Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ σήμερα που την πέρασα δοκιμαστικά δούλεψε μια χαρά.δεν εβγαλε πουθενά σφάλμα

 

μπορεις να μου δειξεις ποια firmware εβαλες για να την κατεβασω να την δοκιμασω και εγω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορεις να μου δειξεις ποια firmware εβαλες για να την κατεβασω να την δοκιμασω και εγω?

 

http://www.huaweidevice.com/cn/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDEyNTU=

Link to comment
Share on other sites

Καμια λυση για την 2.3.5 εχει βρεθει εχω το εξης θεμα μετα απο καμποσω καιρο χρησης μπορει να ναι σε 1-2 μερες σε μια βδομαδα ή σε κανα μηνα εξαρταται την τυχη μου :) παθαινει boot loop δηλαδη προσπαθει να ανοιξει αλλα τπτ δειχνει συνεχεια το σημα της huawei και προσπαθει να φορτωσει. και θελει factory reset για να επανελθει. υπαρχει τπτ αλιως θα γυρισω στην 2.2.2 με κουρασε ή 2.3.5 την κραταω μονο και μονο για την μπαρα ειδοποιησεων που εχει τις συντομευσης και για το καλύτερο wifi driver.
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες πριν δέκα λεπτά τα έκανα μαντάρα. ... Μου έπεσε με τα μουτρα Η οθόνη δουλεύει κανονικά

Αξίζει να το φτιάξω?

παιδια το τζαμι μπροστα ειναι που εχει παθει ζημια, ξερει κανεις ποσο χρεωνει η wind(για να μην χασω την εγγυηση) ή να παρω απο ebay εχει αγορασει καποιος απο εκει και να το βαλει μονος του?

Γεια χαρα, σημερα ηρθε η φατσα μπροστα και εκατσα και την αλλαξα. http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170775317125&ssPageName=ADME:L:OC:GB:3160

Η αλλαγη ηταν σχετικα ευκολη ακολουθοντας τον οδηγο και την αλλαξα σε περιπου μια ωρα και τριαντα λεπτα χωρις να βιαζομαι για να μην κανω καμια ζημια.

Το βασικοτερο, η οθονη δουλευει οπως πρεπει το gps μια χαρα.

Παω και στο προβλημα.... Το ακουστικο(το μεγαφωνο παιζει κανονικα) αφου ειχα και της δυο φατσες και της εβλεπα απο τη μεσα πλευρα ειδα οτι το κανονικο ακουστικο(το δικο του στο κεντρο της οθονης επανω με λευκο χρωμα) ειναι ποιο μικρο απο αυτο που ειχε αυτο που παρελαβα(με το κιτρινο χρωμα) και οτι δεν θα εκανε επαφη με την πλακετα οποτε και εβγαλα το δικο του και το εβαλα στη νεα φατσα, ειδα οτι με δυσκολια θα ακουμπα της επαφες και τελικα δεν ακουμπα. Εχει ενα λευκο πλαστικο που δεν το αφηνει να παει λιγο ακομα δεξια για να ερθει στην ιδια ευθεια.

Αυριο το μεσημερι θα το ανοιξω παλι και θα ''φαω'' λιγο το λευκο πλαστικο για να το κεντραρω.

Στην δευτερη φωτογραφια αριστερα επανω το μεγαλο ακουστικο.

 

Edit τώρα που το θυμήθηκα κάποιος φίλος ψάχνει πληροφορίες για ακουστικό-μεγάφωνο-μικρόφωνο? Ας γράψει τι ψάχνει μπας και μπορέσω να του δώσω περισσότερες πληροφορίες(κάποιον κωδικό αν γράφει) αύριο που θα το ανοίξω.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, σημερα ηρθε η φατσα μπροστα και εκατσα και την αλλαξα. http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170775317125&ssPageName=ADME:L:OC:GB:3160

Η αλλαγη ηταν σχετικα ευκολη ακολουθοντας τον οδηγο και την αλλαξα σε περιπου μια ωρα και τριαντα λεπτα χωρις να βιαζομαι για να μην κανω καμια ζημια.

Το βασικοτερο, η οθονη δουλευει οπως πρεπει το gps μια χαρα.

