Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα iPad


maxgr26
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας

μηπως ξερει κανενας καποια εφαρμογη για να βλεπουμε τι εχει κανει το παιδι μας κατα την απουσια μας?

Το βασικο που με νοιαζει ειναι να μπορω να δω το ιστορικο του safari με ημερα και ωρα.

 

Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

μηπως ξερει κανενας καποια εφαρμογη για να βλεπουμε τι εχει κανει το παιδι μας κατα την απουσια μας?

Το βασικο που με νοιαζει ειναι να μπορω να δω το ιστορικο του safari με ημερα και ωρα.

 

Ευχαριστω.

 

Μπορείτε μέσω iCloud ανά πάσα στιγμή με άλλη συσκευή iOS να δείτε τις ανοιχτές καρτέλες στο safari σε όλες τις συσκευές iOS OS X που βρίσκονται στο ίδιο Apple ID!

Έχω την εντύπωση πως είναι προτιμότερη η πρόληψη παρά η παρακολούθηση :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=389937

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Θέλω να κατεβάσω το ScummVM το οποίο κατεβαίνει μόνο από Sourceforge αλλά δυστυχώς το iOS δεν επιτρέπει.

 

Υπάρχει τρόπος χωρίς να κάνω jailbreak? ίσως μέσω κάποιου site...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις την εφαρμογή Documents by Readdle από το AppStore.

Η εφαρμογή αυτή είναι ένας πολύ καλός file manager, ενώ ενσωματώνει και web browser μέσω του οποίου μπορείς να κατεβάσεις οποιοδήποτε είδος αρχείου από το Internet.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την συμβουλή αλλά πάλι το ίδιο μύνημα βγάζει και το κατέβασα με το TDownloader. Έτσι κι αλλιώς όμως δεν έχει σημασία επειδή τελικά το πρόβλημα είναι το πως θα κάνω install το ScummVM στο iPad. Όπως διάβασα λοιπόν, πρέπει να κατεβάσω το iFunbox στα windows -και φυσικά το αρχείο .deb- και με αυτό να εγκαταστήσω το πρόγραμμα!

 

http://installpaidappsfree.blogspot.gr/2013/02/how-to-install-deb-file-iphoneipodipad.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την συμβουλή αλλά πάλι το ίδιο μύνημα βγάζει και το κατέβασα με το TDownloader. Έτσι κι αλλιώς όμως δεν έχει σημασία επειδή τελικά το πρόβλημα είναι το πως θα κάνω install το ScummVM στο iPad. Όπως διάβασα λοιπόν, πρέπει να κατεβάσω το iFunbox στα windows -και φυσικά το αρχείο .deb- και με αυτό να εγκαταστήσω το πρόγραμμα!

 

http://installpaidappsfree.blogspot.gr/2013/02/how-to-install-deb-file-iphoneipodipad.html

jailbroken only

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε ολους και ευχαριστώ για την αποδοχή.

Πώς μπορώ να λύσω το θέμα χωρητίκοτητας και επέκτασης μνημης στο ipad μου?

Wireless εξωτερικός εχει αποτελέςμα?Mε ενδιαφέρει να βλέπω ταινιες(mkv,mp4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους και ευχαριστώ για την αποδοχή.

Πώς μπορώ να λύσω το θέμα χωρητίκοτητας και επέκτασης μνημης στο ipad μου?

Wireless εξωτερικός εχει αποτελέςμα?Mε ενδιαφέρει να βλέπω ταινιες(mkv,mp4)

 

Δες το παρακάτω άρθρο από το Cnet.com πιστεύω θα σε βοηθησει.

 

http://www.cnet.com/how-to/how-to-add-more-storage-to-an-ios-device/

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως φίλε μου έχω πάρει μια 64αρα ultra high speed κάρτα που την εχει στα 24 ευρο προσφορά αυτή τη στιγμή ιντερνετικό κατάστημα ..

Και τον ανταπτορα της Apple lightning to card και βάζω έτσι τις ταινίες και τις φωτογραφιες μου όπου και αν ειμαι...

