Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok.Πήγαινε settings>applications>manage applications και δες αν στην καρτέλα Downloaded υπάρχει εφαρμογή Market.Αν ναι πάτα επάνω της και επέλεξε clear cache , clear data.Μετά πήγαινε στο εικονίδιο του μαρκετ στο app drawer και λογικά θα σου ζητήσει να κάνεις accept τους όρους χρήσης.Δοκίμασε πάλι να ψάξεις για το chainfire

 

το εκανα αλλα τιποτα...τελικα το προβλημα λυθηκε με φορματ....εχεις καμια ιδεα τι μπορει να επαθε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω εκανα αλλο τεστ......Πανω απο 12 ωρες η μπαταρια δεν μου κραταει ......... αλλα το σκιζω.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έκαιγε τις 2 πρώτες μέρες τώρα είναι μια χαρά.

Επίσης σε ότι αφορά τη κάμερα έχω τραβήξει αρκετές φωτογραφίες αλλά δεν έχω δει πουθενά ροζ απόχρωση...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

πώς το σκίζεις δηλαδή? εγώ θέλω το κινητό να μου κρατά μια μέρα!

Παιχνιδια , ιντερνετ και γενικα το χαζευο παρα πολυ. Δεν ξερω αν στρωσει η αν ειναι προβλημα. Θα διξει γιατι ακομα ειναι νωρις να μιλισω, Σημερα ειμαι καλητερα αν και το δοκιμασα να πλοηδο για 40 λεπτα. Εχω 20% και ειμαι εκτοσ πριζας 12 ωρες!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι σχεδον ολα τα κινητα ζεσταινονται την ωρα που τα φορτιζεις, αν εχεις ανοιχτο wifi και χρησιμοποιεις και το τηλεφωνο συγχρονως. και ως ενα μερος ειναι καπως λογικο αυτο. Φυσικα αν εδω στην περιπτωση του sgs2, σε καποιους ζεσταινεται πολυ, τοτε αυτο σιγουρα δεν ειναι καλο.

 

Οσο αφορα το θεμα του wifi και το αν ειναι το σημα του καπως χαμηλο, οπως αναφερουν καποια παιδια εδω, θελω να αναφερω το εξης. πριν απο 10 μερες περιπου περασα στο galaxy s μου την επισημη 2.3.3. Ειναι εμφανες οτι σε σχεση με την επισημη 2.2.1 που ειχα πριν, τωρα εχει καπως χειροτερο σημα το wifi. μεσα στο σπιτι και στα ιδια σημεια παρατηρω καπως χαμηλοτερο σημα τωρα με την 2.3.3. Παρολαυτα ομως, ενω π.χ σε καποιο σημειο εχω 1 γραμμη, ενω πριν ειχα 2 γραμμες, δεν εχω παρατηρησει διαφορα στην ταχυτητα οταν σερφαρω στο ιντερνετ, και νομιζω οτι αυτο ειναι το πιο σημαντικο.

Εφοσον λοιπον και εμεις στο galaxy s 1 βλεπουμε με την 2.3.3 διαφορα στο wifi οσο αφορα το wifi range, υποθετω οτι ειναι θεμα της gingerbread, και θελω να πιστευω οτι θα βελτιωθει σε επομενο update. Αλλωστε νομιζβω οτι καπου διαβασα οτι η samsung γνωριζει ηδη οτι υπαρχει θεμα με το wifi και την καταναλωση μπαταριας στην 2.3.3, και οτι σκοπευει να το λυσει στην 2.3.4. Ειδωμεν λοιπον :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες σημερα πηγα απο το Πλαισιο και δοκιμασα το κινητο (ή καλυτερα την κινηταρα) S II .

 

Η ανταποκριση στην αφη του ειναι απιστευτη , σχεδον δεν το ακουμπαγα και πεταγε πραγματικα .

 

Η οθονη οτι και να πω ειναι λιγο , απλα απιστευτη .

 

Απο καμερα δεν μπορω να εχω καθαρη γνωμη γιατι ηταν με το αντιλεπτικο αρα δεν μπορουσα να βγαλω οτι ηθελα .

 

Το κινητο ειναι απιστευτα λεπτο και ελαφρυ , διπλα διπλα με το Lg 2χ σχεδον το μισο , και οι διαστασεις ιδιες με το 2χ .

 

Σε σχεση με το 2χ η οθονη ειναι πολυ πιο ζωντανη .

 

Το μονο που με χαλασε ηταν οτι δεν μπορουσα να εχω προσβαση στα κατω πληκτρα με το ενα χερι , αλλα κρατω μια επιφυλαξη γιατι ειχε το αντικλεπτικο και δεν μπορουσα να το πιασω καλα .

