Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα iPad


maxgr26
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι αλλαγες να κανω στο lg g4;

 

To Viber σε ταμπλετ και pc είναι «καθρέφτης» του viber του smartphone, απλώς με λιγότερα δικαιώματα διαχείρισης. Αν είχες κάνει backup στο viber του smartphone, θα το «έβλεπε» και το ταμπλετ και θα το επανέφερε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ανοίγω αυτό το θέμα για δυο λόγους. Καταρχάς ποτέ δεν κατάλαβα τι παίζει με τα καλώδια. Δεν μου αρέσει η τιμολογιακή πολιτική της Apple και προσπαθώ να περιορίσω τις αγορές μου και έτσι δεν αγοράζω αυθεντικά καλώδια καθώς δεν βρίσκω το κατάλληλο επίχειρημα. Η OnePlus που πραγματικά έχει αναπτύξει μια δική της τεχνολογία και η οποία είναι συμβατή με τα αυθεντικά προϊόντα και δεν χρεώνει τόσα ένα καλώδιο.

 

Τα μίσα καλώδια δεν δουλεύαν εξαρχής και τα υπόλοιπα έπαψαν να λειτουργούν με την πάροδο του χρόνου. Έτσι έχω καταλήξει να χρησιμοποιώ μόνο το αυθεντικό της συσκευασίας του iPad mini 4.

 

Κατά δεύτερον, εδώ και λίγο καιρό έχω προσέξει ότι ακόμη και με τον αυθεντικό φορτιστή το ipad κάνει δυο ήχους έναρξης φόρτιστης με περίπου απόσταση του ενός λεπτού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι το αυθεντικό καλώδιο για προϊόντα Apple εδώ και αρκετά χρόνια. Αρκεί το καλώδιο να έχει πιστοποίηση mfi (made for iproducts).

Όσον αφορά τον διπλό ήχο φόρτισης του iPad σου, ίσως να μην κάνει καλή επαφή το καλώδιο αν η θύρα lightning «χαλάρωσε».

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τον διπλό ήχο φόρτισης του iPad σου, ίσως να μην κάνει καλή επαφή το καλώδιο αν η θύρα lightning «χαλάρωσε».

Αν το πάω π.χ. στην iStorm θα με βοηθήσουν πιστεύεις να διαπιστώσουμε αν φταεί το καλώδιο ή η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάω π.χ. στην iStorm θα με βοηθήσουν πιστεύεις να διαπιστώσουμε αν φταεί το καλώδιο ή η συσκευή;

 

Νομίζω ναι. Κάνε τους μια κλήση αύριο πρωί και ζήτησε να μιλήσεις με το σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν να μπαίνει σε συσκευή iOS; Νόμιζα ότι αυτό είναι αδύνατο. Τουλάχιστον πριν λίγα χρόνια.

 

Έχει καιρό που γίνεται. Προσωπικά έσκασα 11 ευρώ το χρόνο στο builds io και έχει κυριολεκτικά τα πάντα. Ποποκορν(κρυμμένο) Κόντι και αλλά 2,3 προγράμματα και αυτά άνευ revoke. Μετά από 1 χρόνο θέλει ανανέωση το builds io αλλά ποιος νοιάζεται 11 ευρώ είναι = 3 καφέδες μου.

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ έχω συνδρομή στο iobuilds

Αξίζει κάθε ευρώ

 

Κατέβασε το MediaBox hd εξαιρετικότατο σε συνδυασμό με το popcorn time και με το Kodi έχω το απόλυτο media center. Ανυπομονώ να λήξει η συνδρομή να τους ξαναπληρωσω, αξίζει κάθε ευρώ η συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το MediaBox hd εξαιρετικότατο σε συνδυασμό με το popcorn time και με το Kodi έχω το απόλυτο media center. Ανυπομονώ να λήξει η συνδρομή να τους ξαναπληρωσω, αξίζει κάθε ευρώ η συνδρομή.

 

 

 

Το έχω φυσικά το MediaBox. Φοβερή ευκολία και ποιότητα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν το πάω π.χ. στην iStorm θα με βοηθήσουν πιστεύεις να διαπιστώσουμε αν φταεί το καλώδιο ή η συσκευή;

 

Θα σου πρότεινα να πας καλύτερα σε document.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα iPad
  • The topic was pinned
  • 2 months later...
On 12/10/2018 at 11:37 ΠΜ, protsimer said:

Kι εγώ έχω συνδρομή στο iobuilds

Αξίζει κάθε ευρώ

 

On 11/10/2018 at 9:19 ΜΜ, billy1986 said:

 

Έχει καιρό που γίνεται. Προσωπικά έσκασα 11 ευρώ το χρόνο στο builds io και έχει κυριολεκτικά τα πάντα. Ποποκορν(κρυμμένο) Κόντι και αλλά 2,3 προγράμματα και αυτά άνευ revoke. Μετά από 1 χρόνο θέλει ανανέωση το builds io αλλά ποιος νοιάζεται 11 ευρώ είναι = 3 καφέδες μου.

