Jump to content

PrimeTel Mobile (Κύπρος)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η PrimeTel Mobile είναι μια νέα υπηρεσία κινητής τηλεφωνίας στην Κύπρο. Η PrimeTel είναι η πρώτη εταιρεία τηλεπικοινωνιών στην Κύπρο που έχει καταστεί Πάροχoς Ιδεατού Κινητού Δικτύου (Mobile Virtual Network Operator – MVNO)

 

http://www.primetel.com.cy/mobile

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά...'Εγινα κι εγώ πελάτης...έχω κάνει κράτηση αριθμού και μου ήρθε ταχυδρομικά η κάρτα...μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα με λήψη κλπ...πήρα τηλέφωνο για να μου στείλουν τις ρυθμίσεις για τη δοκιμαστική περίοδο του ίντερνετ....ακόμα βέβαια...μάλλον μέσα σε αυτή την εβδομάδα...ελπίζω να παν όλα καλά για να κρατήσω τον αριθμό αυτό...Αυτά μέρχρι τώρα από εμένα!:rolleyes:
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Γειά...'Εγινα κι εγώ πελάτης...έχω κάνει κράτηση αριθμού και μου ήρθε ταχυδρομικά η κάρτα...μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα με λήψη κλπ...πήρα τηλέφωνο για να μου στείλουν τις ρυθμίσεις για τη δοκιμαστική περίοδο του ίντερνετ....ακόμα βέβαια...μάλλον μέσα σε αυτή την εβδομάδα...ελπίζω να παν όλα καλά για να κρατήσω τον αριθμό αυτό...Αυτά μέρχρι τώρα από εμένα!:rolleyes:

 

Εχω μια απορια, υπαρχει καποια προσφορα σε εξελιξη για να αποκτησει συνδρομητες η primetel? Γιατι αποτι ειδα στις τιμες της, δεν ειναι πιο φθηνη απο την ΜΤΝ και ειναι λιγο πιο χαμηλα οι τιμες της απο cyta. Για πιους λογους να την επιλξει καποιος:wacko:

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το πακέτο σύνδεσης είναι 15 ευρώ και σου δίνει 10 ευρώ δώρο χρόνο ομιλίας. Στις άλλες αν δεν κάνω λάθως είναι 25 ευρώ + 5 ευρώ ομιλίας. Επίσης οι χρεώσεις μεταξύ PrimeTel είναι φθηνότερες και τέλος απλά σου δίνει επιλογή να διαλέξεις τον αριθμό που θες μέσω της ιστοσελίδας της που εκει σου δίνει δωρεάν το πακέτο σύνδεσης. Ουσιαστικά όμως δεν σου δίνει δώρο το πακέτο αφού πληρώνεις ήδη 20 ευρώ...απλά πληρώνεις δηλαδή 5 ευρώ παραπάνω για να επιλέξεις εσύ τον αριθμό που θέλεις...Αυτά νομίζω είναι τα θετικά...Εγώ έκανα το τελευταίο επιλέγοντας ενα αριθμό που ήθελα εγώ και απλά θα περιμένω να δω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα. Edited by Le_los
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το πακέτο σύνδεσης είναι 15 ευρώ και σου δίνει 10 ευρώ δώρο χρόνο ομιλίας. Στις άλλες αν δεν κάνω λάθως είναι 25 ευρώ + 5 ευρώ ομιλίας. Επίσης οι χρεώσεις μεταξύ PrimeTel είναι φθηνότερες και τέλος απλά σου δίνει επιλογή να διαλέξεις τον αριθμό που θες μέσω της ιστοσελίδας της που εκει σου δίνει δωρεάν το πακέτο σύνδεσης. Βασικά είναι 20 ευρώ η κράτηση αριθμού αν αφαιρέσουμε το "δωρεάν" πακέτο σύνδεσης που είναι 15 ευρώ τότε επέλεξες τον αριθμό που θέλεις και έχεις και 10 ευρώ ομιλίας μόνο με 5 ευρώ.Αυτά νομίζω είναι τα θετικά...Εγώ έκανα το τελευταίο επιλέγοντας ενα αριθμό που ήθελα εγώ και απλά θα περιμένω να δω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα.Δεν έχω να χάσω κάτι εκτός από τα 5 ευρώ:P

