Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που τις έχεις τις επαφές; Στην Sim ή στο gmail; Ή στο κινητό;

 

Gmail εκει τις εγω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εγω το ιδιο προβλημα εχω...ξερεις κανεις το γιατι?

 

Επειδή είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα, πήγα Ρυθμίσεις/Γλώσσα και πληκτρολόγιο/Επιλογή γλώσσας και το άλλαξα σε Αγγλικά και μετά πάλι σε Ελληνικά και το πρόβλημά λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα, πήγα Ρυθμίσεις/Γλώσσα και πληκτρολόγιο/Επιλογή γλώσσας και το άλλαξα σε Αγγλικά και μετά πάλι σε Ελληνικά και το πρόβλημά λύθηκε.

 

Το εκανα αλλα τιποτα...

Το θεμα ειναι οτι οταν περασα μια καινουρια επαφη την βρηκε...

Τις παλιες που υπηρχαν δεν τις βρεισκει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Στο moboplayer πως επιλεγεις εξωτερικους υπότιτλους;

Η ταινια εχει ενσωματουμενους αγγλικους και μου εμφανιζει αυτους.

Επισης πως κανεις αλλαγη μεταξυ hardware και software accelaration;

Link to comment
Share on other sites

Επισις στην ανοιχτη ακροαση με ακουνε με ...διακοπες! Το εχετε και εσεις το προβλημα?

 

Κι εμένα με διακοπές με ακούν όταν εχω ανοιχτή ακρόαση, ανεξαρτήτου σήματος.

Eγω που ειμαι ροοτ και εχω περασει την stock KF3 μεσω odin θα μπορεσω να παρω το official update της 2.3.4 όποτε βγεί ή με περιοριζει η παρεμβαση που του εκανα?

δεν μου κανει η unofficial 2.3.4 λογω wipe...

Edited by djlevo7
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε τό go contacts τίς βρίσκει όλες . Τό κάνει κ σεμενα

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εδώ και 2 εβδομάδες το πολύ είμαι κάτοχος του sgsII και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Την πρώτη εβδομάδα είχε τύχη κάτι που με παραξένευσε είχε κλείσει το κινητό χωρίς λόγο και δεν άνοιγε για κανένα λόγο μέχρι που έβγαλα την μπαταρία κ την ξανά έβαλα… Και τώρα την δεύτερη εβδομάδα πριν από λίγο ξανά έκλεισε χωρίς λόγο και πατούσα να ανοίξει πάλι αλλά τίποτα… κ λέω θα βγάλω την μπαταρία πάλι και θα την ξανά βάλω αλλά καθυστερώ κάτι δευτερόλεπτα γιατί κάτι έγραφα στον υπολογιστή και ξανά δοκιμάζω να το ανοίξω και άνοιξε! Τι στο καλό συμβαίνει; Λέτε να έχω Κανά πρόβλημα; Αυτό μ έχει τύχη αυτές τις 2 φορές και γενικότερα το κινητό είναι μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής, όλα αυτά εκεί στην Ανατολή παρασκευάζονται. Δεν έχω κοιτάξει να δω τι γράφει σ'εμένα.

Είναι σαν να έχεις μια ωραία κοπέλα, η οποία είναι πανέμορφη και να κοιτάς αν έχει βάψει καλά τα νύχια των ποδιών.

Ευχαριστήσου το super-gadget σου, άποψη μου. :)

 

Με απόλυτη ειλικρίνια, ίδιο σήμα έχω με το SGS μου και πιο παλιά με ένα HTC wildfire. Cosmote και εγώ.

 

Αρα μαλλον το παω πισω για service. Πες μου σε παρακαλω με ανοιχτη ακροαση σε ακουνε το ιδιο καλα η με διακοπες?

Κανε ενα τεστ. Ευχαριστω πολυ

Κ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Που θα μπορούσα να δω ένα βίντεο που να δείχνει την οθόνη του κινητού, έτσι όπως είναι όταν καλείς ή σε καλεί κάποιος;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,

χτες μου ηρθε κι εμενα η αναβαθμιση μεσω kies για την ΚΕ7 και την περασα. Απ οτι βλεπω δεν αλλαζει κατι στη ζωη της μπαταριας και θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να επεκτεινει τη διαρκεια της μπαταριας. Επισης η ΚΕ7 τι αλλαζει?

