Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα από τα προβλήματα που λέτε..και από τα handsfree μια χαρά ακούω..μην σας πω οτι είναι κ δυνατα κ φοράω μόνο το ένα...Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με το kies.μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

Ανοιξε το Kies και πηγαινε εκει που λεει εγκατασταση προγραμματος οδηγησης κανε την εγκατασταση και εισαι ετοιμος.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγορασμένο χτες,σήμερα πρόλαβα κ το άνοιξα..και έχει τα εξής: 1)έχει έντονο τον κιτρινισμό. 2)έχει ένα καμμένο πίξελ αριστερά κάτω κάτω, 3)σε ένα σημείο έχει μια μύτη απο στυλό(σε μεγεθος) που σε γκρι φοντο μοιαζει σαν αποχρωματισμος λιγο..είναι πιο ελαφρυ το γκρι για μια τελεια 4) εχει το γνωστό ροζ φάντασμα. ΣΑν λίγο άτυχος ακούστηκα ε? Φανταζομαι ότι γυρίζει πίσω!!!Ζητάω αλλαγή συσκευης κτλ ε?Αντε να δούμε αν θα πετύχω στην επόμενη παρτίδα κανένα καλό!

 

πφφ.. το πας πίσω για αλλαγή χωρίς συζήτηση.. άτυχος, σου κατσε προβληματικό κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

το Kies τι ειναι και που θα το βρω?? κατι αλλο σχετικο με της ηχογραφησεις κλησεων οτι και αν δοκιμασα δεν δουλεψε τιποτα!!! και μου χρειαζετε πολλυ αυτο :(
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει με το ακουστικό χθες πολύ χαμηλά σήμερα μια χαρά , δοκίμασα κατά την.διάρκεια κλήσεως να βγάλω βάλω τα ακουστικά τίποτα πάλι χωρίς κανένα πρόβλημα στην συνομιλία , δοκίμασα να κάνω επανεκκίνηση κάτι να ξανά πάρω μετά πάλι με τα ακουστικα τίποτα πάλι μια χαρά η ένταση τι στο καλό γίνεται εδώ πέρα δεν μπορώ.να καταλάβω :S

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

και ποίος σου είπε ότι εγώ έκανα oc στο κινητό αναφέρω κάτι τέτοιο και δεν το ξέρω?

να ξέρουμε τη μιλάμε,

εγώ δεν παραπληροφορώ κανένα έγραψα αυτά που πέρασε το κινητό αυτές της μέρες, το αν θα το πιστέψει κάποιος η όχι δικό του πρόβλημα εγώ δεν έχω κανένα λόγο να λέω ψέματα...

 

Εκεί που σου έχει γράψει έχει κάνει παράθεση δικά σου λόγια απο το φόρουμ Hacks/Root/Βελτιώσεις για το Galaxy S II όπου μόνος σου αναφέρεις ότι είχες περάσει την GT-I9100_XWKE7_original απο xda, πράγμα που σημαίνει ότι πείραξες καλώς κακώς το κινητό σου.

Ούτε νομίζει κανείς ότι λες ψέμματα, αλλά όταν πειράζεις το κινητό σου πάντα υπάρχει η πιθανότητα κάτι να μη πάει καλά.

Εγώ το έχω όπως είναι από τη "μάνα" του και η μπαταρία με βγάζει 2 μέρες με 3g ενεργοποιημένο, με ενημερώσεις ενεργοποιημένες, με ομιλία κανένα 20λέπτο, με internet.....η κάμερα του είναι απλά άψογη χωρίς ρόζ στάμπες και χωρίς κιτρινίλες η οθόνη του.

Και σε ότι αφορά την υψηλή θερμοκρασία που είχε αναφερθεί, μου είχε ανεβάσει τις πρώτες μέρες όσο στρώνει όμως μειώνεται και η θερμοκρασία και δεν το συζητάω ότι δεν μου έχει κάνει ούτε 1 επανεκίννηση :)

Τώρα προβληματικές παρτίδες πάντα υπήρχαν σε όλες τις εταιρίες και πάντα θα υπάρχουν............

