Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα iPad


maxgr26
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και δύο μέρες το ipad δεν μου κατεβάζει τις δωρεάν εφαρμογές του app store απευθείας στο μηχαάνιμα. Με αφήνει μόνο να τις κατεβάσω και να τις εγκαταστήσω μετά από σινκ μέσω του itunes. Μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα και μετά ακυρώνει το download. Η εφαρμογή ..... for ipad θα είναι διαθέσιμη για λήψη όταν μπείτε στο itunes store από τον υπολογιστή σας. Mε έχει τρελάνει και δεν μπορώ να βρώ μια λογική εξήγηση γιατί ξαφνικά άρχισε να κάνει αυτό το πρόβλημα. Είναι ipad 1, jailbroken στην 4.3.1. Aν κανείς γνωρίζει ας βοηθήσεις για να γλιτώσω το restore. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες το ipad δεν μου κατεβάζει τις δωρεάν εφαρμογές του app store απευθείας στο μηχαάνιμα. Με αφήνει μόνο να τις κατεβάσω και να τις εγκαταστήσω μετά από σινκ μέσω του itunes. Μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα και μετά ακυρώνει το download. Η εφαρμογή ..... for ipad θα είναι διαθέσιμη για λήψη όταν μπείτε στο itunes store από τον υπολογιστή σας. Mε έχει τρελάνει και δεν μπορώ να βρώ μια λογική εξήγηση γιατί ξαφνικά άρχισε να κάνει αυτό το πρόβλημα. Είναι ipad 1, jailbroken στην 4.3.1. Aν κανείς γνωρίζει ας βοηθήσεις για να γλιτώσω το restore. Ευχαριστώ

Λοιπόν κανε επανακίνηση,βγές απο το wifi σου και ξαναβάλε τον κωδικό σου για να συνδεθείς,κανε ξανα login απο το ipad στο itunes account και δοκίμασε να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή.Αν δεν βοηθήσει ξαναπροσπάθησε την ίδια διαδικασία κανοντας πρώτα επαναφορά απο (Ρυθμίσεις>Γενικά>Επαναφορά>Όλες οι ρυθμίσεις)

Αν δε βοηθήσει πάλι αυτό νομίζω πως το restore δεν μπορέις να το αποφύγεις

Link to comment
Share on other sites

Αν προσπαθείς να κατεβάσεις μέσω 3G, apps που είναι σε όγκο μεγαλύτερα από 20ΜΒ, τότε δεν τα κατεβάζει παρά μόνο αν μπει σε Wifi, ή όταν συνδεθεί σε iTunes. Ευτυχώς, το iPad (και οι λοιπές συσκευές Apple), κρατούν στη μνήμη τους, την επιλογή του download. Έτσι δεν χάνεις ποτέ εφαρμογή, που είναι σε προσφορά και επέλεξες για παράδειγμα να τη κατεβάσεις χθες, ενώ σήμερα η προσφορά αυτή δεν ισχύει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατεβάζω με 3g και ούτε οι εφαρμογές είναι 20 μέγκα. Τα έχω κάνει όλα δεν πιάνει τίποτα. Το ψάχνω ακόμα για το ****το.

Δοκίμασε εναν άλλον λογαριασμό αν γίνεται να κατεβάσεις απο εκεί .Αλλιώς restore δεν το συζητώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σήμερα έπεσε κάτω το iPad μου και γρατσουνίστηκε κάτω αριστερά:(. Μπορώ κάπως να το επιδιορθώσω? Δεν θέλω να αλλάξω την οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σε όλους , είμαι νέος κάτοχος ενός iPad 2 και στην προσπάθεια μου να εγγράφων στο apple I'd δεν μου ανγνωριζει την πιστωτικη μου κάρτα......τι πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

τελικα εχει κανει κανεις register στο apple id απο ελλαδα δινοντας την ποιστωτικη του καρτα....ειχε κανεις προβλημα..?.............εχω χρησιμοποιησει απηρες φορες πιστωτικη σε οποιαδηποτε πλατφορμα λειτουργικου η οποιοδηποτε browser κτλ...ποτε δεν ειχα τετοια κοληματα.....χωρια να πω οτι κατα την δημιουργια apple id δεν σου δινει καν την δυνατοτητα να δωσεις λογαριασμο paypal!!!!!! οι μοναδικες επιλογες ειναι visa , mastercard και αλλα 2 ξεκαρφωτα...... ας βοηθησει καποις που γνωριζει τα της apple βρε παιδια!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα. Μόλις έγινα κάτοχος ενός iPad 2 και θέλω να ρωτήσω κάτι.

Έχω επίσης ένα iPhone 4 jailbreak στην 4.2.1 το οποίο το συγχρονίζω με το λάπτοπ μου. Να συγχρονίσω το iPad με το ίδιο το itunes που χρησιμοποιώ στο iPhone; Ή να το συνδέσω με ένα νετμπουκ που έχω και να κατεβάσω και εκεί το iTunes;

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις έγινα κάτοχος ενός iPad 2 και θέλω να ρωτήσω κάτι.

