Jump to content

Είναι σωστή λύση η εφαρμογή τηλεπικοινωνιακού «Τειρεσία»;


energetic
 Κοινοποίηση

Είναι σωστή η λύση συγκρότησης τηλεπικοινωνιακού «Τειρεσία»;  

397 members have voted

  1. 1. Είναι σωστή η λύση συγκρότησης τηλεπικοινωνιακού «Τειρεσία»;

    • Ναί
      176
    • Όχι
      182
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      39


Recommended Posts

Με αφορμή τα πρόσφατα σημαντικά [thread=299971]στοιχεία[/thread] από το χώρο των τηλεπικοινωνιών, τόσο στη σταθερή όσο και στη κινητή τηλεφωνία, όλα δείχνουν πως τα τελευταία χρόνια οι οικονομικές αλλαγές σε παγκόσμιο επίπεδο αλλά και στο εσωτερικό της χώρας, επηρεάζουν αρκετά την επίσης προσωπική οικονομική κατάσταση όλων.

 

Το αποτέλεσμα, πάντα σε επίπεδο τηλεπικοινωνιών, είναι να δημιουργούνται προβλήματα τόσο στις εταιρείες αλλά και στους συνδρομητές και όχι μόνο. Μάλιστα, οι τελευταίοι αντιμετωπίζουν δυσκολίες στη πληρωμή λογαριασμών είτε με καθυστερήσεις, είτε με αδυναμία να αποπληρώσουν εντελώς το χρέος απέναντι στις εταιρείες που είναι συνδρομητές.

 

Χωρίς να έχει επιβεβαιωθεί ότι θα υπάρξει παρόμοιος μηχανισμός στις τηλεπικοινωνίες, όπως ο γνωστός «Τειρεσίας», για να προστατεύσει τις εταιρείες από τυχόν «κακοπληρωτές», ο προβληματισμός που δημιουργείται, είναι αν μπορεί να υπάρξει μέση λύση αντιμετώπισης του θέματος και ισορροπία, καθώς το κοινωνικό επίπεδο διαβίωσης αλλάζει συνεχώς, δυστυχώς όχι προς το καλύτερο, ενώ το κοστολόγιο και τα έξοδα της οικογένειας συνεχώς αυξάνονται.

 

Εσείς πιστεύετε πως η συγκρότηση ενός τηλεπικοινωνιακού «Τειρεσία», θα είναι η σωστή αντιμετώπιση απέναντι στους συνδρομητές; Μήπως υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις με δίκαιη πρακτική και για τις δυο πλευρές;

Edited by energetic
Ορθογραφία

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 137
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αν ο Τειρεσιας στις τηλεπικοινωνιες ειναι σωστο μετρο νομικα, ομως καποτε σ αυτην την αμοιρα χωρα πρεπει να μαθουμε να πληρωνουμε.

Αν δουμε το Big Picture και υποθεσουμε οτι η Cosmote χανει 500 000 € τον χρονο απο κακοπληρωτες, τοτε αυτο το κοστος το επωμιζομαστε ολοι εμεις, με ακριβοτερα τιμολογια ή ακομα χειροτερα, με απολυσεις. Η μονη λυση ειναι ευνομια και αυτο πρεπει να προσπαθησουμε.

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τέτοια πρεμούρα για την 'προστασία' των παρόχων; Είναι ιδιωτικές εταιρείες και για οποιαδήποτε διαφορά αρμόδια είναι τα δικαστήρια. Κι εμένα μου χρωστάνε πολλοί πελάτες από δουλειές που έχω κάνει και έχω πληρώσει και το ΦΠΑ. Εμένα δε με προστατεύει κανένας Τειρεσίας και για να πάω δικαστικά για μικροποσά δε με συμφέρει. Οι εταιρείες διαθέτουν ολόκληρα νομικά τμήματα τα οποία σε παίρνουν τηλέφωνο και σε προειδοποιούν για αγωγή αν χρωστάς, δε χρειάζονται κανένα Τειρεσία.