Ακουγετε μπρεδεμενο ετσι οπως το εγραψες. Δηλαδη ειναι 20+15=35 με 10 χρονο ομιλιας? Η' 5 euro(μονο το πακετο με την σιμ?) με 10 euro χρονο ομιλιας?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις κράτηση αριθμού μέσω του ίντερνετ και να επιλέξεις εσύ τον αριθμό που θέλεις είναι 20 ευρώ ή 100 ευρώ ανάλογα με το πόσο εύκολος είναι ο αριθμος και σου δίνουν δώρο το πακέτο με τη σιμ που στοιχίζει 15 ευρώ+10 ευρώ χρόνο ομιλίας. Εγώ πλήρωσα 20 ευρώ και πήρα δώρο το πακέτο της σιμ όπως είπα που κανονικά στοιχίζει 15 ευρώ. Και απλά είπα ότι ουσιαστικά δεν είναι δώρο γιατί πληρώνεις ήδη 20 ευρώ για να σου κάνουν κράτηση αριθμού.

 

Υ.Σ.Τροποποίησα και το προηγούμενο ποστ.Ελπίζω να έγινε πιο κατανοητό!

Edited by Le_los
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Επίσης οι χρεώσεις μεταξύ PrimeTel είναι φθηνότερες.

 

Ισχύει αυτό ; από ότι βλέπω στην σελίδα λέει :

Μία χαμηλή ενιαία χρέωση 7,2 cents/λεπτό προς όλα τα δίκτυα. Με χρέωση ανά δ/λεπτο για να μπορείς να μιλάς με όλους περισσότερο και όπου κι’ αν βρίσκεσαι… Πολύ μπλα μπλα!

 

 

 

νομίζω ένας κάλος λόγος να προτιμήσεις Prime από Mtn είναι επειδή χρησιμοποίει το δίκτυο της CYTA θα έχει καλύτερο σήμα

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό ; από ότι βλέπω στην σελίδα λέει :

Μία χαμηλή ενιαία χρέωση 7,2 cents/λεπτό προς όλα τα δίκτυα. Με χρέωση ανά δ/λεπτο για να μπορείς να μιλάς με όλους περισσότερο και όπου κι’ αν βρίσκεσαι… Πολύ μπλα μπλα!

 

 

 

νομίζω ένας κάλος λόγος να προτιμήσεις Prime από Mtn είναι επειδή χρησιμοποίει το δίκτυο της CYTA θα έχει καλύτερο σήμα

Ναι ε?Τώρα το είδα αυτό για τις χρεώσεις..τα μηνύματα πάντως είναι 1σ μεταξύ PrimeTel και 2σ για τους υπόλοιπους...

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Ναι ε?Τώρα το είδα αυτό για τις χρεώσεις..τα μηνύματα πάντως είναι 1σ μεταξύ PrimeTel και 2σ για τους υπόλοιπους...

 

Σωστός 1 λεπτό το μήνυμα από prime σε prime. Να σε ρωτήσω, από σήμα τι λεει; Όλα εντάξει; Έτυχε να χρησιμοποιήσεις το κινητό και εκτός πόλης

Link to comment
Share on other sites

Σωστός 1 λεπτό το μήνυμα από prime σε prime. Να σε ρωτήσω, από σήμα τι λεει; Όλα εντάξει; Έτυχε να χρησιμοποιήσεις το κινητό και εκτός πόλης

Απο σήμα είναι οκ προς το παρόν...εκτός πόλης όχι...παρατήρησα ότι δεν μπορώ να στείλω μήνυμα στο εξωτερικό και δεν ξέρω γιατί..