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει με το ακουστικό χθες πολύ χαμηλά σήμερα μια χαρά , δοκίμασα κατά την.διάρκεια κλήσεως να βγάλω βάλω τα ακουστικά τίποτα πάλι χωρίς κανένα πρόβλημα στην συνομιλία , δοκίμασα να κάνω επανεκκίνηση κάτι να ξανά πάρω μετά πάλι με τα ακουστικα τίποτα πάλι μια χαρά η ένταση τι στο καλό γίνεται εδώ πέρα δεν μπορώ.να καταλάβω :S

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με τα ακουστικα.Δοκιμασα ομως τα ακουστικα απο το παλιο μου galaxy s και δουλεψαν πολυ καλα με πολυ καθαρο και δυνατο ηχο στις συνομιλιες.

Link to comment
Share on other sites

Ας γράψεις και εσυ από που το πήρες και δεν έχεις προβλήματα.Και γενικά οποίος έχει κάποιο πρόβλημα να γράφει μαγαζί και τόπο αγοράς έτσι ώστε να βγάλουμε μια άκρη για τις ελαττωματικές παρτίδες.
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω προβλημα με το home button, δηλαδη: το νιωθω να τριζει..

πιο συγκεκριμενα, οταν παω να πατησω το κουμπι, ακουγετε ενα μικρο τριξιματακι το οποιο αν το πατησεις ελαφρα, ειναι σαν κενο πριν πατηθει το κουμπι.. δεν μπορω να το εκφρασω καλα! lol.. οταν το παταω λοιπον ακουγεται αυτο και μετα το πατω λιγο πιο μεσα για να πατηθει το κουμπι.. δηλαδη υπαρχει ενα μικρο κενο, σαν να ειναι στον αερα το κουμπι, και στο 1ο πατημα ακουγεται αθτο το τριξιμο..

σκεφτομαι να το παω για αλλαγη στο πλαισιο.. πρεπει να κανω και unroot αραγε?

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που σου έχει γράψει έχει κάνει παράθεση δικά σου λόγια απο το φόρουμ Hacks/Root/Βελτιώσεις για το Galaxy S II όπου μόνος σου αναφέρεις ότι είχες περάσει την GT-I9100_XWKE7_original απο xda, πράγμα που σημαίνει ότι πείραξες καλώς κακώς το κινητό σου.

Ούτε νομίζει κανείς ότι λες ψέμματα, αλλά όταν πειράζεις το κινητό σου πάντα υπάρχει η πιθανότητα κάτι να μη πάει καλά.

Εγώ το έχω όπως είναι από τη "μάνα" του και η μπαταρία με βγάζει 2 μέρες με 3g ενεργοποιημένο, με ενημερώσεις ενεργοποιημένες, με ομιλία κανένα 20λέπτο, με internet.....η κάμερα του είναι απλά άψογη χωρίς ρόζ στάμπες και χωρίς κιτρινίλες η οθόνη του.

Και σε ότι αφορά την υψηλή θερμοκρασία που είχε αναφερθεί, μου είχε ανεβάσει τις πρώτες μέρες όσο στρώνει όμως μειώνεται και η θερμοκρασία και δεν το συζητάω ότι δεν μου έχει κάνει ούτε 1 επανεκίννηση :)

Τώρα προβληματικές παρτίδες πάντα υπήρχαν σε όλες τις εταιρίες και πάντα θα υπάρχουν............

συμφωνω απολυτα φιλε μου...και εγω εργοστασιακο το εχω και δεν εχω κανενα απο αυτα τα προβληματα....η μπαταρια κραταει 1μιση μερα αερα και δεν μου εχει ανεβασει θερμοκρασια περα απο 2-3 φορες στην αρχη....την ροζ σταμπα την εχω εγω αλλα μονο οταν φωτογραφιζω ασπρους τοιχους-που δεν το κανω ποτε-και μπορω να σου πω οτι την φωτογραφικη του την εχω απολαυσει κυριολεκτικα!καλα στην κιτρινη οθονη δεν θα αναφερθω καθολου γιατι ασχοληθηκαμε σε αλλο νημα και ημουν και ειμαι απολυτος οτι κατι που δεν το βλεπω ακομη και σε ειδικες συνθηκες δεν αποτελει προβλημα για εμενα....