Παω και στο προβλημα.... Το ακουστικο(το μεγαφωνο παιζει κανονικα) αφου ειχα και της δυο φατσες και της εβλεπα απο τη μεσα πλευρα ειδα οτι το κανονικο ακουστικο(το δικο του στο κεντρο της οθονης επανω με λευκο χρωμα) ειναι ποιο μικρο απο αυτο που ειχε αυτο που παρελαβα(με το κιτρινο χρωμα) και οτι δεν θα εκανε επαφη με την πλακετα οποτε και εβγαλα το δικο του και το εβαλα στη νεα φατσα, ειδα οτι με δυσκολια θα ακουμπα της επαφες και τελικα δεν ακουμπα. Εχει ενα λευκο πλαστικο που δεν το αφηνει να παει λιγο ακομα δεξια για να ερθει στην ιδια ευθεια.

Αυριο το μεσημερι θα το ανοιξω παλι και θα ''φαω'' λιγο το λευκο πλαστικο για να το κεντραρω.

Στην δευτερη φωτογραφια αριστερα επανω το μεγαλο ακουστικο.

 

Edit τώρα που το θυμήθηκα κάποιος φίλος ψάχνει πληροφορίες για ακουστικό-μεγάφωνο-μικρόφωνο? Ας γράψει τι ψάχνει μπας και μπορέσω να του δώσω περισσότερες πληροφορίες(κάποιον κωδικό αν γράφει) αύριο που θα το ανοίξω.

 

 

O πωλητής είχε 2 version οθόνης. Μια με μαύρη καλωδιοταινία και μία με χρυσή. Πως ήξερες ποια να πάρεις?

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

O πωλητής είχε 2 version οθόνης. Μια με μαύρη καλωδιοταινία και μία με χρυσή. Πως ήξερες ποια να πάρεις?

ο πωλητης που εκανα την αγορα εχει μια εκδοση καλωδιοταινιας(τη χρυση), δες παλι το λινκ.

Με μαυρη και χρυση εχει αυτος http://www.ebay.co.uk/itm/Touch-Screen-Digitizer-Glass-frame-front-cover-For-HUAWEI-Ideos-X5-U8800-/140720801102?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item20c39d054e

Στη σελλιδα 275 ποστ 4112 υπαρχουν δυο λινκ, το πρωτο εχει τα ακουστικα και το δικο μου τηλεφωνο εχει το δεξι ακουστικο που δειχνει στη φωτογραφια.

στο δευτερο λινκ εχει ενα ηχειο, θα το βγαλω φωτογραφιες και θα της ανεβασω με οτι πληροφοριες γραφει επανω για τον φιλο που θελει.

edit στο ποστ μου 4151 το ηχειο ειναι στο πλαστικο αριστερα απο τη θεση της καμερας

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

την κανω fat 32 και περναω μονο το φακελο dload μεσα στην sd σωστα?

 

Ακριβώς.Εχει καταφέρει κανείς να ρουτάρει την τελευταία official 2.3.5?

Link to comment
Share on other sites

πως στελνω mms;

θελω να περασω μια νεα εκδοση της 2.3.5 πως το κανω;

με βγαζει σφαλμα αφου πατησω τον συνδιασμο κουμπιον για να περασω τη νεα beta.

 

Αν ξερει καποιος ας απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος με την Β526 να επιβεβαιώσει ότι δεν έχει το πρόβλημα με τα χαμένα widgets μετά από reboot?

κατά προτίμηση κάποιος που είχε το πρόβλημα με την Β522,την οποία και έχω,και είναι το μόνο της bug (σε εμένα τουλάχιστον).

 

κανείς?

επίσης το root στην Β526,γίνεται με τον ίδιο τρόπο όπως και στην Β522?

Link to comment
Share on other sites

κανείς?

επίσης το root στην Β526,γίνεται με τον ίδιο τρόπο όπως και στην Β522?

 

μια χαρα δουλευει η Β526,root δεν εχω κανει ακομα (νομιζο οτι με το one click root γινετε)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχει βγει official gingerbread για το x5 ή οχι ακομα??
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,

από τότε που πέρασα όλες τις εφαρμογές στη εσωτερική μνήμη SD του τηλεφώνου (2GB) δεν μπορεί να τις κάνει update από το market.

