου κινητό χωρίς να έχει πέσει ούτε μια φορά κάτω, χάλασε το ακουστικό μου και το πήγα στο service. Εκεί μου είπαν ότι το κινητό χρήζει αντικατάστασης από νέα συσκευή αλλά χάλασε λόγω ¨πτώσης ή πίεσης¨ και έτσι το έβγαλαν εκτός εγγύησης! Έχω επικοινωνήσει απευθείας με την SE και περιμένω μια απάντηση από αυτούς. Αν επιμείνουν σε αυτή την απάντηση είναι το τελευταίο SE που παίρνω κι από αύριο θα κοιτάξω προς wildfire s μεριά παρόλο που είχα ξετρελαθεί με το νέο!

;)

Είναι πάντως άσχημο ένας επί χρόνια πιστός πελάτης να χάνει την εμπιστοσύνη του σε αυτούς.

Anyway sorry για το off-topic προς όλους.

Edited by quendil
Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε Κωνσταντίνε, δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση αλλά το δικό μου κινητό χωρίς να έχει πέσει ούτε μια φορά κάτω, χάλασε το ακουστικό μου και το πήγα στο service. Εκεί μου είπαν ότι το κινητό χρήζει αντικατάστασης από νέα συσκευή αλλά χάλασε λόγω ¨πτώσης ή πίεσης¨ και έτσι το έβγαλαν εκτός εγγύησης! Έχω επικοινωνήσει απευθείας με την SE και περιμένω μια απάντηση από αυτούς. Αν επιμείνουν σε αυτή την απάντηση είναι το τελευταίο SE που παίρνω κι από αύριο θα κοιτάξω προς wildfire s μεριά παρόλο που είχα ξετρελαθεί με το νέο!

;)

Είναι πάντως άσχημο ένας επί χρόνια πιστός πελάτης να χάνει την εμπιστοσύνη του σε αυτούς.

Anyway sorry για το off-topic προς όλους.

 

Φιλε μου θυμηθηκα την περιπτωση σου οταν την ειχες γραψει στο τοπικ αν δεν κανω λαθος.πραγματικα ειναι παρα πολυ στεναχωρο καινουριο κινητο να χαλαει..

Το θεμα μας ειναι οτι σε ολες τις εταιριες μπορουν να γινουν τετοια περιστατικα με χαλασμενα κινητα,ομως φταιει το σερβις της ερικσον στην προκειμενη.

Ισως αν μου συνεβαινε να χα την ιδια αποψη..

Οσον αφορα στο S,περιμενα κατι καλυτερο απο την htc.κυριως επειδη το πρωτο γουαιλντφαιρ σε συγκριση με το Χ10 μινι,κερδιζε ελαφρως στην συγκριση.

Αν τωρα συγκρινεις τα δυο καινουρια κομματια,κερδιζει κα2α κρατος το νεο μινι προ..με λιγα λογια περιμενα ενα πολυ δυνατο S ωστε παλι ναχουμε μια ωραια κοντρα αναμεσα τους...

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν τωρα συγκρινεις τα δυο καινουρια κομματια,κερδιζει κα2α κρατος το νεο μινι προ..με λιγα λογια περιμενα ενα πολυ δυνατο S ωστε παλι ναχουμε μια ωραια κοντρα αναμεσα τους...

 

Σε αυτό θα συμφωνήσω απολύτως!!!

:lol:

 

Και όχι, ακόμα δεν την έχω γράψει την... περιπέτειά μου. Έχω ακόμα ελπίδες στο service της SE!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό θα συμφωνήσω απολύτως!!!

:lol:

 

Και όχι, ακόμα δεν την έχω γράψει την... περιπέτειά μου. Έχω ακόμα ελπίδες στο service της SE!!!

 

Νομιζα οτι ειχε αναφερθει κατι τετοιο αλλα μαλλον ειναι ιδεα μ...

