Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα iPad


maxgr26
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χρειαζεται flash. το ipad το υποστηρίζει; έχω την εντύπωση πως όχι, για αυτό δε παίζει το περιεχόμενο
Link to comment
Share on other sites

αυτο σημαινει δηλαδη πως δεν υπαρχει τροπος κανενας;

 

Flash περιεχόμενο μπορείς να βλέπεις με τον παρακάτω browser αλλά το site που αναφέρεις είδα ότι σε αρκετές ταινίες θέλει και άλλα προγράμματα για να δεις ταινίες κάτι που δεν μπορεί να γίνει install σε κανένα mobile OS.

https://itunes.apple.com/us/app/puffin-web-browser-free/id472937654?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα παιδια.Εχω αγορασει πριν απο 1 μηνα το ipad 3 32g wifi απο πλαισιο.Μου εχει βγαλει προβλημα με τη μπαταρια.Κραταει 5 ωρες μονο ειτε με απλα χρηση ειτε με παιχνιδια κλπ.Ειχε μεσα ios 5. Πριν 10 ημερες αποφασισα να περασω την 6 μπας κ αλλαξει τιποτα αλλα παλι τα ιδια.Αρα παει για service λογικα.Αυτο που θελω να ρωτησω ομως μιας κ ειναι το πρωτο προιον της apple που αγοραζω ειναι πως απ οτι μου ειπαν οταν το παω δε θα παρω το δικο μου πισω με διορθωμενο το προβλημα ουτε καποιο καινουργιο αλλα ενα αλλο ανακατασκευασμενο.Ισχυει αυτο?Γιατι λεω ρε παιδι μου οτι δε το βλεπω κ πολυ σωστο να παρω καποιο αλλο μεταχειρισμενο και οχι το δικο μου που ειναι μηχανημα του ενος μηνα.Ξερει καποιος να μου απαντησει τι ισχυει ακριβως?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα παιδια.Εχω αγορασει πριν απο 1 μηνα το ipad 3 32g wifi απο πλαισιο.Μου εχει βγαλει προβλημα με τη μπαταρια.Κραταει 5 ωρες μονο ειτε με απλα χρηση ειτε με παιχνιδια κλπ.Ειχε μεσα ios 5. Πριν 10 ημερες αποφασισα να περασω την 6 μπας κ αλλαξει τιποτα αλλα παλι τα ιδια.Αρα παει για service λογικα.Αυτο που θελω να ρωτησω ομως μιας κ ειναι το πρωτο προιον της apple που αγοραζω ειναι πως απ οτι μου ειπαν οταν το παω δε θα παρω το δικο μου πισω με διορθωμενο το προβλημα ουτε καποιο καινουργιο αλλα ενα αλλο ανακατασκευασμενο.Ισχυει αυτο?Γιατι λεω ρε παιδι μου οτι δε το βλεπω κ πολυ σωστο να παρω καποιο αλλο μεταχειρισμενο και οχι το δικο μου που ειναι μηχανημα του ενος μηνα.Ξερει καποιος να μου απαντησει τι ισχυει ακριβως?

 

Αν έχει πρόβλημα μόνο η μπαταρία γιατι να το αλλάξουν όλο και όχι μόνο την μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

φιλε referree δε το ξερω αυτο ετσι μου ειπανε φιλοι που τους ετυχε προβλημα με το μικροφωνο πχ σε iphone οτι αυτη ειναι η πολιτικη της apple.Θα παρω αυριο τηλ στο μαγαζι που ειναι στο cosmos στη θεσ/νικη για να δω τι ισχυει.Απλα εγραψα για να δω αν ξερει καποιο παιδι απο εδω μεσα
Link to comment
Share on other sites

Ναι απο τη πρωτη μερα αλλα δε το ειχα δουλεψει σχεδον καθολου οποτε δεν ημουν σιγουρος αλλα ειχα παρατηρησει οτι καταπινει σα τρελο τη μπαταρια.Ενδεικτικα αναφερω 17 λεπτα στο ιντερνετ εφαγε 11 %
Link to comment
Share on other sites

Ναι απο τη πρωτη μερα αλλα δε το ειχα δουλεψει σχεδον καθολου οποτε δεν ημουν σιγουρος αλλα ειχα παρατηρησει οτι καταπινει σα τρελο τη μπαταρια.Ενδεικτικα αναφερω 17 λεπτα στο ιντερνετ εφαγε 11 %

 

Κάνε ένα restore και set up as new και δες το έπειτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σασ παρακαλω ξεχασα τον κοδικο του pad4 τι να κανω σας παρακαλω
ΣΤΗΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΛΥΠΕΣ ΜΑΖΙ g13
Link to comment
Share on other sites

παιδια σασ παρακαλω ξεχασα τον κοδικο του pad4 τι να κανω σας παρακαλω

Το συνδέεις στο itunes και κάνεις restore> setup aw new.