 

υ.γ. Σημαντικό στοιχείο θα θεωρούσα κάποια δεδομένα από επίσημο φορέα και όχι ένα ρεπορτάζ από το Newsroom του ΔΟΛ.

 

Αγαπητέ chrisgr38 αν ξαναδιαβάσεις το άρθρο δε γράφει για νταϊλίκι δεν πληρώνω, ούτε για επαναστάτες. Ο κόσμος ΔΕΝ έχει να πληρώσει. Μπορείτε να το καταλάβετε αυτό;

Edited by pathfinderakias
Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

εγώ νομίζω οτι απλά γίνεται προσπάθεια να γίνουν νόμιμες κάποιες πρακτικές πιστοληπτικών ελέγχων που ακολουθούσαν έτσι και αλλιώς μέχρι τώρα κάποιες εταιρίες.... και δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα να υπάρχει βάση δεδομένων και ανταλαγή στοιχείων για αυτούς που χρωστάνε και δεν πληρώνουν σε κάποια εταιρία, ώστε να μπορεί η επόμενη εταιρία να τους αρνηθεί μια νέα σύνδεση (= υπηρεσία επί πιστώσει). Ότι δηλαδή ισχύει ήδη για τις πιστωτικές κάρτες....

 

Το αν έχουν ή δεν έχουν είναι διαφορετικό θέμα, αν όντως δεν έχουν χρήματα και για αυτό δεν εξοφλούν τα χρέη τους στην πρώτη εταιρία τότε γιατί θέλουν να κάνουν σύνδεση σε άλλη εταιρία? ας πάρουν καρτοκινητά...

Link to comment
Share on other sites

Ας γίνει έλεγχος πρώτα στα οικονομικά της εταιρείας και μετά συζητάμε για τειρεσίες και κουραφέξαλα. Η Cosmote όπως και ο ΟΤΕ είναι δυο εταιρείες με μονοπώλιο ουσιαστικά στις επικοινωνίες.

 

Το πρόβλημά τους είναι αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι τετοιο μετρο θα επρεπε να ειχε εφαρμοστει απο πολυ πιο παλια. Απο τη στιγμη που μια εταιρια σου παρεχει υπηρεσιες τις οποιες οσο ακριβα και αν τις κοστολογει συμφονεις με το να γινεσε συνδρομιτης σε αυτες, εισαι υποχρεωμενος να τις πληρωσεις. Επισεις δεν συμφωνο με δικαιολογιες του τυπου, ειναι πολυ ακριβες, εχουν μια χαρα οικονομικη ανεση, μας κλεβουν κτλ. Ειναι στο χερι του καταναλωτη να αντιδρασει σε τετοια υπερχρεωση οχι ομως με αυτο το τροπο.

 

Οποταν ναι, ενα τετοιο μετρο επρεπε να υπαρχει απο την αρχη.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ευχομαι να το κανουν

το μονο που θα κερδισουν ειναι χαμενους πελατες

ας καταλαβει κ ο ελληνας πολιτης οτι πλεον το κινητο οι εταιρίες το θεωρουν ειδος πολυτελειας

ας το γυρισουμε σε καρτοκινητο να βαζουμε οταν εχουμε,βεβαια θα απολυθουν και αλλοι υπαλληλοι,αλλα thats life,οταν δεν ειναι σε θεση να καταλαβουν οτι πουλανε παρα πολυ ακριβα τις πολυ κακες υπηρεσιες τους,ας χασουνε κ αλλους πελατες

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και να το κάνουν, έχουμε γεμίσει τσαμπατζήδες και απατεώνες οι οποίοι βρήκαν και ιδεολογικό υπόβαθρο λόγω της κρίσης...

Αν ΔΕΝ έχουν να πληρώσουν, να ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ να μιλάνε ή ας ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΠΑΓΙΟ !!!

Πρέπει να τους εντοπίσουν και να τους καταχωρήσουν άμεσα ώστε να σταματήσει αυτό που γίνεται εις βάρος των... κορόιδων που πληρώνουν ότι ξοδεύουν...

