Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποσταρεις κανονικά στο instagram. Απλα είναι εφαρμογή που δημιούργησε για αυτο το σκοπό η Nokia.

 

Είσαι σίγουρος ότι ότι ποστάρεις πάει στο istagram? Γιατί δεν το βλέπω...

huawei mate 10 lite

lumia 1020 yellow

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά γεια σας!Βρέθηκε η γυναίκα μου με ένα lumia 800 και έχω διάφορες απορίες όσον αφορά στις εφαρμογές μιας και προέρχομαι από android..υπάρχει κάποια δωρεάν εφαρμογή που να δείχνει το υπόλοιπο της μπαταρίας?Ήχο κλήσης από τα τραγούδια της συσκευής μόνο μέσα από το Zune μπορώ να ορίσω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!Βρέθηκε η γυναίκα μου με ένα lumia 800 και έχω διάφορες απορίες όσον αφορά στις εφαρμογές μιας και προέρχομαι από android..υπάρχει κάποια δωρεάν εφαρμογή που να δείχνει το υπόλοιπο της μπαταρίας?Ήχο κλήσης από τα τραγούδια της συσκευής μόνο μέσα από το Zune μπορώ να ορίσω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

για τον ήχο κλήσης δοκίμασε αυτόhttp://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%AE%CF%87%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82/dae4700e-6eeb-43b1-b48d-aee18b46fddc

 

για την μπαταρία γράψε battery στο store και δοκίμασε έχει με το κιλό

Link to comment
Share on other sites

Στο here drive υπάρχει επιλογή εύρεσης αυτοκινήτου αλλά άμα αποθηκεύσης μία φορά τη θέση του μετά δεν υπάρχει επιλογή διαγραφής της παλιάς θέσης. Βρήκε κανείς πως διαγράφεται η θέση παρκαρίσματος;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!Με παίδεψε αλλά το βρήκα!!!!!

για τον ήχο κλήσης δοκίμασε αυτόhttp://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%AE%CF%87%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82/dae4700e-6eeb-43b1-b48d-aee18b46fddc

 

για την μπαταρία γράψε battery στο store και δοκίμασε έχει με το κιλό

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Στο here drive υπάρχει επιλογή εύρεσης αυτοκινήτου αλλά άμα αποθηκεύσης μία φορά τη θέση του μετά δεν υπάρχει επιλογή διαγραφής της παλιάς θέσης. Βρήκε κανείς πως διαγράφεται η θέση παρκαρίσματος;

Κρατάει αυτόματα την τελευταια θέση πριν κλείσεις την εφαρμογή.

Οχι πολύ βολικό αλλά είναι ακόμη beta αν δεν κάνω λάθος.

 

Αν δηλαδή παρκάρεις μ ανοιχτό το Drive και το κλείσεις την επόμενη φορά θα σε οδηγήσει εκεί.

Βέβαια αν χρησιμοποιήσεις το Drive μετά για κάποιο άλλο λόγο (όχι με τ αυτοκίνητό σου) η προηγούμενη θέση χάνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Γεια σας. Πήρα πρόσφατα το συγκεκριμένο τηλέφωνο μεταχειρισμένο! Ψάχνοντας προτάσεις για κατέβασμα εφαρμογών, βρίσκω προτάσεις από εφαρμογές που είτε δεν υπάρχουν πλέον, είτε καταλήγουν σε κάτι που είναι επί πληρωμή! Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια εφαρμογή για κατέβασμα τραγουδιών? Ισχύει το ότι τα τραγούδια που μπορώ να χρησιμοποιήσω για ήχο κλήσης, πρέπει να έχουν συγκεκριμένο μέγεθος? Και καμιά άλλη χρήσιμη εφαρμογή, αν έχει κανείς να προτείνει είναι ευπρόσδεκτη! ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , υπαρχει τροπος στο Lumia 900 να μπει skype?