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το Kies και πηγαινε εκει που λεει εγκατασταση προγραμματος οδηγησης κανε την εγκατασταση και εισαι ετοιμος.

Το διάβασα και σε προηγούμενο post αυτό,αλλά δεν κατάφερα τπτ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σκεφτομαι να το παω για αλλαγη στο πλαισιο.. πρεπει να κανω και unroot αραγε?

 

Εννοείται ότι επαναφέρεις τη συσκευή στην εργοστασιακή της κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που σου έχει γράψει έχει κάνει παράθεση δικά σου λόγια απο το φόρουμ Hacks/Root/Βελτιώσεις για το Galaxy S II όπου μόνος σου αναφέρεις ότι είχες περάσει την GT-I9100_XWKE7_original απο xda, πράγμα που σημαίνει ότι πείραξες καλώς κακώς το κινητό σου.

Ούτε νομίζει κανείς ότι λες ψέμματα, αλλά όταν πειράζεις το κινητό σου πάντα υπάρχει η πιθανότητα κάτι να μη πάει καλά.

Εγώ το έχω όπως είναι από τη "μάνα" του και η μπαταρία με βγάζει 2 μέρες με 3g ενεργοποιημένο, με ενημερώσεις ενεργοποιημένες, με ομιλία κανένα 20λέπτο, με internet.....η κάμερα του είναι απλά άψογη χωρίς ρόζ στάμπες και χωρίς κιτρινίλες η οθόνη του.

Και σε ότι αφορά την υψηλή θερμοκρασία που είχε αναφερθεί, μου είχε ανεβάσει τις πρώτες μέρες όσο στρώνει όμως μειώνεται και η θερμοκρασία και δεν το συζητάω ότι δεν μου έχει κάνει ούτε 1 επανεκίννηση :)

Τώρα προβληματικές παρτίδες πάντα υπήρχαν σε όλες τις εταιρίες και πάντα θα υπάρχουν............

 

το ξέρω πολύ καλά ότι με έχει κάνει παράθεση δεν είμαι κανένας χθεσινός στην τεχνολογία,μόνο που σε εκείνο το γεγονός αναφερόμουν σε ένα αλά κινητό ενός φίλου δεν ειχα μπει σε λεπτομέρειες για να πω ποιανού είναι,γιατί άλλωστε να το κάνω η ουσία μετράει, των πραγμάτων,εκείνου ευτυχώς δουλεύει μια χαρά εγώ προφανώς ήμουν άτυχος και χωρίς oc...

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα η μπαταρια ετσι?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Άψογος.

Το ποσοστό της μπαταρίας στη notification bar ,με τι πρόγραμμα είναι;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο κατάστημα το πήρες? Έχει κ άλλες συσκευές έτοιμες ?

 

απο τα mm φαληρου αγοραστηκε η συσκευη..

 

το εχει κανεις αγορασει προσφατα απο mm στην αθηνα χωρις να του βγαλει καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

σε καμία ώρα παω να πάρω το δικό μου!!!, και έχω άγχος αν έχει πρόβλημα να δούμε! :confused:

 

περιμένουμε νέα σου.. (για το αν έχει τα γνωστά προβλήματα η όχι) :)

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα θα πάω κ εγώ να δώ απο περιέργεια ! mm φαλήρου και ρέντη πρέπει να έχουν συσκευές!
Link to comment
Share on other sites

Aloha παιδια!!!Εχθες μου συνεβει το εξης κουλο...ενω πριν πεσω για υπνο το κινητο ειχε μπαταρια περι του 80-85% το πρωι που ξυπνησα βρισκοταν στο 24%...πωσ στο καλο γινεται αυτο???Υποσημιωση οτι εχω παντα κλειστα 3g wifi gps bluetooth data auto brightness on κανενα απολυτως widget περα του ρολογιου κ εχω πεταξει μεσα και το juice defender για παν ενδεχομενο...μηπως ξερετε τι συμβαινει?Το εχω εδω κ 2 βδομαδες περιπου κ δεν μ το εχει ξανακανει κ με προβληματισε αρκετα σημερα αυτο...