Επισης θα ηθελα να ρωτησω ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα για να παρακολουθεις τα υπολειπομενα MB του dataplan σου?

Και τελος πως να βαλω σαν υπογραφη οταν στελνω ενα mail μηνυμα του στυλ :

sent from samsung galaxy sii που εχω και αλλους εδω μεσα να το χρησιμοποιουν?

Ευχαριστω και παλι και συγνωμη αν σας κουρασα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,

χτες μου ηρθε κι εμενα η αναβαθμιση μεσω kies για την ΚΕ7 και την περασα. Απ οτι βλεπω δεν αλλαζει κατι στη ζωη της μπαταριας και θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να επεκτεινει τη διαρκεια της μπαταριας. Επισης η ΚΕ7 τι αλλαζει?

Επισης θα ηθελα να ρωτησω ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα για να παρακολουθεις τα υπολειπομενα MB του dataplan σου?

Και τελος πως να βαλω σαν υπογραφη οταν στελνω ενα mail μηνυμα του στυλ :

sent from samsung galaxy sii που εχω και αλλους εδω μεσα να το χρησιμοποιουν?

Ευχαριστω και παλι και συγνωμη αν σας κουρασα!!!

1. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο "μαγικό" πρόγραμμα που να επεκτείνει τη ζωή της μπαταρίας. Η μόνη λύση είναι η διόρθωση κάποιων bug από το λειτουρικό.

2. Εγώ χρησιμοποιώ το 3gWatchDog και είμαι ευχαριστημένος

3. Εννοείς μάλλον το Tapatalk που είναι για παρακολούθηση forum.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βρει καποιος λυση σχετικα με το σημα (cosmote) που παιζει χαμηλα σε κλεισοτυς χωρους σε σχεση με αλλα κινητα, η ειναι θεμα μονο δικο μου?

 

Επισις στην ανοιχτη ακροαση με ακουνε με ...διακοπες! Το εχετε και εσεις το προβλημα?

 

Το ίδιο πρόβλημα εχω και εγώ με wind. Θα δοκιμάσω με νέα κάρτα sim γιατί εχω microsim από iphone 4 μπας και φταίει αυτό .

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι σχετικα με το wi fi που παρατηρησα τωρα.

Ενω εχω συνδεθει κανονικα αυτο ανα 5 /6 δευτερολεπτα κανει σηνεχεια σαρωση.

Δεν το ειχα παρατηρησει πριν...Πρεπει να γινεται η πρεπει να το σταματησω και πως...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις προβλημα με τα ακουστικα? το αριστερο ακουγεται πολυ χαμηλα σε μενα... οταν συνδεω το bluetooth ειναι κομπλε... wtf?
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,

χτες μου ηρθε κι εμενα η αναβαθμιση μεσω kies για την ΚΕ7 και την περασα. Απ οτι βλεπω δεν αλλαζει κατι στη ζωη της μπαταριας και θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να επεκτεινει τη διαρκεια της μπαταριας. Επισης η ΚΕ7 τι αλλαζει?

Επισης θα ηθελα να ρωτησω ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα για να παρακολουθεις τα υπολειπομενα MB του dataplan σου?

Και τελος πως να βαλω σαν υπογραφη οταν στελνω ενα mail μηνυμα του στυλ :

sent from samsung galaxy sii που εχω και αλλους εδω μεσα να το χρησιμοποιουν?

Ευχαριστω και παλι και συγνωμη αν σας κουρασα!!!

 

Δοκίμασε και το traffic monitor...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι στην παραλία τώρα και σερφαρω με όπερα μίνι .έχω wind και για πρώτη φορά παρατήρησα ότι εκεί που το σήμα μου ήταν μεταξύ 2g και 3g εμφανίστηκε ένα Ε!!!!

Και όχι μόνο αυτο κάθε φορά που βγαίνει το Ε το σερφαρισμα πάει σφαίρα

Τι είναι αυτό γνωρίζει κανείς ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι στην παραλία τώρα και σερφαρω με όπερα μίνι .έχω wind και για πρώτη φορά παρατήρησα ότι εκεί που το σήμα μου ήταν μεταξύ 2g και 3g εμφανίστηκε ένα Ε!!!!