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Το σημα ειναι ακτιβως το ιδιο με της cytas σφου το δυκτιο ειναι mvno. Το concept ειναι οτι η prime αγοραζει resources απο το δυκτιο της cyta και πληρωνει ενοικιο η ποσοστα αναλογα της συμφωνιας, οι κεραιες ειναι ακριβως οι ιδιες και ο εξοπλησμος του δυκτιου. Τα προβληματα με τα δυκτια του εξωτερικου θα λυθουν στις επομενες βδομαδες λογικα οταν η prime κανει συμφωνιες με τους παροχους του εξωτερικου. Αυτη η φαση ειναι φαση προσαρμογης λογικα

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετά από 15 μέρες και ακόμα να έρθουν οι ρυθμίσεις για το Ιντερνετ στο κινητό μου....απλά το λέω για ενημέρωση...θα πρέπει να τους παρακαλάω δηλαδη?
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάθε αρχή και δύσκολή... Θα τους δούμε κι αυτούς. Συνέχισε να μας ενημερώνεις φίλε Le_los

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα επίσης ένα πρόβλημα στην ανανέωση χρόνου ομιλίας...ανανέωνε το ποσό αλλά όχι το χρόνο διαρκείας ο οποίος έμενε στάσιμος και έληγε σε λίγες μέρες και όχι σε 1 χρόνο...αυτό λήθηκε μέσα σε 5 λεπτά αφότου τηλεφώνησα στο 133.Αυτά...Κανένα νέο με το ιντερνετ ακόμα!
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

!

 

Απεριόριστη ομιλία με 5c ανά κλήση!

 

Από σήμερα η PrimeTel Mobile προσφέρει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ κλήσεις μεταξύ συνδρομητών PrimeTel Mobile με μόνο 5 cents για κάθε κλήση 30 λεπτών!!!

 

Με μόνο 5 cents, χωρίς επιπλέον χρεώσεις, καλείς όποτε θέλεις και όσες φορές θέλεις μέχρι και τις 30 Σεπτεμβρίου τους PrimeTel Mobile φίλους σου!

 

Οι κλήσεις μεταξύ κινητών PrimeTel Mobile από 1 δευτερόλεπτο μέχρι και 30 λεπτά χρεώνονται από σήμερα μόνο 5 cents. Μετά τα 30 λεπτά κάθε κλήσης εφαρμόζεται η κανονική χρέωση 7.2 cents το λεπτό. Κερδίζεις έως και €2,11 ανά κλήση!

 

Έλα στην παρέα της PrimeTel Mobile με όλους τους φίλους σου με τους οποίους μιλάς συχνά και απόλαυσε τη νέα εκπληκτική προσφορά.

 

 

http://www.primetel.com.cy/offer/aperioristi-omilia-me-5c-ana-klisi

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που μέχρι τώρα δεν βρήκα κάποιον άλλο που έχει PrimeTel για να χρησιμοποιήσω αυτές τις προσφορές...:P
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μου εδωσαν σημερα ενα δωρεαν πακετο συνδεσης. Το δοκιμασα για λιγο αλλα δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστικα. Στον αυτοκινητοδρομο ειχε πολλες διακοπες η ληψη σαν να αργουσε να αλλαξει κεραια

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Να ρωτήσω κάτι, ξέρει κανείς πια θα είναι τα διαθέσιμα πακέτα που θα λανσάρει στην αγορά η εταιρία. Πάντως από ότι βλέπω στο περιοδικό (http://www.primetel.com.cy/primetimedigital/2011-09 σελ 3) ξεκινούν στις 20 Σεπτεμβρίου και για τους πρώτους 200 συνδρομητές υπάρχει προσφορά για το Samsung galaxy S
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Η PrimeTel ανακοινώνει τη διάθεση των υπηρεσιών συμβολαίου PrimeTel Mobile pay monthly. Συγκεκριμένα η PrimeTel Mobile ξεκινά με την διάθεση του πρώτου προγράμματος συμβολαίου pay monthly, στην τιμή των €2,00/μήνα! Οι καταναλωτές έχουν, επίσης, τη δυνατότητα να γίνουν συνδρομητές και να αποκτήσουν συσκευές όπως οι HTC Chacha, Nokia X3-02, Samsung Galaxy S* και πολλές άλλες σε απίστευτες τιμές.

