Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αντιμετωπιζω καθημερινα αυτο... Το κινητο μου πλεον το φορτιζω ακομα και 2 φορες στο 24ωρο χωρις να του πινω το αιμα...

Αν ειναι ετσι, κριμα... κρατουσα το 3GS..

παιδια μηπως κατι τρεχει με προγραμματα?εμενα μου κραταει αερα 1μιση μερα με ανοικτο το 3G,widget facebook-twitter-καιρου-email-ειδησεις...κανα 30 λεπτο ομιλια και καμια 15αρια μνμτα την ημερα...δεν ειναι φυσιολογικο να το φορτιζεις 2 φορες την ημερα...κατι τρεχει background και σου τρωει μπαταρια!παντως σε συγκριση με 3gs η μπαταρια του sgs2 ειναι πολυ καλυτερη δεδομενου οτι το 3gs δεν εχει δειγμα widget

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μηπως κατι τρεχει με προγραμματα?εμενα μου κραταει αερα 1μιση μερα με ανοικτο το 3G,widget facebook-twitter-καιρου-email-ειδησεις...κανα 30 λεπτο ομιλια και καμια 15αρια μνμτα την ημερα...δεν ειναι φυσιολογικο να το φορτιζεις 2 φορες την ημερα...κατι τρεχει background και σου τρωει μπαταρια!παντως σε συγκριση με 3gs η μπαταρια του sgs2 ειναι πολυ καλυτερη δεδομενου οτι το 3gs δεν εχει δειγμα widget

 

Εγώ έχω 7 home screens γεμάτες με widgets (γουστάρω τρελά...:)) και κάνω update οτι χρειάζομαι όποτε θέλω εγώ (και οχι αυτόματα). Με μέτρια χρήση, δηλαδή λίγο τηλέφωνο, λίγο pulse, λίγο παιχνίδια, packet data ενεργοποιημένο κατά βούληση και μου κρατάει μιάμιση μέρα στο πολύ χαλαρό όμως....Είπαμε, σημασία έχει το πως χειρίζεσαι το κινητό...πχ αν παίξω 2 ώρες παιχνίδι gameloft δε μπορώ να έχω την απαίτηση να μου πέσει 1% η μπαταρία....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 7 home screens γεμάτες με widgets (γουστάρω τρελά...:)) και κάνω update οτι χρειάζομαι όποτε θέλω εγώ (και οχι αυτόματα). Με μέτρια χρήση, δηλαδή λίγο τηλέφωνο, λίγο pulse, λίγο παιχνίδια, packet data ενεργοποιημένο κατά βούληση και μου κρατάει μιάμιση μέρα στο πολύ χαλαρό όμως....Είπαμε, σημασία έχει το πως χειρίζεσαι το κινητό...πχ αν παίξω 2 ώρες παιχνίδι gameloft δε μπορώ να έχω την απαίτηση να μου πέσει 1% η μπαταρία....

 

συμφωνω απολυτα φιλε μου....

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει με το ακουστικό χθες πολύ χαμηλά σήμερα μια χαρά , δοκίμασα κατά την.διάρκεια κλήσεως να βγάλω βάλω τα ακουστικά τίποτα πάλι χωρίς κανένα πρόβλημα στην συνομιλία , δοκίμασα να κάνω επανεκκίνηση κάτι να ξανά πάρω μετά πάλι με τα ακουστικα τίποτα πάλι μια χαρά η ένταση τι στο καλό γίνεται εδώ πέρα δεν μπορώ.να καταλάβω :S

 

Να δωσω μια εξηγηση και συγνωμη αν σε πληγωσει αλλα το ιδιο επαθα και εγω σημερα........

Τη επομενη φορα που θα βαλεις το βισμα σπρωξτο με μεγαλυτερη δυναμη να μπει τελειως μεσα.

Αν το αφησεις εστω και 1 χιλιοστο εξω θα εχεις προβλημα με τα ακουστικα.

Πρεπει να εφαπτετε σχεδον το πλαστικο απο το βισμα των ακουστικων με αυτο του τηλεφωνου......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Έκανα συγχρονισμό τις επαφές από Ν95 στο outlook μετά συνεδω τον γαλαξία με το usb και επιλέγω την εφαρμογή κιes air που έχει;Γιατί όταν πηγα να το κάνω έτσι μου έβγαλε πρόβλημα ήθελε λογαριασμό gmail.Εχω έναν λογαριασμό αλλά σαν βασικό mail εχω hotmail.Έχει μια επιλογή στο gmail για συγχρονισμό επαφών αλλά όταν πατάς αναζήτηση σε βγάζει να ψάξεις που είναι το αρχείο pst λογικά.Αλλά που να ψάξω στον σκληρό;

 

Ας μου απαντησει καποιος αν ξερει τι να κανω και πως....