Έλεος πια με όσα διαβάζει κανείς εδώ μέσα... Πραγματικά λυπάμαι τον... φτωχό πλην τίμιο συνδρομητή που πήρε την επιδοτησούλα του, το πακετάκι του, το έφαγε και τώρα... αδυνατεί να πληρώσει (τώρα το θυμήθηκε!) !!! Ας μάθει επιτέλους ο καθένας σε αυτό τον τόπο να ξοδεύει όσα τον παίρνει η τσέπη του !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αν χρωστάει ο άλλος να πληρώσει φυσικά. Βλέπω εγω που έχω μαγαζι και καταλαβαίνω θέλουν να πίνουμε τσάμπα και να μην πληρώνουν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται και θα πρέπει να υπάρχει κοινή βάση δεδομένων για την συμπεριφορά στις πληρωμές ενός συνδρομητή.

Κάθε εταιρία έχει το δικαίωμα να βάζει ότι τιμές θέλει για τις υπηρεσίες που παρέχει. Ζυγίζεις τις ανάγκες σου και την οικονομική σου δυνατότητα και επιλέγεις αυτό που σου ταιριάζει περισσότερο. Απλά πράγματα. Δεν μπορώ να ακούω άλλο ότι είναι κλέφτες και λωποδύτες κτλ. Αυτοί που φωνάζουν, στις εκλογές θα πάνε πάλι να ψηφίσουν τους πραγματικούς κλέφτες και θα ψάχνουν κανένα βουλευτή για να τους βολέψει.

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι μέχρι στιγμής το 40% μόνο όσων έχουν ψηφίσει αποδέχεται τον τηλεπικοινωνιακό "Τειρεσία" δείχνει ότι το υπόλοιπο 60%:

 

α) είτε επικροτεί γενικά λογικές του στυλ "δε γουστάρω να πληρώνω, κοιτάζω μόνο την πάρτη μου, εγώ να βολεύομαι"

β) είτε ψάχνει τρόπο αντίδρασης στην οικονομική κρίση και τον βρίσκει στο "Δε Πληρώνω".

 

Σε κάθε περίπτωση, προσωπικά ξέρω ποιό από τα δύο ποσοστά θα προτιμούσα να έχει δικαίωμα ψήφου στις εκλογές και γενικά να έχει λόγο στα δρώμενα της χώρας....

 

ΥΓ. Γενικεύω πολύ αλλά δε γίνεται να το αποφύγουμε αυτό, αλλιώς θα χαθούμε στο δαίδαλο όλων των διαφορετικών υποπεριπτώσεων...

DRIVE LIKE THE WIND
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας πιάνει κανείς απ τον λαιμό να κάνουμε συμβόλαιο. Ούτε καμία εταιρία μας εκβιάζει να γίνουμε πελάτες της. Αν βγαίνω τότε κάνω συμβόλαιο και πληρώνω. Τζάμπα μάγκες έχουμε γίνει όλοι μας και φυσικά φτάσαμε εδώ που φτάσαμε.
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα πλέον τον συνεπή πολίτη τον κυνηγάνε μετά μανίας. Κλαινε οι Ελληνες για τα καζίνο που τους κλέβουν τα λεφτά (σας να τους βάζουν με το ζόρι να παίζουν "φρουτακια")...κλαίνε για τις αποδόσεις του ΟΠΑΠ....τώρα κλαίνε γιατί όποιος ΔΕΝ είναι συνεπής στον τηλεπικοινωνιακό του φορέα ΔΕΝ θα του ξανακάνουν συμβόλαιο. Αλήθεια....πως ζούσαμε ρε ****το χωρίς κινητό πριν την δεκαετία του 90 ?
Link to comment
Share on other sites

 

Αγαπητέ chrisgr38 αν ξαναδιαβάσεις το άρθρο δε γράφει για νταϊλίκι δεν πληρώνω, ούτε για επαναστάτες. Ο κόσμος ΔΕΝ έχει να πληρώσει. Μπορείτε να το καταλάβετε αυτό;

 

Συμφωνώ, αλλά γιατί απλά δεν κόβουν το κινητό και να πάρουν κάρτα ή έστω να αλλάξουν πρόγραμμα και να αλλάξουν και πάροχο σταθερής...

