Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mια εγκυκλοπεδικη πληροφορια αχρειαστη σε ολους ευχομαι!

 

Οποιος την πατησει και του σπασει η οθονη θα πρεπει μετα να δωσει 104 ευρω για επισκευη!

 

ωχ... η δικιά μου έσπασε. :(

θα ψαξω ebay μεριά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδες το πηρα κι εγω φοβερο φαινεται αλλα για πειτε μου απο ελλαδα που θα βρω θηκη και protector ??
Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστω, απλα μερικοι ανταπτορες που ειδα γραφουν out 500mAh αλλοι γραφουν 1000mAh. Πηγα σε ενα καταστημα και μου ζητησε τον φορτιστη του τηλεφωνου για να δει την ταση ρευματος λεγοντας μου οτι μεγαλητερη ταση μπόρει να προκαλεσει προβλημα(λογικο) στο τηλεφωνο.

 

οσο μεγαλυτερη τοσο το καλυτερο γιατι ετσι φορτιζεται πιο γρηγορα. φυσικα το οριο ομως ειναι ΜΕΧΡΙ την ταση που αναφερει ο official φορτηστης του! συγκεκριμενα 1A (η 1000mAh).

 

Ωραιος ο παικτης! Αυτο ειχα καταλαβει και εγω με το χρονο φορτησης της μπαταριας.... και οντως ο φορτιστης γραφει 1000mAh αλλα η μπαταρια ειναι μεγαλητερη και εκει εφαγα το κολλημα.

Ευχαριστω :)

 

Να διορθώσω μερικές ανακρίβειες που έχουν γραφτεί, γιατί μπερδέψατε λίγο τους όρους:

 

Η τάση μετριέται σε Volts (V) και πρέπει να είναι ίδια (του φορτιστή και της συσκευής).

Η ένταση του ρεύματος μετριέται σε Amperes (A). Αν τροφοδοτήσουμε τη συσκευή με μικρότερο ρεύμα (λχ. μια θύρα USB από υπολογιστή, που μπορεί να δώσει μέχρι 0,5Α) απ'ότι του κανονικού φορτιστή (λχ. στο X5 είναι 1A) τότε η συσκευή απλά θα φορτιστεί πιο αργά.

Η χωρητικότητα της μπαταρίας μετριέται σε αμπερώρια Amperes*hours (Ah). Το νούμερο αυτό μπορεί να είναι ότιδήποτε, δεν έχει σχέση με το ρεύμα του φορτιστή.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες το πηρα κι εγω φοβερο φαινεται αλλα για πειτε μου απο ελλαδα που θα βρω θηκη και protector ??

 

Όπως έγραψα και σε έναν άλλο φίλο,μπορεί να γίνει μαζική παραγγελία απο ebay απο κάποιο μέλος που μπορεί να παραγγείλει,και να εξυπηρετηθούν όλοι οι κάτοχοι.

Αν δεν υπάρχει κάποιος άλλος που να θέλει να το αναλάβει,μπορώ να το κάνω εγώ,απλά επειδή το προγραμμά μου είναι λίγο πιεσμένο,δεν θέλω να το αναλάβω τώρα.

 

Αυτό που δεν έχω βρει,είναι αν υπαρχει κάποιο docking station για να μπορούμε να το ακουμπαμε πάνω.Ξέρει κανείς κάποιο που να είναι περίπου στις διαστάσεις του κινητού,για να μην πέφτει όλο το βάρος στον connector;

Link to comment
Share on other sites

παιδια αφαιρεσα το Launcher Pro και δεν ανοιγει το τηλεφωνο! εχει κολλησει στο σημα του eidos. τι κανω?

μα καλα..μαμα launcher δεν ειχε? μονο Launcher ?

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είχε "μαμά" launcher αλλά προφανώς τον είχες απενεργοποιήσει για να δουλεύει ο άλλος by default. Γιαυτό πάντα πριν απεγκαταστήσουμε κάποιον launcher πρώτα τον απενεργοποιούμε και ενεργοποιούμε τον εφεδρικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχε "μαμά" launcher αλλά προφανώς τον είχες απενεργοποιήσει για να δουλεύει ο άλλος by default. Γιαυτό πάντα πριν απεγκαταστήσουμε κάποιον launcher πρώτα τον απενεργοποιούμε και ενεργοποιούμε τον εφεδρικό.

και τωρα τι Γιαννη?

 

με το clockwork καταφερα να μπουταρω αλλα παλι μολις φτανω στην οθονη ξεκλειδωματος

δεν ανοιγει η home screen ..αλλα το ...μαυρο σκοταδι

θα βαλω ξανα τη stock rom απο την sd...

root και clockwork χανονται? ξανα απο την αρχη θα τα βαλω?

thanks

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και τωρα τι Γιαννη?