 

Δυστυχώς η Microsoft σταματάει τη λειτουργία του Skype σε συσκευές με WP7.x

https://support.skype.com/en/faq/FA34489/is-skype-for-windows-phone-7-being-discontinued

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ , επειδη τα wp7 δεν το ξερω κα8ολου , εχει καποια εφαρμογη που μπορεις να μιλας απο το κινητο στο πσ και να κανει και κλησεις? οπως viber..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Έχει τελειώσει η υποστήριξη των Google mail λογαριασμών; :confused: Προσπαθώ να περάσω ένα gmail λογαριασμό και ούτε από την επιλογή Google το δέχεται, αλλά ούτε και από την επιλογή Άλλος Λογαριασμός.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σας :) έχω Nokia lumia610 με windows 7.8 και βρήκα από το ιντερνετ του υπολογιστή να κατεβάσω την εφαρμογή messenger του facebook. Αφού το πάτησα, επέλεξα τύπο συσκευής (windows phone) και προχώρησα, μου πρότεινε να μπω στο λογαριασμό office και μπήκα από αυτόν που έχω δηλώσει και στο zune αλλά μου βγάζει ότι δε βρέθηκε δηλωμένη συσκευή. Τι μπορώ να κάνω για να κατεβάσω την εφαρμογή; Στο μαρκετ δεν υπάρχει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Συγγνώμη μήπως δεν μπορώ επειδή λέει ότι είναι διαθέσιμη μόνο για windows phone 8 k 8.1 ? Αν είναι έτσι, τότε:

1)έχω δυνατότητα αναβάθμισης σε 8 ή 8.1 ? και

2)με το mail τι παίζει ακριβώς που δεν έχω καταλάβει;

Edited by Stellagk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας :) έχω Nokia lumia610 με windows 7.8 και βρήκα από το ιντερνετ του υπολογιστή να κατεβάσω την εφαρμογή messenger του facebook. Αφού το πάτησα, επέλεξα τύπο συσκευής (windows phone) και προχώρησα, μου πρότεινε να μπω στο λογαριασμό office και μπήκα από αυτόν που έχω δηλώσει και στο zune αλλά μου βγάζει ότι δε βρέθηκε δηλωμένη συσκευή. Τι μπορώ να κάνω για να κατεβάσω την εφαρμογή; Στο μαρκετ δεν υπάρχει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Συγγνώμη μήπως δεν μπορώ επειδή λέει ότι είναι διαθέσιμη μόνο για windows phone 8 k 8.1 ? Αν είναι έτσι, τότε:

1)έχω δυνατότητα αναβάθμισης σε 8 ή 8.1 ? και

2)με το mail τι παίζει ακριβώς που δεν έχω καταλάβει;

 

Καλημέρα.

Οι συσκευές με Windows Phone 7.x δεν γίνεται να αναβαθμιστούν σε Windows Phone 8.x.

Kαι αφού η εφαρμοφή δεν είναι διαθέσιμη για συσκευές με Windows Phone 7.x δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να την εγκαταστήσεις.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ niotheros μήπως γνωρίζεις τι παίζει και με το mail office που μου βγάζει ότι δεν έχω δηλώσει τη συσκευή μου;
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ niotheros μήπως γνωρίζεις τι παίζει και με το mail office που μου βγάζει ότι δεν έχω δηλώσει τη συσκευή μου;

 

Μπες από τον υπολογιστή στη σελίδα https://www.windowsphone.com/el-gr/my και αφού κάνεις είσοδο με τον microsoft λογαριασμό σου, έλεγξε στα αριστερά της σελίδας αν θα σου εμφανίζει τη συσκευή σου και τον αριθμό σου. Αν όχι τότε θα σου έχει κάποιο πεδίο για να το δηλώσεις.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γνωριζει κανεις πως μπορουμε να μεταφερουμε τις επαφες ενος android κινητου σε ενα windows mobile κινητου ειτε αυτο εχει τα windows mobile 7, ειτε τα windows mobile 8?