Άνετα σήμερα μπορεί να καταλήξει κάποιος να πληρώνει 80 ευρώ σε σταθερο, κινητό και ίντερνετ, χωρίς καμιά ιδιαίτερη χρήση, ενώ αν θέλει μπορεί να το κατεβάσει σε 20-30 ευρώ όλα μαζί με κάποιες παραχωρήσεις βέβαια...

Θέλω να πω σήμερα υπάρχουν πολλές εναλλακτικές προτάσεις για να γλυτώσεις λεφτά αρκεί να το ψάξεις λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όσοι απάντησαν όχι έχουν αφήσει κάποιο φέσι σε κάποια εταιρεία..... εγώ πάντως συμφωνώ στο να υπάρχει μια τέτοια υπηρεσία.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όσοι απάντησαν όχι έχουν αφήσει κάποιο φέσι σε κάποια εταιρεία..... εγώ πάντως συμφωνώ στο να υπάρχει μια τέτοια υπηρεσία.

 

Εμένα δεν μ' αρέσουν φακελώματα, και λίστες που να πηγαίνουν από την μια εταιρία στην άλλη.

Προτιμώ ΑΠΛΕΣ και ξεκάθαρες λύσεις ανάμεσα σε μένα και την εταιρία. Δεν πλήρωσα ένα λογαριασμό; Προθεσμία λίγες βδομάδες, και μετά να σου κόβουν το τηλέφωνο μέχρι να πληρώσεις. Αυτό δηλαδή που γράφει το συμβόλαιο που υπέγραψα.

Ολόκληρο θέμα το έκαναν τώρα και οι εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πολλα και πραγματικά εκνευρίστηκα, "τζάμπα μαγκιες" "κακοπληρωτές" "δεν πληρώνω" και αλλα τετοια κουραφέξαλα.

οταν γράφεται σκέφτεστε η σας ξεφεύγουν?

δεν θα πω πολλά γτ θα με πείτε απατεώνα και τζαμπατζή...

όταν κάποιος κάνει συμβόλαιο για ενα χρόνο επειδη έχει μια δουλειά και πρέπει να μιλαει στο κινητό και ξέρει οτι θα παίρνει 1000 1200 ευρω οποτε μπορεί να πληρώσει 40-50 ευρω και ξαφνικά ερχετε αυτο το κ@#!$κρατος και μειώνει μισθούς, δίνει την δυνατότητα στις εταιρείες (που θέλουν τα λεφτά μας) να κάνουν νεες συμβάσεις η ακόμα χειρότερα να απολύσουν κοσμο και φίλος μας παραπάνω χάσει την δουλεια του ... τοτε τι κάνει? ξέρετε πολλές απο τις 3 εταιρείες που θα σου πουν , εντάξει αφου δεν μπορείς να πληρώσεις 40-50 ευρω ας μειώσουμε το πάγιο ή καντω καρτοσυμβολαιο ή καντω καρτοκινητο.... καμία όλες θα θέλουν να παραμείνεις στο πρόγραμμα που ειχες επιλέξει και μάλιστα για να το μειώσεις θα πρεπει να περασουν 5-6 μηνες = 240-300 ευρω που δεν τα έχεις.

τοτε γίνεσαι δλδ απατεώνας? ΤΙΛΕΤΕ ΡΕ? ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ? ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ? μερικοί μιλάτε εκ του ασφαλούς, σαν του πολιτικούς μας (φτου λερωθηκα) που λένε "ναι ειναι δυσκολα για τον λαο αλλα πρεπει.... αυτοί τι κάνουν? ποιες θυσίες κάνανε ποτε για αυτόν τον τόπο? ολες οι μίζες ειναι ακομα στις τσεπες τους. είναι καιρος να δούμε τι πραγματικά γινετε στη χωρά που ζούμε και οχι στα πλαίσια του "εχω και πληρωνω" που καλα κανουν οσοι εχουν, να αποκαλούμε απατεώνες οικογενειάρχες που είχαν ενα μεροκάματο και το έχασαν.

