Jump to content

Επίσημες και βασισμένες σε Sense 1.0 rom's


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ μπορείτε να συζητάτε για όλες τις Sense-based rom's όπως και για τις επίσημες rom της HTC.

Παρακαλώ πολύ να μένετε on topic για να διευκολύνεστε και εσείς αλλά και εμείς.

 

Η ομάδα διαχείρισης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα και με γεια η νέα δομή του forum. Και για να το "εγκαινιάσω" μια ερώτηση. Έχω περάσει την starBurst 1.3.3.1 (με data2sd) από την οποία είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Θα προχωρούσα σε αναβάθμιση μόνο εάν υπήρχε κάποια ρομ που να μου έδινε σημαντικά μεγαλύτερη αυτονομία στην μπαταρία. Υπάρχει κάποια, χωρίς όμως να χάσω την αξιοπιστία της starBurst? Edited by velos06
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχετε δοκιμάσει καμιά sense-based gingerbread από αυτές που κυκλοφορούνε? Δεν έχω ξαναβάλει ποτέ custom ROM (σήμερα μόλις έκανα root, είμαι τελειώς rookie) και καλοκοιτάζω την Leedroid 3.0.7. Δεν έχω καταλάβει αν έχουν μέσα περίπου ότι και η επίσημη froyo ή η αντίστοιχη επίσημη 2.3.3 του desire S.

 

Θέλω να είμαι όσο πιο κοντά γίνετε στο stock και στο "υποθετικό" ΟΤΑ update για gingerbread που θα βγεί για τα desire μας κάποτε ... :P.

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει καμιά sense-based gingerbread από αυτές που κυκλοφορούνε? Δεν έχω ξαναβάλει ποτέ custom ROM (σήμερα μόλις έκανα root, είμαι τελειώς rookie) και καλοκοιτάζω την Leedroid 3.0.7. Δεν έχω καταλάβει αν έχουν μέσα περίπου ότι και η επίσημη froyo ή η αντίστοιχη επίσημη 2.3.3 του desire S.

 

Θέλω να είμαι όσο πιο κοντά γίνετε στο stock και στο "υποθετικό" ΟΤΑ update για gingerbread που θα βγεί για τα desire μας κάποτε ... :P.

 

OTA update με rom Και root το ξεχνάς, θα πρέπει να το επαναφέρεις για να το κάνεις.

 

το πλησιέστερο στο stock ειναι αυτή

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1045824

 

δεν την έχω δοκιμάσει οπότε δεν ξέρω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

OTA update με rom Και root το ξεχνάς, θα πρέπει να το επαναφέρεις για να το κάνεις.

 

το πλησιέστερο στο stock ειναι αυτή

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1045824

 

δεν την έχω δοκιμάσει οπότε δεν ξέρω τι παίζει.

 

Σε ευχαριστώ. Έβαλα Leedroid 3.0.7 τελικά. Περίπου ίδια με αυτή που μου πρότεινες είναι και σαν ROM είναι πρακτικά Gingerbread με το Sense του Froyο, ελάχιστες διαφορές από την stock, αλλά αρκετά πιο γρήγορη. Μόνο αυτές τις ρυθμίσεις με την συχνότητα του επεξεργαστή δεν ξέρω αν υπσοτηρίζει (powersave, interactive κτλ) αλλά για να είμαι και ειλικρινής δεν την έχω ψάξει ακόμα και πολύ και ούτε ξέρω καν τι είναι ... :P. Απλά έπεσε το μάτι μου στην φωτό της Supernova :D

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει τη supernova, πώς θα χωρίζατε μια 8GB sdcard? (σε τί μεγέθη fat/ext)

 

Alex λόγω ότι η συγκεκριμένη βασίζεται στο a2sd+ πιστεύω ότι 1gb είναι υπεραρκετό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

χαίρεται.χθες εβαλα την leedroid 2.5 final και αντιμετωπιζω ενα προβλημα.ενω κανει εγκατασταση κανονικα και το τηλεφωνο ξεκιναει με την καινουρια rom,μετα απο καποιες ωρες το τηλεφωνο ( htc desire) μπαινει απο μονο του στην αθορυβη λειτουργια.

για να αποκατασταθει η βλαβη θα πρεπει να του κανω reboot .

εχετε καμια ιδεα γιατι το κανει αυτο?

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...