 

με το clockwork καταφερα να μπουταρω αλλα παλι μολις φτανω στην οθονη ξεκλειδωματος

δεν ανοιγει η home screen ..αλλα το ...μαυρο σκοταδι

θα βαλω ξανα τη stock rom απο την sd...

root και clockwork χανονται? ξανα απο την αρχη θα τα βαλω?

thanks

 

Στο clockworkmod έκανες wipe all (factory reset);

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο αυτο παιζει τα επωνυμα παιχνιδια τησ gameloft η hd games?το gaming του ειναι γρηγορο?α και κατι αλλο υποστηριζει flash player?
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο αυτο παιζει τα επωνυμα παιχνιδια τησ gameloft η hd games?το gaming του ειναι γρηγορο?α και κατι αλλο υποστηριζει flash player?

ναι..... ναι.... ναι....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Στο clockworkmod έκανες wipe all (factory reset);

NAI Eκανα...:cry:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Να διορθώσω μερικές ανακρίβειες που έχουν γραφτεί, γιατί μπερδέψατε λίγο τους όρους:

 

Η τάση μετριέται σε Volts (V) και πρέπει να είναι ίδια (του φορτιστή και της συσκευής).

Η ένταση του ρεύματος μετριέται σε Amperes (A). Αν τροφοδοτήσουμε τη συσκευή με μικρότερο ρεύμα (λχ. μια θύρα USB από υπολογιστή, που μπορεί να δώσει μέχρι 0,5Α) απ'ότι του κανονικού φορτιστή (λχ. στο X5 είναι 1A) τότε η συσκευή απλά θα φορτιστεί πιο αργά.

Η χωρητικότητα της μπαταρίας μετριέται σε αμπερώρια Amperes*hours (Ah). Το νούμερο αυτό μπορεί να είναι ότιδήποτε, δεν έχει σχέση με το ρεύμα του φορτιστή.

Ευχαριστω φιλεμ για το ξεμπερδεμα:)!

Στο θεμα τωρα, πηρα φορτιστη για φορτιση του τηλεφωνου στο αμαξι απο τον αναπτηρα με θυρα usb και κανει τη δουλεια του!

Output: DC 5V 1000mA. 4,90ευρω απο καταστημα(χερι-χερι).

 

Το δοκιμασα και στο Satio μου Output: DC 4.9V 700mA και το φορτιζει και αυτο:)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλεμ για το ξεμπερδεμα:)!

Στο θεμα τωρα, πηρα φορτιστη για φορτιση του τηλεφωνου στο αμαξι απο τον αναπτηρα με θυρα usb και κανει τη δουλεια του!

Output: DC 5V 1000mA. 4,90ευρω απο καταστημα(χερι-χερι).

 

Το δοκιμασα και στο Satio μου Output: DC 4.9V 700mA και το φορτιζει και αυτο:)

 

αν καταλαβα καλα εννοεις οτι ο φορτιστης που πηρες δινει 1000mA και τοu satio σου εχει κανονικα 700mA ?

αν ναι να προσεχετε με φορτιστες που δινουν παραπανω διοτι η ζωη της μπαταριας θα μειωθει πολυ γρηγοροτερα απο το κανονικο...

 

επισης το να το φορτιζετε στο 20% δε κανει καμια διαφορα απο το να παει στο 2% (για μενα ισως και καλυτερα να πηγαινει τοσο) μιας και ακομα και οι μπαταριες λιθιου εχει αποδειχτει εμπειρικα και οχι συμφωνα με θεωριες κλπ κλπ οτι οσο πιο πληρεις γινονται οι αποφορτισεις και φορτισεις τοσο περισσοτερο διαρκει η μπαταρια σας...

 

τα τελευταια χρονια οτι συσκευη με λιθιου εχω παρει τις χρησιμοποιω ετσι και μετα απο αρκετο διαστημα οι αποδοση παρεμενε ιδια σε αντιθεση με αυτους που φορτιζαν οποτε ναναι οπως λενε οι περισσοτεροι...

 

παραδειγμα κλασσικο με ενεργοβορα συσκευη το netbook που μετα απο 2 χρονια (σχεδον καθημερινη καλη χρηση , με ενα εξαμηνο φανταριλικιου φουλ σειρες και ταινιες ολημερις) κραταει οσο και οταν το αγορασα και παντα την στραγγιζω τη μπαταρια...

//αντιστοιχα νοκια 5800 το πουλησα μετα απο 2 χρονια και ακομα τα ιδια...