Μακαρι ολα να πανε καλα..αν οχι βριστους,κραξτους,απειλησε τους

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις άμεση ανάγκη για καινούρια συσκευή θα σου έλεγα να περιμένεις ένα με δυο μήνες ακόμα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

@petrossaro: δυστυχως δεν ξερουμε..στο πλαισιο και στην ηλεκτρονικη αθηνων αναμενονται συντομα..αλλα μονο συντομα δεν το βλεπω..

@zrx: φιλτατε αν ειναι να το φερουν οκτωβρη και να παριμενουμε να το παρουμε απο γεναρη,κλαφτα...

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο διαφορες πηγες ακουγετε οτι μεσα στον αυγουστο θα ειναι εδω το κινητο.

Αυτο που θελω να ρωτησω εγω ειναι οτι γνωριζουμε οτι δεν θα εχει gorilla glass ..

μπορουμε σε αυτη την οθονη να βαλουμε ζελατινα η εχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορουμε σε αυτη την οθονη να βαλουμε ζελατινα η εχει προβλημα?

 

Φυσικά και μπορείς να βάλεις screen protector.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολίς Παραγγείλα το mini pro σε ασπρό οοοοοοοοοοοοοοοοοο αντε για να δούμε μες στην βδομαδα η αυτην η την παραλλη ερχονται οπως ειπαν!!!

iPhone 4s - Jailbroken 6.1.2

Xperia Mini Pro//Rooted//xRecovery//Android 4.1//Overclocked 1,4GHZ

Link to comment
Share on other sites

Απο διαφορες πηγες ακουγετε οτι μεσα στον αυγουστο θα ειναι εδω το κινητο.

Αυτο που θελω να ρωτησω εγω ειναι οτι γνωριζουμε οτι δεν θα εχει gorilla glass ..

μπορουμε σε αυτη την οθονη να βαλουμε ζελατινα η εχει προβλημα?

 

ρε παιδια στο gsmarena το λεει κανονικα "Scratch-resistant surface" στην οθονη...μακαρι...

 

Μολίς Παραγγείλα το mini pro σε ασπρό οοοοοοοοοοοοοοοοοο αντε για να δούμε μες στην βδομαδα η αυτην η την παραλλη ερχονται οπως ειπαν!!!

 

σε ζηλευω τοσο πολυ ρε φιλε!!:mad: περιμενουμε εντυπωσεις οταν με το καλο ερθει!επισης πες μας και για το χρωμα γιατι το λευκο σκεφτομαι!:)

απο πλαισιο ε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια στο gsmarena το λεει κανονικα "Scratch-resistant surface" στην οθονη...μακαρι...

 

Όλα έτσι είναι αλλά καλό είναι ένα screen protector να υπάρχει για παν ενδεχόμενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα...αν δεις τα σημαδακια που εχει το Χ10 μινι προ μου απο πτωση θα καταλαβεις..

αλλα για το κνητο αυτο δεν αναφερθηκε πουθενα οτι εχει antiscratch οθονη...

ενω στο μινι προ το αναφερουν...

οπως και ναχει καλο ειναι να υπαρχει μια προστασια οθονης απο τη στιγμη που η αποκριση δεν χαλαει καθολου..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναφερεται παντου οτι εχει (Scratch-resistant surface).

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3947

απλα εγω ρωτησα εαν στην capacitive οθονη μπορουμε να βαλουμε ζελατινα χωρις να δημιουργειτε προβλημα στην αφη..και πηρα την απαντηση μου απο τον πανταχου παρον athanaso77 thanks.

Link to comment
Share on other sites

Αναφερεται παντου οτι εχει (Scratch-resistant surface).

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3947

απλα εγω ρωτησα εαν στην capacitive οθονη μπορουμε να βαλουμε ζελατινα χωρις να δημιουργειτε προβλημα στην αφη..και πηρα την απαντηση μου απο τον πανταχου παρον athanaso77 thanks.

