Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο οτι καταλαβα και απο το ιντερνετ το δευτερο μικροφωνο ευθυνεται που αντι να μειωσει τους εξωτερικους θορυβους μειωνει τη φωνη μου. Οι συνομιλητες με ακουνε με πολυ δυσκολια σα να ειμαι μακρια λενε, οχι συνεχομενα αλλα πολυ συχνα και επαναλαμβανω και τρεις φορες τα λογια μου... Αν μπορουσα να βρω την επιλογη να απενεργοποιησω το δευτερο μικροφωνο πιστευω θα ηταν οκ . Οσο αν φταιει καποια εφαρμογη κατα ενα μεγαλο ποσοστο το αποκλειω μιας και εχω πολυ λιγες εφαρμογες και το προβλημα το αντιμετωπιζαν και αλλοι. Καποιος που το εχει ακομα με την gingerbread μπορει να μου πει αν υπαρχει η εν λογο επιλογη πληκτρολογωντας * # * # 2846579 # * # * ;

Ε τοτε αφου σε ακουνε εστω και λιγο ειναι το γνωστο προβλημα του πηγαδιου.

Πρεπει να μπεις στο κρυφο μενου. Εμενα την εχει αυτην την επιλογη. Πλεον ομως το κινητο το εχει η αδερφη μου και δε μπορω να ελεγξω αμεσα τυχων διαδικασιες που μπορει να σε βοηθησουν.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mπαινω στο κρυφο μενου στο background setting αλλα εχει τις παρακατω επιλογες

1 qualcomm background open setting

2 log setting

3 otp nv filter switch

4 usb ports setting

5 system sleep indicator switch

6 dump & log

7 sd card

Eπιλογη για μικροφωνο δε βλεπω...

Μηπως θυμασαι ποια εκδοση ακριβως ειχες και σου εμφανιζε την επιλογη; Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Σε εμενα εγραφε "background settings" και εκει σε ενα αλλο υπομενου, dual mic settings, το εβαζα το off και ημουν οκ, απλα με επανεκκινηση χανοταν η ρυθμιση και ηθελε παλι να το θεσω off
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Φτυάρι mode detected .Αυτό που έκανα ήταν να περάσω τον φάκελο dload ( UPDATE.APP ) στην κάρτα SD κατευθείαν και μετά Ρυθμίσεις - Αποθηκευτικός χώρος - Αναβάθμιση λογισμικού και ακολούθησα τις οδηγίες. Format έκανε αυτόματα και έτσι μετά από αρκετά restart έγινε εγκατάσταση η έκδοση B528. Το πρόβλημα με το bluetooth headset Samsung HM 1700 παραμένει και χάνει τον ήχο , πρέπει να είναι δίπλα για να είναι κομπλέ. Αντίθετα η μεταφορά αρχείων πάει σφαίρα και από PC και από άλλες συσκεύες με Bluetooth. Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Φτυάρι mode detected .Αυτό που έκανα ήταν να περάσω τον φάκελο dload ( UPDATE.APP ) στην κάρτα SD κατευθείαν και μετά Ρυθμίσεις - Αποθηκευτικός χώρος - Αναβάθμιση λογισμικού και ακολούθησα τις οδηγίες. Format έκανε αυτόματα και έτσι μετά από αρκετά restart έγινε εγκατάσταση η έκδοση B528. Το πρόβλημα με το bluetooth headset Samsung HM 1700 παραμένει και χάνει τον ήχο , πρέπει να είναι δίπλα για να είναι κομπλέ. Αντίθετα η μεταφορά αρχείων πάει σφαίρα και από PC και από άλλες συσκεύες με Bluetooth.
Άρα φαίνεται να φταίει το bluetooth headset.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άρα φαίνεται να φταίει το bluetooth headset.

 

Δεν νομίζω γιατί με άλλες συσκευές η σύνδεση γίνεται κανονικά με την απόσταση να είναι στα επίπεδα που αναφέρει το headset. Επίσης έχω δοκιμάσει και με ένα bluetooth ηχείο - μπάσο ( HTC BoomBass ST A100 ) αλλά πάλι τα ίδια οπότε μάλλον η συσκευή έχει πρόβλημα ή θέλει κάποια ρύθμιση.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...