Έχω επίσης ένα iPhone 4 jailbreak στην 4.2.1 το οποίο το συγχρονίζω με το λάπτοπ μου. Να συγχρονίσω το iPad με το ίδιο το itunes που χρησιμοποιώ στο iPhone; Ή να το συνδέσω με ένα νετμπουκ που έχω και να κατεβάσω και εκεί το iTunes;

 

Μια βοήθεια παιδιά.....; :O

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς.....; :(

 

Με γειά σου και να τα χαίρεσαι, αλλά κάνε και λίγη υπομονή, δεν είναι όλα τα παιδιά online 24/7.

Για ποιό λόγο να τα συγχρονίσεις με διαφορετικό iTunes; Δεν καταλαβαίνω; Εγώ το δικό μου iPhone και iPad 2 με το ίδιο iTunes τα συγχρονίζω. Άλλωστε...έχεις δοκιμάσει να τρέξεις το iTunes σε Netbook;; Είναι πιο οδυνηρό και από καρφίτσα στο μάτι! :X

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς.....; :(

 

Οπως ειπαμε και χθες,δεν εχεις κανενα προβλημα να τα συγχρονίσεις και τα δυο στον ιδιο

λογαριαμο-συσκευη που εχεις και για το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρακαλώ μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να κατεβάσω αρχεία από το rapidshare;

Έχω κατεβάσει τις εφαρμογές download Lite και το dowload Pro, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να τα δώ. Κατεβαίνουν τα αρχεία άδεια-κενά.

Υπάρχει λύση;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπορώ με Android κινητό να αξιοποιήσω τα δωρεάν MB του συμβολαίου μου δίνοντας Internet στο Ipad?

 

Εννοείται. Αν είσαι Root, τότε μία πολύ καλή εφαρμογή είναι το Wireless Tether. Το χρησιμοποιώ κι εγώ για να δίνω internet στο MacbookPro μου από το Milestone.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Αν είσαι Root, τότε μία πολύ καλή εφαρμογή είναι το Wireless Tether. Το χρησιμοποιώ κι εγώ για να δίνω internet στο MacbookPro μου από το Milestone.

 

Με δεν χρειάζεται ροοτ για tethering.. Τίποτα δεν χρειάζεται (εκτός αν χρειάζεται για να συνδεθείς συσκευές της απλ. Δεν το γνωρίζω αυτό αλλα δεν νομίζω)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Με δεν χρειάζεται ροοτ για tethering.. Τίποτα δεν χρειάζεται (εκτός αν χρειάζεται για να συνδεθείς συσκευές της απλ. Δεν το γνωρίζω αυτό αλλα δεν νομίζω)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Εγω κανονικα δινω ιντερνετ με lg p500 και εννοοιτε δεν χρειαζεται ρουτ..

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Εχω ενα ipad 2 jailbr σε 5.0.1 με absinthe και μετα απο εγκατασταση εφαρμογης ή παιχνιδιου απο το installous μου εμφανιζονται τα παρακατω λευκα εικονιδια. κανω respring springboard μεσω sbsettings και φευγουν.

[ATTACH]24061[/ATTACH]

 

Το εχει κανεις αλλος το προβλημά; Καμμια λυση;

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει συνέχεια σχεδόν μετα απο κάθε εγκατάσταση νέας εφαρμογής μετα το jalebreak. Χρειαζεται κάθε φορα respring. Μάλλον είναι ένα απο τα bugs του τελευταίου jalebreak.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κι εμενα μου το κανει αυτο, φαινεται να μην μπορει να "φορτωσει" τα icons του artwork των apps για καποιο λογο ... με ενα respring ομως φορτωνονται οκ ... :)

 

δεν συμβαινει με την πλειοψηφια των pdf αυτο, σιγουρα φταινε τα pdf κι οχι το rapidshare ... εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε παντως

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Έσπασε το τζαμακι απο το iPad. Ξέρετε κάπου να το φτιάξω στην θεσσαλονικη και πόσο θα κοστίσει?

μπορεις να παρεις απο το αγγλικο ebay το ανταλλακτικο με τις οδηγιες αντικαταστασης, κανε search με τα keywords "ipad screen replacement" ...

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι μαζευει πολυ σκονη αυτο το βυσμα (γι αυτο και κατι ipad θηκες εχουν ενα καλυματακι που το σκεπαζει). Δες το παρακατω video (ειναι για iphone αλλα δε πειραζει, το ιδιο βυσμα ειναι βασικα) και κανε αυτα που δειχνει ο τυπος με προσοχη ... good luck :)

 

Edited by Acer
video link added
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
+1 έχω κατεβάσει πολλά PDF και ειναι οκ
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα iPad
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...