Jump to content

Blade : «Ξεκλείδωμα» 512ΜΒ (Froyo 2.2) - Επιστροφή 256ΜΒ


kogos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 472
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Greeklish

 

κάνε install το Rom Manager aπό το google play και βάλε την τελευταί διαθέσιμη έκδοση του CWM από εκεί. Έτσι θα σου εγκαταστήσει κανονικά το CWM για να βάλεις όποια ROM θες.

Edited by zxr

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα δεν το δεχοταν.μετα το εκανα παλι ftm kai perasa to cwm και το εκανα σκατα.περασα με windows ολα τα partision και μπηκε.αυτο που μου κανει ειναι να μικροφωνιζει οταν μιλας.τι ειναι αυτο?να το ξανακανω απο την αρχη?
Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα δεν το δεχοταν.μετα το εκανα παλι ftm kai perasa to cwm και το εκανα σκατα.περασα με windows ολα τα partision και μπηκε.αυτο που μου κανει ειναι να μικροφωνιζει οταν μιλας.τι ειναι αυτο?να το ξανακανω απο την αρχη?

 

Δεν έχει σχέση με την rom ή με το ξεκλείδωμα το ότι μικροφωνίζει.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

αν του βαλω cm7.2 ολα καλα.εχο δοκιμασει πολλες ρομ μονο με την 7.2 δεν μικροφωνιζει.τι αλλο μπορει να ειναι.το καθαρισα ολο.πως μπορω να το κανω το κανω με ΤΡΤ γιατι δεν ξερω Edited by leyteris_theo
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.. Συγνώμη για το άσχετο του θέματος, αλλά έκανα ερώτηση στην αντίστοιχη ενότητα για τις android συσκευές, δεν στάθηκα τυχερή και δεν πήρα απάντηση..

Είχα ένα ZTE Tureis από το οποίο απεγκαταστάθηκε το android μόνο του (2.3 Gingerbread) και χωρίς κανένα λόγο και έκτοτε δεν έχω καμία πρόσβαση στη συσκευή παρά μόνο κάνει επανεκκίνηση κάθε φορά που την ανοίγω και τπτ άλλο..

Ακολούθησα τις οδηγίες από το πρώτο post του site http://www.modaco.com/topi...or-zte-tureis/ χωρίς το βήμα 3 γιατί δεν έχω πρόσβαση στη συσκευή όπως είπα... Έκτοτε όταν το έκανα επανεκκίνηση πατώντας power button και volume down βλέπω στην οθόνη μου ένα τεράστιο FTM... Λίγη βοήθεια κανένας...?? :blink::blink::blink::cat:

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Εχω κανει τα βηματα κανονικα αλλα μου εχει κολλησει το updater στο 98% εδω και 10 λεπτα! Να περιμενω να τελειωσει ετσι? Μου κανει κατι ηχους ο υπολογιστης αλλα το τελευταιο μηνυμα δεν μου το βγαζει.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έκανες με το 98%; Χρειαζεσαι βοήθεια ή λύθηκε το προβλημα;

 

έχεις λάβει και PM σχετικά

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια εχω προβλημα. Ανοιγω το blade μου και δεν φορτωνει την ρομ και το μονο π μπορω να κανω ειναι να μπω σε FTM mode. πως μπορω να ξαναμπω σε CWM για να περασω καμια αλλη ρομ. Τωρα φοραω μια 2.2 dell
Link to comment
Share on other sites

Αφου μπαινει ftm πρεπει να φλασαρεις κατι επισημο και μετα να βαλεις cwm με rom manager απο το play

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Είναι φορτισμένη η μπαταρία του ; ανοίγει δηλαδή κανονικά αν δεν πατήσεις το on/off;

Μήπως δεν έχει clockworkmode...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

SOS !!

 

Περασα στο zte blade (gen 2) μια custom rom Cyanogenmod (cm-10.1-20130724-KonstaKANG-blade για την ακριβεια) μαζι με τα gapps. Ολα καλα, τα περασα μεσω clockworkmod recovery, το κινητο ανοιξε,το δουλεψα λιγο αν κ κολλουσε καπως κ ολα καλα.