 

Οσο για τα πλαστικα που πολλοι παραπονιεστε πρεπει να ειστε περρισοτερο ψειρες και απο μενα γιατι δεν υπαρχει κανενα θεμα , ειναι τελεια .

 

Οσο για οτι ζεσταινετε σιγουρα παιζει ρολο το μεγεθος του αλλα μπορει να βγαλει προβλημα αν παει συχνα πανω απο 47 .

 

 

Το android εχει ουκ ολιγες εφαρμογες που ζητανε ανανεωση καθε λιγο και λιγακι...αν εχεις Data συνδεση και το δουλευεις 3G συνεχεια απλα ξεχνα την μπαταρια σου....με την αυτοματη φωτεινοτητα ενεργοποιημενη επισης ξεχνα την ...αν φορας XWKE2 η αυτοματη φωτεινοτητα δεν δειχνει να ειναι και τοσο...αυτοματη..(μενει σχετικα σταθερη σε μεγαλες τιμες)...εγω το γυρισα σε χειροκινητο συγχρονισμο ,εκοψα καθε ειδους πρωτοκολλα εκτος του GSM και ρυθμιζω την φωτεινοτητα χειροκινητα...

 

Δηλαδη θα παρω κινητο και θα το χω σε 2g για να μην τελειωνει η μπαταρια ? Σε 3g δεν κρατα 16 ωρες ?

 

Παρακαλω να μου απαντησει καποιος που το χει 3g ολη μερα , γιατι ειναι πολυ σημαντικο .

 

Σαν να παιρνω Lamborghini και να την παω με 150 αντι για 300 .

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος από εσάς που το πήρατε αν έχει μόνο φωνητικό γράψιμο στα σμσ μόνο στα αγγλικά? γιατί εγώ αυτό που κατάλαβα όταν το είδα έχει μόνο στα αγγλικά να υπαγορεύεις στα ελληνικά δεν βγάζει επιλογή μικροφώνου.

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πριν λιγο καιρο το κινητο μου συνδεοταν κανονικα με τον ρουτερ μου(linksyswrt54gl) τωρα δεν συνδεεται με τιποτα. samsumg smart tv και λαπτοπ ειναι πανω στον ρουτερ , το κινητο γιατι δεν μπορει να δυνδεθει ενω πριν μπορουσε?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δηλαδη θα παρω κινητο και θα το χω σε 2g για να μην τελειωνει η μπαταρια ? Σε 3g δεν κρατα 16 ωρες ?

 

Παρακαλω να μου απαντησει καποιος που το χει 3g ολη μερα , γιατι ειναι πολυ σημαντικο .

 

Σαν να παιρνω Lamborghini και να την παω με 150 αντι για 300 .

 

Τοσο κραταει σε μενα, με υπολοιπο 15% και φυσικα αρκετη χρηση μεσα στη μερα... Με την ιδια χρηση ειχα 20% στο iphone 4, που θεωρω ο,τι καλυτερο σε smartphone αφης(την τελευταια διετια - εξαιρω τα symbian, που εχω εγκαταλειψει εδω και χρονια - εκτος φυσικα απο το αψογο ε71).

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις αποσυνδεσεις απο τα data?Στα καλα καθουμενα.Απενεργοποιησα και το fast dormanchy αλλα δεν εφταιγε αυτο.Σε ασχετες στιγμες ενεργοποιω την οθονη και ο,τι εχει σχεση με data δεν δουλευει.Μπορω να δεχτω και να κανω κλησεις κανονικα.Το apn ειναι σωστο

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις αποσυνδεσεις απο τα data?Στα καλα καθουμενα.Απενεργοποιησα και το fast dormanchy αλλα δεν εφταιγε αυτο.Σε ασχετες στιγμες ενεργοποιω την οθονη και ο,τι εχει σχεση με data δεν δουλευει.Μπορω να δεχτω και να κανω κλησεις κανονικα.Το apn ειναι σωστο

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ενοεις τα εικωνιδια επανω μετα βελακια και το 3g , E και Η οτι εξαφανίζοντε και δεν εχεισ συνδεση?Κι εμενα το κανει αλλα εχο κοσμοτε και ειχαν χθεσ προβλημα δεν ξερω αν το διορθοσανε.

