Jump to content

Xperia X10 mini : [ROM] MiniCM7-2.0.4 Gingerbread 2.3.5/CM 7.1 (1-8-11)


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το gps εχουμε θεμα...................τι γινετε??????

 

οντωσ το gps ειναι bug δεν πιανει μια,.ασ ελπισουμε ο nobodyatall και o darkdog ασ το φτιαξουν,,,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 232
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τί θέμα έχετε με το GPS ρε παιδια; Δε παρατήρησα κάτι.

 

Sent from my A500 using Tapatalk

 

πιανει καλα δλδ?? εγω ανοιξα το sygic aura 3 φορεσ και πιανει μια γραμμη και ξαναπεφτει , τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να δημιουργησω ενα σημειο προσβασης (wifi hot-spot) αλλα οταν παταω να ενεργοποιηθει γραφει ενεργοποιηση και κολλαει εκει....καμια λυση απο κανεναν?
Link to comment
Share on other sites

πιανει καλα δλδ?? εγω ανοιξα το sygic aura 3 φορεσ και πιανει μια γραμμη και ξαναπεφτει , τι να πω..

 

Δεν έχω φορέσει navigation ακόμα. Το έχω δουλέψει όμως σε social networks και Google maps. Δουλεύει σωστά και γρήγορα.

 

Sent from my A500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τί θέμα έχετε με το GPS ρε παιδια; Δε παρατήρησα κάτι.

 

Sent from my A500 using Tapatalk

 

το ndrive που εχω αργει να κλειδωσει δορυφορο, με το ζορι.......

Link to comment
Share on other sites

τελικα και εμενα gps δουλευει μια χαρα, επιασε πολυ γρηγορα με το aura 11.02, κατι αλλο που θελω να πω για την ρομ ειναι, γιατι στη διαχειριση εφαρμογων οπου βλεπεισ τισ εγκατεστημενεσ εφαρμογεσ εχει ενα εικονιδιο που ονομαζεται καρτα sd , και αντι να δειχνει οτι δεν υπαρχει καμια εφαρμογη, λογω του οτι δειχνει τισ εφαρμογεσ που ειναι στην καρτα sd αυτο μου δειχνει τισ εφαρμογεσ τηλεφωνου!!!! τι γινεται ??? κανονικα επρεπε να γραφει μνημη τηλεφωνου,..οποιοσ το κοιταξει ασ μου απαντησει,,περιμενω!!! Edited by nikosvis
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τις τελευταιες ενημερωσεις σχετικα με την cm7 αλλα εχει μπερδευτει λιγο.Εγω π εχω την cm6 απλα ακολουθω τα βηματα στην αρχη του ποστ κ την περναω αφου εχω παρει ολα τα back up.Σωστα?Gps δεν ανεφεραν πολλοι αν εχουν προβληματα.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τις τελευταιες ενημερωσεις σχετικα με την cm7 αλλα εχει μπερδευτει λιγο.Εγω π εχω την cm6 απλα ακολουθω τα βηματα στην αρχη του ποστ κ την περναω αφου εχω παρει ολα τα back up.Σωστα?Gps δεν ανεφεραν πολλοι αν εχουν προβληματα.

Ναι σετάρεις κανονικά με βάση τις οδηγίες του 1ου πόστ. Θα χρειαστείς factory reset σαν πρωτο βήμα και μετά περνάς τη ROM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κ σε μενα το gps δουλευει αψογα κ στο Ndrive το aura κ το navigon. Χωρις προβλημα . Πχ το inotia3 δεν λεει να ξεκινησει με τιποτα...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια rom ευχαριστώ!

Εγώ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Οταν πάω στο μαρκετ λέει "για την ενεργοποίηση του Market απαιτούνται δεδομένα φόντου."

Πηγαίνω Ρυθμίσεις - Λογαριασμοί & συγχρονισμός - Δεδομένα φόντου (background data) και το επιλέγω, ως δια μαγείας η επιλογή χάνεται, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μπω στο Market

Υποπτεύομαι ότι κάποια ρύθμιση για Power save μου δημιουργεί αυτο το πρόβλημα, αλλά όσο και αν έχω ψάξει δεν έχω βρεί κάτι.

Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Gyus, εκανα root τη συσκευή, πέρασα το xRecovery και μέσω αυτού το CWM recovery.