Χάνεις όλα σου τα δεδομένα όμως. Άλλη λύση δεν ξέρω.:(

 

 

Να ρωτήσω κάτι που έχω παρατηρήσει και ίσως είναι πρόβλημα:

 

Έχω το μίνι Ipad. Αυτό που θα περιγράψω γίνεται μόνο στους browsers (safario, chrome κλπ).

Ανοίγω μια σελίδα (πχ το myphone) και κάνω λίγο ζούμ στη σελίδα.

Αφού κάνω ζούμ, ακουμπάω το δάκτυλό μου στην οθόνη και κάνω σκρόλ πάνω - κάτω, χωρίς να πάρω το δάκτυλό μου από την οθόνη. η οθόνη, κανονικά ανταποκρίνεται και πηγαίνει πάνω κάτω. Επαναλαμβάνω, δεν αφήνω το δάκτυλό μου από την οθόνη, το σέρνω πάνω-κάτω.

 

Αφού κάνω αυτό και χωρίς να πάρω το δάκτυλο από την οθόνη, αρχίζω να σκρολάρω τώρα αριστερά - δεξιά. (πάλι σέρνοντας το δάκτυλο στην οθόνη, δεν το σηκώνω καθόλου). Η οθόνη τώρα δεν αντσαποκρίνεται καθόλου. Δεν πηγαίνει ούτε αριστερά, ούτε δεξιά. (γιατί??).

Σηκώνω το δάκτυλο απο την οθόνη και το ξανατοποθετώ. Το σέρνω αριστερά δεξιά και η οθόνη ανταποκρίνεται μια χαρά. Χωρίς να πάρω το δάκτυλο από την οθόνη, το σέρνω πάνω-κάτω και πάλι η οθόνη δεν ανταποκρίνεται.

Περίεργο δεν είναι???

 

Αυτό συμβαίνει μόνο στους browsers, όχι πχ στις φωτο, όχι στους χάρτες κλπ.

Στα δικά σας έτσι είναι ή μόνο στο δικό μου συμβαίνει??:worry::worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για σας

Ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να διαβάσω η να ρωτήσω για error που δεν με αφήνει να κάνω restore το ipad mini και αυτό έγινε μετά από κατά λάθος κλείδωμα από την εφαρμογή find my iphone

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα σας.Την παρασκευη στις 22-3 αγορασα ενα ipad mini το οποιο ειχε προβλημα με την οθονη (αναβοσβηνε ο φωτισμος).Το Σαββατο το πηγαινω στο πλαισιο οπου και το αγορασα και μου λενε οτι δεν μπορουν να μου το αντικαταστησουν και οτι θα επικοινωνισουν με την info guest οπου ειναι το service των apple να δουν μηπως μπορουν να μου το αντικαταστησουν.Την Τριτη το μεσημερη με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου δωσουν καινουριο και θα πρεπει να το δωσουν στην εταιρεια να μου δωσουν ενα ανακατασκευασμενο.Το παω εγω ο ιδιος στην info guest (διοτι αν το εστελναν εκειει θα κανε 10 εργασιμες μερες απ οτι μου ειπαν) το ελεγχουν μου βγαζουν μια αναφορα οτι οντως εχει προβλημα το προιον και μου λενε οτι επειδη ειναι μολις λιγων ημερω δικαιουμε καινουριο και οχι να μου το αντικταστησουν με ανακατασκευασμενο.Φευγω παω παλι στο πλαισιο μου λενε οτι δεν μπορουν να το αντικαταστησουν.Τους κανω φασαρια και μου λενε οτι θα επικοινωνησουν με την isquare (νομιζω ειναι η εταιρεια που φερνει τα apple στην Ελλαδα) να δουν αν μπορουν να γινει αντικατασταση.Εντω μεταξυ επικοινωνησα εγω ο ιδιος με την isquare και μου ειπαν οτι βεβαιως και δικαιουμε αντικατασταση και μαλιστα ηταν τοσο ευγενικοι που μιλησαν εκεινοι με το καταστημα πλαισιο.Τωρα στο πλαισιο με εχουν σε αναμονη.Σας εχει τυχει παρομοια περιπτωση;;;Τι πρεπει να κανω;;;

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Χαιρετω.

Διαβαζα κατι σε ενα σαιτ Ελληνικο με το iPad 4,και ξαφνικα,πεταχτηκε μια διαφημιση που γεμισε τη σελιδα εντελως,με ενα σκουρο χρωμα.που με αποκαλουσε νικητη και μου ελεγε να πατησω ενα κουμπι για να κερδισω ενα Amazon Kindle touch.