Link to comment
Share on other sites

H αύξηση της απόδοσης δεν συνεπάγεται και αύξηση της θερμοκρασίας, δε μιλάμε για φούρνους... Εδώ και κάποια χρόνια, η τεχνολογική εξέλιξη των επεξεργαστών παράλληλα με την αύξηση της απόδοσης επιτυγχάνει και ολοένα χαμηλότερη κατανάλωση ενέργειας και έκλυση θερμότητας. Νομίζω πως οι υψηλές θερμοκρασίες του SGS2 (και κάποια ακόμη προβλήματα, όπως το ότι δεν έχει μια μπαταρία με χωρητικότητα ανάλογη της κατανάλωσής του) οφείλονται κυρίως στην ακατανόητη μανία της samsung να φτιάξει το "λεπτότερο smartphone".

 

Βασικά στη συγκεκριμένη περίπτωση νομίζω πως το βλέπεις λάθος (παρόλο που αυτό που λες είναι σε γενικές γραμμές σωστό), και ότι ειδικά στο SGS2 φταίει ο 2πύρηνος. Ναι, ίσως με καλύτερα υλικά να είχε καλύτερη απαγωγή αλλά νομίζω για τη δεδομένη στιγμή η επιλογή της Samsung είναι καλή. Έτυχε να πιασω ενα LG Ο2Χ στο πλαίσιο το οποίο έβραζε όπως και το SGS2 που λέτε εδώ, πίσω από την κάμερα. Η υψηλή θερμότητα είναι φυσιολογική, μιας και έχουμε 2πύρινο επεξεργαστή με ελάχιστο cooling. Βάλε και το ότι είναι overclocked κατα 20%, ε δε θέλει παραπάνω.

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα των ημερών μας όσον αφορά γενικά τις CPUs είναι το voltage/θερμότητα, γι αυτό και δεν βλέπουμε τόσο μεγάλα άλματα στα GHz όπως παλιότερα. Προκειμένου να αυξήσουν επιδόσεις, αυξάνουν τον αριθμό πυρήνων μειώνοντας τον χρονισμό και έτσι μοιράζοντας την τάση έχουμε ως αποτέλεσμα την μείωση έκλυσης θερμότητας. (πάνω σε αυτό στηρίζεται και το Turbo των Intel Core iX όπου μεγιστοποιεί την ταση με OC σε λιγότερους πυρήνες, όπου μπορεί).

 

Εν κατακλείδι, η θερμοκρασία στο SGS2 είναι φυσιολογική, και είναι φυσικό όσο παραπάνω ώρα το έχεις σε βαρύ multitasking να φτάνει σε υψηλά επίπεδα, μιας και ο Exynos θα δουλεύει στο max.

 

Θα έλεγα να μην σας απασχολεί γιατί λογικά η Samsung θα το έχει τεστάρει ενδελεχώς αλλά το OC στα 1.2 το είχε ανακοινώσει ότι θα το κάνει πότε; Τέλη Μαρτίου; Δεν ξέρω τι έχουν προλάβει από τότε :p

Edited by ASDF
Όχι.
Link to comment
Share on other sites

το κινητο απλα τα σπαει τελος..

Οσο αφορα το wi-fi και ισως την μπαταρια που ζεσταινει το πισω μερος και γενικα καπως την οθονη πιστευω οτι ισως με ενα Update θα φτιαξει.. (τουλαχιστο το wi-fi)..

ας περιμενουμε τοτε.. (ξερει κανεις καθε ποσο βγαζουνε update?)

επισης.. κατι ασχετο γιατι ειμαι κενουργιος.. εχω κατεβασει το chainfire3d .. χρειαζομαι να κανω κατι αλλο για να παιξω παιχνιδια τεγρα?

Το root τι ειναι ???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πριν λιγο καιρο το κινητο μου συνδεοταν κανονικα με τον ρουτερ μου(linksyswrt54gl) τωρα δεν συνδεεται με τιποτα. samsumg smart tv και λαπτοπ ειναι πανω στον ρουτερ , το κινητο γιατι δεν μπορει να δυνδεθει ενω πριν μπορουσε?

Δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση το rooter, μετά να σβήσεις ξαναβάλεις τα στοιχεία του wifi(passwords κτλπ)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ενοεις τα εικωνιδια επανω μετα βελακια και το 3g , E και Η οτι εξαφανίζοντε και δεν εχεισ συνδεση?Κι εμενα το κανει αλλα εχο κοσμοτε και ειχαν χθεσ προβλημα δεν ξερω αν το διορθοσανε.