Τι 11 ευρώ τον χρόνο; Μπήκα σήμερα να κάνω συνδρομή και θέλει 20 δολάρια/μήνα. Δεν δίνει επιλογή για ετήσιο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/11/2021 at 4:56 ΜΜ, toylhs9 said:

 

Τι 11 ευρώ τον χρόνο; Μπήκα σήμερα να κάνω συνδρομή και θέλει 20 δολάρια/μήνα. Δεν δίνει επιλογή για ετήσιο πρόγραμμα.

Το μήνυμα το είδατε? Την ημερομήνια την είδατε?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω σε μεταχειρισμένο iPad τις συνολικές ώρες λειτουργίας της συσκευής;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 10/12/2021 at 5:32 ΜΜ, giannis12a said:

Καλησπέρα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω σε μεταχειρισμένο iPad τις συνολικές ώρες λειτουργίας της συσκευής;

Δεν έχει υποπέσει κάτι τέτοιο στην αντίληψη μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, athanaso77 said:

Δεν έχει υποπέσει κάτι τέτοιο στην αντίληψη μας.

Οκ, ευχαριστώ πολύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Σχεδόν ένα χρόνο μετά...  Πόσο ασφαλές είναι το builds.io και άλλα συναφή?

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν ένα χρόνο μετά...  Πόσο ασφαλές είναι το builds.io και άλλα συναφή?

Όσο ασφαλή μπορεί να είναι 3rd party apps που κάνουν side load εφαρμογές που δεν επιτρέπονται στο AppStore.
Κατά τα υπόλοιπα, με την τιμή που βλέπω πως έχει πλέον (για το χρόνο) πιο πολύ συμφέρει να αγοράζεις ένα Galaxy tab A8 ας πούμε και να το πετάς στα σκουπίδια μετά από ένα χρόνο, παρά να κάνεις 250€ ετήσια συνδρομή. Και τα ρέστα (100€) σουβλάκια..
Link to comment
Share on other sites

Ωωωχχχ... Δεν το είδα το νουμεράκι! Για φραγκάτους π@@@ρες ψάχνουν? 😂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υπάρχει κάποιο πενάκι στην αγορά αντί του αυθεντικού που να κάνει παρόμοια δουλειά αλλά να κοστίζει λιγότερο;

Πήρε ένα apple mini 6 η γυναίκα και έχω δει διαφορά στο Σκρουτζ με 30-40€ αλλά κάνουν την ίδια δουλειά;Τα αναγνωρίζει το τάμπλετ;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panosfx said:

Υπάρχει κάποιο πενάκι στην αγορά αντί του αυθεντικού που να κάνει παρόμοια δουλειά αλλά να κοστίζει λιγότερο;

Πήρε ένα apple mini 6 η γυναίκα και έχω δει διαφορά στο Σκρουτζ με 30-40€ αλλά κάνουν την ίδια δουλειά;Τα αναγνωρίζει το τάμπλετ;

Έχει κάποια αυθεντικά κιόλας σε αγγελίες νομίζω θα ήταν καλή αγορά 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Έχω ένα iPad το οποίο λειτουργούσε σε κατάστημα με delivery και έχει φορτωμένο το λειτουργικό της Wolt το οποίο θέλω να βγάλω. Προσπάθησα να το σβήσω με Hard reset, αλλά επανέρχεται. Που να το πάω για να το δούνε;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, myalx said:

Έχω ένα iPad το οποίο λειτουργούσε σε κατάστημα με delivery και έχει φορτωμένο το λειτουργικό της Wolt το οποίο θέλω να βγάλω. Προσπάθησα να το σβήσω με Hard reset, αλλά επανέρχεται. Που να το πάω για να το δούνε;

Είναι δυνατόν να επανέλθει με hard reset? 
Μήπως μπερδεύεσαι; 
Κανε επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου 

Αλλιως συνδεδεμένο με τον υπολογιστή, κάνε restore από το iTunes 

Δεν υπάρχει περίπτωση να επανέλθει λογισμικό τρίτου κατασκευαστή μετά από επαναφορά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...