 

τελος παντων δε θελω να προκαλεσω διαμαχη αλλα να πω περισσοτερο τη γνωμη μου που εχω σχηματισει μετα απο χρονια με τις συσκευες και να μην ακουτε μονο τη μια πλευρα...

 

//φυσικα αυτα τα αναφερω διοτι τις συσκευες μου τις κραταω πανω απο χρονο minimum αρα παιζει ρολο για μενα ποσο θα πεσει η αποδοση της μετα απο καιρο και οχι κανα εξαμηνο και να αλλαζω συνεχεια συσκευες οποτε ισως και δε θα φανει η πτωση αποδοσης...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έχω περάσει από το φόρουμ του LG optimus one, παραγγέλνω το lg και περιμένω-περιμένω ...το e-shop μου κάνει μια ωραία ακύρωση αγοράς λόγω μη διαθεσιμότητας και... ξαναβγήκα στο ψάξιμο! Η αλήθεια είναι ότι όταν πρωτάκουσα πριν καμιά 20αριά μέρες το όνομα Huawei και την κινέζικη καταγωγή μάλλον γέλασα, αλλά όσο πάει με πείθει το πράγμα. Ίσως το ideos κάνει παρέα στο άλλο κινεζάκι, το lenovo μου.

 

Έχω 2-3 μικρές απορίες:

 

- Αναφέρθηκε κάπου στην αρχή ότι ανοίγοντας το τηλέφωνο σε πάει αμέσως με gprs στο λογαριασμό google. Ισχύει; Κάτι ακόμα για το gprs. Υπάρχει τρόπος να ελέγχεις τη χρέωση ώστε πχ να μην περάσεις τα 100 mb ας πούμε;

 

- Αναφέρθηκε κάπου στην αρχή ότι το τηλέφωνο χάνει τις ρυθμίσεις MS-CHAP κάθε φορά. Ισχύει;

 

- Με εξυπηρέτηση τι γίνεται; Ελλάδα μόνο wind από ό,τι βλέπω. Για Ευρώπη ξέρει κανείς τίποτα;;;

 

Η αλήθεια είναι ότι και συγκρίνοντας τα δύο φόρουμ 2 (optimus one και ideos x5) δύο πράγματα καταλαβαίνω για το x5.

 

1) ότι πρόκειται για κατά πολύ ανώτερη συσκευή σε δυνατότητες, οθόνη κλπ κλπ κλπ

2) ότι δεν βλέπω την ίδια "σιγουριά" σε θέματα σχετικά wi-fi, gps σε σχέση με το lg...ίσως πάλι έχει να κάνει και με το κοινό του. Απλά όπως και αρκετοί άλλοι φοβάμαι μήπως βρεθώ μ'ένα εντυπωσιακό και πανέμορφο μηχάνημα που θα θέλω να το σπάσω κάτω.....

 

Edit: Ξέρει κανείς με ποια έκδοση android βγαίνει τώρα το x5? 2.2 ή 2.3? Αναβάθμιση σε 2.3 παίζει;

Edited by kostasd21
Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα εννοεις οτι ο φορτιστης που πηρες δινει 1000mA και τοu satio σου εχει κανονικα 700mA ?

αν ναι να προσεχετε με φορτιστες που δινουν παραπανω διοτι η ζωη της μπαταριας θα μειωθει πολυ γρηγοροτερα απο το κανονικο...

 

επισης το να το φορτιζετε στο 20% δε κανει καμια διαφορα απο το να παει στο 2% (για μενα ισως και καλυτερα να πηγαινει τοσο) μιας και ακομα και οι μπαταριες λιθιου εχει αποδειχτει εμπειρικα και οχι συμφωνα με θεωριες κλπ κλπ οτι οσο πιο πληρεις γινονται οι αποφορτισεις και φορτισεις τοσο περισσοτερο διαρκει η μπαταρια σας...

 

τελος παντων δε θελω να προκαλεσω διαμαχη

 

1 Ναι καλα καταλαβες! Εχω τρεις μπαταριες για το Satio(bst33) μια απο το παλιο μου k810i μια αλλη που μου εδωσε ενας φιλος γιατι αλλαξε τηλεφωνο και δεν την ηθελε και την ''μαμα'' οποτε λιγο δυσκολο να φορτησω απο το αμαξι, επισης οταν κανω χρηση gps βαζω την μπαταρια που μου χαρισαν και δεν με νοιαζει!:cool: και αν φορτισω καποια θα ειναι αυτη που βαζω για το gps, το θεμα ειναι να μην χαλασει το τηλεφωνο γιατι για την μπαταρια χε@#^κα!:lol:

2 Και εγω προτιμω να κανω πληρη φορτιση - αποφορτηση αλλα δεν το αφηνω να κλεισει μονο του εκει στο 5% το κλεινω μεχρη να το βαλω στο ρευμα.

