Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα iPad


maxgr26
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειτε streaming απο site που τις εχει ειτε τις περνας απο pc
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
εχω το απλ αι παντ και δεν μπορω να συρω τισ εικονεσ στην οθονη η για να μπω σε εφερμογεσ χρειαζεται να πατησω δυο φορεσ ενω στην αρχη πατουσα μια.ξερει καποιοσ γιατι γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

εχω το απλ αι παντ και δεν μπορω να συρω τισ εικονεσ στην οθονη η για να μπω σε εφερμογεσ χρειαζεται να πατησω δυο φορεσ ενω στην αρχη πατουσα μια.ξερει καποιοσ γιατι γινεται αυτο?

 

Δοκίμασε να κάνεις hard reset-> κρατάς πατημένα τα home button μαζι με το on/off button μέχρι να εμφανιστει το apple logo στην οθονη και τοτε τα αφήνεις.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να τυπώσω απο το Ipad στον hp 7590 μου (δικτυακός) ?

Από το Ipad μπορώ να δω το υπόλοιπο δίκτυο με pc που έχω; Share folders και drives;

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

EKANA KAI HARD RESET AΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.νεος ευτυχισμενος κατοχος ipad.εχω το 16αρι και ηθελα να ρωτησω,εχω παρει τον δισκο seagate satellite που εχει wi-fi και τον συνδεω ασυΡματα με το pad.μηπως γνωριζει καποιος πως μπορω να ανοιγω μεσω του ifile τα αρχεια του σκληρου?τον δισκο τον βλεπει ως δικτυο. Edited by sakiss
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.νεος ευτυχισμενος κατοχος ipad.εχω το 16αρι και ηθελα να ρωτησω,εχω παρει τον δισκο seagate satellite που εχει wi-fi και τον συνδεω ασυΡματα με το pad.μηπως γνωριζει καποιος πως μπορω να ανοιγω μεσω του ifile τα αρχεια του σκληρου?τον δισκο τον βλεπει ως δικτυο.

 

Για να δεις τον σκληρό στο δικτυο μεσω wifi χρησιμοποίησε την εφαρμογή filebrowser. Στην συνέχεια με το iFile μπορείς να βλέπεις τα αρχεία/φακέλους που έκανες copy στο iPad μεσω filebrowser.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει wired ethernet λύση για το ipad;

Μπορείς βέβαια να έχεις μαζί σου ένα pocket wifi router αλλά άλλο να έχεις ένα usb to ethernet connector.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει wired ethernet λύση για το ipad;

Μπορείς βέβαια να έχεις μαζί σου ένα pocket wifi router αλλά άλλο να έχεις ένα usb to ethernet connector.

 

Aπ'ότι βλέπω δεν γίνεται

https://discussions.apple.com/thread/2809000?start=0&tstart=0

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχω το ipad 1 64GB με 5.1.1. και πειτε μου αν υπαρχει οδηγος στα ελληνικα για να κανω jailbrreak με ασφάλεια...
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ipad 1 64GB με 5.1.1. και πειτε μου αν υπαρχει οδηγος στα ελληνικα για να κανω jailbrreak με ασφάλεια...

 

Είναι απλή διαδικασία. Κατεβάζεις ένα από τα 2 link εδώ

redsn0w 0.9.14b2 (OS X)

redsn0w 0.9.14b2 (Windows — run in Administrator Mode)

http://blog.iphone-dev.org

 

Τρέχεις το πρόγραμμα, συνδέεις το iPad στο pc, επιλέγεις JB & install Cydia και περιμένεις.

 

Οτι άλλο θες να ρωτήσεις για JB στο iOS 5 ποστάρεις εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=326208

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ποιος μπορει να μου προτεινει καποια καλή εφαρμογή που να μου επιτρέπει να streamάρω youtube στην TV μου μεσω dlna με το ipad?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 βασικοί τρόποι για να προβάλεις Youtube στην TV σου.

Μέσω DLNA όπου υπάρχουν εφαρμογές που υπόσχονται ότι νπορούν να πραγματοποιήσουν την επιθυμία σου – Στις περισσότερες φορές όμως είναι εφαρμογές με πολλά bugs και το αποτέλεσμα είναι κάτω του μετρίου.