 

Λογικα θα μετατρεπουμε το αρχειο vcf που κανει εξαγωγη τις επαφες ενα οποιοδηποτε android κινητο στο αντιστοιχο αρχειο που υποστηριζουν τα windows mobile απλα δεν ξερω ποιο ειναι αυτο το προγραμμα.

 

Ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως μπορουμε να μεταφερουμε τις επαφες ενος android κινητου σε ενα windows mobile κινητου ειτε αυτο εχει τα windows mobile 7, ειτε τα windows mobile 8?

 

Λογικα θα μετατρεπουμε το αρχειο vcf που κανει εξαγωγη τις επαφες ενα οποιοδηποτε android κινητο στο αντιστοιχο αρχειο που υποστηριζουν τα windows mobile απλα δεν ξερω ποιο ειναι αυτο το προγραμμα.

 

Ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σας.

 

Υπάρχουν αρκετοί τρόποι. Ενδεικτικά κάποιοι από αυτούς:

1. Μέσω bluetooth και την εφαρμογή Μεταφορά δεδομένων εαν πρόκειται για Lumia συσκευή.

2.Κάνεις τις επαφές σου export σε CSV αρχείο και τις εισάγεις στην σελίδα people.live.com αφού εισέλθεις με τον λογαριασμό Microsoft που θα χρησιμοποιήσεις στη WP συσκευή.

3. Στη WP συσκευή πηγαίνεις ρυθμίσεις>email+λογαριασμοί και προσθέτεις το gmail που έχεις τις επαφές σου. Μπαίνεις στις ρυθμίσεις του λογαριασμού και εκεί που λέει Περιεχόμενο για συγχρονισμό επιλέγεις και τις επαφές (σε περίπτωση που δεν είναι επιλεγμένες).

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λιγο περιεργο να μην υποστηριζουν την αναγνωση vcf αρχειων τα windows mobile οταν ολες οι αλλες εταιριες(Apple, Android, Παλια nokia πριν την αγορασει η microsoft κ.τ.λ.) τα υποστηριζουν?

 

 

Μια ευκολη λυση υπαρχει?

 

Δηλαδη τωρα που εχω απο το android κινητο το αρχειο vcf με ολες τις επαφες μεσα μπορω να το μετατρεψω σε ενα αρχειο που οποιοδηποτε windows mobile αναγνωριζει ωστε να εισαγει τις επαφες αυτες ακομα και αν ειναι με ελληνικους χαρακτηρες σε οποιοδηποτε κινητο windows mobile?

Link to comment
Share on other sites

Η πιο εύκολη λύση είναι να φορτώσεις το vcf στο live email που έχεις στο Windows Phone

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λιγο περιεργο να μην υποστηριζουν την αναγνωση vcf αρχειων τα windows mobile οταν ολες οι αλλες εταιριες(Apple, Android, Παλια nokia πριν την αγορασει η microsoft κ.τ.λ.) τα υποστηριζουν?

Μια ευκολη λυση υπαρχει?

 

Δηλαδη τωρα που εχω απο το android κινητο το αρχειο vcf με ολες τις επαφες μεσα μπορω να το μετατρεψω σε ενα αρχειο που οποιοδηποτε windows mobile αναγνωριζει ωστε να εισαγει τις επαφες αυτες ακομα και αν ειναι με ελληνικους χαρακτηρες σε οποιοδηποτε κινητο windows mobile?

 

Οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω το αρχειο με τις επαφες σου θα το εισαγεις στο hotmail/outlook.com απο τον υπολογιστη σου στο μειλ που εχεις σαν κυριο στο τηλεφωνο σου. Και στον πρωτο συγχρονισμο θα στις φερει και στο τηλεφωνο.

Για τα ελληνικα δεν θα εχεις προβλημα εκτος και αν το αρχειο σου εχει περιεργει κωδικοποιηση.

(τωρα πια δεν τα λεμε windows mobile αλλα Windows Phones.)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα, χρόνια καλά και πολλά, πάνω από όλα Ελληνικά.

Ψάχνω για εφαρμογή τηλεφωνικού καταλόγου, υπάρχει; Στο android είχα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...