Εκτός και αν θέλεις να έχεις τόση πολυ μουσική μέσα ...εμενα με βόλεψε πολυ

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως φίλε μου έχω πάρει μια 64αρα ultra high speed κάρτα που την εχει στα 24 ευρο προσφορά αυτή τη στιγμή ιντερνετικό κατάστημα ..

Και τον ανταπτορα της Apple lightning to card και βάζω έτσι τις ταινίες και τις φωτογραφιες μου όπου και αν ειμαι...

Εκτός και αν θέλεις να έχεις τόση πολυ μουσική μέσα ...εμενα με βόλεψε πολυ

 

φιλε μου καλημερα. Μπορεις να βαλεις και μουσικη η μονο φωτο και βιντεο?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχω ενα θεματακι-προβληματακι με ενα IPad. Βασικα της αδερφης μου ειναι, αλλα σας γραφω εγω.

Οταν παω να μπω σε μια εφαρμογη, πχ του facebook, του twitter, με πεταει εξω.

Αν μπω απο το safari, δεν εχω προβλημα.

Σκεφτηκα μηπως ειναι θεμα μνημης. Αφου διαγραψαμε καποιες εφαρμογες που μας ηταν αχρηστες, δεν ειχαμε θεμα. Μπαιναμε κανονικα.

Την επομενη μερα παλι τα ιδια. Εχετε υποψη σας τι μπορει να ειναι, ή αν εχετε συναντησει και σεις κατι παρομοιο;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας ένας φιλος μου εχει ενα ipad το κλειδωσανε τα παιδιά και τωρα ξέχασαν το κωδικό και δεν μπορουν να το ξεκλιδωσουν. ηπαρχη κανενας αλλος τροπος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας ένας φιλος μου εχει ενα ipad το κλειδωσανε τα παιδιά και τωρα ξέχασαν το κωδικό και δεν μπορουν να το ξεκλιδωσουν. εχει κανεναν αλλον τροπο να ξεκλειδωση?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ένας φιλος μου εχει ενα ipad το κλειδωσανε τα παιδιά και τωρα ξέχασαν το κωδικό και δεν μπορουν να το ξεκλιδωσουν. ηπαρχη κανενας αλλος τροπος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας ένας φιλος μου εχει ενα ipad το κλειδωσανε τα παιδιά και τωρα ξέχασαν το κωδικό και δεν μπορουν να το ξεκλιδωσουν. εχει κανεναν αλλον τροπο να ξεκλειδωση?

Μόνο με restore μπορεί να ξεκλειδώσει η συσκευή. Θα πρέπει να θέσει την συσκευή σε DFU mode, να κάνει restore και να επαναφέρει το τελευταίο αντίγραφο ασφαλείας που έχει κρατήσει μέσω itunes ή icloud.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μηπως να του κανεις ενα Reset μπας και στρωσει

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Υπαρχει τροπος να δεις online ταινιες-σειρες απο το Ipad mini; Ξερω οτι υπαρχουν ειδικα sites σχεδιασμενα για iOS, αλλα δεν εχουν ελληνικους υποτιτλους.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να δεις online ταινιες-σειρες απο το Ipad mini; Ξερω οτι υπαρχουν ειδικα sites σχεδιασμενα για iOS, αλλα δεν εχουν ελληνικους υποτιτλους.

 

Μπορείς να δώσεις κανένα site?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

Στο iPad που έχω έχω παρατηρήσει ότι στο χώρο αποθήκευσης τα Mail καταλαμβάνουν 500mb. Διέγραψα πολλά από τα Mail μου, διέγραψα ακόμα και όλους τους λογαριασμούς αλλά και πάλι ο χώρος δεν " ελευθερώθηκε". Ταυτόχρονα στο iPhone που έχω τους ίδιους λογαριασμούς, τα mail καταλαμβάνουν μόνο 50 MB. Έχετε καμία ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν διαβάζουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τα ipad διαβάζουν usb stick με ανταπτορα ?

 

Έχει αλλά είναι πανάκριβα δες εδώ http://www.skroutz.gr/c/61/usb-flash.html?from=catspan&keyphrase=ipad+usb+stick

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα iPad
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...