αν θελουν να μην εχουν φέσια καλα θα κανουν να προσαρμόσουν τον τροπο λειτουργίας στο σήμερα.

δεν μπορει επειδή έκανε κάποιος αίτηση για ιντερνετ (οταν μπορούσε) να πρεπει να πληρώνει για 12 μήνες τα πάγια και μάλιστα να ειναι πολλές φορες και κομμένο και να του ζηταν να τα πληρώσει. πειτε μου εσεις οι φωστηρες οταν κοπεί το κινητό που έχει χ παγιο και ψ χρονο ομιλίας, γιατι ζητάνε να πληρωθεί ολο το πόσο μετα απο κάτι μίνες ενω ηταν κομμένο?

πείτε μου εσεις αν κάποιος άνεργος σήμερα που δεν μπορεσε να πληρώσει 2-3-4 λογ/μους αυριο βρει δουλειά και μπορεί να πληρώνει και χρειάζεται κινητο για να μιλαει (ας πουμε ειναι πωλητης) γτ να μην μπορει να κανει συμβόλαιο και να είναι στην μαυρη λιστα?

ας κοιταξουν λοιπόν να μειώσουν το κόστος χρίσης (οπως μειώνουν τους μισθους των υπαλλήλων τους) να μπορεί κάποιος που εχει πρόβλημα να κάνει (εστω προσωρινή ) διακοπή και μετα να δούμε πόσα οντως εχουν να μαζεύουν απο υπηρεσίες που παρείχαν και οχι απλα απο συμβόλαια που διακοπήκαν αλλα μέχρι τοτε χρέωναν πάγια.

Link to comment
Share on other sites

εάν δεν έχει λεφτά να πληρώσει τον λογαριασμό του,να το κόψει η να καταφύγει στην λύση της καρτοκινητης,είναι πολύ απλό και όχι να ''μην πληρώνει''

 

εγώ εδώ και 2 χρονιά έχω κόψει την ασφάλεια του αυτοκίνητου μου και του έχω βγάλει την μπαταριά και το σκέπασα μέσα στο γκαράζ και κυκλοφορώ με την μηχανή μου. η επόμενη κίνηση μου είναι να καταθέσω της πινακίδες. δεν συμφώνησα να πληρώνω 480 ευρώ τον χρόνο για να κυκλοφορώ το αυτοκίνητο μου 6 μίνες τον χρόνο. όλοι κάτι έχουμε κόψει. για να μην πληρώνουμε.

Edited by KostasSTi
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μ' αρέσουν φακελώματα, και λίστες που να πηγαίνουν από την μια εταιρία στην άλλη.

Προτιμώ ΑΠΛΕΣ και ξεκάθαρες λύσεις ανάμεσα σε μένα και την εταιρία. Δεν πλήρωσα ένα λογαριασμό; Προθεσμία λίγες βδομάδες, και μετά να σου κόβουν το τηλέφωνο μέχρι να πληρώσεις. Αυτό δηλαδή που γράφει το συμβόλαιο που υπέγραψα.

Ολόκληρο θέμα το έκαναν τώρα και οι εταιρίες.

θέλεις δεν θέλεις παντού είσαι φακελωμένος

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αλλά γιατί απλά δεν κόβουν το κινητό και να πάρουν κάρτα ή έστω να αλλάξουν πρόγραμμα και να αλλάξουν και πάροχο σταθερής...

Άνετα σήμερα μπορεί να καταλήξει κάποιος να πληρώνει 80 ευρώ σε σταθερο, κινητό και ίντερνετ, χωρίς καμιά ιδιαίτερη χρήση, ενώ αν θέλει μπορεί να το κατεβάσει σε 20-30 ευρώ όλα μαζί με κάποιες παραχωρήσεις βέβαια...

Θέλω να πω σήμερα υπάρχουν πολλές εναλλακτικές προτάσεις για να γλυτώσεις λεφτά αρκεί να το ψάξεις λίγο.