Link to comment
Share on other sites

Το αντιμετωπιζω καθημερινα αυτο... Το κινητο μου πλεον το φορτιζω ακομα και 2 φορες στο 24ωρο χωρις να του πινω το αιμα...

Αν ειναι ετσι, κριμα... κρατουσα το 3GS..

Δυστυχως αν βαζεις εφαρμογες ανεξελεγκτα ενδεχεται καποιες απο αυτες να λειτουργουν στο background και να σου τρωνε μπαταρια. Δεν ειναι ολες οι εφαρμογες γραμμενες σωστα. Λιγοι οι καλοι developers. Ανετα μπορεις να φτιαξεις μια εφαρμογη που να σου στιψει την μπαταρια γρηγορα και ευκολα... Το δυσκολο ειναι να προγραμματισεις με το βελτιστο τροπο και να μη τρωει μπαταρια η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία 10ετία ΝΟΚΙΑ (με τελευταία αγάπη το Ν900) ετοιμάζομαι να κάνω το μεγάλο βήμα και πάω τώρα να το πάρω μιας και μου το έχουν κρατημένο στη WIND. Ελπίζω να μην το μετανοιώσω...

Μόλις το πήρα!!! Πανέμορφο και πανάλαφρο. Μου είπαν 8 ώρες φόρτιση, οπότε τώρα διάβασμα!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου να πω ότι προσωπικά έτυχε να δω δύο galaxy s2 με ίδια ROM ίδιες ρυθμίσεις στις ίδιες συνθήκες και οι διαφορές στην οθόνη ίσως να ήταν και πιο έντονες από αυτές του βίντεο παραπάνω.

 

Επίσης έχει τύχει να δω και δύο διαφορετικά Ν8 (AMOLED panel και αυτό, αλλά με διαφορετική φιλοσοφία κατασκευής από αυτό του SGS2) πάλι ίδιες συνθήκες, ίδιο firmware κλπ και πάλι είδα διαφορές στην οθόνη σε συγκεκριμένα πράγματα.

 

Μπορεί να ήμουν τυχερός δεν ξέρω. Απλά αυτή είναι η προσωπική μου εμπειρία...

 

Και κάτι άλλο που δεν έχω διαπιστώσει με τα μάτια μου εγώ αλλά μου το έχει μεταφέρει αξιόπιστος σε μένα άνθρωπος, είναι ότι κυκλοφορούν Ν8 με διαφορετικά πάνελ (διαφορετικό revision, ημ/νία παραγωγής, γραμμή παραγωγής κλπ) τα οποία μερικές φορές έχουν διαφορετική συμπεριφορά σε κάποια ζητήματα. Για το SGS2 δε γνωρίζω.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

HELP.....

 

Πως συγχρονιζω τις τηλεφωνικες επαφες μου στο galaxy s II, εχω περασει ολα τα τηλεφωνα στο outlook και δεν ξερω πως να το κανω βοηθεια...........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

σημερα συνεδεσα για πρωτη φορα το GALAXY S2 με ενα ΒΤ Ηandsfree της νοκια. Αυτο που παρατηρησα λοιπον ειναι πως οταν το κινητο ειναι συνδεδεμενο με το ακουστικο, απενεργοποιειται το proximity sensor με αποτελεσμα οταν το βαζω στην τσεπη να μενει αναμενη η οθονη και να πατιονται διαφορα κουμπια στην οθονη. Μηπως ξερει κανεις πως μπορω να το εργοποιησω?

ευχαριστω

__________________kostas ntinos______________
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις κανενα προγραμα για να κανει επανεκινηση η συσκευη???? επισεις πως θα απενεργοποιησω το φωνητικες κλησεις μουφαγε 15 της 100 της μπαταριας!! Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις κανενα προγραμα για να κανει επανεκινηση η συσκευη????

 

χρειάζεται root, γιατί δεν την κλείνεις-ανοίγεις μόνος σου; :lol:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

χρειάζεται root, γιατί δεν την κλείνεις-ανοίγεις μόνος σου; :lol:

 

γιατι βαριεμαι να παταω το πλαινο κουμπι χαχαχαχαχα :p

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις κανενα προγραμα για να κανει επανεκινηση η συσκευη???? επισεις πως θα απενεργοποιησω το φωνητικες κλησεις μουφαγε 15 της 100 της μπαταριας!!