Εγκατέστησα τη rom (MiniCM7-2.0.5) αφού την είχα μετονομάσει νωρίτερα σε update.zip, σύμφωνα με τις οδηγίες, μετά το .zip με τα Google apps και έκανα reboot.

Το κινητό είναι κολλημένο για περισσότερο από 10' στο cyanogen logo. Κάποια βοήθεια;

 

Ps. Δε νομίζω να χρειάζεται ext2/3/4 partition στην sdcard; Δεν διάβασα κάτι παρόμοιο στα Requirements...

 

 

Edit: Ok, μετά από full wipe και εγκατάσταση της rom ξανά, bootαρε.

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. μια ερωτηση. παω να κατεβασω τα google apps και το pc μου τα βγαζει ως κακοβουλο υλικο. τι να κανω? λεει χαζομαρες? αν δεν τα κατεβασω τι γινετε?
Link to comment
Share on other sites

εκλεισα το κινητο χτες...οταν το ανοιξα ξανα ολα οκ...παρατηρησα σημερα το βραδυ ομως οτι δεν ειχα λαβει κανενα μηνυμα απο αυτα που μου ειχαν σταλει ολη την ημερα...ενω εγω μπορουσα να στειλω κανονικα και τα λαμβαναν οι παραληπτες..μετα απο reboot το προβλημα αποκατασταθηκε..

επισης παρατηρω οτι αν κλεισω το κινητο (οχι reboot) oταν το ανοιξω ξανα ξετσεκαρεται η επιλογη να χρησιμοποιω μονο gsm και χρειαζεται να το τσεκαρω ξανα...

εχει καποιος καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει ή το εχει καποιος παρατηρησει επισης?

το κινητο μου ειναι xperia x10 mini

και χρησιμοποιω την τελευταια rom 2.0.5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,εβαλα και εγω την νεα ρομ αλλα απο τοτε που την έκανα εγκατάσταση κ μετα,μου παρουσιαζετε το εξής πρόβλημα.Το τηλεφωνο ειναι μονιμος κατελειμενο οταν προσπα8ουν να με παρουν,ενω εγω μπορω να καλεσω κανονικά.Τι μπορει να φταίει?

 

Edit:Με να full wipe το κινητό επανήλθε πάλι...

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

μολισ βγηκε η MiniCM7-2.0.6 Gingerbread 2.3.5/CM 7.1

μην την βαλει κανεισ δεν λειτουργει το overclockin.. πατατα...

Edited by nikosvis
Link to comment
Share on other sites

Ναι σετάρεις κανονικά με βάση τις οδηγίες του 1ου πόστ. Θα χρειαστείς factory reset σαν πρωτο βήμα και μετά περνάς τη ROM.

 

Σε ευχαριστω!Απλα σκεφτομαι οτι με την 2,2 που εχω ηδη δουλευω απροβληματιστα τοσο καιρο και το σκεφτομαι να την βαλω:confused:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδία,

η διαδικασία για το pro είναι η ίδια?

εκτος το οτι κατεβάζω άλλο αρχείο φύσικα.. :p

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω βάλει στη συσκευή την MiniCM7-2.0.5 και αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι η μπαταρία κρατάει με το ζόρι μία ημέρα και όλα αυτά με ελάχιστη χρήση (δεν πρόκειται για κύρια συσκευή, αλλά χρησιμοποιείται ως 2η).

Είναι λογικό αυτό; Δεν μπορώ να συγκρίνω την αυτονομία με τη μαμά rom, μιας και έκανα την αλλαγή σχεδόν την 1η ημέρα. Απλά βλέπω κάποιους γνωστούς που τη χρησιμοποιούν ως κύρια συσκευή, και με τη μαμά rom η μπαταρία τούς πηγαίνει ~2 ημέρες !! :blink::worry:

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιο παληκαρι που εχει xperia x10 mini και δικτυο wind να γραψει τις ρυθμισεις apn για τα mms?

να τσεκαρει οτι μπορει να λαβει και να στειλει ομως....ο,τι κι αν εχω κανει δεν μπορω ουτε να λαβω ουτε να στειλω

Link to comment
Share on other sites

μολισ βγηκε η MiniCM7-2.0.6 Gingerbread 2.3.5/CM 7.1

μην την βαλει κανεισ δεν λειτουργει το overclockin.. πατατα...

 

Έχεις βάλει το Hotfix?

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες ώρες... Βάλε το λύνει δύο σημαντικά προβλήματα.

 

Sent from my X10mini using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...