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω πολύ καλά ότι με έχει κάνει παράθεση δεν είμαι κανένας χθεσινός στην τεχνολογία,μόνο που σε εκείνο το γεγονός αναφερόμουν σε ένα αλά κινητό ενός φίλου δεν ειχα μπει σε λεπτομέρειες για να πω ποιανού είναι,γιατί άλλωστε να το κάνω η ουσία μετράει, των πραγμάτων,εκείνου ευτυχώς δουλεύει μια χαρά εγώ προφανώς ήμουν άτυχος και χωρίς oc...

 

Φίλε μου όταν γράφεις κάτι για το κινητό το μόνο που μπορεί να υποθέσει κάποιος είναι οτι αναφέρεσαι στο δικό σου....Άλλα όπως και να έχει 6 κύκλοι φόρτισης δεν είναι αρκετοί...Χρειάζεται να συμβιώσεις με το κινητό σου κανα 20μερο για να βγάλεις μια πρώτη εικόνα...Και στο forum του πρώτου galaxy s (όταν πρωτοκυκλοφόρησε) παραπονιόταν το μισό forum οτι δε κρατάει η μπαταρία. Μετά απο 2-3 εβδομάδες υπήρχε μαζική ανακάλεση για αυτά τα σχολιά τους γιατί απλά τόσο χρόνο χρειαζόταν να στρώσει η μπαταρία...Και να υποθέσουμε όμως οτι όλα καλά με τη μπαταρία, πάλι δεν μπορείς να έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις απο το πόσο γρήγορα τελειώνει η μπαταρία διότι αν πχ είχες διάφορα προγράμματα στο παρασκήνιο να ζητάνε να κάνουν auto-update (ή δε ξέρω και γω τι άλλο) πάλι θα έχεις πρόβλημα και διπλάσια μπαταρία να βάλεις...Το γεγονός λοιπόν οτι το βράδυ το είχες πλήρως φορτισμένο και το πρωί ήταν στο 80% σημαίνει 2-3 πράγματα που δεν είναι ο κανόνας όμως. Ή δεν έχει στρώσει η μπαταρία σου, ή κακή χρήση προγραμμάτων στο παρασκήνιο...ή μπορεί να έχεις ακόμα KDD, KE2 αντί για ΚΕ7, ή κόλλησε το process android OS...Όλα τα προαναφερόμενα διορθώνονται. Ακόμα και το bug του android OS στην 2.3.4 που έρχεται σύντομα θα διορθωθεί...

Edited by giannisr
Link to comment
Share on other sites

Aloha παιδια!!!Εχθες μου συνεβει το εξης κουλο...ενω πριν πεσω για υπνο το κινητο ειχε μπαταρια περι του 80-85% το πρωι που ξυπνησα βρισκοταν στο 24%...πωσ στο καλο γινεται αυτο???Υποσημιωση οτι εχω παντα κλειστα 3g wifi gps bluetooth data auto brightness on κανενα απολυτως widget περα του ρολογιου κ εχω πεταξει μεσα και το juice defender για παν ενδεχομενο...μηπως ξερετε τι συμβαινει?Το εχω εδω κ 2 βδομαδες περιπου κ δεν μ το εχει ξανακανει κ με προβληματισε αρκετα σημερα αυτο...

 

Πανε Ρυθμισεις-> πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο->Χρηση μπαταριας. Για να δεις τι σου εφαγε την μπαταρια....