 

fast reboot

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως κατι τρεχει με προγραμματα?εμενα μου κραταει αερα 1μιση μερα με ανοικτο το 3G,widget facebook-twitter-καιρου-email-ειδησεις...κανα 30 λεπτο ομιλια και καμια 15αρια μνμτα την ημερα...δεν ειναι φυσιολογικο να το φορτιζεις 2 φορες την ημερα...κατι τρεχει background και σου τρωει μπαταρια!παντως σε συγκριση με 3gs η μπαταρια του sgs2 ειναι πολυ καλυτερη δεδομενου οτι το 3gs δεν εχει δειγμα widget

 

Αυτο ακριβως ψαχνω και εγω μηπως τρεχει κατι απο πισω αλλα απο τι στιγμη που δεν ανοιξα κατι κ που εχω το juice defender νομιζω οτι οταν μια εφαρμογη δε την χρησιμοποιεις για ωρα την κλεινει αυτοματα κ γι´αυτο αναρωτιεμαι τι εγινε :S :S :S ...και οταν παιζεισ παιχνιδια ή το βασανιζεισ ολη μερα οκ λογικο να μη κραταει αλλα με 55 λεπτα χρονου ομιλιας κ πραγματικα τπτ παραπανω ουτε το αγγιζα γιατι εχω εξεταστικη κ κοιταω περισσοτερο το διαβασμα κ το βραδυ ειχε 80-85% και το πρωι γυρευα μπαλαντεζα να το παρω μαζι μ στη σχολη :P !!!

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδεία απο χθες ειμαι και εγω κατοχος galaxy s2 ακομα δεν μπορώ να πω για κατι την μπαταρια του καλη φαίνεται!!θελω μια βοήθεια ομως ενώ εχω βαλει την καρτα σιμ μεσα με επαφες αποθηκευμένες μεσα στην σιμ δεν τα βλέπει:blink:πρεπει να το κάνω με αλλο τροπο?και κατι ακομα εχω βαλει καποιες εφαρμογες που δείχνουν κατα ποσο δουλεύει το cpu του κην και εδω ειναι το παράξενο χωρεις να εχω ανοίξει καμια εφαρμογει μου δειχωει οτι το cpu του κινητού δουλεύει 55-60%:X κάνω κατι λαθος εγω??τα φώτα σας παιδες ερχομαι απο τον κοσμο του symbian και ετσι θα σας ζαλίσω λήγω:lol:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδεία απο χθες ειμαι και εγω κατοχος galaxy s2 ακομα δεν μπορώ να πω για κατι την μπαταρια του καλη φαίνεται!!θελω μια βοήθεια ομως ενώ εχω βαλει την καρτα σιμ μεσα με επαφες αποθηκευμένες μεσα στην σιμ δεν τα βλέπει:blink:πρεπει να το κάνω με αλλο τροπο?και κατι ακομα εχω βαλει καποιες εφαρμογες που δείχνουν κατα ποσο δουλεύει το cpu του κην και εδω ειναι το παράξενο χωρεις να εχω ανοίξει καμια εφαρμογει μου δειχωει οτι το cpu του κινητού δουλεύει 55-60%:X κάνω κατι λαθος εγω??τα φώτα σας παιδες ερχομαι απο τον κοσμο του symbian και ετσι θα σας ζαλίσω λήγω:lol:

 

ΕΜΕΝΑ παντως 10 ωριτσες μου εβγαλε με σχεδον μηδαμηνη χρηση ενα 60% λεει πως το εφαγε η οθονη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εφαρμογη για εκκαθαριση αρχειων χρειαζετε να περασουμε? πχ οπως το ccleaner για τα win

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όταν γράφεις κάτι για το κινητό το μόνο που μπορεί να υποθέσει κάποιος είναι οτι αναφέρεσαι στο δικό σου....Άλλα όπως και να έχει 6 κύκλοι φόρτισης δεν είναι αρκετοί...Χρειάζεται να συμβιώσεις με το κινητό σου κανα 20μερο για να βγάλεις μια πρώτη εικόνα...Και στο forum του πρώτου galaxy s (όταν πρωτοκυκλοφόρησε) παραπονιόταν το μισό forum οτι δε κρατάει η μπαταρία. Μετά απο 2-3 εβδομάδες υπήρχε μαζική ανακάλεση για αυτά τα σχολιά τους γιατί απλά τόσο χρόνο χρειαζόταν να στρώσει η μπαταρία...Και να υποθέσουμε όμως οτι όλα καλά με τη μπαταρία, πάλι δεν μπορείς να έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις απο το πόσο γρήγορα τελειώνει η μπαταρία διότι αν πχ είχες διάφορα προγράμματα στο παρασκήνιο να ζητάνε να κάνουν auto-update (ή δε ξέρω και γω τι άλλο) πάλι θα έχεις πρόβλημα και διπλάσια μπαταρία να βάλεις...Το γεγονός λοιπόν οτι το βράδυ το είχες πλήρως φορτισμένο και το πρωί ήταν στο 80% σημαίνει 2-3 πράγματα που δεν είναι ο κανόνας όμως. Ή δεν έχει στρώσει η μπαταρία σου, ή κακή χρήση προγραμμάτων στο παρασκήνιο...ή μπορεί να έχεις ακόμα KDD, KE2 αντί για ΚΕ7, ή κόλλησε το process android OS...Όλα τα προαναφερόμενα διορθώνονται. Ακόμα και το bug του android OS στην 2.3.4 που έρχεται σύντομα θα διορθωθεί...