Και όχι μόνο αυτο κάθε φορά που βγαίνει το Ε το σερφαρισμα πάει σφαίρα

Τι είναι αυτό γνωρίζει κανείς ;;;;

 

το Ε λογικα ειναι το edge που ειναι πιο αργο απο το 3g

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

το Ε λογικα ειναι το edge που ειναι πιο αργο απο το 3g

 

Μάλιστα ...πρώτη φορά το βλέπω...πάντως Ε με όπερα μίνι είναι απίστευτος συνδυασμός ..το είδαμε και αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα το S2 για σερβις στην smartec την πεμπτη με κουριερ και την παρασκευη πηραν τηλεφωνο οτι ειναι ετοιμο και το στελνουν! σε μιση μερα το εφτιαξαν? αν ολα ειναι καλα μονο μπραβο εχω να τους πω!!! (πηραν τηλ. στο σπιτι και δεν ημουν εκει οποτε δεν εχω μιλησει εγω μαζι τους να μου πουν τι ειχε. την δευτερα θα τους παρω τηλ να μου πουν ακριβως.)
Link to comment
Share on other sites

Ως νέος χρήστης του Samsung Galaxy S II αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που μπορεί να έχουν και άλλοι.

Δεν κατάφερα να συνδέσω το Laptop (Windows 7 - 64 bit) με bluetooth με το κινητό ότι και αν προσπάθησα, γιατί λέει ότι

δεν βρίσκει drivers. Τώρα ή φταίει η Samsung που ούτε με το kies συμπεριλαμβάνει bluetooth drivers, ή η Microsoft.

Άνοιξα αυτό το θέμα μήπως κάποιος κατάφερε το pairing των 2 συσκευών να μας πει και μας να το καταφέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ως νέος χρήστης του Samsung Galaxy S II αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που μπορεί να έχουν και άλλοι.

Δεν κατάφερα να συνδέσω το Laptop (Windows 7 - 64 bit) με bluetooth με το κινητό ότι και αν προσπάθησα, γιατί λέει ότι

δεν βρίσκει drivers. Τώρα ή φταίει η Samsung που ούτε με το kies συμπεριλαμβάνει bluetooth drivers, ή η Microsoft.

Άνοιξα αυτό το θέμα μήπως κάποιος κατάφερε το pairing των 2 συσκευών να μας πει και μας να το καταφέρουμε.

 

Το KIES έχει ένα tab πάνω δεξιά το tools, από εκεί επέλεξε το install drivers. Θα σου βγάλει κάτι παραθυράκια και θα πατήσεις yes.

Δοκίμασε το και πες μας αν σου βρήκε τους drivers. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Το KIES έχει ένα tab πάνω δεξιά το tools, από εκεί επέλεξε το install drivers. Θα σου βγάλει κάτι παραθυράκια και θα πατήσεις yes.

Δοκίμασε το και πες μας αν σου βρήκε τους drivers. :)

 

 

Δυστηχώς βγάζει δεν βρέθηκε πρόγραμμα οδήγησης (αφού ψάξει και στο Windows update). Απορώ πως δεν έχει βγάλει drivers για bluetooth η Samsung. Είναι αδιανόητο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλιστα ...πρώτη φορά το βλέπω...πάντως Ε με όπερα μίνι είναι απίστευτος συνδυασμός ..το είδαμε και αυτό....

 

Δεν είναι κάτι το φοβερό. Απλά το Opera Mini δουλεύει με proxy και απαιτεί λιγότερα data για να δουλέψει και έτσι το EDGE (ενισχυμένο GPRS) του φτάνει για να δουλεύει σωστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς βγάζει δεν βρέθηκε πρόγραμμα οδήγησης (αφού ψάξει και στο Windows update). Απορώ πως δεν έχει βγάλει drivers για bluetooth η Samsung. Είναι αδιανόητο.

 

Κάνε απεγκατάσταση το KIES και δοκίμασε ξανά.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι ειμαι λιγο off-topic αλλα θα ηθελα να πω μια καλησπερα σε ολους εσας φιλους και μη!!εχω να μπω να γραψω αρκετο καιρο και απλως αποφασισα οτι θα ηταν καλο να συνεχιζω να γραφω...ετσι οποιαδηποτε απορια εχετε ισως να μπορω να βοηθησω και εγω ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...