Jump to content

MIUI rom's


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να περασω την τελευταια ρομ ? τπτ εξτρα που πρεπει να κανω περα απο τα κλασσικo full wipe ?? :):)

κατι που θα πρεπε να ξερω για την miui...? κατα την εγκατασςταση και τετοια εννοω

ευχαριστω

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλ απο που περναμε την τελευταια με ελληνικη υποστηριξη?

ωστε μετα να φλασαρω το πακετο τουfinn απο την υπογραφη του?

Link to comment
Share on other sites

δηλ απο που περναμε την τελευταια με ελληνικη υποστηριξη?

ωστε μετα να φλασαρω το πακετο τουfinn απο την υπογραφη του?

 

Στο λινκ της υπογραφής μου ή στο xda την έκδοση του xj που έχει ηδη ελληνική υποστήριξη απο μένα

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ της υπογραφής μου ή στο xda την έκδοση του xj που έχει ηδη ελληνική υποστήριξη απο μένα

 

Αυτη του xj εχω περασει (συγκεκριμενα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957291 ) αλλα δεν τα φοραει μεσα.

σορρυ νομιζα οτι στο λινκ σου ειναι μονο το πακετο κ δεν ηξερα σε ποια εκδοση κολλαει.

παντως ευχαριστω για την βοηθεια! καινουργιος στην miui βλεπεις, αν κ θα μεινω μονιμα! και κανεις φοβερη δουλεια φιλε!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Φιλε dimitris_86 θελω την βοηθεια σου, γιατι σκεφτομαι και εγω να περασω την miui, αλλα στο λινκ που εχεις γινετε πανικος! Μπορεις να μου πεις πια ακριβως περασες? Δωσε μου τα λινκς αν μπορεις. Εισαι ευχαριστημενος? Και κατι βασικο. εχει ελληνικο dialer και ελληνικο σκρολαρισμα καταλογου? Γιατι sthn official δεν εχει, και αν θες να πας στο "Σ" και εχεις 500 επαφες... κλαφτα χαραλαμπε!
Link to comment
Share on other sites

πέρασα μια ics miui που βγάλανε στο xda και πραγματικά πετάει! δεν λειτουργουν φυσικά κάποια πράγματα (beta) αλλά μέχρι τώρα σε μένα λειτουργεί άψογα, έχει ελληνική γλώσσα μέσα αλλά δεν μεταφράζει τα πιο πολλά..αναμονή και για την πλήρη υποστήριξη
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα....πως γίνετε εύκολα να περάσω ελληνικά στην τελευταία έκδοση στης MIUI γιατί έχω χάσει την μπάλα...ελληνικό πληκτρολόγιο και ελληνικό μενού !

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα....πως γίνετε εύκολα να περάσω ελληνικά στην τελευταία έκδοση στης MIUI γιατί έχω χάσει την μπάλα...ελληνικό πληκτρολόγιο και ελληνικό μενού !

 

Ευχαριστώ !

 

εγω κατεβασα αυτην εδω "MIUI_XJ_D2EXT_X-PART_2.2.3_2.3.7_GS_3P_Final_Signed_wedrf89673"

απο το χαοτικο site

http://htcfanboys.com/download/xavierjohn22/files/Full_Roms/2.2.10/

δε ξερω τι εκανα στην τυχη την κατεβασα και ειχε ελληνικα κανονικοτατα! μοον σε καποια θεματα μου βγαζει στην οθονη κλειδωματος κατι κινεζικα αλλα συμβαινει με ελαχιστα!

εχω αλλα θεματα ομως:

1) δεν μου θυμαται τις ρυθμισεις! καθε γορα βαζω το πληκτρολογιο της htc και οποτε ξαναναοιγω το κινητο μ εχει παλι το android προεπιλεγμενο!

2) δεν εχω HDvideo ουτε εχει ρυθμιση αναλυσης! αν υπηρχε τροπος να εχω την καμερα της htc θα ητνα τελειο!

3) το wifi φαινεται να εχει μικροτερη εμβελεια! και αποσυνδεεται συχνα!

 

ξερει κανεις κανενα patch ή kernel ή radio που να τα φτιαχνει αυτα?? γιατι ψαχνω σε αυτη τη σελιδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957291 και ειναι εντελως χαοτικο δε καταλαβαινω τιποτα! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά.