το ότι έβγαλε ένα μαύρο κύκλο στην οθόνη είναι επειδή είπες όλα αυτά φαντάζομαι :lol::lol::lol:

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εφαρμογη για εκκαθαριση αρχειων χρειαζετε να περασουμε? πχ οπως το ccleaner για τα win

 

Mπα δεν χρειαζεται κατα την γνωμη μου, αφου δεν υπαρχει registry. Υπαρχει ομως η εφαρμογη Sd Maid η οποια διαγραφει duplicates κλπ. Θελει ρουτ. Αλλα καλο ειναι για τετοια θεματα να πηγαινουμε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249 :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Τι πεπει να κανω για να μην κανει αυτοματα ανανεωση το gmail για νεα mail αλλα να ψαχνει μονο οταν θελω εγω....

Και πως κλεινω το 3G?

ξετσεκαρε τον αυτοματο συγχρονισμο στις ρυθμισεις-->λογαριασμοι & συγχρονισμος. αν θελεις συγκεκριμενα για το gmail, Μπορεις να πας στο ιδιο μενου, να πατησεις πανω στον λογαριασμο σου, και να ξετικαρεις οτι δεν θελεις να συγχρονιζεται.

 

πατησε παρατρταμενα το κουμπι power, και εκει που λεει λειτουργια δικτυου, πατησε το. οποτε θελεις να το ανοιξεις, κανεις την ιδια διαδικασια :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τον ποιότητα του ήχου κατά την βιντεοσκόπηση. Δεν ξερω αν είναι μονοφωνική ή στερεοφωνική και επιπλέον πως διαχωρίζει τους ήχους. Τι εννοώ να εξηγήσω. Ένα samsung pixon που είχα, ενώ τράβαγε καταπληκτικό βίντεο, σε περιβάλλον που είχε πολύ δυνατό θόρυβο (πάρτυ, μπουζούκια, συναυλίες κλπ) όταν έβαζες να ακούσεις το βίντεο, δεν άκουγες τίποτα παρά μόνο ένα δυνατό βουιτό. Δεν μπορούσε να αναπαράγει τίποτα. Μπούκωνε τελείως. Δεν ξέρω αν υπάρχει κι εδώ αυτό το θέμα. Το nokia n8 που είχα για παράδειγμα, ακουγονταν και η παραμικρή λεπτομέρεια όσο δυνατός κι αν ήταν ο ήχος. To iphone επίσης. Ξέρει κανείς τι παίζει; Υπάρχει κάποιος που έχει βιντεοσκοπήσει σε περιβάλλον με πολύ δυνατούς ήχους;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τον ποιότητα του ήχου κατά την βιντεοσκόπηση. Δεν ξερω αν είναι μονοφωνική ή στερεοφωνική και επιπλέον πως διαχωρίζει τους ήχους. Τι εννοώ να εξηγήσω. Ένα samsung pixon που είχα, ενώ τράβαγε καταπληκτικό βίντεο, σε περιβάλλον που είχε πολύ δυνατό θόρυβο (πάρτυ, μπουζούκια, συναυλίες κλπ) όταν έβαζες να ακούσεις το βίντεο, δεν άκουγες τίποτα παρά μόνο ένα δυνατό βουιτό. Δεν μπορούσε να αναπαράγει τίποτα. Μπούκωνε τελείως. Δεν ξέρω αν υπάρχει κι εδώ αυτό το θέμα. Το nokia n8 που είχα για παράδειγμα, ακουγονταν και η παραμικρή λεπτομέρεια όσο δυνατός κι αν ήταν ο ήχος. To iphone επίσης. Ξέρει κανείς τι παίζει; Υπάρχει κάποιος που έχει βιντεοσκοπήσει σε περιβάλλον με πολύ δυνατούς ήχους;

Ίσως με κάποιο software update ή κάποια χακαρισμένη εφαρμογή να λύνεται το θέμα, αλλά αυτό μόνο αν είναι θέμα software. Γιατί αν είναι θέμα μικροφώνου δεν το βλέπω εφικτό.

Πάντως επειδή δεν έχω την συσκευή ίσως κάποιος χρήστης να σε διαφωτήσει πάνω στο θέμα αυτό.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...