Εγω άφησα μια φορά το Latitude(Χαρτες) ανοιχτο και μου εφαγε αρκετη μπαταρια 20%...

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός λοιπόν οτι το βράδυ το είχες πλήρως φορτισμένο και το πρωί ήταν στο 80% σημαίνει 2-3 πράγματα που δεν είναι ο κανόνας όμως. Ή δεν έχει στρώσει η μπαταρία σου, ή κακή χρήση προγραμμάτων στο παρασκήνιο...ή μπορεί να έχεις ακόμα KDD, KE2 αντί για ΚΕ7, ή κόλλησε το process android OS...Όλα τα προαναφερόμενα διορθώνονται. Ακόμα και το bug του android OS στην 2.3.4 που έρχεται σύντομα θα διορθωθεί...

 

Για bug του android σε σχεση με την μπαταρια λες ?

 

-------------------------------------------------------------------

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=EshopProductsFullStory&FullStory_EshopProductsFullStory_actionOverride=/portlets/eshop/eshopProductsFullStory/begin&_windowLabel=FullStory_EshopProductsFullStory&sku=E00-0081-8000-077&x

 

Διαθεσιμο και απο την Cosmote

Edited by saliez

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

To 4 ειναι λιγο μικροτερο .

Για bug του android σε σχεση με την μπαταρια λες ?

 

Για bug της process android OS στην 2.3.3 του κινητού μας αναφέρομαι, το οποίο έχει αντίκτυπο και στη μπαταρία βέβαια...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1070324

Θα διορθωθεί οσονούπω στην 2.3.4...

Link to comment
Share on other sites

Πανε Ρυθμισεις-> πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο->Χρηση μπαταριας. Για να δεις τι σου εφαγε την μπαταρια....

Εγω άφησα μια φορά το Latitude(Χαρτες) ανοιχτο και μου εφαγε αρκετη μπαταρια 20%...

 

Πηγα και μου εδειχνε οτι οι κλησεις ειναι πρωτο που μ εφαγε μπαταρια κ μολισ ειδα λεπτομεριες ειχα μιλησει 55 λεπτα ολη την ημερα...

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα αδερφια! Ειναι νεος στο forum και ευτυχης κατοχος ενος Galaxy S2!!

Ολα καλα με τη συσκευη αλλα εχω να σας κανω μια ερωτηση! Απο μπαταρια πως σας φαινεται?

Ειναι δυνατον να πεφτεις για υπνο εχοντας ~60% και το πρωι το κινητο να σβηνει οριακα απο μπαταρια?

Και ολο αυτο με κλειστο gps, bluetooth, wifi και 0 ενεργες εφαρμογες! Ειναι δυνατον??? Εχω κανει κατι λαθος, εχω πεσει σε προβληματικη μπαταρια η ετσι ειναι??

My 3GS retired! Galaxy S2 is on duty!
Link to comment
Share on other sites

Aloha παιδια!!!Εχθες μου συνεβει το εξης κουλο...ενω πριν πεσω για υπνο το κινητο ειχε μπαταρια περι του 80-85% το πρωι που ξυπνησα βρισκοταν στο 24%...πωσ στο καλο γινεται αυτο???Υποσημιωση οτι εχω παντα κλειστα 3g wifi gps bluetooth data auto brightness on κανενα απολυτως widget περα του ρολογιου κ εχω πεταξει μεσα και το juice defender για παν ενδεχομενο...μηπως ξερετε τι συμβαινει?Το εχω εδω κ 2 βδομαδες περιπου κ δεν μ το εχει ξανακανει κ με προβληματισε αρκετα σημερα αυτο...

 

Το αντιμετωπιζω καθημερινα αυτο... Το κινητο μου πλεον το φορτιζω ακομα και 2 φορες στο 24ωρο χωρις να του πινω το αιμα...

Αν ειναι ετσι, κριμα... κρατουσα το 3GS..

My 3GS retired! Galaxy S2 is on duty!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...