ποτε εκανες τελευταια φορα συνδεση? θα επρεπε να ξερεις οτι με τις ανανεωσεις που γινονται καθε χρονο δεσμευεσαι για ενα χρονο και αναλογα την επιδοτηση και το προγραμμα που εχεις δεν μπορεις ουτε το παγιο να μειωσεις για 5-6 μηνες, αν σε ολα αυτα βαλεις και την κατασταση στην Ελλαδα σημερα θα δεις οτι πολλες φορες δεν μπορεις να υπολογισεις το αυριο, ποσο μαλλον οταν μιλαμε για χρονο.

Link to comment
Share on other sites

εάν δεν έχει λεφτά να πληρώσει τον λογαριασμό του,να το κόψει η να καταφύγει στην λύση της καρτοκινητης,είναι πολύ απλό και όχι να ''μην πληρώνει''

 

εγώ εδώ και 2 χρονιά έχω κόψει την ασφάλεια του αυτοκίνητου μου και του έχω βγάλει την μπαταριά και το σκέπασα μέσα στο γκαράζ και κυκλοφορώ με την μηχανή μου. η επόμενη κίνηση μου είναι να καταθέσω της πινακίδες. δεν συμφώνησα να πληρώνω 480 ευρώ τον χρόνο για να κυκλοφορώ το αυτοκίνητο μου 6 μίνες τον χρόνο. όλοι κάτι έχουμε κόψει. για να μην πληρώνουμε.

ναι αλλα εσυ με την μπαταρια και την ασφαλεια σου δεν εκανες συμβολαιο που με ψιλα γραμματα λεει οτι δεν μπορεις να το διακοψεις

Link to comment
Share on other sites

εάν δεν έχει λεφτά να πληρώσει τον λογαριασμό του,να το κόψει η να καταφύγει στην λύση της καρτοκινητης,είναι πολύ απλό και όχι να ''μην πληρώνει''

 

εγώ εδώ και 2 χρονιά έχω κόψει την ασφάλεια του αυτοκίνητου μου και του έχω βγάλει την μπαταριά και το σκέπασα μέσα στο γκαράζ και κυκλοφορώ με την μηχανή μου. η επόμενη κίνηση μου είναι να καταθέσω της πινακίδες. δεν συμφώνησα να πληρώνω 480 ευρώ τον χρόνο για να κυκλοφορώ το αυτοκίνητο μου 6 μίνες τον χρόνο. όλοι κάτι έχουμε κόψει. για να μην πληρώνουμε.

 

για να το κόψει πρεπει να περασουν καποιοι μηνες και να πληρωσει και οποια επιδοτηση εχει παρει φιλε μου η καποιο ποσοστο της! Την περιππτωση καποιος που πριν 5 μηνες μπορουσε να πληηρωσει το μεγαλο συμβολαιο του και επειδή καποια στιγμη μεσα σε αυτους τους μηνες μπορει να του ετυχε το οτιδηποτε την σκεφτηκατε?

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εσυ με την μπαταρια και την ασφαλεια σου δεν εκανες συμβολαιο που με ψιλα γραμματα λεει οτι δεν μπορεις να το διακοψεις

 

για να το οψει πρεπει να περασουν καποιοι μηνες και να πληρωσει και οποια επιδοτηση εχει παρει φιλε μου η καποιο ποσοστο της! Την περιππτωση καποιος που πριν 5 μηνες μπορουσε να πληηρωσει το μεγαλο συμβολαιο του και επειδή καποια στιγμη μεσα σε αυτους τους μηνες μπορει να του ετυχε το οτιδηποτε την σκεφτηκατε?

μπορεί να κάνει διακοπή του συμβολαίου του οποιοσδήποτε πριν από την λήξη του και πληρώνοντας το υπόλοιπο της επιδότησης μετά από 1 χρόνο εάν θέλει με δόσεις κάθε μηνά. και όχι να αφήσει φέσι.

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα:confused: Δεν μπορώ να πληρώνω συμβόλαιο πάω σε καρτοκινητη...άπλα πράγματα...εγώ μάλιστα θα το είχα κάνει ήδη αλλά είμαι οριακά στο με συμφέρει-δεν με συμφέρει, οπότε παραμένω σε συμβόλαιο.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...