 

Ναι ακριβως.Εκει παιδες κατι δεν παει καλα.Εγω εχω voda και διορθωνεται με restart.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα της θερμοκρασιας.Για δοκιμαστε να κατεβασετε και να χρησιμοποιησετε αλλο launcher(τεσταρω με launcher pro) και με wifi συνεχως ανοιχτο browsing και tapatalk ειναι σταθερα στους 36 βαθμους.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

μετά από 3 χρόνια Blackberry πήδηξα και εγώ στο χορό των touchscreen phones... πρέπει να πω ότι το touch screen είναι δύσκολο(για μένα, μάλλον είμια μεγαλος-30) άρα θα κρατήσω το ΒΒ για email, bbm και για να γράφω On the go..

 

Τώρα πάμε στο Samsung, θέλω την βοήθεια του κοινού. Το κινητό με εντυπωσίασε με την οθόνη, αλλά η κατασκευή που είναι από πλαστικό μου το κάνει να φαίνεται κάπως "φτηνό" σαν ένα παιχνίδι.

 

Έχω κάποια θέματα με την μπαταρία. Η μπαταρία μου ΔΕΝ κρατά πάνω από 4 ώρες(τραγικό). Να σας πω τι έχω ενεργό:

1:) screen is AUTO brightness

2:) I tis synced with MS exchange : Contacts, calendar, Tasks

3:) Installed Apps include FB, Skype and Whatsapp(with Sync on)

4:) Background Data is ON

5:) installed widgets include Accuweather, IMDB, CNN Engadget CNN, NYtimes and Top news

 

Μάλλον κάνω κάποιο λάθος, δεν πιστεύω ότι μόνο εγώ μπορώ να έχω παράπονο με την μπαταρία. Να απενεργοποίησω τα widgets? Είναι σοβαρό το θέμα.. Στο θέμα battery δείχνει ότι το display 40% της μπαταρίας.

 

Άλλα Θέματα με το κινητό:

 

Α:)δεν μου αρέσει αρκετά η εφαρμογή phone.Τι εννοώ? Θέλω στο log να βλέπω το τι έχω κάνει χρονικά ανά άτομο. Δηλαδή εάν με τον Κ. Χ έχω τηλεφωνηθεί 5 φορές συνεχόμενα θα ήθελα να βγει Μόνο η πιο πρόσφατη κίνηση και κάνοντας κλικ εκεί να έβλεπα το ιστορικό.

 

Β:) πώς μπορώ να απενεργοποίησω τα notifications(από skype, whatsapp, και άλλα) εκτός του ήχου κλήσης?

 

Γ:) έχω και άλλα θέματα που δεν μου έρχονται στο μυαλό..

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

 

λοιπόν έχω κλειστά όλα τα DATA και το έχω σε 2G εώς τώρα η μπαταρία δεν έχει πέσει. έχω μιλήσει 30 λεπτά..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, οσοι το πηραν απο Ελλαδα, τα updates ερχονται κανονικα ?

 

Μηπως καλυτερα να το παρει καποιος απο Γερμανια ή Αγγλια ?

 

Sorry αν εχει απαντηθει ηδη

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα της θερμοκρασιας.Για δοκιμαστε να κατεβασετε και να χρησιμοποιησετε αλλο launcher(τεσταρω με launcher pro) και με wifi συνεχως ανοιχτο browsing και tapatalk ειναι σταθερα στους 36 βαθμους.

 

 

launcher pro εχω και χτυπησα 49.. συνδεσου και με bluetooth ομως παραλληλα και φορτισμα και δες! :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συνδεσα το κινητό με το kies και τον αριθο του κινητού μου τον βγαζει λαθος 2 ψηφια...εχει κανεις το ιδιο θεμα?παιζει καποιο ρολο ο αριθμος του κινητου μου και τον εμφανίζει? Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την συσκευη μπαρμπεκιου sgs2

 

he android users increase quickly nowadays. And the various systems bugs of android are constantly being discovered. The Mobile Review editor said in twitter the dual-core mobile phones with before currently Android 2.3.4 system have problems in power consumption. And the problem is solved in android 2.3.4. But There are only the Google Nexus S and Google Nexus have got the android 2.3.4 update.

 

The Eldar Murtazin said that in the previous version of Android 2.3.4 power monitoring and management issues existed, especially in the big 1080P game playing, the battery get hot after running for some time. At this BUG has been fixed in the 2.3.4 system, but the dual core smartphones in the market will stay in the previous version.

 

With the current rapid upgrade of Andorid OS, there are a lot of problems, We hope Google can also attach importance to these issues, after all, not every consumer have the patience to wait for the new system upgrade.

 

αν τα παραπανω ισχυουν εχουμε ελπιδες ... ξερουμε τιποτα αν το lg εχει παρομοια προβληματα θερμοκρασιας ;;;

 

εφτασα 43 βαθμους , το δακτυλο μου ειναι στα προθυρα να ψηθει:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...