Ενώ βρίσκει το google play ότι κάποιες εφαρμογές χρειάζονται αναβάθμιση, ξεκινάει να τις κατεβάζει, και όταν είναι στην φάση της εγκατάστασης την ακυρώνει βγάζοντας σφάλμα και προχωράει στην επόμενη εφαρμογή (κάνοντας πάλι την ίδια διαδικασία).

Υπάρχει κάποια λύση από το να γυρίσω πάλι όλες μου τις εφαρμογές στη μνήμη του τηλεφώνου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , έχει παρατηρήσει κανείς αν βγάζοντας την μπαταρία, για κανένα λεπτό, χάνει ημερομηνία και ώρα γιατί μου κάνει κάτι τέτοιο τελευταία. Rom έχω miui.
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , έχει παρατηρήσει κανείς αν βγάζοντας την μπαταρία, για κανένα λεπτό, χάνει ημερομηνία και ώρα γιατί μου κάνει κάτι τέτοιο τελευταία. Rom έχω miui.

 

κ εμένα μου το κάνει φίλε πριν μια εβδομάδα μου ήρθε απο εξωτερικό μια μπαταρία κ οπότε τις αλλάζω χάνει ώρα κ ημερομηνια.

για λύση έχω βάλει να συγχρονιζει η ώρα κ η ημέρα απο ίντερνετ.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

κ εμένα μου το κάνει φίλε πριν μια εβδομάδα μου ήρθε απο εξωτερικό μια μπαταρία κ οπότε τις αλλάζω χάνει ώρα κ ημερομηνια.

για λύση έχω βάλει να συγχρονιζει η ώρα κ η ημέρα απο ίντερνετ.

 

απο τοτε που αγορασα τις μπαταριες τις βαζω εναλλαξ σχεδον καθε 2 μερες που τελειωνουν και ποτε δε μου δημιουργηθηκε αυτο το προβλημα...

 

με 2.3 official...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, έχω μάλλον τεράστιο πρόβλημα το οποίο και δεν καταλαβαίνω πως προκλήθηκε... βρήκα στο xda ένα zip για AURORA 2.02 (την AURORA φοράει το κινητό) για το πως να αλλάξω το εικονίδιο της μπαταρίας και να το κάνω να φαίνεται σαν επί τοις εκατό υπόλοιπο. Μπήκα σε recovery, έκανα install from zip, όπως και ζητούσε, και από όταν προσπάθησα να κάνω restart και μετά δεν ξανάνοιξε ποτέ!!! δείχνει το σηματάκι της huawei, μετά το logo της AURORA, και ως εκεί!!! τίποτα άλλο... προσπάθησα να ξαναμπώ σε recovery mode αλλά όσες φορές και αν το επιχείρησα μου έβγαζε και μου βγάζει μια ροζ οθόνη χωρίς κάτι άλλο, χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι. την μπαταρία ούτε που θυμάμαι πόσες φορές την έβγαλα για να μπορώ να ξαναδοκιμάσω.... όποιος μπορεί ας βοηθήσει γιατί από χθες δεν έχω τηλέφωνο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, έχω μάλλον τεράστιο πρόβλημα το οποίο και δεν καταλαβαίνω πως προκλήθηκε... βρήκα στο xda ένα zip για AURORA 2.02 (την AURORA φοράει το κινητό) για το πως να αλλάξω το εικονίδιο της μπαταρίας και να το κάνω να φαίνεται σαν επί τοις εκατό υπόλοιπο. Μπήκα σε recovery, έκανα install from zip, όπως και ζητούσε, και από όταν προσπάθησα να κάνω restart και μετά δεν ξανάνοιξε ποτέ!!! δείχνει το σηματάκι της huawei, μετά το logo της AURORA, και ως εκεί!!! τίποτα άλλο... προσπάθησα να ξαναμπώ σε recovery mode αλλά όσες φορές και αν το επιχείρησα μου έβγαζε και μου βγάζει μια ροζ οθόνη χωρίς κάτι άλλο, χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι. την μπαταρία ούτε που θυμάμαι πόσες φορές την έβγαλα για να μπορώ να ξαναδοκιμάσω.... όποιος μπορεί ας βοηθήσει γιατί από χθες δεν έχω τηλέφωνο.