Προσπαθω να διωξω τη σελιδα,αλλα δε φευγει,γιατι ειναι σκουρα,και αρα κανει ανενεργο το συνολο, ετσι,ειναι αχρηστο ουσιαστικα το tablet.Το εκλεισα κι εγω και το χαζευω.:(

Για πειτε μου παρακαλω τι μπορω να κανω.

Η σελιδα ειναι η http://mobirewards.org .

Tωρα,γραφω με το λαπτοπ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Διαβαζα κατι σε ενα σαιτ Ελληνικο με το iPad 4,και ξαφνικα,πεταχτηκε μια διαφημιση που γεμισε τη σελιδα εντελως,με ενα σκουρο χρωμα.που με αποκαλουσε νικητη και μου ελεγε να πατησω ενα κουμπι για να κερδισω ενα Amazon Kindle touch.

Προσπαθω να διωξω τη σελιδα,αλλα δε φευγει,γιατι ειναι σκουρα,και αρα κανει ανενεργο το συνολο, ετσι,ειναι αχρηστο ουσιαστικα το tablet.Το εκλεισα κι εγω και το χαζευω.:(

Για πειτε μου παρακαλω τι μπορω να κανω.

Η σελιδα ειναι η http://mobirewards.org .

Tωρα,γραφω με το λαπτοπ.

 

Αν πατήσεις το κουμπί να επιστρέψει στην home screen δεν φεύγει?

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις το κουμπί να επιστρέψει στην home screen δεν φεύγει?

Οχι δεν επανερχεται.Σα να εχει ,καρφωθει εκει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν επανερχεται.Σα να εχει ,καρφωθει εκει.

 

Πάτα 2 φορές το home button (πατ πατ).Θα ανοίξει από κάτω ένα ''μενού'' με τις εφαρμογές που άνοιξες πρόσφατα.Θα πατήσεις παρατεταμένα στον safari ή όποιον άλλον browser χρησιμοποιείς και μόλις εμφανιστεί ένα - πάνω δεξιά από το εικονίδιο θα το πατήσεις.Μετά θα πατήσεις 1 φορά το home button να επιστρέψει στην αρχική οθόνη και μετά ξανά άνοιξε τον safari (ή όποιον άλλον browser χρησιμοποιείς).Ελπίζω να βοήθησα.

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Πάτα 2 φορές το home button (πατ πατ).Θα ανοίξει από κάτω ένα ''μενού'' με τις εφαρμογές που άνοιξες πρόσφατα.Θα πατήσεις παρατεταμένα στον safari ή όποιον άλλον browser χρησιμοποιείς και μόλις εμφανιστεί ένα - πάνω δεξιά από το εικονίδιο θα το πατήσεις.Μετά θα πατήσεις 1 φορά το home button να επιστρέψει στην αρχική οθόνη και μετά ξανά άνοιξε τον safari (ή όποιον άλλον browser χρησιμοποιείς).Ελπίζω να βοήθησα.

Σ'ευχαριστω παρα πολυ.Με τη δευτερη φορα πηρε μπρος παλι.

Να εισαι καλά.:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Βγηκε ενα καινουριο περιοδικο τεχνολογιας απο παιδια που εργαζονταν στο Hitech,και κυκλοφορει μεσα απο το iPad.Ριξτε καμια ματια,τα παιδια ειναι καλα και εμπειρα.

Η διευθυνση ειναι, https://itunes.apple.com/us/app/tech-matrix/id808683184?ls=1&mt=8

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και γω ψαχνω τετοια λιστα, οποιος ξερει κατι να πει. Πολυ ωραιο το περιοδικακι, οτι πρεπει..

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Και γω ψαχνω τετοια λιστα, οποιος ξερει κατι να πει. Πολυ ωραιο το περιοδικακι, οτι πρεπει..

 

Μπορείτε να ψάξετε τα περιοδικά που σας ενδιαφέρουν ως εφαρμογές στο App store και θα αποθηκεύονται στο κιόσκι. Έχω λίστα με εφαρμογές περιοδικών αλλά είναι 2ετίας θα την ανεβάσω αύριο καθώς θέλει πολλά links

Link to comment
Share on other sites

Είναι σχεδόν αδύνατο να βρεις περιοδικά σαν το Tech Matrix με ψάξιμο. Κάτι απλό, όπως μια κατηγορία ελληνικών περιοδικών είναι όνειρο θερινής νυκτός για το app store. Ευχαριστούμε πάντως για τον κόπο που θα κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα iPad
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...