Youtube Pairing. Είναι μία υπηρεσία που παρέχεται από τη Youtube και ουσιαστικά παντρεύει το smartphone σου ή την ταμπλέτα σου με ένα κωδικό. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μπορείς να ψάχνεις στο Youtube από το smartphone σου και να το προβάλεις στην smart TV σου. Απαραίτητη προυπόθεση είναι βέβαια να υπάρχει το application του youtube στη smart συσκευή σου. Στο link http://support.google.com/youtube/bin/answer.py?hl=en&answer=2523964&rd=3

Θα βρεις λεπτομέριες.

Ελπίζω να ήμου κατατοπιστικός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εναλακτικά, αγοράζεις το apple tv, το συνδέεις στην tv και stream-άρεις ότι θέλεις απο iphone/ipad κλπ.

 

Υ.Γ. Ποσοστό επιτυχίας : 100%

Blackberry 9650 bold, iPhone 5 16GB, iPad 1 (32GB&3G), iPad 3rd gen (16GB&4G-LTE)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!Ειμαι νεο μελος του φορουμ και σας ηρθα με απορείες!!!Εχω ενα iphone 4(6.0.1) και προσφατα πηρα ενα ipad2 με την ιδια εκδοση.Αντιμετωπιζω το εξής προβλημα:Οταν συνδέω το ipad μεσω προσωπικου hotspot(tethering) του iphone ,ενω το βρίσκει κανονικά και εχω ιντερνετ,μετα απο λίγο το χανει και πρεπει να κανακάνω αναζητηση απο την αρχη ....Το ιδιο φαινομενο μου εμφανιζει το ipad σε συνδεση μεσω wifi σε αδυναμο σημα ( μακρυα απο το ασυρματο modem) το οποίο βεβαια οταν το ξαναβρισκει φαινεται να εχει δυο γραμμες σημα......help please?μηπως φταιει η αναβαθμιση στην εκδοση 6.0.1 που εκανα και στις δυο συσκευες προσφατα?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εβλεπα ένα βιντεάκι στο σάιτ 247 gr,με ένα iPad 3,ενω ακριβώς δίπλα,βρισκόταν το Νότες 2 .

Κάποια στιγμή,πάτησαν το κουμπι στην οθόνη του βίντεο,για να την άπλωσε σε όλη την επιφάνεια του iPad,και τοτε,έγινε το εξής κουλό.Χτυπησε το τηλεφωνο μια φορά,και εμφανίστηκε ένας αριθμός με 00 στην αρχή ,δηλαδη,00359876417832.

Και μάλιστα,το βελάκι που δείχνει ποιος παίρνει ποιον,που εμφανίζεται κάτω απο τον αριθμό,δεν ήταν ούτε δεξιά,ούτε και αριστερά,αλλα ήταν τσακισμενο,σαν την ακτίνα του φωτός που ανακλάται σε λεία επιφάνεια,που εδω,ήταν ένα κόκκινο τηλεφωνακι.

Τι στο καλο συνέβη άραγε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Θα πρέπει να δώσεις πρόσβαση στην εφαρμογή του Facebook για τις φωτογραφίες της συσκευής σου. Για να το κανείς αυτό θα πας Ρυθμίσεις - Απόρρητο - Φωτογραφίες - Facebook και θα ανοίξεις τον διακόπτη.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Τώρα που ξανά βλέπω την ερώτηση μου ίσως είναι λίγο προβληματική. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι από τις φωτογραφίες που έχω ήδη στο Facebook και θέλω να τις κάνω ξανά κοινοποίηση....στο συνηθισμένο PC υπάρχει η λέξη κοινοποίηση κάτω από κάθε φωτογραφία ενώ στο iPad δεν την βλέπω...πως μπορώ να κάνω κοινοποίηση φωτογραφιών ξανά; :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
πως μπορω να δω ταινιες απο σαιτ οπως βλεπω απο λαπτοπ πχ χωρις κανενα προβλημα.στο αιπαντ δεν παιζει τιποτα. πχ απο το σαιτ filmalbania γιατι δεν παιζουν κ τι να κανω;
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα iPad
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...