 

Μετα πηγα να ακολουθησω τον οδηγο για ξεκλειδωμα σε 512mb αμεσως μετα εκανα το βημα 1, και στο βημα 2,αφου μπηκα σε FTM και συνδεθηκα με pc, ετρεξα το download_nochecksGen2.exe και πατησα το start μολις εμφανιστηκε. Ελα που δεν ειχα κοιταξει την μπαταρια και (απο ο,τι συνειδητοποιησα μετα ) το κινητο μετα το 4% της διαδικασιας εσβησε και το προγραμματακι σταματησε εκει,σαν να ειχε αποσυνδεθει.

 

Απο τοτε, το κινητο ανοιγει μονο στο menu του clockworkmod recovery και δεν γινεται ουτε power off αν δε βγει η μπαταρια.

Επισης πηγα να δοκιμασω να εγκαταστησω παλι το cm-10.1-20130724-KonstaKANG-blade που ανεφερα πανω αλλα βγαζει status 7.

 

Μπορει να με βοηθησει καποιος;; δεν ξερω τι αλλο να κανω...:(

 

EDIT: Το προβλημα λυθηκε!

Edited by ilianna
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δοκίμασε το σε άλλο pc και θα σου δουλέψει. Το σφάλμα όμως που σου έβγαλε είναι πολύ συχνό σε blade 2. Είσαι σίγουρος πως την διαδικασία την κάνεις σε blade 1, έτσι?

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κάνω την διαδικασία σε blade 3 ή σε αυτό δεν είναι κατάλληλο

 

το έκανα Κατέβαςα < http://www.modaco.com/topic/361786-zte-blade-iii-stock-roms/ > firmware

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που δεν το μπρικαρες. Η διαδικασία είναι ΜΟΝΟ για blade1. Έχω και ένα blade 3 στα χέρια μου, θα μπορούσα να σε βοηθήσω, αλλά το κατάφερες απ'οτι βλέπω

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα κι από μένα.

Έχω το εξής πρόβλημα. Μετά από αρκετές μέρες πήγα να ανοίξω το Blade μου και δεν ξεκινάει. Συγκεκριμένα κολλάει στην οθόνη που γράφει ANDROID με τα ασημί γράμματα και δεν πάει παρακάτω. Πήγα να το ανοίξω και με ΚουμπίOn/Off και Volume Down αλλά κι εκεί κολλάει στο εικονίδιο που βγάζει το logo του Clockwork mode.

Τι κάνω για να το φτιάξω....?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

οκ , καναμε οπως ειπα το βημα 2. απο FTM Πλεον clockwork ...ok μεχρι τωρα..απλα root δεν εγινε ,δοκιμασα το unandroid - z4root, παλι τιποτα. τεσπα

ερωτηση... αρα να βαλω μια αλλη rom πχ. τη cynamon θα πρεπει να κανω τι?

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι!!!! λοιπον! το ΤΠΤ δεν θελει! το ρομ μαναγερ δεν θελει ολο ερρορ βγαζει.!

αρα μπαινω CWM και φλασαρο απο εκει : το Gen 2 v1a (Gives a 128MB system, 2MB cache and 311MB data) και μετα την swedish snoow?

ροοτ δεν θελεει με την καμια!!!!!!!!

 

 

λοιπον!!!!! μονολογο κανω!! χαχαχαχα

περασα τη SS ολα καλα και ροοτ γιναμε!!! αλλα φιλε με εσωτερική μνήμη δεν τσουλαει.

αραααααααα παμε απο gen2 σε gen1 απ τι αρχή και ξανα μανα ολα! σωστα? :Ρ

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

φιλε kogos εισαι τρελο αλανι.

 

ευχαριστω πολυ για τον οδηγο σου.

 

με cyanogenmod 7 (android 2.3.7) η διαφορα ειναι αισθητη.

 

ευχαριστω και παλι.

Edited by stephenmacantony
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...