3 Το ιδιο!:X

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος του ideos 5 μέρες τώρα. Το πήρα 2€ με εξαργύρωση πόντων γνωστής τράπεζας από την Wind. Την δεύτερη μέρα ξαφνικά έσβησε η οθόνη και κάνοντας χρήση του DOA μου το άλλαξαν αμέσως. Αν εξαιρέσεις το ατυχές περιστατικό είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό και θέλω να σας πω κάποια πράγματα για τις μπαταρίες λιθίου καθότι είναι μέρος της δουλειάς μου τα τελευταία χρόνια. Μία μπαταρία λιθίου δεν πρέπει να πέφτει κάτω του 2% γιατί υπάρχει κίνδυνος να καταστραφεί. Για αυτό όμως υπάρχει μηχανισμός προστασίας οπότε δεν το σκεφτόμαστε καθόλου. Καλό είναι να μην την αφήνουμε να πηγαίνει κάτω από 5%. Η μπαταρία μετά το αρχικό στρώσιμο θα μας δώσει το maximum των δυνατοτήτων της για τις επόμενες 500 φορτίσεις περίπου. Εάν την φορτίζουμε κάθε μέρα θα μας βγάλει 500 μέρες , εάν την φορτίζουμε κάθε 2 μέρες 1000 μέρες , και εάν την φορτίζουμε κάθε 3 μέρες ,λίγο δύσκολο βέβαια , θα μας βγάλει 1500 μέρες. Με φόρτιση συνδυαστικά των παραπάνω εμένα η μπαταρίες με βγάζουν περίπου 3 χρόνια στο maximum και 1 με 2 χρόνια με μειωμένη χωρητικότητα. Ελπίζω να βοήθησα λίγο. Μία καλή λύση για φορτιστή είναι και το http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Chargers/Turbo-X-USB-Home-and-Car-Charger-CT-111.htm Edited by dinosang
Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΨΑΞΕΙ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ 2Ης ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ Η ΣΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ???

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ .ΤΑ ΚΛΕΙΣΕ ΤΟ 3G ΚΛΕΙΣΕ ΤΟ WIFI , ΧΑΜΉΛΩΣΕ ΤΗ ΦΩΤΕΙΝΌΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ..... Η ΕΧΕΙΣ Η ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΙΝΗΤΟ ...KAI H LYSH EINAI 2H MPATARIA .

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε τον ειχα δει αλλα ειναι μεγαλος και ηθελα κατι ποιο μικρο, επισης η μια θυρα usb βγαζει 500 και η αλλη (νομιζω) 1000. Τον ειχα δει σε καταστημα.

 

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΨΑΞΕΙ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ 2Ης ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ Η ΣΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ???

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ .ΤΑ ΚΛΕΙΣΕ ΤΟ 3G ΚΛΕΙΣΕ ΤΟ WIFI , ΧΑΜΉΛΩΣΕ ΤΗ ΦΩΤΕΙΝΌΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ..... Η ΕΧΕΙΣ Η ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΙΝΗΤΟ ...KAI H LYSH EINAI 2H MPATARIA .

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

δεν νομιζω να εχεις δικαιο σε πολλες συσκευες εαν εχεις 3γ και wifi ανοικτο καταπινουν την μπαταρια αμεσως

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΨΑΞΕΙ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ 2Ης ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ Η ΣΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ ???

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ .ΤΑ ΚΛΕΙΣΕ ΤΟ 3G ΚΛΕΙΣΕ ΤΟ WIFI , ΧΑΜΉΛΩΣΕ ΤΗ ΦΩΤΕΙΝΌΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ..... Η ΕΧΕΙΣ Η ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΙΝΗΤΟ ...KAI H LYSH EINAI 2H MPATARIA .

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Παλιά είχα πάρει για το Eten X500 ένα κτήνος 3800mA με καπάκι πλάτης που την φόρτιζα κάθε 5 μέρες περίπου με εντατική χρήση και την χρησιμοποιώ ακόμα. Μόλις βρω χρόνο θα το ψάξω πάλι. Αλλά και η δικιά του θα σε βγάλει σίγουρα πάνω από 1,5 χρόνο με καθημερινή φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τελικά η μπαταριά του είναι για ... κλάματα! Ή μόνο σε μένα αδειάζει μέσα σε 24 ώρες!;;

Έχω σταματήσει πια τα "παιχνιδάκια". Απλή χρήση - μερικά τηλεφωνήματα και κανένα SMS.

Σε αντίστοιχη χρήση η Nokia (απλό κινητό) κρατούσε 3-4 μέρες άνετα!

 

Και σε μενα αδειαζει γρηγορα...

http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...