 

Oι χρεώσεις για τους συνδρομητές της PrimeTel Mobile pay monthly για κλήσεις στο εσωτερικό είναι €0,06/λεπτό (με χρέωση ανά δευτερόλεπτο), για αποστολή SMS €0,015 και για Μobile Internet €0,08/MB ( χρέωση ανά ΚΒ).

 

Όσοι επιθυμούν να έχουν πρόσβαση στο Internet, από όπου και αν βρίσκονται, μπορούν να επιλέξουν ανάμεσα στα προγράμματα Mobile Internet 3 (50 MB/μήνα στην τιμή των €3,00) ή Mobile Internet 8 (250ΜΒ/μήνα στην τιμή των €8,00).

 

Σύντομα θα βρίσκονται στη διάθεση των καταναλωτών όλα τα προγράμματα της PrimeTel Mobile pay monthly όπως και μεγαλύτερη γκάμα κινητών. Έτσι θα μπορούν να επιλέξουν το πρόγραμμα που τους ταιριάζει, ενώ θα επωφεληθούν από τις φθηνότερες και απλές χρεώσεις στην αγορά, περίπου 30% χαμηλότερες από αυτές του ανταγωνισμού.

 

Φέρτε και εσείς τον υφιστάμενο σας αριθμό στην PrimeTel Mobile ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ ή διάλεξτε το δικό σας 95 από της κατηγορίες αριθμών 95-1 ή 95-5.

http://www.primetel.com.cy/pressroom/deltia-typoy/h-primetel-mobile-pay-monthly-einai-edo

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κάνε ό,τι θέλεις! H PrimeTel Mobile pay monthly είναι εδώ προσφέροντας σου ό,τι και αν χρειάζεσαι. Εάν είσαι φαν του μπλα μπλα, λάτρης του texting ή θες να σερφάρεις στο διαδίκτυο, τα προγράμματα pay monthly σου δίνουν την ελευθερία να χρησιμοποιήσεις την αξία επικοινωνίας τους όπως επιθυμείς αλλά και να κερδίσεις Bonus δωρεάν χρόνου ομιλίας! Κάθε μήνας είναι διαφορετικός όπως και η επικοινωνία σου! Γι’ αυτό αξιοποίησε το προγραμμά σου όπως εσύ θέλεις ανάλογα με τις δικές σου επικοινωνιακές ανάγκες! Επέλεξε το πρόγραμμα που σου ταιριάζει και πρόσθεσε σε αυτό ένα από τα πακέτα Mobile Internet.

 

http://www.primetel.com.cy/programmata-pay-monthly

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Θέλω να ρωτήσω για Pay as you go όταν αγοράσω την κάρτα 4.99euro το πακέτο. Έχει μέσα χρόνο ομιλίας η πρέπει να αγοράσω ?
Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...
On 19/9/2012 at 5:21 ΜΜ, Ctavrosdem said:

Θέλω να ρωτήσω για Pay as you go όταν αγοράσω την κάρτα 4.99euro το πακέτο. Έχει μέσα χρόνο ομιλίας η πρέπει να αγοράσω ?

Καλησπερα εχει μεσα χρονο ομιλιας τωρα ποσο δεν θυμαμαι παει καιρος ομως τα πακετα βελτιωθηκαν και εγιναν καλυτερα πλεον στην πριμετελ.

http://www.payasyougo.com.cy/

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχει μεσα χρονο ομιλιας τωρα ποσο δεν θυμαμαι παει καιρος ομως τα πακετα βελτιωθηκαν και εγιναν καλυτερα πλεον στην πριμετελ.
http://www.payasyougo.com.cy/
Εντάξει μόνο 10 χρόνια μετά μπήκες να απαντήσεις!
Κάλλιο αργά παρά ποτέ!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...