 

Ναι εφόσον είναι με τα ηλεκτρονια του δέρματος που δουλεύει η capacitive οθονη πως θα δουλεύει αν βάλεις screen protector? Απορίες έχω κεγώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Με ρωτάει ένας φίλος μου πώς μπορεί να περάσει εφαρμογή η οποία βρίσκει δορυφόρο. Η εφαρμογή είναι το Satellite Finder Pro. Πώς γίνεται η εγκατάσταση;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με ρωτάει ένας φίλος μου πώς μπορεί να περάσει εφαρμογή η οποία βρίσκει δορυφόρο. Η εφαρμογή είναι το Satellite Finder Pro. Πώς γίνεται η εγκατάσταση;

 

Ευχαριστώ.

 

Βασικά πρέπει να γράφεις σε λάθος Θέμα για άλλο κινητο γιατι αυτο το κινητο δεν έχει βγει στην κυκλοφορία ακόμη!

Link to comment
Share on other sites

@zrx: φιλτατε αν ειναι να το φερουν οκτωβρη και να παριμενουμε να το παρουμε απο γεναρη,κλαφτα...

 

Όπως είπα και πιο πάνω από Σεπτέμβρη θα κυκλοφορεί. Δυο μήνες μετά λογικά θα είναι εξαιρετική αγορά. ;)

 

Υ.Γ.: zxr βρε ιερόσυλε! :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βασικά πρέπει να γράφεις σε λάθος Θέμα για άλλο κινητο γιατι αυτο το κινητο δεν έχει βγει στην κυκλοφορία ακόμη!

Ευχαριστώ. Δεν ξέρω τελικά ποιο κινητό έχει...

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πιο πάνω από Σεπτέμβρη θα κυκλοφορεί. Δυο μήνες μετά λογικά θα είναι εξαιρετική αγορά. ;)

 

Υ.Γ.: zxr βρε ιερόσυλε! :p

 

Πηγα σημερα πλαισιο και ρωτησα...ουτε και οι ιδιοι ξερουν ποτε κυκλοφορει.ρε συ πραγματικα οι τυποι ειναι παντελως ασχετοι με το αθλημα...κριμα τοσο μεγαλη αλυσιδα να μην εκπαιδευει ικανοποιητικα το προσωπικο της..

Στην αρχη μου λεει οτι θα αρχισει να στελνει η σονυ μετα τις 20 του μηνα.και δεν ξερουν ποτε θα φτασει τελικα στα καταστηματα..μετα μ λεει οτι το περιμενουν απο μερα σε μερα.οταν καταλαβα οτι δεν εχει ιδεα τον εδιωξα.και ερχεται μετα απο 5 λεπτα και μου λεει το επικο!!!μα...γιατι θες το Χ10 μινι προ και δεν κοιτας καποιο αλλο..?του λεω ποιο Χ10????το Χ10 ειναι αυτο (του δειχνω το δικο μου) και εχει ενα χρονο που εχει κυκλοφορησει..καταπιε τη γλωσσα του και κατι ψελιζε για να τα μπαλωσει και τελικα εφυγε...

μα ρε μεγαλε πας να με ψησεις να παρω αλλο κινητο απο αυτο που θελω και δεν ξερεις καν πως λεγεται το κινητο???σορρυ για το οφτοπικ απλα μια παρατηρηση ηθελα να γραψω...

Φιλτατε zxr παιζει να εχω γραψει και αλλες φορες λαθος το ονομα σου!!συγχωρεσε με αλλα μαλλον φταιει το οτι το προφερω απο μεσα μου και μου κολλαει καλυτερα ετσι!χεχε

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Κατοπιν παραγγελιας λεει φιλε μου..

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

 

Public στο mall και η πωλητρια μου λεει οτι θαρθει απο οκτωβρη....ποιος μας δουλευει αραγε?

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...