Ευχαριστώ

Προσπάθησε να περάσεις πάλι την official 2.3 πάλι

Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που αγορασα τις μπαταριες τις βαζω εναλλαξ σχεδον καθε 2 μερες που τελειωνουν και ποτε δε μου δημιουργηθηκε αυτο το προβλημα...

 

με 2.3 official...

τι να πω δεν ξερω μην ειναι καμια ρυθμιση κ επανερχεται στις εργοστασιακες;

2.3 εχω κ εγω την 522.

για καλη προφυλαξη οθονης κοιτα

vikuiti

απο εξωτερικο.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να περάσεις πάλι την official 2.3 πάλι

 

Kαλημέρα, έχω μάλλον τεράστιο πρόβλημα το οποίο και δεν καταλαβαίνω πως προκλήθηκε... βρήκα στο xda ένα zip για AURORA 2.02 (την AURORA φοράει το κινητό) για το πως να αλλάξω το εικονίδιο της μπαταρίας και να το κάνω να φαίνεται σαν επί τοις εκατό υπόλοιπο. Μπήκα σε recovery, έκανα install from zip, όπως και ζητούσε, και από όταν προσπάθησα να κάνω restart και μετά δεν ξανάνοιξε ποτέ!!! δείχνει το σηματάκι της huawei, μετά το logo της AURORA, και ως εκεί!!! τίποτα άλλο... προσπάθησα να ξαναμπώ σε recovery mode αλλά όσες φορές και αν το επιχείρησα μου έβγαζε και μου βγάζει μια ροζ οθόνη χωρίς κάτι άλλο, χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι. την μπαταρία ούτε που θυμάμαι πόσες φορές την έβγαλα για να μπορώ να ξαναδοκιμάσω.... όποιος μπορεί ας βοηθήσει γιατί από χθες δεν έχω τηλέφωνο.

Ευχαριστώ

 

Βάλε την sd στον υπολογιστή και βάλε τον φάκελο dload με το update μέσα.

Ξαναβάλε την στο κινητό.

Βγάλε μπαταρία περίμενε μερικά δεπτερόλεπτα και πάτα το κουμπί on-off να ξεφορτιστούν τα κυκλώματα.

Ξαναβάζεις μπαταρία και συνδέεις το τηλ στον υπολογιστή.

Πατάς vol - & vol+ & power button και θα έχεις την κανονική οθόνη.

 

Μιά φορά το έκανα και δεν το θυμάμαι καλά...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

τι να πω δεν ξερω μην ειναι καμια ρυθμιση κ επανερχεται στις εργοστασιακες;

2.3 εχω κ εγω την 522.

για καλη προφυλαξη οθονης κοιτα

vikuiti

απο εξωτερικο.

 

Δεν εχει χαλασει το κινητο σου..το κανει σε ολες τις συσκευες,εφοσον βγαλεις την μπαταρια για αρκετα δευτερολεπτα,γιατι αποφορτιζεται τελειως το κυκλωμα που κραταει τις ρυθμισεις του ρολογιου και της ημερομηνιας.

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω εδω και καιρο βαλει την 2.3.5 δε ξερω ποια εκδοση, αλλα φανταζομαι την πρωτη που βγήκε.

Εχω βάλει το jorte αλλα δεν καταφερα να κανει sync με το google calendar του υπολογιστη , ετσι διαπιστωσα

οτι δεν υπηρχε στην αρχικη rom το google calendar.api

κατεβασα απο δω http://www.esotech.org/blog/technology/install-android-marketplace-and-google-apps-on-amazon-kindle-fire

αλλα σκαει.

Ξερει κανεις κατι επ αυτου.θενξ

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει χαλασει το κινητο σου..το κανει σε ολες τις συσκευες,εφοσον βγαλεις την μπαταρια για αρκετα δευτερολεπτα,γιατι αποφορτιζεται τελειως το κυκλωμα που κραταει τις ρυθμισεις του ρολογιου και της ημερομηνιας.

αυτο σκεφτηκα κ εγω αλλα ειναι λιγο περιεργο γιατι ειδικα μια φορα

κανα 3-4 δευτερα να την αλλαξω για να το αλλα κ παλι το εκανε.

δεν με ενοχλει ιδιαιτερα βεβαια αφου εχω 3g κ φτιαχνει αμεσως.

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...