Finn θα ήθελα να ενημερώσω πως το link που έχεις δεν μου βρίσκει τις ιστοσελίδες για να κατεβάσω την rom και το greek pack για το desire.

επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω αν είναι εύκολο να μου πείς αν χρειάζεται κάτι για να κανω εγκατάσταση την συγκεκριμένη ρομ ή απλά γίνεται εγκατάσταση στο κινητό μέσω recovery

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα και χρονια πολλα παιδια! ξέρετε αν υπάρχει κάποια εκδοσή ICS που να υποστηρίζει ελληνικά και d2ext? Ρωτάω για

HTC desire... εχω κοιταξει στο xda και δε βγαζω ακρη γιατι εχει διαφορες πειραγμενες και δε ξερω ποια να βαλω... ευχαριστω προκαταβολικά! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια έχω ένα desire με miui και προσπαθω να μπω σε recovery mode με volume down και power και δεν μπαινει... υπάρχει αλλος τρόπος?
:up:
Link to comment
Share on other sites

Μέσω rom manager?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οκ το καταφερα μεσω rom manager...τωρα θέλω να το επαναφέρω σε official rom... γινεται αυτο? το προσπάθησα αλλ δεν έβρισκε driver για το κινητο ο υπολογιστης μου
:up:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια πια εκδοση υποστηριζει πληρες την ελληνικη γλωσσα?

δοκιμσα την miui 2.4.20 κ εχει θεματακι με καποιες λεξεις.δλδ σε καποια γραμματα βγαζει ενα κουτακι...:(

Link to comment
Share on other sites

παιδια πια εκδοση υποστηριζει πληρες την ελληνικη γλωσσα?

δοκιμσα την miui 2.4.20 κ εχει θεματακι με καποιες λεξεις.δλδ σε καποια γραμματα βγαζει ενα κουτακι...:(

 

Η τελευταία επίσημη έκδοση για το Desire είναι η 2.4.13. Από περιέργεια, πού βρήκες την 2.4.20?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερααα..αποφασισα να δοκιμασω με τα απο διαφορες ρομ που ειχα δοκιμασει (supervova - runny 6 ,6.1) να δοκιμασω και μια uimi.Αντιμετωπισα ομως προβλημα..δοκιμασα τις MIUI_XJ_A2SD_2.3.30_2.3.7_Final , MIUI_Jelly_Bean_v2.2 , MIUI-0.8.1-2.8.31..και στις τρεις ενω τις εκανα κανονικα flash την ωρα που ανοιγα το τηλεφωνο αρχισαν να βγαινουν προειδοποιητικα μνματα για αναγκαστικα κλεισιματα εφαρμαγων και συστηματων.το τηλεφωνο μου ειναι s-off ,με την μεθοδο revolutionary, root, bravo PVT4 SHIP ,MICROP-051d, RADIO-5.17.05.23, εχω kai recovery 4ext. Πριν κανω εγκατασταση την ρομ εκανα καθαρισμα με wipe cache , partition ex4 και με 1,5 g και με 1 g .Ολλες τις φορες ομως εφτασα στο αποτελεσμα που σας ειπα και παραπανω...δεν ξερω αν πρεπει να αλλαξω κατι απο τα στοιχεια που εχω στο τηλ η να κανω κατι που δεν εκανα ...παρακαλω για την βοηθεια σας...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η πιο stable multifeature miui?? Δεν με ενδιαφέρει να είναι η τελευταία έκδοση, με ενδιαφέρει να είναι απροβλημάτιστη!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εχω βαλει την 2.9.7 multilag ρομ αλλα στον τηλεφωνικο καταλογο δεξια τα γραμματα ειναι στην αγγλικη...πως θα γινει να τα κανω ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά ποια είναι η πιο stable multifeature miui?? Δεν με ενδιαφέρει να είναι η τελευταία έκδοση, με ενδιαφέρει να είναι απροβλημάτιστη!

 

Δοκίμασε την XJ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957291 είναι μεν λίγο παλιά και βασίζετε σε GB αλλά είναι μακράν η γρηγορότερη πιο πλήρης και απροβλημάτιστη

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
Γνωριzει κανεις αν εχει βγει η 4.1.2 miui για το s3?

 

Είσαι σε λάθος θέμα, εδώ μιλάμε για το HTC Desire.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...